Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od MrRichie »

Ahoj ve spolek. Pokud jsem dobře hledal, tak jsem nenašel téma, které by se zabývalo právě správou výdajů za ujetý kilometr.

Poměrně dost z vás to používá i v podpisech a na jeden takový jsem nedávno klikl a vyskočila na mě stránka SpritMonitor.de, kde byl poměrně hodně dlouhodobý a pečlivý zaznam něčí H6.

No a tak se stalo, že jsem se rozhodl, že i já si něco takovýho zařídím. Ale vzhledem k začátku a nepřebernému množství takovych stránek a aplikací by mne zajímaly naše klubové zkušenosti.

Ono dnes si myslím, že je základ mít k nějaké takové stránce i aplikace. Popíšu tedy co se mi na Spiritmonitor líbí a co ne.

+ Má aplikaci pro android
+ Má webové rozhraní
+ Počítá s LPG, takže bere benzín jako doplňkové palivo
+ Dají se vložit i servisní úkony, takže se počítají celkové náklady
+ Jednoduchý výběr z aut a může jich být více
+ zdarma

+- zápis o natankování je možná až moc složitý, vybíráte jaké mate pneu, co jste jeli za cestu, jestli používáte AC nebo máte vozík atd...

- aplikace působí už docela zastarale
- i když mám v nastavení nastavenu měnu CZK, tak to při tankování musím vždy ručně nalistovat na CZK, protože je tam defaultně nastaveno EUR
- facelift by se hodil

No a vzhledem k tomu, že tam mám dva záznamy, tak ještě nejsem fixován, tak by mne zajímaly další alternativy k tomuto řešení, které používáte!

Čus!
Naposledy upravil(a) MrRichie dne pát led 25, 2019 8:20 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Spiritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od spm »

Je to spritmonitor, ne spirit :-) Měna tam někde nastavit jít musí... nebo to bere z posledního záznamu - udělalo to i podruhý? Pač já tam mám normálně CZK... Nastavení u tankování je dost, ale vždycky si to pamatuje to poslední. Takže generálně vzato je ty gumy akorát potřeba přecvaknout, když to přezuješ. Nebo vyměnit klimu za parking heating a podobně :-) Jinak ještě doporučuju kouknout na remindery. Dají se tam naplánovat úkony jak ke kilometrovému průběhu, tak času a pak ti to ukazuje kdy je potřeba to udělat (ono to teda umí i notifikovat, ale až po dosažení hodnoty, což je zase pozdě :-) ).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Spiritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od MrRichie »

spm píše:Je to spritmonitor, ne spirit Měna tam někde nastavit jít musí... nebo to bere z posledního záznamu - udělalo to i podruhý? Pač já tam mám normálně CZK... Nastavení u tankování je dost, ale vždycky si to pamatuje to poslední. Takže generálně vzato je ty gumy akorát potřeba přecvaknout, když to přezuješ. Nebo vyměnit klimu za parking heating a podobně Jinak ještě doporučuju kouknout na remindery. Dají se tam naplánovat úkony jak ke kilometrovému průběhu, tak času a pak ti to ukazuje kdy je potřeba to udělat (ono to teda umí i notifikovat, ale až po dosažení hodnoty, což je …
Opraveno a děkuji za upozornění. Možná proto jsem nenašel ani jednu zmínku :D :D

Každopádně na ty remindery mrknu. To zní jako super věc. Co se týče druhého záznamu, tak nevím, protože jsem sice tankoval podruhé, ale nikoliv stejné palivo. Ještě tedy vytrvám. Diky za tip.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Spiritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od LukasV »

Taky používám spritmonitor a jak píše SPM - CZK tam mám od prvního nastaveni (settings/units), stejně tak použité pneu, tempo, klima atd. zůstává stejně do další změny. I další náklady lze rozdělit do někoika podkategorií a podle toho pak filtrovat. Jsem maximálně spokojen.
Jediná nevýhoda toho všeho je, že když si vyjedu statistiku od koupě, tak vidím ten ranec...
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od schmako »

Záhy vyzkouším ;) Ale nevím jestli to chci vůbec vědět :-D

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od croctoy »

Můžu přispět svou zkušeností ke dvěma jiným nástrojům - Fuelio a Spotreba.sk.

