oprava plast. nárazníku?

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: oprava plast. nárazníku?

Příspěvek od barts »

Když si to dělal dobře štetečkem tak tam není moc co rozleštit. Takhle na fotce nejde vidět nic moc. Nebo co by si chtěl rozleštit?
Tempu se obloukem vyhni :-) . Udělá to povrch hlavně mastný, takže na oko dobrý ale tak na týden :-).
Jestli leštění nízkorozpočtový leštění tak od někoho si odlít nějakou leštící pastu nebo si něco levnejšího koupit.
Jako levnejší pastu co aspon trochu funguje mám od Želvy - Renew polish + jsme koupil unašeč na vrtačku na sucháč + houbičku k temu a hotovo :-) . SAmozřejmě od téhle nízkonákladové verze nelze čekat zázraky, hologramy si asi naděláš ale lesknese to jako origo (*_^) |,,,,
Rukou to pořádně nikdy nevyleštíš

Jinak samozřejmě kdybys to chtěl udělat pořádně tak jedině zadělat tmelem, vybrousit do roviny, střiknout a vyleštit rozstřiky

Ale chápu že pokud si takového nedělal, tak se to težko učí takhle na novém autě :-), pak to bud svěřit kamarádovy odborníkovy, nebo odborníkovy nebo se s tím smířit a nechat to tak >B-)
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: oprava plast. nárazníku?

Příspěvek od RudaK »

Přišlo mi to Tempo nějaké vodoodpudivé ;-D
Jinak já se to neučím na tomhle autě, už jsem jich za život podržel dost. >:-& jen zatím jsem si vystačil s Tempem =) kdyby to bylo na plechu, tak to nechám udělat a smířím se i s nedokonalostí odstínu barvy ale dole na plastu umím žít s touto opravou :-|
...ona ta čtyřkolku více tlačí a tak jsem necítil tolik odpor a dřel nárazník spodem až po sloupek o který se opřel :-/ .... dvoukolky tolik natlačily <:-<

Díky za tip, hledal jsem želvu na netu a zkusím se poradit v ADC ve Vítkovicích, mají tam želvy i 3M

Nejlepší auto na parkování byla Felicie s černými nárazníky ... to stačilo jemně ořiznout nožem otřepy a pa pak hlubším šmirglem trochu přejet ,,,, ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Gringo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon říj 28, 2019 5:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Petr
Bydliště: Trojanovice

Re: oprava plast. nárazníku?

Příspěvek od Gringo »

Tak jsem dnes pri couvani vzal s sebou i kus nahrnuteho snehu. Predni naraznik jsem az nekde po RZ odklopil a i kdyz jsem to pak zaklopil zpet, vypada to na vymenu.
Kolik si mam nachystat na Forestera SG?
Pripadne, prozatim, daji se nekde sehnat ty "cvocky", ktere drzi naraznik na blatniku a k podbehum? Vetsina z nich se rozletela, ale kdybych je mel, tak by mi to pomohlo. Nebo bude lepsi to zadelat stahovaci paskou?
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: oprava plast. nárazníku?

Příspěvek od podvlada »

Netušim teď co vydrží nárazník na SG, ale na svym Outbacku jsem ho v Milovicích na jedný straně otočil o 180 ° , takže u SPZ byl do vrtule, a přežil to... Třeba by stačilo ho ohřát a natvarovat zpět? Nevím, jak moc velkou leštěnku máš :-)

Plastový klipsy, takový ty rozebiratelný s vyndavacím vnitřkem a základnou 10 mm jsem k úspěchu koupil na Aliexpressu.
https://www.aliexpress.com/item/3295452 ... 4c4di2yAMf
Byly teda tehdy levnější... Byly balení po dolaru a bez poštovnýho.
Jestli tam jsou ty samý, zkusil bych najít podobný na AE. Jinak (opět, pokud to neni úplně leštěnka) bindry...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Gringo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon říj 28, 2019 5:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Petr
Bydliště: Trojanovice

Re: oprava plast. nárazníku?

Příspěvek od Gringo »

Je praskly (castecne), takze jedine tak svarit. Polepil jsem ho paskou (barva skoro sedi) a ty cvocky jsem taky uvazoval nahradit binderama, diky!

Lestenka to urcite neni, ale nastve to, no ;-)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: oprava plast. nárazníku?

Příspěvek od podvlada »

Jasný, chápu :-) Naštve, ale zase to je příležitost to udělat jinak a líp :-D Já takhle postupně taky předělal jak přední, kterej už nedržel tak jak měl, i zadní, kterej měl vytrhaný ty kousky plechu ke kterým měl držet. Teď ho mám těmi plastovými klipsy přímo do "traverzy" zespodu, to už bahno ani sníh nevyrve :-) A drží pevněji než předtím. Nevýhoda je, že je zezadu vidět skoro až na motor :-DDD
Nevim, co je za materiál ten nárazník, ale podběhy se mi povedlo "svařit" normální pájkou a kusem podběhu který jsem zespodu uřízl. Možná by šel nárazník zezadu svařením alespoň vyztužit, aby se netrhal dál, ale možná při tom utrpí lak zepředu.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Gringo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon říj 28, 2019 5:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Petr
Bydliště: Trojanovice

Re: oprava plast. nárazníku?

Příspěvek od Gringo »

Jelikoz se blizi STK a uz na te posledni technik nebyl uplne nadseny, kdyz si tedy koupim tohle https://aukro.cz/predni-naraznik-subaru ... 5230064275 a prohodim to, bude vadit, ze to mozna nikdy nenalakuju? Takovou tu teorii jako obrousit, odmastit, plnic atd znam, ale nikdy jsem to nedelal a ani se mi vlastne nechce. Nebude to tomu zakladnimu plastu vadit (treba kvuli UV nebo necemu takovemu?)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4434
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: oprava plast. nárazníku?

Příspěvek od Tsakabaru »

nebude, "socka edice" se bezne prodavaly s cernyma plastama, taky jsem menil za cernej, uz jetej a nic mu neni az na par zubu casu ;)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3659
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: oprava plast. nárazníku?

Příspěvek od StandaB »

Muzu jenom potvrdit. Je to plast, jako vsechny ostatni na aute. :-)
Gringo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon říj 28, 2019 5:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Petr
Bydliště: Trojanovice

Re: oprava plast. nárazníku?

Příspěvek od Gringo »

Ok, diky moc
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“