auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Odpovědět
pichy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 203
Registrován: pon říj 24, 2016 6:14 pm
Bydliště: Valašsko

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od pichy »

situace na bojišti se mění každou minutu, takže už nevylučuju vůbec nic. třeba nějaký ostrý hatch v LPG by mě taky bavil. uvidíme, budu muset problematiku plynu nastudovat, což se mi předtím nechtělo a pak budu hledat konkrétní auta.
Outback 3.0 H6 (2004)
Honda Civic 1.6 V-TEC (2005)
Peugeot 205 rallye (1990)

ex: Forester 2.0 XT (2003), Forester 2,0X (2006), Impreza 1,5 (2009), Forester S-turbo (1998), SAAB 9-5 Aero (2005)
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od romull »

Tak když ne A2 ale něco většího, tak co třeba tohle https://www.sauto.cz/osobni/detail/audi ... oFrom=list nebo tohle https://www.sauto.cz/osobni/detail/audi ... oFrom=list. Pohodlné to je, velké taky, projede to i horší polní cestu nebo louku a nerezne, a to ani výfuk =) .....takže opravy když nedáš nikde babu jen mechanické, což se vždycky dá nějak zachránit. DPF v těchto modelech ještě není, ARG zaslepíš =) a pod 8 tě to bude vozit hodně rychle ;-D

Jak to tu ale čtu, tak bych asi raději zůstal u Subaru, to znáš a když si tam dáš LPG tak to sice prd pojede, ale zase celkem levně když se nic neposere ..... Volvo jak už jsem psal dříve je sice fajn, ale servisně mu Subaru není ani na dohled, u Volva když se něco posere, tak to stojí za to.....a zaplynovat oturbený Volvo sice jde, ale stojí, nebo to alespoň před lety stálo celkem ranec, sice to celkem jelo, ale za 14 plynu a stejně se to několikrát za rok posralo a furt se něco ladilo, olej se měnil po 10, nebo raději 8 kkm >:-& .... podle mě na houno ......no a ostrý hatch v Lpg? Ještě že už jsem snídal ......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od GordiK »

Hele, Pichy, zalezi na vkusu kazdeho soudruha...

Ja mit auto od nova co ma ted najeto 100.000 km, tak jiny auto vubec neresim. Jsem si jistej, ze s Imprezou lze jezdit pod 7, kor dlouhy strasy po 1. tride po rovine.

Dalsi veci je prodejnost auta. Kdyz si imperzu nechas dva roky, tak ji se 150.000 km jiste prodas. Kdyz si koupis vranu se 360.000 na hrbu, tak i kdyz kluci v hospode tvrdi, ze s timhle najezdem je to auto sotva zajety, ale kazdej se kolem 300.000 auta zbavuje, protoze s vekem a najezdem prichazeji starosti. Ta Audi A6 je sice velmi prijemna na svezeni (oproti Volvu...), ale jak Audi tak Volvo d5 meli kolem 400.000 zavadu, jejiz oprava byla naprosto neekonomicka a firma byla rada, ze se tech srotu zbavila vcas a problemy mel teda (ne)stastnej novej majitel. Jak Audi tak Volvo meli pouze autorizovanej servis (a to sice v zahranici, takze vymeny oleje servis nejen uctoval, ale fakt delal).
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od chuckee »

Přesně, ty A6ky už budou pokladničky
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od esenbe »

Tvl doporučovat přes 20 let starý auta typu A6C4 ( jelikož jsme jednu tuhle měli bez quattra v rodině, nemůžu tu legendární spolehlivost potvrdit ) na denní ježdění to už je na slušnou diagnozu. SDíčka jsou asi nejhorší ,,moderní,, naftové motory vůbec. Jako chápu, že pro někoho je jediným faktorem spolehlivost, ale všechny ostatní vlastnosti toho motoru jsou naprosto tragické.

Na denní ježdění 50km do práce :
Stylově a pomalu - fiat 500. Nejsem gay ... to auto je fakt super.
Pomalu ale jistě - výběhové fiat punto evo ročníky kolem 2015 a výš za ty peníze budou. Bezproblémové auto nebo zmiňovaný Jazz/swift.
Zlatý střed - Jakýkoliv atmosférický benzínový HB nižší střední. Ty auta jsou v podstatě na jedno brdo a nic zásadního na nich neodchází. Vyhnul bych se jen fordu.
Stylově a rychle - mini cooper S nebo one se silnějším benzínem a nebo Citroen DS s 1.6THP . Za ty prachu bude faceliftovaný miníčko, super poježdění a jsou i celkem spolehlivá. DS má kamarád, moc se to nekazí a jezdí to velmi pěkně. Díly to má shodné s mainstreamem narozdíl od mini tedy menší náklady.
Na jistotu - nový auto koupíš i za 200 000 ( i za 159 pokud budu přesný ) nebude to nic moc, ale odveze tě to za minimální náklady po dlouhou dobu.

