Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od petr »

ja zkoušel 30tkm a servisák říkal , že štelovat nebylo moc potřeba , jen minimálně , pak po 40tkm a to už říkal , že to bylo mimo celkem dost , takže u mě takhle
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od sima »

Jo, jen tak mě napadá, nemyslíš že je to i stylem používání lesníka? :-)
Já opravdu nevím, ale za mě furt platí, že co dostane jednou řádný kouř, tak holt dostane... se to v čase projeví, odrazí se na všem, nejen na ventil vůli a ty jak známo jezdíš cestou necestou, motor dostává zabrat kolikrát fest, na plyn navíc, možná jsem mimo, tohle bude vědět motorář, či jiní zde kovaní subaráci, nebo rovnou servismeni, co myslíš?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od petr »

jj něco na tom je , sice motor často nevytáčím, dálnice nejezdím , ale naběhá to víc motohodin vzhledem k ujetým km , mám na mysli to auto jezdící hlavně po lese, to už jsem taky kdysi konzultoval s jedním rozumným mechošem , už jen podle spotřeby phm , pokud mi to žere dvojnásobek tak by se mělo k tomu přihlídnout a třeba některé oleje, filtry a ty ventily asi dělat trochu častěji , je to jako by ten motor naběhal skoro dvojnásobek km, takový napůl pracovní stroj, jako bagřík třeba , km žádné a motohodin spousta a benzínu v prdeli taky spousta :-D
už končím debatu ať to tady Lucy neplevelím, jen mě hodně zaujaly ty ventily na novějším typu motoru, to by byla dobrá zpráva , že bych v budoucnu mohl uvažovat i o novějším autě a o tomto motoru, neboť subaru bez LPG je pro mě zcela nereálné, nebo leda potom elektro :-D
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od mišus »

Rozdíl je před face a po face.... 92kw sohc a 116kw dohc

U devadesatdvojky se dělají vůle ventilů na autě, protože jsou zde vahadla s červíkem

U stosestnactky se dělají když je motor venku, proto ten motor není vhodny na zástavbu Lpg. Při seřizování vůli (když je třeba je upravit) se rozdělávají rozvody a vyndavaji se všechny vačky. Je tam kaliskovy systém bez podložek. M
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od petr »

pokud by to bylo potřeba jen jednou za 100 nebo 150tkm tak to zas takový průser není , u 92kw je to sice výrazně jednodušší , ale zas se to musí častěji , navíc ty staré auta sohc už skoro všechny dodělávají, solidní kusy nejsou k sehnání a kdo je náhodou ještě má tak je nedá
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od spm »

Coz na benzin v pohode vydrzi, ale na lpg musis mit dost stesti...

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od mišus »

petr píše: sob zář 24, 2022 2:24 pm pokud by to bylo potřeba jen jednou za 100 nebo 150tkm tak to zas takový průser není , u 92kw je to sice výrazně jednodušší , ale zas se to musí častěji , navíc ty staré auta sohc už skoro všechny dodělávají, solidní kusy nejsou k sehnání a kdo je náhodou ještě má tak je nedá
Jenže on to pravé průser je:D protože u Lpg to vychází na cca 50kkm u DOHC
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Jackylle »

Šímo, okno nevím, za světla se podívám, jestli najdu značku. Prostě jsem to odvezla ke sklenářovi a neřešila co tam dá. To původní bylo dodřené zevnitř v rohu ještě od Ernesta, sice mimo "výhled" a prudilo mně to. A zvenku spousta mikroťupanců za ty roky. Potmě v protisvětle, ještě hůř za deště, dost voser.

K LPG... Jára váhal, jestli motor vytáhne a seřídí to, ale pak si spočítal, že při mém nájezdu to ještě minimálně 3 roky bude fungovat a nechal to být. Je tam přímaz, to taky pomáhá. A mám zapsáno, že kolem 280 tis km bude definitivně seřízení ventilových vůlí.
Včera na chatičce u piva ( nějaké Luhačovické sudové, nefiltr, ňamka) jsem vyslechla detailnější popis k Festrovi... no nespravovali auto, kterému nic nebylo... svíčky už měly své nejlepší motohodiny za sebou. Rozvody na tom ještě nebyly úplně špatně, ale podle km už byl čas. Nicméně... vyzkoušeli dvě různé značky neorigo (bo origo stojí nesmysl) a vždycky vačky vyšly do nějaké polohy co nebyla úplné dokonalá. Takže tam nakonec mám nějaký vysokozátěžový závodní řemen co byl původně pro STI a s tím jsou vačky správně. To jen tip, kdyby s tím někdy někdo laboroval.
Já čekala nějakou výraznou potřebu rekonstrukce LPG a nakonec vše jinak.
Cestou na chalupu testovací kopec byl zdolán bravurně, auto není třeba tak honit do otáček, líp se sesbírá z nízkých, reaguje ochotněji ( tedy nečeká na příkaz s notářsky ověřeným podpisem) a vyloženě chce jet... Díky vesmíru za antiradar, bo je to nezvyk. A spotřeba pod 11 l LPG. Vždycky bylo 12. Teda zatím to staticky neberu jako významný jev, uvidím časem, až bude více jevů do výpočtu.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19162
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od hamoun »

