Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Mira »

To tl. ofuku předního okna pouze zapne klimu a ventilátor na max,, nezapíná vyhřívání pod stěrači. Od toho je tam to samostatný tl. společný se špíglema. A to má dokonce časovej spínač, po 15 minutách se vyhřívání vypne.
Na tempomat jsem si rychle zvykl, používám po dědinách, nemusím furt hlídat techometr.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od sima »

Jackylle píše: stř pro 29, 2021 10:44 pm Šímo kdyby to šlo, dám ti svůj tempomat.
V životě jsem to nepoužila, ani u Lega.
Co už bych v tom autě dělala? Možná jet pár tisíc km po dálnici bych to ocenila, ale jinak ne.
Jen si ho nechej, nikdy nevíš...nicméně určitě děkuji za teor. nabídku :-) Já bych jej ocenil právěže taky jen na dálnicích, tam nejvíc, dědiny bych si možná zvykl taky, tam kde neznám radary bezva věc, dle mě jo, ale když jak jsem psal-dálnice až na vyjímky nejezdím a v podstatě se čím dál víc uzavírám kolem komína tu našeho :-)
Mira píše: čtv pro 30, 2021 12:57 pm To tl. ofuku předního okna pouze zapne klimu a ventilátor na max,, nezapíná vyhřívání pod stěrači. Od toho je tam to samostatný tl. společný se špíglema. A to má dokonce časovej spínač, po 15 minutách se vyhřívání vypne.
Míro tak přeci jen nezapíná vyhřívání...no jak jsem psal, já když vyhřívám sklo tak chci i zároveň zrcátka, takže používám ten kolenáč spínač společný. Ale stejně mě to nedá a zkusím si to přeložit v italském návodu, hodně trpělivosti sám sobě přeji :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Jackylle »

A ještě jedna příhoda, která se skutečně stala.
Nevím kam s ní, protože bych měla mít radost jak to dopadlo, nadzvedlo madle, že jsem svou blbostí přišla o hezké video, čímž pádem to nemůžu dát mezi videa, kam by jinak patřilo.

V pátek odpoledne jsme jeli na tradiční opět zrušený a tajně obnovený běžkařský "závod" na Rejvíz. To jen kvůli geografickému umístění.
A ve finále cesty je hezká zkratka, která se nikdy neudržuje a nejezdí po ní solicí ani sypací mafie, přes Horní Údolí. Jenže počasí bylo jaké bylo a jaké předcházelo a já zradila nejsvětější subaristické tradice v obavách, že tam bude ledovka a do toho by mohly být i větrem napadané stromy a že tedy nebudu riskovat a pojedu zbaběle oklikou přes Zlaté Hory. Kupodivu cesta, která už v těch končinách byla mírně zasněžená, se na pár metrech změnila, nesněžilo, nefoukalo, sucho, ani vločka a dalo se fičet svižně v očekávání brzkého příjezdu na úvodní páteční večírek.
A najednou u levé krajnice jak zjevení... to není srna, to je nějaké velké, je to velké jak kráva a je to laň. Bylo relativně dost prostoru, rychlá reakce na brzdu, laň čumí a pak volnou chůzí začne přecházet. Naštěstí cesta suchá, brzdy brzdí... auto ve finále stojí před laní, která mi jen srstí přeleštila levý světlomet, ani nezrychlila, asi je zvyklá. Kámoš tvrdí, že kecám a moc to dramatizuju, že jsme měli ještě půl metru rezervu.
A aby to bylo napínavější, tak za námi kamión, který se s tím taky nemazal... vyjel za námi cestou z nějakého parkoviště a i když jsme měli původně slušný náskok, tak při blízkém setkání s laní byl najednou nepříjemně blízko... nebylo to na přeleštění jeho nárazníku, ale kdyby se za mnou v tu chvíli držel tak blízko, jak potom zbytek cesty, tak neměl šanci to ubrzdit. Ale asi to moc dramatizuju, nebýt té laně, tak by mně nedojel.
No a dnes jsem si po návratu domů chtěla stáhnou videjko a zjitila, že jsem do kamery dala menší SD kartu, než jsem myslela, že tam je a celý pátek už je přemazaný. Takže žádné dokumentární video blízkého setkání s vysokou nebude. No asi je to to menší zlo.

A jaké z toho plyne morální ponaučení? Nenasírat subaristického pánaboha zbabělým vyhýbáním se zkratkám nachystaným speciálně pro nás.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od VDC »

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Jackylle »

Před chvílí jsem si přivezla Festra ze servisu, na 3. pokus kable a konektor klepacího čidla. (Poprvé Jára onemocněl, podruhé jel s filmařema do Pařiža a nikdo jiný do toho nechtěl/neuměl vrtat). Tak snad se konečně definitivně zbavím těch otravných kontrolek.
A už dlouho uvažuju o doinstalování tažného, tak už je namontováno =) Musím si sehnat takovou tu prasátko-krytku na pasivní parkovací senzor ;-D

No a za chvíli zase bude čas na olej servis a to je furt něco :-D Aspoň letní sadu kol mám nachystanou a vyměním si ji sama (naštěstí u toho není nutno použít žádný ostrý řezný nástroj :-DDD )
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od petr »

ty si měníš kola sama?? to musím říct ženě až přijde čas ať si je vymění , jsem zvědav na reakci :-D tak opatrně , taky se při tom používají nebezpečné nástroje ;-D
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6344
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od cleo »

Treba hevery, ktere se rady borti .


