Outback 2019

Odpovědět
Uživatelský avatar
artur
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř led 22, 2014 10:27 am
Jméno a příjmení: Vit Artusenko
Bydliště: Budišov nad Budišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od artur »

Jenze ten brzdovy asistent neni 100%, to preci nikdo netvrdi, ani to po nem neni mozne chtit, ten system slouzi k tomu aby snizil prvdepodobnost celniho stretu, coz podle statistik subaru dela dobre, nebot vozidla s brzovym asistentem od subaru maji o 60% mensi pocet celnich stretu. Ale neni to autonomni vozidlo, ten system kdyz nevidi, tak se proste vypne, prave pro to, aby nerozhodl spatne, nebo spis aby nedaval uzivateli nesmyslnou nadeji, ze vse vyresi. A tak to ma byt. takze nechapu co ti na tom vadi?
Naposledy upravil(a) artur dne sob úno 13, 2021 9:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Kona Electric, 2019
Subaru Impreza, 2.0R LPG, AT, MY08 Obrázek
BMW i3, 2017 - prodáno
Subaru XV, 2.0, MY2018 - prodáno Obrázek
Subaru Outback, 2.5i LPG, MY07 - prodáno Obrázek
Uživatelský avatar
artur
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř led 22, 2014 10:27 am
Jméno a příjmení: Vit Artusenko
Bydliště: Budišov nad Budišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od artur »

Kdyz to trosku prezenu, tak bych mohl rict, ze nechci mit v aute brzdy, protze ne vzdy funguji na 100% a takovych videii na internetu asi najdu taky hodne, kde brzdy nefungovali.
Hyundai Kona Electric, 2019
Subaru Impreza, 2.0R LPG, AT, MY08 Obrázek
BMW i3, 2017 - prodáno
Subaru XV, 2.0, MY2018 - prodáno Obrázek
Subaru Outback, 2.5i LPG, MY07 - prodáno Obrázek
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Outback 2019

Příspěvek od bonboniera »

Tady bych asi oponoval. Brzdy vzdycky funguji na sto procent. Funkcnost se overuje na technicky. Pokud je nekdo treba uvari pri souvislem brzdeni z dlouheho sjezdu, to je vec jina.
Chapu, jak jsi to myslel, ale brzdy nebyly spravny priklad.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
artur
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř led 22, 2014 10:27 am
Jméno a příjmení: Vit Artusenko
Bydliště: Budišov nad Budišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od artur »

No ale ne vzdy preci zabrzdi v cas. Ano, je to chyba ridice, ale presne tak to je i u toho brzdoveho asistenta, je to chyba ridice, kdyz po nem chce neco, k cemu neni technologicky vybaven.
Hyundai Kona Electric, 2019
Subaru Impreza, 2.0R LPG, AT, MY08 Obrázek
BMW i3, 2017 - prodáno
Subaru XV, 2.0, MY2018 - prodáno Obrázek
Subaru Outback, 2.5i LPG, MY07 - prodáno Obrázek
Uživatelský avatar
artur
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř led 22, 2014 10:27 am
Jméno a příjmení: Vit Artusenko
Bydliště: Budišov nad Budišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od artur »

Ale kdyz se nelibi brzdy, tak to muzu rict o airbagu, nechci ho, protoze ne vzdy funguje dobre, dokonce tady jsou znamy pripady, kdy cloveka usmrtil. Nebo bezpecnostni pasy, opravdu v nejakem velmi malem procentu pripadu zavini smrt pripoutaneho, nebo se na ni podileji tak, ze kdyby pripoutan nebyl, tak by prezil.
Naposledy upravil(a) artur dne sob úno 13, 2021 9:59 pm, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Kona Electric, 2019
Subaru Impreza, 2.0R LPG, AT, MY08 Obrázek
BMW i3, 2017 - prodáno
Subaru XV, 2.0, MY2018 - prodáno Obrázek
Subaru Outback, 2.5i LPG, MY07 - prodáno Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22707
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Outback 2019