To jsou krásné výsledky ! Je vidět, že měli čas a chuť to řešit ... radost mít takový servis ... :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od sima »

To teda jo, super přístup.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Jackylle »

Šímo, sklo je Pilkington a sklenář se jmenuje stejně ;-D

Jo, kluci v servise jsou skvělí, bez nich bych jezdila nějakým koncernovým křápem. Když jsem tam auto nechávala, tak sice dostali "seznam", ale k tomu dodatek, ať udělají cokoliv co bude třeba. Mají naprostou důvěru.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od sima »

Tak pilkiho jsem měl i na dřívejším autě, díky za info, skláře, jestli se teda opravdu tak jmenuje :-D ironie...tak takového neseženu, jsi mocná :-)
Servis je fakt super... (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Jackylle »

Koukám, že těžce zanedbávám Festrovo vlákno, tak si tady zapíšu své poslední pokusy lamy-automechanika.
Byl krásný víkend, sice ještě ne 1.máj, lásky čas... ale i na ten dojde, jen místo hrdliček pokřikovalo jiné drobné ptactvo v naději přídělu slunečnice.
Konečně vyschl dvoreček, nepršelo, takže ideální čas přezout na letní sadu. To už náhodou umím, mám nacvičeno a zvládám bravurně a letní sada je lehká (tedy myslím, že ty kola váží citelně méně).
A při té příležitosti jsem se odhodlala vyměnit pravý podběh, který jsem už od Severky měla náhradní od Ludwika. Díky za rady, jak pomocí pájky a drátku svařit plast, takže jsem opravila drobné kosmetické vady.
Díky za rady, jak vydobýt plastové čudle, bo bez WD40 bych s nima nehla a náhradní jsem samozřejmě neměla. I tak to byl vopruz a boj. Sundat podběh a nasadit nový, už pak byla hračka, až tedy samozřejmě na poslední čudl, který i když vypadal úplně stejně jak všechny ostatní, tak byl trochu jiný a ten co mi zbyl samozřejmě nepasoval, takže jsem jich pár musela vyndat a najít jiný úplně stejný, který se do díry vešel.
A když už jsem si hrála, tak jsem konečně vyměnila parkovací žárovičky za brutální LEDky dle vzoru Šímy. A při té příležitosti se ze světla ulomil kus plastu, za který je to přišroubované ke kastli. Zjevně to kdysi prasklé bylo a někdo to "svařoval" pájkou. No naštěstí mám super špica lepidlo, které slepí skoro všechno a pomocí plniče vyrobila fakt bytelný chemický svar.
No a při jednom jsem vyčistila tu otevírací věc na zadních dveřích, která se vracela jen nahodile a začínalo mě to nebavit. Tak zase funguje jak má. A teď budu fakt za blbce, ale třeba někoho pobavím. Nacvakala jsem zpátky plasty, přišroubovala madélko , zabouchnu kufr... a ono to nejde zabouchnout. Tak jsem zkoušela laborovat se zámkem, zamykat, odmykat, do toho přestalo fungovat DO (jasně že nefungovalo, bo auto je chytré a zamkne se, jen když jsou všechny dveře zavřené). No už jsem to chtěla rozebrat znovu, i když na mechanismus zámku jsem vůbec nesáhla. V tom přijela sestra se svou Mazdou, tak jsem koukala, jak se chová její zámek, samozřejmě nic nevykoukala. Tak zkoušela zabouchnout sestra, zahleděla se na ty dveře a říká... máš štěstí, že jdu náhodou kolem, máš naopak přišroubované to madélko a to tam překáží >:-& No je to ta lepší varianta, být jen za hňupa, že ...
A tak tedy konečně, byl 1.máj, ptáci řvali, sluníčko svítilo, co může být lepšího, než pokračovat v započatém díle, když už jsem měla i levý podběh na výměnu. Zavařila jsem nějaké drobné nedostatky a vrhla se na ty prokleté čudly. Za pomoci WD 40, čističe brzd a vhodného mikrochirurgického nástroje už to šlo výrazně rychleji. A jaké bylo překvapění, když v prostoru mezi podběhem a prahem v kapse hlíny už klíčil a zelenal se nový život. Pavouci opřádající motor po pár dnech stání na dvorku jsou vcelku běžní, ale osení jsem z auta ještě nedobývala.
(Jasně že jsem při té příležitosti vypláchla všechny jinak nepřístupné prostory, misky tlumičů... v jedné byla pěkná vrstva kamínků).
No a auto stejně objednám na nějaký servis, bo teče olej z posilovače řízení a ozývají se občas divné zvuky, které jsem doufala, že dělá ten rozbitý podběh a nefungují couvací senzory a taky bude vhodné natahat kable pro nový antiadar a do toho se fakt pouštět nebudu 8-?
Přílohy
IMG20230501152430_BURST000_COVER.jpg
IMG20230501152425.jpg
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od StandaB »

Hezka botanika :-DDD Ale jinak jsi sikovna holka. (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19162
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od hamoun »

Lucko, paráda!
Že seš zahrádkářka, jsem nevěděl :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“