Fuelio jsem používal řadu let a dlouho mi vyhovoval. Jednoduché rozhraní, detailní nastavení pro každé tankování, poměrně detailní statistiky, upozorňování na nadcházející události, evidence výdajů dle různých, i vlastních, kategorií, apod. Avšak je zde jedna velká nevýhoda, a to, že k mobilní aplikaci neexistuje webové rozhraní, takže nelze data pohodlně zpracovávat na počítači. Výborně funguje zálohování a obnova do/z cloudu, např. Google Drive. Jedinou možností dostat data do PC je export, který je ale trochu horší, poněvadž s výstupem je třeba si trochu pohrát. Před cca dvěmi lety (?) se vývoj spojil se Sygicem, bohužel nikdy nedošlo k tomu, že by vlastní Sygic jakkoliv tuto appku podporoval. Nakonec právě nedostupnost webového rozhraní mě vloni donutilo odejít ke konkurenci. A ještě, Fuelio nenabízí možnost přidání informace o spotřebě na webové stránky, jako je např. toto fórum.

Spotreba.sk jsem začal používat vloni. Podařilo se mi překlopit data z Fuelio do této aplikace prostřednictvím webového rozhraní, takže můžu směle pokračovat tam, kde jsem skončil. Vlastní mobilní aplikace umí podobné věci jako Fuelio, jen se mi zdá, že statistiky nejsou tak přehledné a jsou zde jistá omezení (např. stanovení vlastního intervalu pro statistickou informaci). Co je zde navíc? Lze sledovat jednotlivé jízdy a informace k nim, nejen info o spotřebě tank-tank. Navíc rozeznává soukromé vs firemní jízdy. Graficky je appka lépe zpracovaná, exportovaná data jsou přehledná a dá se s tím pohodlně pracovat, takže lze lehce kompenzovat neduhy statistiky. Webové rozhraní je taky ok. Lze přidat informaci o spotřebě na web stránky, stejně jako spritmonitor.de. Můžu doporučit.
Naposledy upravil(a) croctoy dne pát led 25, 2019 9:29 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od spm »

Nechces :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od VDC »

Upřímně obdivuji vaše nadšení si to zapisovat. :-) Já jsem to zkusil, ale nebaví mě si to poznamenávat a hlavně, nechci vidět ty celkový čísla. Nevědomost je sladká. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od croctoy »

Máš pravdu předsedo, ta čísla jsou strašná :-DDD Ale někoho to baví, mě teda jo. Až mi jednou bude synátor tlouct do hlavy, že nutně potřebuje v osmnácti auto, tak mu ukážu to číslo a on mi ukáže, kolik si už vydělá :-DDD
Subaru Outback 2.5i Sport BS
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od jkotek »

Spritmonitor má jednoznačně velko výhodu v počtu uživatelů - zejména pokud se chceš podívat na reálnou spotřebu vybraného vozu před koupí. Nicméně pokud sleduješ jen vlastní spotřebu/výdaje, tak má možná trochu slabší statistiky. Ale podporuje export dat, takže si s nimi můžeš hrát offline.
To, co mi u Spritmonitoru chybí je mapa s cenami paliva. Když už můžeš u tankování zadat firmu i GPS souřadnice, tak proč to není vidět pro ostatní. Ale je možné, že Sptrimonitor tato data prodává dále...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od spm »

Já na ty čísla radši nekoukám :-DDD Ale hodí se to jako takovej debilníček, když řešim, co jsem dlouho nevyměnil, co by se vyměnit mělo nebo co se brzo rozbije :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od sima »

VDC píše:Upřímně obdivuji vaše nadšení si to zapisovat. Já jsem to zkusil, ale nebaví mě si to poznamenávat a hlavně, nechci vidět ty celkový čísla. Nevědomost je sladká.
Já teda taky,taky jsem to jednou zkusil,otravuje mě to,snad až jednou budu mít opravdový chytrý telefon :-D ne tu starou nokii se symbianem.Ale i tak už se divím,jak trávím byť blbou minutu dvě zapisováním dat,to mě dlouho nevydrží.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od VDC »

Já si samozřejmě poznamenávám servisní úkony. Výměny náplní a podobně. Ale na to používám Evernote, protože žádná z těchhle aplikací na spotřebu není dělána primárně na self servis. Takže si to do zápisníku v Evernote vyfotím, vyfotím si stav tachometru, zapíšu datum a je to hotový.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od sima »

Já postaru-bloček.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Spritmonitor a jiné stránky se spotřebou

Příspěvek od Traveller »

Aspoň ti ho nikdo "nehekne". :-DDD :-DDD :-DDD Leda tvá drahá polovička, ale až se to stane, tak to poznáš, protože při spočítání těch cifer okamžitě přiběhne s válečkem. ;-D ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“