Příspěvek od spm »

artur píše:Nestalo by se vubec nic, protoze v EU nejsou povolene autonomni vozy, tzn. asistent nikdy neni nadrazen ridicovu rozhodnuti, on zapipa, mozna skubne brzdou, ale pokud ridic dal chce zrychlovat tak proste zrychluje.
Já teda nějak nechápu, jak má pak fungovat to krizové brždění na čelní náraz... buď to teda doopravdy reálně hamtne na brzdu, když to detekuje překážku a má pocit, že do ní vrazíš (což i odpovídá tomu, co se to psalo výše) a pak bych to auto dneska nejspíš rozjebal o ten náklaďák. Nebo ne, ale pak to asi těžko může zabránit tomu střetu, když to nezabrzdí. (Pomíjím teď, že je tam asi několik varovných stupňů, kdy to napřed začne hulákat... ale i tam bych čekal, že pokud při hulákání na tu brzdu nepůjdeš sám, tak jí to stejně vzápětí zašlápne).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Outback 2019

Příspěvek od parabolD »

Cozmo, jestli jsi extrémně nezfotrovatěl nebo neměl úraz hlavy, tak si myslím, že 2.5 ti osobně bude málo, určitě na trase čb Plzeň a vlastně kdekoliv mimo dálnici. Ano, jiný století, kosmický technologie a tak, ale pořád je to 50kw rozdílu. Minimálně si to fakt projeď a představ si s tím předjet 4 kamiony...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
artur
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř led 22, 2014 10:27 am
Jméno a příjmení: Vit Artusenko
Bydliště: Budišov nad Budišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od artur »

On hmatne na brzdu a pokud ty prestanes pridavat plyn, tak bude brzdit, ale pokud dal budes pridavat plyn, tak on se podridi. Tzn. ty to zaregistrujes a muzes zkorigovat sve chovani, ale vzdy ma tve rozhodnuti prednost pred nim. Nevim, mozna to neumim dobre vysvetlit. Ty situace se deji hrozne rychle, doporucuji si to zkusit treba na tyden, mozna se ti to nebude libit a nebudes takove auto chtit, ja jsem byl ze zacatku taky dost neduverivy, ale dneska bych uz hlavni auto na kazdodenni jezdeni nechtel auto bez tehle systemu. Treba to je tim, ze nejsem dobry ridic, nevim jak to posoudit. Ale pokud jsem spatny ridic a to auto mi pomahav tom byt lepsim ridicem, tak je to preci super a vsichni ostatni ridici by meli byt radi :)
Hyundai Kona Electric, 2019
Subaru Impreza, 2.0R LPG, AT, MY08 Obrázek
BMW i3, 2017 - prodáno
Subaru XV, 2.0, MY2018 - prodáno Obrázek
Subaru Outback, 2.5i LPG, MY07 - prodáno Obrázek
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Outback 2019

Příspěvek od bonboniera »

artur - airbag, pasy taky delaji, co delat maji. Pasy rozhodne. Pritahnou, udrzi, nepusti. Jo, muzou cloveku asi i ublizit, muze byt ridic predklonenej, sedet kolmo, nebo spis lezet, byt malej, vysokej, lehkej, tezkej... ale ten pas udela, co ma. Pritahne, udrzi, nepusti.
Airbag asi nekdy nevybuchnul, a pritom mel, tam budiz, pripoustim. Ale taky by obecne mel fungovat a funguje. Je nastavenej na nejakou silu narazu a pokud by nevyletel, nejspis bude mit automobilka svolavaci akci.
Ze asistent proste bez diskuze nespusti stoprocentni brzdeni... to je spatne.
Ja jsem tedy k asistentum spis skepticky. Slysim, ze na dalnici se k nekomu priblizilo auto v pripojovacim pruhu a asistent dupnul na brzdu... dekuju, tohle ja nechci.
Ale stabilizaci nikdy nevypinam, v tom mam jasno. Nepocitam situaci, kdy auto v kopci hrabe a se stabilizaci by nevyjelo, tam samozrejme tlacitko zmacknu, abych se na ten kopec prohrabal.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14835
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Outback 2019

Příspěvek od Tapan »