Horký tip: 7:09 EX 520 Portáš s přestupem v 7:30 hranice na EC 101 Moravia. 7:49 Přerov. Cesta trvá 40 minut což je 11 minut méně než autem dle google. Bude to stát zlomek toho co autem a můžeš si pospat/počíst.
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
pichy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 203
Registrován: pon říj 24, 2016 6:14 pm
Bydliště: Valašsko

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od pichy »

gordik: podle palubáku to jezdím s ipmrezou za 7.2 v režimu ecorally, takže reál bude 7,5. jinak slovensko jezdím za 6,8, ale to je 150 km v kuse. impreza na 50 km pod sedm nepůjde. ale ano, uvažuju i nad tím, že bych s ní jezdil dál.

esenbe: moc hezky napsáno. akorát od vlaku bych to pak měl půlhodiny do fachy. to je další hodina navíc. možná by bylo vůbec nejlepší tam někde poblíž bydlet na privátu se studentkama a domů jezdit jen na víkendy :-)
Outback 3.0 H6 (2004)
Honda Civic 1.6 V-TEC (2005)
Peugeot 205 rallye (1990)

ex: Forester 2.0 XT (2003), Forester 2,0X (2006), Impreza 1,5 (2009), Forester S-turbo (1998), SAAB 9-5 Aero (2005)
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od Jackylle »

pichy píše: možná by bylo vůbec nejlepší tam někde poblíž bydlet na privátu se studentkama a domů jezdit jen na víkendy
:-DDD

Pichy, čte to tady tvoje paní? Aby ses nezařadil mezi ty aspiranty na řezání koulí :-D
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od esenbe »

pichy: Věřím tomu, že by byly nadšení všichni. :) Jinak teda ještě doporučím motorku. Já jezdím kdy to jen jde a úplně třeba neprší. Nakonec zjistíš, že autem jedeš třeba jenom zlomek dní co na motorce, která jezdí za 4l a je to úplně o něčem jiném. Hlavně doprava ve městech, uzavírky apod.
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od spm »

Mám troch pocit, že na tomhle fóru budem bez koulí za chvíli asi všichni :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od alman »

pichy píše:esenbe: moc hezky napsáno. akorát od vlaku bych to pak měl půlhodiny do fachy. to je další hodina navíc. možná by bylo vůbec nejlepší tam někde poblíž bydlet na privátu se studentkama a domů jezdit jen na víkendy
Tak jezdi vlakem a auto nechávej v Přerově.

Jezdit 50 km sám autem tam a zpět mi přijde jako prasárna vůči planetě.

A.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od esenbe »

alman: https://olomouc.idnes.cz/cyklovez-zacal ... zpravy_stk

a nemusí tam ani nechávat auto. Stačí kolo.
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od Tapan »

alman píše: Jezdit 50 km sám autem tam a zpět mi přijde jako prasárna vůči planetě.
Proč přesně? Bude-li tím autem třeba ta jeho Impreza...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od spm »

Já bych to teda vlakem nejezdil ani omylem... ono to sice vypadá krásně, že to tu trasu zajede o 10 minut rychlejš než auto. Ale už se nemluví o tom, že je potřeba na vlak napřed dojít, pak od něj dojít a nazpátek, že se musí chodit s předstihem, aby ho člověk stihnul, že nepřijede vždycky čas a v neposlední řadě že ten vlak taky jezdí v nějakých intervalech, který se nebudou trefovat do doby, když to potřebuju já. Takže reálně místo 50 minut autem to bude ke dvoum hodinám, možná víc. A planeta, no... možná tenhle bude jezdit vytíženej. Ale vždycky když vidím ten motoráček, ze kterýho lítá rakovina na kilometry a sedí v něm jeden člověk při nejlepším...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od quickly »

Já vlakem jezdím poslední rok často do Prahy a Brna. Časově do Prahy to mám vlakem stejně (Regiojet 99,- až 120,- Kč) jako kdybych jel autem, až na to, že za stejný čas jsem autem na ČM a vlakem na hlaváku. Když jedu na vojenské lesy nebo na arcibiskupství (lesní správa), tak od metra to mám 300 m. Jakmile ale jedu do Prahy mimo MHD, tak jedu sám autem. Do Brna na firmu jsem jezdil autem, protože jsme měli kancelář na KrPoli, což je výpadovka na Svitavy. Teď ale máme kancelář na Vlhké u nádraží, takže do Brna jezdím RegioJetem za 99,- z Pardubic a za 6 minut chůze jsem v kanceláři. Časově do Brna autem nebo vlakem je stejně, ale v Brně máme u kanceláře jen 2 parkovací místa, tak proto ten vlak. Regiojet Economy třída se dá přežít a mají Wifinu, takže mohu pracovat celou dobu jízdy (Vodafone má na 60% trasy výpadky)
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: auto do práce - 50 km tam a 50 km zpět

Příspěvek od VDC »

To se nám ta diskuse hezky otáčí. V Plzni byl jeden, co lítal do práce vrtulníkem...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“