Forester 2019 obecně

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od PetrAT »

Čabák měl dobré testy
Jen doufám, že nesklouzne do komerce jako Chvála, u kterého člověk musí číst mezi řádky
.
V každém případě mi ten test potvrdil to co jsem si o tom autě čistě teoreticky myslel
A co hůř , poznámky že auto nerado zatáčky a že kontrola stability zasahuje dřív než je potřeba , je pro majitele Suba nepříjemná
.
V každém případě, SKáčko na cestě není vidět
A info od prodejce ... prodali jsme jen 3 kusy a další nám stojí na šourumu a čekají na kupce ... :-0
Snad se s tím někdy svezu , zatím není pořádně kde ...
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Makovica »

auto nerado zatáčky a že kontrola stability zasahuje dřív než je potřeba
To treba brat s rezervou, lebo to je ich subjektivne vyjadrenie.
Na druhu stranu, od stredovej MPT nemozes hlavne na suchej ceste cakat to, co od stredoveho diferencialu.
Co som sa pytal pred casom u nas, nieco vraj predali, ale do ineho okresu. Ak teda nekecal :)
Lebo u nas som tiez este SK nevidel.
Ale na skusobnej jazde som bol.
Naposledy upravil(a) Makovica dne pát čer 05, 2020 11:50 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od sima »

Fajn testík =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Jenda11
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: pon říj 15, 2018 7:06 am
Jméno a příjmení: Jan Salek

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Jenda11 »

Zdravím ve skupině. Mám auto sice jenom týden ale cítím se už na to napsat nějaké hodnocení. Přesedlal jsem do něj z čerstvě prodaného Subaru XV 1.6 modelu 2019, se kterým jsem jezdil necělé dva roky a v minulosti jsem měl dieslovýho Forestera 2009 ( kleknul v necelých 200 tkm asi jako všechny s předurčeným osudem). Nový Forester si jízdně dle mého stále zachoval svoje charakteristiky kterými porážel a poráží dál svoji konkurenci a naopak vylepšil provedení exteriéru i interiéru a už nepůsobí tak zastarale, i když designově jsou samozřejmě stále hezčí SUV viz. Mazda apod. CVT převodovka na kterou jsem byl již zvyklý ve slabší motorizaci s 1.6 XV pracuje výborně, i když dynamika není její úplnou výsostní předností, tak bych tak neřešil zrychlení z 0 na 100 podle údaje. Svižně předjíždět se dá i bez použití pádel a manuálního režimu který je k dispozici. Přepnutí na sportovní režim jsem ještě nezkoušel, přeci jen auto teprve zajíždím. Přední nájezdový úhel i když je nižší je stále dostatečný, zkoušel jsem v terénu, proč ho snížili nevím ale neřešil bych ho jako velké mínus. Ale asi věděli proč dali přední kryty :-) XV bylo oproti Forejsovi ještě vyšší liga co se týče řízení po silnici, to dokázalo dík neskutečným jízdním vlastnostem eliminovat i zoufale špatný najetí do zatáčky, neskutečný, Impreza pak musí být řidičsky asi jak auto seslaný z ráje, snad někdy zkusím. S Foresterem se těchto absoluzních jistot dík ještě větším rozměrům a váze musím trochu vzdát, ale i tak když srovnám s nedávným osedláním Kodiaka nebo Mazdy Cx 5 je stále dle mého o krok vepředu i na běžné silnici. Hra motoru s bateriíí, kdy si předávají metu jak vítězná americká štafeta na 200 m z Vás udělá spokojeného diváka, jsou výborně sehraní. Opravdu bych všem kteří váhají nového Forejse doporučil, neřeště motorizaci vy co jste měli XT, jednou i na tyhle současné motorizace s CVT převodovkou a výkony budeme ještě v dobrém vzpomínat.....Jediné co mě ale zas mrzí stejně jako u předešlého XV, jsou od samého počátku byť malé, ale různé drobné pazvuky které jsem nucen od počátku detektovat a následně řešit, možná smůla na takové kusy a hudební sluch jak Kubelík :-) ale u nového auta to zamrzí . Přitom konktétně u Forestera se jeví interiér velmi zdařilý, i materiálově
Přílohy
Subáč.jpg
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od romull »