Já teda nevím, ale když mi znenadání bezdůvodně hamtnula na brzdy firemní Fabie, byl jsem z toho tak v šoku, že to poslední, o co bych se v tu chvíli pokoušel, bylo přidat plyn, abych jí tak vysvětlil, že opravdu chci pokračovat v jízdě. Tak duchapřítomnej fakt nejsem. Plyn jsem ani nepřidával, ani neubíral, držel jsem konstantní rychlost, než se rozhodla vybrzdit auto za mnou.
Umím si představit, že ten systém způsobí nehodu, protože zapříčiní naprosto neočekávané chování auta v provozu. A ano, ta nehoda může teoreticky klidně být tragická.
Tím nechci říct, že asistenty jsou jednoznačně špatně, určitě taky dost tragickým nehodám dokázaly zabránit. Ale s tou bezvýhradnou adorací se rozhodně neztotožňuju. Že za všechny zachráněné životy vděčíme asistentům a za všechny nehody, ke kterým s přispěním asistentů došlo, může řidič, který je měl včasnou reakcí přeprat...já myslel, že takhle argumentuje akorát Babiš :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
artur
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř led 22, 2014 10:27 am
Jméno a příjmení: Vit Artusenko
Bydliště: Budišov nad Budišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od artur »

bonboniera píše:artur - airbag, pasy taky delaji, co delat maji. Pasy rozhodne. Pritahnou, udrzi, nepusti. Jo, muzou cloveku asi i ublizit, muze byt ridic predklonenej, sedet kolmo, nebo spis lezet, byt malej, vysokej, lehkej, tezkej... ale ten pas udela, co ma. Pritahne, udrzi, nepusti.
Airbag asi nekdy nevybuchnul, a pritom mel, tam budiz, pripoustim. Ale taky by obecne mel fungovat a funguje. Je nastavenej na nejakou silu narazu a pokud by nevyletel, nejspis bude mit automobilka svolavaci akci.
Ze asistent proste bez diskuze nespusti stoprocentni brzdeni... to je spatne.
Ja jsem tedy k asistentum spis skepticky. Slysim, ze na dalnici se …
Uff, tak to je hodne spatny asistent. Tohle mi Subaru ani Hyundai nikdy neudelali. Nemuzu rict, ze to nedelaji jine asistenty. Na druhou stranu, copak clovek se taky nekdy nelekne a neudela uhybny manevr, nebo brzdeni aniz by to bylo treba? Ja jsem to treba naposled udelal dnes, kdy z auta jedouciho predemnou ulitl kus ledu/snehu a ja jsem udelal mysku abych se mu vyhnul, cimz jsem urcite vylekal za mnou jednouci auto a pak jsem si uvedomil, ze si nejsem jisty, jestli to bylo nutne, ale v casovem presu jsem se zachoval reflexivne.
Hyundai Kona Electric, 2019
Subaru Impreza, 2.0R LPG, AT, MY08 Obrázek
BMW i3, 2017 - prodáno
Subaru XV, 2.0, MY2018 - prodáno Obrázek
Subaru Outback, 2.5i LPG, MY07 - prodáno Obrázek
Uživatelský avatar
artur
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř led 22, 2014 10:27 am
Jméno a příjmení: Vit Artusenko
Bydliště: Budišov nad Budišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od artur »

Tapan píše:Já teda nevím, ale když mi znenadání bezdůvodně hamtnula na brzdy firemní Fabie, byl jsem z toho tak v šoku, že to poslední, o co bych se v tu chvíli pokoušel, bylo přidat plyn, abych jí tak vysvětlil, že opravdu chci pokračovat v jízdě. Tak duchapřítomnej fakt nejsem. Plyn jsem ani nepřidával, ani neubíral, držel jsem konstantní rychlost, než se rozhodla vybrzdit auto za mnou.
Umím si představit, že ten systém způsobí nehodu, protože zapříčiní naprosto neočekávané chování auta v provozu. A ano, ta nehoda může teoreticky klidně být tragická.
Tím nechci říct, že asistenty jsou jednoznačně špatně, určitě taky …
Takhle jsem to sice nikdy nerekl, ale OK. Uz mlcim :D At si kazdy ridi co chce :) Asistenty jsou zlo a automobilky chcou vsechny sve zakazniky zabit :D
Naposledy upravil(a) artur dne sob úno 13, 2021 10:23 pm, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Kona Electric, 2019
Subaru Impreza, 2.0R LPG, AT, MY08 Obrázek
BMW i3, 2017 - prodáno
Subaru XV, 2.0, MY2018 - prodáno Obrázek
Subaru Outback, 2.5i LPG, MY07 - prodáno Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od quickly »