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Jackylle »

Na výměně kol nic není, pěkně vyčistím dosedací plochy, nasříkám měděným sprejem...
Akorát jsou ty kola těžké jak prase, na druhé straně, kdybych to nezvládla ani v klidu na dvorku, tak by bylo zbytečné vozit s sebou rezervu ;-D
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6344
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od cleo »

Hlavne abys mela do te doby pouzitelnou ruku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od sima »

Lucko staráš se příkladně (*_^) |,,,, jaké máš tažné, bajonet natvrdo, nebo vyjímatelný ?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Jackylle »

Zanedbávám Festrův deníček, tak po čase doplním, co je nového.
Anabáze s knock senzorem neskončila... průběžně kontrolky svítily a zhasínaly dál, už na tom není co spravovat. A k tomu se auto začalo chovat divně, nechtělo jet, cukalo do kopca. Ale ne vždycky, podle toho jak se vyspalo, někdy to vypadalo, že prostě nemá rádo horko, no nedělalo mi radost. Pak s tím pojezdil Jára, taky se mu to nelíbilo, a že se mu úplně nezdá v pořádku ani zvuk motoru. A že to nejspíš bude fest zakarbonované a čidlo se rozsvěcí, bo furt něco nepatřičného "slyší" a taky, že nadešel čas seřídit ty ventilové vůle. A když už bude venku motor, tak jakési ložisko na převodovce. A bo tohle je operace na dlouho, tak jsem objednala servis až budu na dovolené a auto mi nebude chybět.
Hned jsem nafasovala jakýsi přípravek do benzínu na dekarbonizaci a doporučení použít i čistič do LPG. Po půl nádrži, kdy se auto chovalo úplně tragicky, se to začalo lepšit a než jsem vyjela nádrž, bylo skoro v pořádku. A po terapii LPG čističem další zlepšení, jak za mlada. I ty otravné kontrolky víceméně přestaly zlobit. Tak dostalo ještě jednu nádrž výživného benálu bez ekokurvítek s čističem.
A tak konečně přišel čas dovolené a Festra jsem odvezla pánům mechanikům s tím, že je momentálně v pořádku (až na nějaké nesvítící žárovky, mizerné stěrače, nějaká kosmetika na podvozku a připravit na STK). A odjela spokojeně do Řecka.
Pár dní před návratem mi kluci volali, že auto je hotové a vcelku nic mu není. Proměřili ventilové vůle a zjistili, že už se to sice blíží nejnižší toleranci, ale vydrží dalších minimálně 40 tis km, no ale když už to měli odstrojené, vyměnili svíčky a rozvody a pořešili všechny drbky.
A jede to teď zase moc hezky.
Tak mně napadá... já mám najeto něco přes 60 tis km. Původní majitel Ernesto sice vzorně dodržoval servisní intervaly, i když netuším, co všechno v servise v IT dělali a zda ty ventilové vůle kontrolovali. Každopádně před prodejem už to na žádný pravidelný servis po 40 tis nešlo. Takže to najelo minimálně 100 tis km bez toho, že by někdo ventilové vůle řešil. A žádný problém. To jen tak na okraj pro případné debaty, zda LPG pro tenhle motor ano nebo ne.
A dneska Festr dostal nové čelní sklo, konečně jsem se dokopala nechat vyřešit ťupanec a je to doslova viditelná změna k lepšímu.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od VDC »

Lucko tak to je super, že už to zase všechno funguje jak má !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od sima »

Lucko, moc šikovní ogaři ti tvého grizlíka servisují! Je vidět, že znají a nebojí se řešení a ono to pak i funguje, což nemusí být vždy tomu tak, někdy si holt technika postaví hlavu a můžeš být borec, spešl jaký chceš.
Věřím, že ventilové vůle i navzdory LPG tolik vydrží, zlaté SG v tomto, Šaman má taky s tímto zkušenosti...
No a taky ti věřím tu radost z čelního skla, kdysi jsem si dával bacha a po předchozích zkušenostech čelní sklo od námrazy ráno ničím nečistil, dával jsem plachty, či jen nechal při menší námraze působit ohřev skal, SG topí opravdu rychle...ale pak jsem na to nějak zapomněl, neřešil či co, už nevím ani proč jsem to udělal a začal zas používat škrabku-mám to furt ještě dvacet let staré origo sklo doškrkané jak zákon káže, už to trochu obtěžuje musím říct. A teď tam mám ještě navíc prasklinku, ta nevadí, ale už je tam holt zářez. Zvažoval jsem výměnu, asi k tomu dojde, bo nové sklo je holt nové, úplně jiný komfort vůči oku :-) jj. Jaké si dávala sklo, nevíš?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od petr »

ty ventilové vůle to je zajímavé info , jestli je to tak, tak by to byla super zpráva , já nechávám kvůli LPG seřizovat vůle cca co 30 max. 40 tkm a po těch 40 už mi říkají , že to bylo opravdu potřeba seřídit , teda jestli nekecají , jsou to ale ty starší motory 92kw a 115kw u oťasa , takže zas tak horké by to s tím LPG u těch novějších motorů být nemuselo , není to poprvé co jsem toto slyšel
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od sima »

Zeptej se Šamana po kolika km a jak momentálně řeší vůle ventilové a jezdí furt, je toho důkazem, že byl dnes u mě svým povozem :-) ale zas pravda, já mít SG 92 kw na plyn, přestože ten motor je bluvzdorný, tak bych postupně zkoušel co a jak na to ventil vůle a pak tomu přizpůsobil servis intervaly.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“