Domácí automatizace

Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od Makovica »

HonzaCZ píše: čtv pro 15, 2022 11:42 am Ono stačí si dát na radiátory ty chytrý hlavice a už si člověk bez dvou tužkovejch baterek ani nezatopí. :-DDD (Ty originál termostatický s voskovou patronou rozhodně nevyhazuji. :-DDD)
To je dobra pripomienka tie baterie :) Hlavne sa to nekamarati s nabijacimi.
Tych SPOF sa tam najde kopec, ale asi ma vyznam riesit len storage. Ak ale odode coordinator, to je tiez pruser. Ten asi doma nikto nema v zasobe. Ci uz krabicku, alebo USB stick.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od HonzaCZ »

No uvažoval jsem o tom, že to, jak to mám teď z RasPi4, bych komplet nechal (včetně coordinatoru). Kdyby to nový pak vypadlo, tak bych jenom zapnul RasPi, ze zálohy syncnul aktuální konfiguraci a za chvíli to může zase všechno fungovat. :-)

Do těch hlavic jedině takový ty lipolky v pouzdře AA a stabilizátorem na 1,5 V. Ty jsou vhodný do těhle zařízení, co jsou striktně na 3 V a při 2,4 už zkomíraj a nebo vůbec nefungují. Např. https://www.alza.cz/sport/dobijeci-usb- ... 42.htm?o=1
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od Makovica »

Idem doobjednat bundle 3 tych Tesla ventilov aj s Tesla zigbee hubom (v podstate je zadarmo, inak za 30E). Pri nom sa uvadza, ze je Tuya kompatibilny (a udajne cele ventilove riesenie chodi aj so Smart life app). Znamena to, ze pokial aj iny ventil od ineho vyrobcu uvadza, ze je Tuya kompatibilny, tak ho mozem pridat k tym Teslackym ? Lebo mi pride zvlastne, ze X roznych vyrobcov bude mat rovnaky format sprav. Resp. predpokladam, ze asi mozno ich bude vidiet vsetky, ale nemusia podporovat 100% zhodnu funkcionalitu. Alebo sa mylim ?
To kurenie asi budem teda zatial prevadzkovat oddelene cez vlastny hub (orig., nie Tasmota).
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od HonzaCZ »

Já ti musím doporučit to Danfoss řešení. Mám 1 hlavici Tuya kompatibilní a 2 Danfoss. A ty Danfoss jsou teda mnohem lepší snad ve všech směrech.

Co se týče kompatibility, tak to je právě fór Zigbee, že je to standardizované a má to certifikační autoritu. Takže pokud je zařízení certifikované pro Zigbee 3.0 a připojíš ho k hubu Zigbee 3.0, tak by mělo všechno fungovat značka neznačka.

A dá se k těm zařízením najít i dokumentace komunikace. Viz např. https://assets.danfoss.com/documents/20 ... 000101.pdf
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od Makovica »

Danfoss davam prec tie stare analogove :) Pozeral som ich aj nove, no prisli mi dost drahe a po vyskusani Tesly mi plne vyhovuju. Teda ktm na nieco nenarazim :)
Som myslel že ze ZB norma hovori o linkovej kompatibilite a nie uz o pouzivanych atributoch pri komunikacii ventil - aplikacia.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od HonzaCZ »

Ta komunikace je rozdělená na endpointy, clustery, atributy, commandy a kdo ví, co ještě. Spousta je definovaných jako standard. Např. cluster 0x0201 je Thermostat Cluster a ten je danej. Pak jsou samozřejmě nějaký "vendor specific" části, ale to jde většinou o nějaký systémový věci, diagnostiku, atd.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od Makovica »

Dik za intro. Mam teraz trochu casu doma, tak si to kuknem.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od HonzaCZ »

Za málo. Jinak tady je celá specifikace těch standardizovaných clusterů atd. https://zigbeealliance.org/wp-content/u ... cation.pdf
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od Makovica »

Teraz som natrafil na takehoto krasavca (pre moje pouzitie) : https://www.umax.cz/umax-u-box-j42-nano/ - 6x6x6cm !
Uz len doplnit M2 SSD.
S jednou drobnostou - "Zájemci o tento produkt by měli být na této stránce informováni o tom, že podle podpory spol. Umax je tento produkt "výhradně kompatibilní s Windows 10 / 11". Původně jsem na něm chtěl provozovat Linux - Ubuntu, ale vůbec se nepodařilo rozchodit zvuk a hlavně wifi. Vyzkoušel jsem i jiné distribuce, včetně Debian a Fedora se stejným výsledkem. Chybí ovladače! Na stránkách Umax.cz jsou ke stažení jen ovladače pro windows. K nákladům na počítač je tedy nutné připočítat, kromě nákladů na SSD disk M.2 velikosti 2242 i náklady na windows 10/11. S těmi ovšem počítač chodí dobře, přiměřeně rychle - vzhledem k procesoru. "
Naposledy upravil(a) Makovica dne pát pro 16, 2022 10:42 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od HonzaCZ »

To je hezký, taková minikostička :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od dracekvo »

Náklady na windows 10 pro jsou přesně 100Kč :) Například na winkey.cz

protože:
https://curia.europa.eu/jcms/upload/doc ... 0094cs.pdf
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od HonzaCZ »

No, aby sis nakonec nekoupil ten Odroid H3 :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22758
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od spm »

dracekvo píše:Náklady na windows 10 pro jsou přesně 100Kč :) Například na winkey.cz

protože:
https://curia.europa.eu/jcms/upload/doc ... 0094cs.pdf
No ja je koupil za 60, ale jednak i tech 60 je za takovou sracku moc a hlavne na vicemene serveru, ktery ma byt stabilni, fakt nechces provozovat nejakou parodii na herni konzoli, se kterou to navic bude ultra pomaly :-D

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od Makovica »

Spm (*_^) |,,,,
Tiez mam takto 1-2 licencie na W10 v sufliku.
Windows only, to je no go.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Domácí automatizace

Příspěvek od Makovica »

Prepol som Sonoff bridge coordinator do rezimu ZHA - tupeho TCP redirektu, resp. nastavil pristup na porte 8888 pre HAssistent a uz sa dali naparovat zariadenia a pekne sa to da kustomizovat. Tym padom som ale prisiel o MQTT spravy z Tasmoty a ani konzola Tasmoty neberie commandy.
ha1.png
Tie cisla v obyvacke su len testovacie :)

Ale stale by som to mal radsej poriesene cez MQTT, takze este budem experimentovat. Ked to chodi vsetkym, musi aj mne :)
Tento navod sa mi pozdava: https://thehelpfulidiot.com/how-to-use- ... -assistant
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“