bonboniera píše:Ja jsem tedy k asistentum spis skepticky. Slysim, ze na dalnici se k nekomu priblizilo auto v pripojovacim pruhu a asistent dupnul na brzdu... dekuju, tohle ja nechci.
Každá automobilka to má jinak. Třeba BS poFL má zadní radary, takže ví, že zezadu jede auto (bliká kontrolka na zrcátku) a to brždění třeba bude zaponuto jen, když Tě podjede a udělá myšku a pokud by jsi nepřibrzdil , tak jsi v něm. Já mám s ES a asistenty najeto jen 40 tkm, ale mohu říct, že u mne nikdy nebrzdily ve špatný okamžik. Budíky mi blikají tak 1x týdně, protože u stavby D35 jsou směrovky a protože tu zatáčku znám, tak jedu rychleji než cizí jouda. ES to vyhodnotí, že pokud nezměním směr, tak narazím a začne blikat budíky, já buď o trochu zmírním rychlost (třeba o 2 km/h) nebo mírně naznačím, že měním směr a blikání přestane. 2x mi to šlo do brzd a to bylo tehdy, když auto odbočovalo mimo silnici a nechalo v mé trajektorii část auta. Já počítal, že ještě popojede, on ale raději brzdil.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od tomix »

Musím potvrdit co říká quickly. Neměl jsem sebemenší problém a to jezdím rychle. Možná si na to auto zvyklo nevím.

To že pípá beru jako ok, několikrát mě to upozornilo na něco co jsem neviděl. Hlavně vzadu pes, děti. Samo couvu pomalu ale i tak.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od VDC »

CoZmo píše:Tome, promiň, ale BH je klasickej veterán, co sem taky měl - žádný brzdy, pekelnej volant a VDC který je pro legraci. Největší peklo je totální absence jakéhokoliv brzdného účinku a mechanickej plyn, kterej akorát leje litry benzínu do kanálu bez jakéhokoliv efektu. Ale tak jezdí to viď a jak říkám, ty to máš pro zábavu. A ten výchyt v podobě vodou ředitelných laků, co subaru tehdá zavedlo vypadá po letech taky dost strašně...ale příště si to zas rád půjčím

Od kterýho roku je ten poFL???? Ty boční kamery jsou zajímací velice.

A jinak k asistentům...hrabat do volantu …
Pavle v pohodě. Ty jsi extrémista a když něco hanět, tak absolutně. :-D Pochopitelně to co píšeš nemůže být tak úplně pravda. Je to o pocitu každého soudruha. :-)

Já samozřejmě nijak nezpochybňuju, že BH je dneska veterán, to jsem psal i v předchozím příspěvku. Ale to je právě to, co mě na tom autě baví. Je to mechanický auto. Poslední opravdu mechanickej Outback. Není to víc a víc tamagoči, jako všechny novější modely, BP nevyjímaje.
Už jsem psal, že můj přístup je specifický a nikomu ho nevnucuju. Ale stejně tak odmítám přijmout dogma, že 20 let starý auto je na hovno a super je jen to nový, co na tebe pípá, bliká, svítí, mluví, votravuje, ještě než k němu vůbec přijdeš, hrabe ti do řízení a do brzd a místo abys auto prostě řídil, tak musíš přemejšlet co nedělat, aby ty zkurvený asistenty nezasahovaly.
Volant je volant a ne kolečko jak na konzoli. Brzdy ? Ještě nikdy jsem neměl pocit, že to nebrzdí. Ale jasně, to je individuální. Samozřejmě, že když si sednu do konzernu, rozbiju si držku na první křižovatce o volant, jak debilně vostrý ty brzdy jsou, tak to pak vypadá, že Outback nebrzdí. To ale pak žádnej. :-)
Pro zábavu to mám asi tak stejně jako ty. To znamená, že mě to auto neživí a najezdím s ním 15-20000 za rok. Najezdíš snad ty za rok Outbackem víc ?
Rozumím, že když má člověk auto jako pracovní nástroj, tak k tomu má jiný přístup a nebude jezdit 20 let starou károu, ale optimálně nějakou co nejvíc autonomní mrdkou, aby nemusel ovládat stroj, mohl hlavně telefonovat a nestarat se o řízení. Ale o tom se tu nebavíme.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“