Krásnej, tak ať dělá jen radost ,,,,| (*_^) |,,,,
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1304
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od PeteBiggy »

Jenda11: Pokud si dobře pamatuju, tak ty jsi ten někde ze Zlínska, který měl to úděsné trápení s pazvuky a především uchycením sedačky u XVčka. Vč. teda ne zrovna slušného přístupu dealera. Jest tak, jsi to ty? Mnoo, klobouček dolů, že jsi na Subaru nezanevřel a samozřejmě teda přeju, ať nový Fozzy dělá jen a jen radost ;)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Jenda11
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: pon říj 15, 2018 7:06 am
Jméno a příjmení: Jan Salek

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Jenda11 »

Ano, jsem to já, vsadil jsem na pravidlo do třetice všeho dobrého :-| :-) Třetí Subaru a doufám že ne poslední. Popravdě jsem přemýšlel i o outbacku v té nynější limitované edici před tím než přijde na jaře nový model ale nakonec jsem zvolil opět Forestera.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od VDC »

No tak ať ti dělá jenom radost !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Trabukowski
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Byrtus
Bydliště: Stará Ves u Rýmařova

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Trabukowski »

Ať slouží a radši si v něm zpívej ať neslyšíš nějaké "normální" zvuky.
Subaru XV 1,6i - S ES Comfort Lineartronic MY20
Subaru Forester SJ 2.0i 6MT MY18
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14863
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Tapan »

Trabukowski píše:Ať slouží a radši si v něm zpívej ať neslyšíš nějaké "normální" zvuky.
Zpívat je zakázaný.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Jenda11
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: pon říj 15, 2018 7:06 am
Jméno a příjmení: Jan Salek

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Jenda11 »

" Dokud se zpívá, ještě se neumřelo" :-) Ale to bych musel být operní pěvec B-) Dlouho jsem váhal jestli se tu ještě dál vyjadřovat v podobném duchu jak dřív nebo se na to už vykašlat. Sám podnikám a dodávám zákazníkům výrobky vč. instalace, a samozřejmě ze zkušenosti vím že nejhorší jsou neoprávnění štouralové, naštěstí jsem jich zažil opravdu zanedbatelné minimum které by nestálo za řeč, ale jsou. Ale jelikož jsem si od roku 2019 pořidil dvě funglovky XV 19 a teď čerstvě, před dvaceti dny zakoupeného nového Forestera, cítím se skoro až povolaným =) S autem jak jsem výše skoro básnil, jsem po jízdní stránce, vlastně úplně stejně i u předchozího XV i přes stávající slabší motory v nabídce nadmíru spokojen. Ale ....jedním z hlavních důvodů proč jsem se zbavil po necelých dvou letech v podstatě sotva zajetého nového XV ( 60 tkm) byl neustálé problémy s interiérem, lupaní, vrzající palubka, sedačky, bylo toho už moc, prodejce toto s omluvou uznal, auto mělo přes deset dní k dispozici, ale jak někdo píše výše, při hledání řešení spíše většinou po rozebrání přijdou další, málo co se ke spokojenosti vyřeší. Samozřejmě že každý má jinou citlivost na rušení různými pazvuky, ale tady byly vady zřejmé a auto jsem poslal s odechnutím si i se ztrátou dál. Pořidil si nové, a po dvaceti dnech a 2000 km se nestačím opět divit. Od první jízdy něco trvale bez ohledu na nerovnost ševelí pocitově někde za budíkama. Při první garančce se mi na to podívají, prodejce si myslí že ví o co se jedná, už se s tím prý setkali u jedné nové předváděčky. Ale nepochopím jednu věc o které se zas jak je mým zvykem rozepíšu. Musí už mít přeci dávno zpětnou vazbu, letitý problém, ne jenom můj. A to je problém mezi A sloupky a reprákama, v podstatě už teď to vrže, dělalo to u novéhoXV i jiným mým známým co mají tato nová auta. To abych okamžitě po koupi jel s tímto za prodejcem a by to napravil ? To snad ne. To se nedá vyřešit za ta léta ? Měl jsem Forestera 2009, dělalo to to samé. Tam to ale naštěstí bylo to jediné. Dále při každém pohybu, i pomalém, nemyslím dovření, ten u nových modelů lesklý černý kryt nad pátými dveřmi skřípe a povrzává, opravdu výrazně, stačí s dveřmi jen hýbat. Takže po najetých 2000 km už musím řešit stejně jak u nového XV další chybné věci, pro někoho třeba zanedbatelné, ale opravdu velmi otravné. Není to auto za 100 ti někde z bazaru. Vždy než tyto soudy pustím do světa, schválně půjčím auto někomu ze známých, abych měl i zpětnou vazbu, opravdu ty zvuky jsou výrazně a zaznamená je těměř každý, není to o věčném potížistovi co hledá jen to špatné, tím opravdu nejsem.
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 587
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Jozifek »


MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1315
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od kwt2000 »

OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Benny5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř zář 20, 2017 10:46 pm

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Benny5 »

Cawte..Ja len tak v krátkosti..Ako som tu uz uviedol ohladne Forestra diesel.."servis"Treba si uvedomiť co zakaznik chce.. Miešať Mazdu cx5 alebo Kodiaka s Forestrom je podla mňa miešať kapustu s lekvárom..🤔Urcite zalezi na servise a vstahu k vozidlu.Model ako XT bude bohu zial uz len minulost preto že zadok EU ako je Brussel už neumožní kôli emisiam ine motorizacie.Na druhú stranu Forester ako taký aj s "hybrid" si zachoval svoju tvár.Ja osobne chodim aj dlhsie trasi a ak sa chcem vyblázniť tak na to pouzivam svoje Chevy Blazer 4.3 V6..🤪Je to auto do zahrady a dokazem si odviesť aj meter dreva..Na zaver: Ak niekto chce blaznovstvo tak si kupi STI alebo XT..Ak chcem nieco pre rodinu, dochádzať do prace 1600km tak ano..Forester aj ked E-Boxer je pre mna bezpečnosť a troska komfortu na cestach aj ked nasneží.
Chystam sa kupit Forester my 21..
Prajem vela šťastných km v r 2022..💪
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Makovica »

Aby som nazabudol.
Bol som na zvolavacke s SJckom, ohladne vymeny kabla po sedackou spolujazdca.
Dostal som na par hodin k dispozicii MY2021 e-boxer v strednej vybave, tak som ho len tak zlahka vyskusal, samozrejme len na ceste.
Na ceste sa to sprava o trochu lepsie ako SJcko, je to vdaka tej elektrike a hlavne inemu SW a HW CVTcka trochu zivsie.
Akceleracia 0->X sa mi zdala byt suverennejsia, citit tu kratsiu a pevnejsiu retaz. Pekne pracuje s virtualnymi stupnami a aj klasicky ako CVT, toto uz nemoze nikoho nasierat. V zatackach napriek vyssej vahe sa mi zda, ze sedi lepsie (pevnejsia karoseria, este nizsie tazisko kvoli baterke).
Na ceste je teda lepsie, ale OFF cesty by som stale bral SJ. Tu to pokaslali s najazdovymi uhlami trochu a nie je rezerva. A neposobi ani podla testov tak suverenne. Na el.brzdu som si zvykol lahko a asistenti fungovali naozaj pekne.

Zvlastne bolo, ked som zastavil, prepol sa do EV rezimu a o chvilku este pocas statia nakopol motor (snad nie, aby dobijal...).
Bateria sa inak dobije po par km naplno.

No a na zaver - uz boli zverejnene ceny MY2022 a islo to hore o 2000E - nech idu do riti. Zase takle vylepsenia tam nie su. V US je narast ceny medzi 21-22 modelmi 500USD. Ok, je tam automaticky teraz zaruka 5 rokov, co predtym u nas nebola (cca 600E tusim) a v CZ ano.
Podobny skok v cene bol pri nastupe e-boxera - okolo 3000E >:-&

Pozitivne je, ze Outback isiel hore len o 500E a vznikla nova, lacnejsia edicia. A to prisiel len o nepodstatne veci. Uspora 2500E voci vyssej verzii je tuto super.

https://www.subaruslovakia.sk/cenniky-k ... cennik.pdf
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „V. gen. SK (19-)“