Velký bratr

Odpovědět
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Velký bratr

Příspěvek od hetzer »

Konec svobody slova
V praktickém důsledku to znamená toto: kdokoli může kdekoli v EU kohokoli odkudkoli v EU udat za údajný zločin nenávistnémluvy spáchaný kdekoli v EU (a možná i mimo EU). Země, v níž je takové udání podáno, má povinnost na údajného pachatele do kterékoli členské země vyslat zatýkací četu a pachatelova země má povinnost na tomto zatčení spolupracovat či přinejmenším mu nebránit. Obžalovaný pak může být držen ve vazbě a souzen v zatýkající zemi a hájit se pomocí místních právníků a tlumočníků.
více na http://www.ceskamedia.cz/article.html?id=359274
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od Tomáš1002 »

Když jsme tady probírali tu nasranost, tak po dnešním ránu musím opět konstatovat, že mě mnohem více, než "ti tam nahoře", nasírají naši běžní spoluobčané. Dnešní ranní cca desetiminutová pěší cesta s dětmi do školy:
- první auto zaparkované tak, že zúžilo profil jednosměrné ulice na průjezd tak akorát na osobní auto :713: . Tou ulicí ale jezdí docela často i popeláři, kteří by neměli šanci. Nedostali by se k popelnicím a museli by cca 200 m couvat zpět
- čerstvě postavené bytové domy. Developer hezky upravil i okolí. V čerstvě založeném trávníku vyryté hluboké stopy, asi od někoho, kdo se stěhoval a nechtělo se mu tahat věci o 30 metrů dál :666:
- přechod pro chodce, jediný slušný průchod skrz nahrnuté mantinely sněhu. Přímo na něm stojí zaparkované auto, asi někdo, kdo odvezl děti do školy. Já a ostatní chodci musíme přes sněhové bariéry.
A zážitek ze včerejška: autobus MHD s cca 50 lidmi se blíží k zastávce u metra, kde všichni vystupují. Přímo před ním jede fóbie, jejíž řidič, nebyl-li úplně slepý, musel o autobusu vědět. Co udělá? Bez blinkru zajede do zastávkového zálivu, zastaví přímo uprostřed něho (takže autobus nemůže ani před něj, ani za něj) a z auta plážovým tempem vystupuje spolujezdkyně, která jde do metra. Autobusák projevuje neuvěřitelný klid a nadhled, protože já bych na jeho místě houkačku promáčk skrz volant (nebo kde se u autobusu troubí) :fuckoff: .

Podotýkám, že ve všech případech měli jejich aktéři možnost udělat to poměrně snadno jinak - zaparkovat o kousíček jinde ve všech případech šlo. Ale kombinace hlouposti a bezohlednosti způsobila to, že otravují úplně zbytečně život jiným.
Jestli mě něco hodně séře, tak tohle :fuckoff: :fuckoff:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od VDC »

Jo Tome, to chápu. :655:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Velký bratr

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomáši, tak tohle chápu. Nad nekonečnou lidskou bezohledností se taky často pozastavuju. Nikdo nepřemýšlí, jak svými činy ovlivní okolí, ostatní lidi, prostředí... :725:
A kde to bydlíš? Tolik adrenalinu, takhle po ránu?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

Re: Velký bratr

Příspěvek od Dadid »

Tomáš1002 píše:- zaparkovat o kousíček jinde ve všech případech šlo. Ale kombinace hlouposti a bezohlednosti způsobila to, že otravují úplně zbytečně život jiným.
Jestli mě něco hodně séře, tak tohle :fuckoff: :fuckoff:
Tohle bezohledný parkování mě sere taky. Ale to by bylo na nový vlákno.

Naši sousedi na to mají pěknej Web
Stretávame sa s nimi dennodenne. Zaberajú nám chodníky, nedovolia nám prejsť cez prechody, zbytočne zaberajú miesta na parkoviskách, ohrozujú našu bezpečnosť, ... DEBILI.
http://parkujemakodebil.blogspot.com/
nevíte, není takovej web i u nás
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od RunningRunner »

Dadid píše:http://parkujemakodebil.blogspot.com/
nevíte, není takovej web i u nás
Asi by nebylo problém to udělat. Dneska ráno jsem si říkal, jestli nemám na pachy poslat městskáče - zadek Oktávky na přechodu pro chodce, předek na přejezdu pro cyklisty až těsně ke křižovatce, auto zhasnutý, vevnitř nikdo ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Velký bratr

Příspěvek od RallyCAD »

Mráz kopřivu nespálí...
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od RunningRunner »

