Automaticka prevodovka

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od VDC »

To bude zřejmě problém s měničem. Asi jsi to trápil moc.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od HonzaCZ »

To bych řekl spíš bude nějaká klouzající spojka nebo brzda.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od petr »

nic moc , tahal jsem vozík do kopce a nevyjel jsem napoprvé tak při druhém pokusu se to asi přehřálo , tím že je sucho tak to jen tak lehce nehrabe a má to trochu větší záběr na ten automat asi , oleje je tam dost až moc možná, to by mělo snad něco vydržet ne , není to jen nějaký spínač nebo něco takového , nějaká pojistka?
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od bonboniera »

A kapalina je na merce cervena? Nebo spis nasedla? A po cuchu - normal, nebo spalenina? Pokud ta kapalina bude mit normalni cervenou barvu a nebude citit po spalenine, tak sice nevim, co s tim je, ale byla by to lepsi varianta nez seda a spalena. To by pravdepodobne znamenalo neco mechanicky znicenyho.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od petr »

mi přijde čirá spíše žlutá než červená a není cítit spáleninou, doufám že je to nějaká kravina snad, jako kdyby tam bylo pořád N , nereaguje to na polohu páky a na to co tam je zařazeno, pojistky všechny co jsem našel ok tak nevím , prý mam odpojit baterku na noc a že to bude ok no tak jsem zvědav asi se dám na modlení, automat zasrany on ví že ho nemám rád
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od bonboniera »

To jsem sam zvedavej, co to bude za problem. Ta barva se mi uplne nezda, prece origo nova je do cervena. Ze by prehratim zdegradovala, to asi mozny je. Ze by pri tom navic zmenila barvu... to netusim. V kazdym pripade drzim palce, at to dobre dopadne.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od HonzaCZ »

Když je kalná, starší, tak by se mohla jevit žlutě. Viz viewtopic.php?f=39&t=3116&p=397493#p397493
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od petr »

naposled mi to měnili v proturbo , davali tam nějakou subaru ATF z plechové pixle asi 4 litry , na měrce to vypadá něco jako rostlinný olej , snad mi tam nenalili lukanu , ale doteď to fungovalo dobře , jen párkrát se to přehřálo když jsem to měl v práci, je to o ničem do lesa nepoužitelné hlavně s vozíkem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od HonzaCZ »

To je s tebou trochu furt dokola. Ani Forester, ani Outback nejsou pracovní auta do lesa. Jsou to "normální" osobáky. To, že zvládnou to, co zvládnou je úctyhodný, ale to neznamená, že to zvládnou trvale a dlouhodobě. Sem tam projet po lesní cestě je trochu něco jinýho, než to každodenně drtit terénem, navíc ještě s vozíkem. Takže těžko tu poruchovost můžeš svádět na auta, když jsou v takovym provozu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od bonboniera »

Tipuju, ze to bude jen kapalina. Ze uz je nekolikrat "prevarena" a uz nema ty vlastnosti, ktere ma mit. Pokud by tam odesly i nejake mechanicke veci, bude kapalina citit naprosto charakteristicky po spalenine, bude skoro az seda a mezi prsty jsou nekdy i citit castecky toho, co odeslo. Takhle to bylo v pripade myho subaru, stejne pak i pozdeji na nakladaku.
Ze to mozna bylo nad moznosti tvyho auta uz je vec jina, to mi neprislusi komentovat.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7830
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od mnov »

To je teda blbá závada. ::-(((
Schválně jsem koukal, co na to říká manuál, když to nechce jet na žádnou polohu voliče.
Mimo mechanických závad, jako upadlá poloosa je to snad všechno o nízkém tlaku ATF (tady dokonce nový termín "něco jako rostlinný olej" :-) ).
Jsem zvědavý, kde je problém.
Nemyslím si, že by ATF takto rychle dokázalo degradovat. Od toho je tam ta kontrolka přehřátí.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od petr »

ja vím , však s otasem do práce jezdím výjimečně a žádné hrozné věci s ním nedělám, vždyť forester mi už slouží 5 roků a toho tahám po horších cestách, oťas byl v lesa tak možná 30x a víc než nějakých 80km v průměru za den nenajezdím , vím že to není normální provoz ale výjimečně to musí zvládnou přece, ty oleje do automatu mají všechny červené zabarvení i ta subaru ATF? je divná ta barva, je to cca 10000km od poslední výměny, ale nikdy se mi nezdála jiná než teď nikdy jsem si nevšiml jiné barvy když jsem měřil hladinu, ještě mě napadlo nemohlo se to nějak zavzdušnit třeba ve větším náklonu? Točil jsem se hodně nakloněný a když jsem se rozjížděl tak se to po chvíli zastavilo
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, je taky do červena. Jak zní to pískání? A dělá to jenom pokud se snažíš jet nebo pořád? Mění se to s otáčkami motoru? A při nenastartovaném motoru taky? Mění se to podle polohy voliče? Nějaké jiné zvuky nebo projevy to nedělá? Když na rovině dáš N->D, tak to něco udělá? Zhoupne se to, náznak cuknutí? Na R se to chová stejně? Kapaliny je tam tedy dost? Není moc zpěněná? Kontrolka POWER nebo AT Temp nebliká nějak zvláštně? Zkoušel jsi vyblikat nebo vyčíst jednotku převodovky? Pokud by to byla nějaká detekovatelná zásadní chyba, tak by se asi propsala i do ECU.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od petr »

mam teď odpojenou baterku, to pískání nebo spíš bzučení se ozývá když mam nastartováno a řadím do jiné polohy je jedno do které zvuk se s otáčkama asi neměnil ale ve vyšších otáčkách to není slyšet, kontrolka žádná jiná nesvítí , jinak jsem byl trochu vykolejený tak mi možná něco uniklo, jinak auto ani na rovině vůbec nic ani necuklo uplně jako by tam bylo N, můj kamarád mi do telefonu volal že ráno to bude ok že je zmatená jednotka AT nebo co, že mám odpojit baterku a ráno to zkusit , že mu to na jeepu už udělalo taky , je na dovolené doufám že má pravdu, jestli jo tak se hned ráno ožeru a jestli né tak asi taky
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20627
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Automaticka prevodovka

Příspěvek od námořník »

Tak ať je jenom zmatená jednotka.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“