Čím budete jezdit ???

Odpovědět
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od Username »

romull píše:
To já taky, ale tady je plná záruka ještě 2 roky a 60 kkm. Pokud to budu dobře servisovat, chovat se k tomu jako člověk a každý druhý rok udělám dekarbonizaci, tak ta mechanika přežije bez potíží, ty šestiválce i AT ZF drží dobře. Kastle nehnije, výfuky taky ne a podvozek vydrží v pohodě přes 200 kkm .....nebo vzít dechta, je tam větší výběr a když ti bude běhat 100 kkm bez problémů, tak oproti benzínu ušetříš 200 kkč na případné opravy .......
Jo jenže to jsou teorie. Já se k autům chovám líp než předpisově a co mě praskla klika u dehtu v otasovi, tak jsem jednak skončil z naftou navždy a jednak nechci auto po záruce a mám je prostě cca těch 5 let. Podle mne dnešní auta nad 120tis Km jsou riziková.Nelze asi paušalizovat, ale šulnul je to tak. Takže jsem prostě jednou našetřil na akontaci a teď to chci měnit za nový bez starostí.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od romull »

Username píše:
Jo jenže to jsou teorie. Já se k autům chovám líp než předpisově a co mě praskla klika u dehtu v otasovi, tak jsem jednak skončil z naftou navždy a jednak nechci auto po záruce a mám je prostě cca těch 5 let. Podle mne dnešní auta nad 120tis Km jsou riziková.Nelze asi paušalizovat, ale šulnul je to tak. Takže jsem prostě jednou našetřil na akontaci a teď to chci měnit za nový bez starostí.
Tak to já mám právě opačně. Nový už ani náhodou, protože za 1,5 mega koupit a za pět let se slávou za 600 tisíc prodat je šílenství. Sice už je dávno pryč ta doba kdy jsem auto přivezl z germánie od známých, tři roky v tom jezdil a prodal to za ty stejné peníze co jsem to koupil. To už se nikdy opakovat nebude, ale koupit za 700 tis. a po pěti letech prodat za 300 tis. ještě tak nějak unesu. Nebo to vzít na operák, to je na firmu velice oblíbené a když to spočítáš, tak to i celkem dobře vychází finančně a žádné záruky tě nazajímají, nic tě nezajímá, ani ten prodej ojetého auta..... Ty jsi měl pech s tím dechtem v Oťasovi, tam to ale nasralo skoro všechny co si to koupili, snad jen s výjimkou Dana. Mě na závěr dehet taky vypekl a zahučelo do něj skoro 100 kkč, ale třeba MB to vrátil, ten najel 250 kkm a ani o tom nevěděl a šel o dům dál když měl skoro 700 kkm na hrbu, to stejné BMW, to mělo necelého půl míče a řeklo si jen o jednotku žhavení a žhavící svíce. Někde to holt drží a někde se to zase sype :-(, chce to zkušenostmi prověřené stroje.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od Username »

romull píše:
Tak to já mám právě opačně. Nový už ani náhodou, protože za 1,5 mega koupit a za pět let se slávou za 600 tisíc prodat je šílenství. Sice už je dávno pryč ta doba kdy jsem auto přivezl z germánie od známých, tři roky v tom jezdil a prodal to za ty stejné peníze co jsem to koupil. To už se nikdy opakovat nebude, ale koupit za 700 tis. a po pěti letech prodat za 300 tis. ještě tak nějak unesu. Nebo to vzít na operák, to je na firmu velice oblíbené a když to spočítáš, tak to i …
No právě. Proto auto za 1,5m nechci. XT, který jsem pořídil za dobrý kačky nový, za 5 let prodam za solidní kačky, protože to vlastně bude takový malý vzácný veterán :-) . Poslední BMW, kterým bych věřil jsou tak kolem rv 2008. To novější už fakt nevím, okolo mě se sypou lehce nad 150K km. Myslím, že dotáhnu Levorga 2018 z DE novýho a budu mít dalších 5 let klid.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1659
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od Harous »

Tak já si zkusím taky přidat svůj pohled.
Alfa Romeo Giulia 4x4 - super design, zajímavá technika, zajímavá cena, možnost jak benzín tak nafta. K tomu alternativa v SUV Stelvio. V podstatě všechno by mluvilo pro Alfu. Jenže pak si člověk přečte na Alfistech zkušenosti majitelů s prodejcema a servisama a nadšení pomalu opadá. K tomu drobnosti se kterýma se jezdí do servisu, počet aut který musejí do servisu ještě před první garančkou.... A tak nějak to ve mě evokuje vzpomínku na Fiat Bravo II se kterým to bylo dost podobný... Nicméně, Giulii bych i přes to všechno úplně nezavrhoval a v užším výběru by asi byla.

Mazda - opravdu hodně se mi líbí Mazda 6, bohužel v Evropě není 4x4 pro benzínový motor a chybí přeplňovaný 2,5 benzín.

Opel - Insignia GSI s 2.0 turbo benzín vypadá velmi zajímavě. Ale doprodávají se poslední skladovky, ten motor semlela nová emisní norma a homologace. Co u tý Insignie žeru, jsou ty 32 LED segmentový světla.