RallyCAD píše:Mráz kopřivu nespálí...
Já bych jim neříkal, že tam stojijó pachové :-) A koukám na to z okna kanclu, tak bych je mohl prudit dál :-)
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od VDC »

Teď jsem měl teda hodně práce pochopit, cos chtěl Petře tím příspěvkem říci. :655: Až když jsem si ho přečetl popátý a k tomu Rallyho reakci, tak mi došlo, cos mínil tím pachové. :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od Tomáš1002 »

http://www.novinky.cz/finance/230953-by ... booku.html

Řešíme konspirační teorie o tom, jak na nás mají všichni spadeno a nakonec toho na sebe stejně nejvíc vyžvaníme úplně sami a zcela dobrovolně ::-DD: .

Já jsem před několika dny udělal vážné životní rozhodnutí a účet na FB zrušil :666: . Respektive deaktivoval, protože ta věc úplně zrušit nejde a ještě mě to vydíralo tím, jak budu strašně někomu chybět :fuckoff: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Velký bratr

Příspěvek od tango »

teď jsem to čet taky, FB je dobráěc, ale lidi na sebe všechno vykecaj, nebo to ponich chce aby tam doplnili tohle či támhle to, jinak že je to nepustí, to je :fuckoff:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Velký bratr

Příspěvek od hetzer »

Tomáš1002: a ted si predstav ze stat ziska veskera hesla k tvym internetovym sluzbam
Francie zavedla šmírovací zákon drsnější než u nás
Provozovatelé e-mailových služeb a dokonce i tzv. „e-commerce sites“ (e-shopy a další) budou povinni uchovávat a na vyžádání oprávněných orgánů předat o svých klientech poměrně nemalé množství údajů, jako jsou celá jména, poštovní i e-mailová adresa, přezdívky, telefonní čísla a dokonce i hesla a údaje použité k jejich kontrole či změně.... Provozovatelé dotčených webových portálů budou muset uchovávat data až rok stará a na vyžádání je předat oprávněným orgánům. Mezi ně patří pochopitelně policie, dále celní a daňové správy, správa sociálního zabezpečení či úřad zabývající se podvody.
více na http://www.diit.cz/clanek/francie-zavedla-smirovaci-zakon-drsnejsi-nez-u-nas-internetove-firmy-ji-zaluji/38051/
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Velký bratr

Příspěvek od alman »

Známý z Maďarska říkal, že mezi živnostníky je tam oblíbeno neplatit daně, respektive vykazovat ztráty apod. Pár těch fiškusů ale dalo fotky z dovolené v Karibiku na Facebook. Výhmátl je berňák a mašinerie nastartovala...
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od Tomáš1002 »

Ten můj původní odkaz byl o tom, že se sice hrozně bojíme toho, jak nás kdo bude šmírovat, ale pak se chováme naprosto laxně tam, kde o nás někdo může zjistit skutečně zneužitelné údaje.
Ale když už jsme zase u toho, jak po nás všichni jdou: nové technologie už z principu umožňují zjišťovat mnoho údajů. Když platím nákup hotově, nikdo neví kdo jsem a zpětně o mě nedohledá nic. Když platím kartou, tak někdo může zjistit kdo jsem, co, kdy a kde kupuju. Když volám z mobilu, lze zjistit, že jsem to já a odkud, komu, a kdy volám. Budu-li volat z budky, pak ne. Pořád ale mám možnost tou kartou neplatit nebo z mobilu netelefonovat, pokud tak činím, ta rizika s tím spojená jsem přijal dobrovolně.
Můžete to považovat za lehkovážnost, ale mně je fakt úplně jedno, že si někdo může zjistit, že jsem si včera v Bille koupil 3 piva a že jsem telefonoval kamarádovi. Když mu to stojí za tu námahu.... Internetové bankovnictví využívám už řadu let a nikdy žádný problém, zatímco hotovost mi v životě někdo ukradl dvakrát.
Prostě se tím odmítám nějak stresovat, protože to vůbec nevnímám jako nějaké ohrožení.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od Tomáš1002 »

alman píše:Známý z Maďarska říkal, že mezi živnostníky je tam oblíbeno neplatit daně, respektive vykazovat ztráty apod. Pár těch fiškusů ale dalo fotky z dovolené v Karibiku na Facebook. Výhmátl je berňák a mašinerie nastartovala...
Dříve hloupý kasař nechal na "káče" otisky, dnes hloupý zloděj nechá otisky na facebooku. Princip naprosto totožný, jen forma je jiná :845: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“