KIA - tady je to hodně o hlavě a pocitu. Dealer a servis kousek od baráku, se Ceedem naprostá spokojenost, ale... Je zkrátka rozdíl dát za Ceeda v plný 4 kila a dát za jinou KIU dost přes mega. Cenově OK je Proceed, ten je opravdu super. S tím nejsilnějším motorem a automatem bych si ho představit uměl...kdybych oželel 4x4. Ale v tom případě bych hodně přemýšlel o i30N Performance. Vrátím se ke KIE přes mega - Stinger GT. Minimálně bych to zkusil, líbí se mi přístup výrobce ke změnám (v testech vadila absence svoru v zadním difu - bum, facelift zahrnuje samosvor zadního difu). Trochu bych se bál velký ztráty hodnoty, ale na to to auto nejezdí. Reálně docela velký favorit.

BMW 3/4/5 - nová trojka a pětka se mi hodně líbí, vše většinou padá na poměru výbava / cena. Tak nějak pětka fajn, ale mít to v hadru... Nevím no. Zkrátka to končí na ceně. (A to samý Audi A6 a Jaguary)

Subaru Outback - nutně se v tom autě potřebuju svýzt, abych věděl jak moc loudavý to s tou atmo 2.5 bude. Tím, že je to Subaru jsem schopen mu ten nízký výkon odpustit, přecijen to auto má jiný účel než STI. A na dlouhý štreky odjetý v klidu a pohodě bude pořád super. Takže žhavý favorit.

Volvo V60 - moc zajímavý, 4x4 v turbo benzínu, ale cena něco jako u BMW. Každopádně je to žhavá novinka, třeba to časem půjde na rozumný čísla. Takový V60 dosavadní generace ve variantě Polestar taky nestálo úplně raketu.

Pegeot 508 - pokud bych se měl smířit s FWD, tak určitě zahrnu do možností i P508. A být 4x4 tak se nerozpakuju o něm vážně uvažovat. Tak nějak se mi prostě líbí.

Tak takhle to vidím já, byť to je někdy ode zdi. Pomalu se smiřuju s tím, že auta jako je STI už stejně nikdo nedělá. Auto tak čistě mechanický, čitelný, předávající tolik informací do řízení a zadku se už mezi běžnými auty asi nenajde...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od romull »

Harous píše:Tak já si zkusím taky přidat svůj pohled.
Alfa Romeo Giulia 4x4 - super design, zajímavá technika, zajímavá cena, možnost jak benzín tak nafta. K tomu alternativa v SUV Stelvio. V podstatě všechno by mluvilo pro Alfu. Jenže pak si člověk přečte na Alfistech zkušenosti majitelů s prodejcema a servisama a nadšení pomalu opadá. K tomu drobnosti se kterýma se jezdí do servisu, počet aut který musejí do servisu ještě před první garančkou.... A tak nějak to ve mě evokuje vzpomínku na Fiat Bravo II se kterým to bylo dost podobný... Nicméně, Giulii bych i přes to všechno úplně nezavrhoval …
Zajímavá úvaha, koukám se na některá ta vybraná auta velice podobně, i když je to někdy prakticky přes několik tříd, vybírat mezi i30 a Volvem, nebo BMW 5 se fakt moc nedá......

Alfa a konkrétně Stelvio je paráda, ale taky mám obavy z toho že se to bude srát moc často a taky z propadu ceny, ten tam bude brutální......

Mazda 6 být ve verzi 2,5T se 4x4 tak není co řešit, jeden z hlavních favoritů......

Opel Insignia GSI mě nebere, na to auto se dívám moc kritickým pohledem a tak nějak mi k němu pasuje to o hezkém kabátě a tom hnusném pod ním .....Nemyslím si že je to kvalitní auto.

KIA ani Hjondé mě nebere, já ty korejce nemusím.......

BMW a ty jejich ceny, to je vážně masakr. Kolega když kupoval 540xi v kombíku, tak ze základu 1,54 mega po pár křížcích ve výbavě udělal 1,96 mega, a to je kravina jako zvon. Takže ne nové, ale tříleté a potom už je za půlku.......

Subaru Outback asi jen dovoz s motorem 3,6, nějak výrazněji pod 250 PS raději ne a pod 200 PS už vůbec ne......

Volvo bylo kdysi fajn, teď už bych ho ale nechtěl ......

No a P 508? Mít 4x4, tak je v nejužším výběru =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od Augi »

Mám to prakticky stejně jako Harous :) Ještě jsem teda uvažoval o nové Corolle s hybridním dvoulitrem, ale cena je dost vysoká a významnější slevu dát nechtějí.

Nakonec nejspíš skončíme u Levorga 1.6T (starší), protože Insignia je zbytečně velká. Ale ten ProCeed mi taky dost vrtá hlavou - mám v plánu ho jít zkusit a holt bych oželel 4x4...
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od PeteBiggy »

Augi píše:...Ale ten ProCeed mi taky dost vrtá hlavou - mám v plánu ho jít zkusit a holt bych oželel 4x4...
Tak pak dej vědět, porovnáme pocity.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od spm »

Augi píše:Mám to prakticky stejně jako Harous Ještě jsem teda uvažoval o nové Corolle s hybridním dvoulitrem, ale cena je dost vysoká a významnější slevu dát nechtějí.
Kolega má standardní Corollu a slevu na ní vytřískal slušnou, byť takovym asijskym přístupem :-DDD Oběhl s tou konfigurací asi 5 salonů, začal v Tsusho. A do každýho dalšího přišel s tim papírem kolik to stojí u konkurence, až se nakonec vrátil do Tsusho, kde mu to podstřelili proti poslední nabídce :-DDD ale těžko říct, ta nehybridní je zase celkově levnější...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od PeteBiggy »

spm píše:
Kolega má standardní Corollu a slevu na ní vytřískal slušnou, byť takovym asijskym přístupem Oběhl s tou konfigurací asi 5 salonů, začal v Tsusho. A do každýho dalšího přišel s tim papírem kolik to stojí u konkurence, až se nakonec vrátil do Tsusho, kde mu to podstřelili proti poslední nabídce ale těžko říct, ta nehybridní je zase celkově levnější...
No však jasně, tak se to dělá. Jaký pak asijský způsob, pěkně vyčůraně, ehm teda vychytrale po česku :-D Joo a jde to i od PC. A zaběhat si pak člověk může místo toho jít pěkně do přírody :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od HonzaCZ »

newli píše:Kia na kapote me absolutne nevadi (chapu ale, ze kazdy to mame jinak). Zatim ale nenabizi zadny pohon 4x4
Stinger má...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od PeteBiggy »

HonzaCZ píše:Stinger má...
Tak snad nejen Stinger má u Kie 4x4...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od newli »

OK, mam zuzeny pohled. Zajimaji me pouze nizka auta v provedeni kombi. Ceed ani optima 4x4 neni.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od sima »

Zrovna včera mě poslala má žena mejlem čím bude jezdit ona.S jedinou větou,cituji"toto bude ai moje nové auto" :-D Dost mě to překvapilo,protože auta fakt nikdy negoooglí,ale potěšil mě její vkus! =)
https://www.google.cz/search?q=mini+coo ... HVM:&vet=1
Druhý výběr s dovětkem "a ještě toto,to se mě líbí asi ještě více" :-)
https://www.google.cz/search?q=suzuki+s ... 9eesR-9XVM:

Jen jsem se optal zda to musí být funglovky :-) Ale ty dvě auta to je moje krvná skupina,mini odjakživa a suzuki sx4 cross mě teda nedávno hodně zaujal,hodně.
Edit:kurva to modré mini je fakt krásné.Navíc a hlavně neposledně,obojí má nějaký ten 4x4 (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od catana »

newli: To mas na trhu docela omezenou nabidku. Ferrari FF? :-)
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od Mira »

sima píše:Zrovna včera mě poslala má žena mejlem čím bude jezdit ona.S jedinou větou,cituji"toto bude ai moje nové auto" Dost mě to překvapilo,protože auta fakt nikdy negoooglí,ale potěšil mě její vkus!
https://www.google.cz/search?q=mini+coo ... HVM:&vet=1
Druhý výběr s dovětkem "a ještě toto,to se mě líbí asi ještě více"
https://www.google.cz/search?q=suzuki+s ... 9eesR-9XVM:
SX4 se mi zrovna vůbec nelíbí a miník mě odradil, že nemá vůbec žádnej kufr. A nejen kufr, ale ani místo na zadních sicnách a ten interiér mě odradil taktéž. Uvažoval jsem o něm a byl si to prohlídnout a prosedět, protože to není tuctovka a líbí se mi. Ovšem jen zvenku. Nakonec zklamání.

Za pár let to možná dotáhnu tak na invalidní vozík, takže o autech ani neuvažuju. Max. něco fakt malýho, s motorem 1,0 3-válec, protože mít 200 koňový auto a popojíždět s ním po štatlu mi připadá jako blbost, protože s tou dopravou to lepší nebude, spíš naopak. Na celý léto plánujou zavření husovickýho tunelu (prý výměna technologií? V celkem zánovním tunelu celkem překvápko a ty "technologie" by mě taky zajímaly. Asi jim tam teče do káblů jak do Blanky. :-) Nicméně podle rozpočtu a doby zhotovení budou vedle asi kopat tunel novej). A zavřou i Gajdošku, tam prý budou nový fekály, takže doprava ze severu na jih i naopak bude totál KO. Jo a to zůžení na malým okruhu u Dornychu co už mělo být hotový a předaný, tak se opozdí. Nově to plánujou na druhou polovinu roku. Celkem širokej pojem, takže očekáváme min. únor příštího roku. No a stejně toho teď většinu zruší, protože všicí kradli jak straky, tak to musí překontrolovat, aby z toho něco mělo i nový zastupitelstvo. Tentokrát už prej úplně bez babišovců (kradou =) ).
.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“