Velký bratr

Odpovědět
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Velký bratr

Příspěvek od romik »

To Tomáš1002:
Pěkně napsané a plně se s tím ztotožňuji. Čistě náhodou jsem dnes narazil na takovou nostalgickou vzpomínku jednoho člověka z brněnské kauzy, kdy se studenti z roku 1989 soudí s nějakým bolševikem. Viz. zde:http://data.idnes.cz/soubory/brno-zprav ... VDECTV.PDF
Jelikož jsem se toho času aktivně vyskytoval přesně mezi těmito lidmi, tak tento případ je pro mne kauzou "Velký bratr".
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od jaromir »

Já bych těm agilním odborářům dal do ruky lopaty a hrabla a ať raději uklidí chodníky.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
dave297
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 219
Registrován: pon lis 01, 2010 10:51 pm
Jméno a příjmení: David Rucki
Bydliště: Bystřice

Re: Velký bratr

Příspěvek od dave297 »

Take souhlasím.
Stávkující nechápu a nepodporuji. U nás, pokud firma byla ve sračkách, tak zaměstananci šli s platama ne o 6, ale o 20% dolů. Postupem času se to zase narovnalo. Všichni se uskromňovali aúředníci přitom stále rozhazovali prachy, nešetřilo se. Teď najednou se má část sttních zaměstnanců uskromnit a ejhle, najednou to nejde.
K tomu věčnému a všudypřítomnému nadávání mohu doporučit jedno - vyjet si do zahraničí, ale ne na dovolenou, ale zamakat...člověka to remcání během chvilky přejde.
Subaru Forester SG5 MY07
Uživatelský avatar
cross
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: čtv úno 25, 2010 9:32 pm
Bydliště: CH|VD
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od cross »

Tomáš1002: velmi pěkně řečeno.

dave297: Spíš bych řekl - u nás, když se firma ocitla v problémech, zaměstnanci šli - tečka.

Podle mého je hlavní příčina věčné nespokojenosti v tom, že si řada lidí nedokáže (nebo nechce) připustit svoji vlastní zodpovědnost. Ne nutně za společnost (ale kdo z nich jen neremcá, ale taky něco udělá), ale především za sebe. V tomhle jsou (alespoň některé) západní země o dost ani ne snad napřed, jako spíš jinde.
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od RunningRunner »

Veřejný instituce, odboráři a stávka je téma na večer do hospody :-) Já to vidím docela z jedný i z druhý strany (řídím si eseróčko a makám v knihovně). Z toho, co vidím v knihovně, tak se dá výpověďma neefektivním a náhradou nevyužitých odborných pracovníků za neodborné ušetřit minimálně 25% mezd = vzhledem k plánu na 10% snížení mezd ještě ke všemu nakonec líp zaplatit ty, který za něco stojí. A počítám, že u všech podobných organizací to bude podobný. Jenže co s těma lidma ... budeš jim platit podporu? Navíc většina vedoucích je proti snižování stavů (= proti zefektivnění práce) a třeba u nás v knihovně bychom teoreticky mohli (podle papírů) pár lidí i přibrat.
A co se týče stávky - byla tady nějaká schůze, kde odboráři (pod 10% zaměstnanců) říkali proč a nač. Nezůčastnil jsem se (mám lepší věci na práci), ale měl jsem puštěný odposlech a měl jsem co dělat, abych na ně nevlítnul :-) Za všechno může vláda, naši (=sociálnědemokratičtí) hejtmani jsou s náma, není přece možný, aby ve stejný organizaci byli lidi odměňovaný poddle různých tabulek (učitelé X uklízečky ve školách). Jedinou správnou argumentaci - proč my dostaneme míň, ale poslanci, soudci a spol ne - tam nikdo neřekl. Výsledek byl, že byly seznamy těch, kteří nestávkujou (cca 20% lidí u nás) a jednotlivě je stávkový výbor obešel a přesvědčoval ... a nepřesvědčil.
No, je to do hospody, rád si na tohle téma kdykoli popovídám :-)
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Velký bratr

Příspěvek od Marty73 »

Lidi opravdu nějak zapoměli co tu bylo před 20 lety :655:
Všechny výhody současného systému (zmiňme hlavně cestování, svoboda přístupu k informacím, životní úroveň) se berou jako samozřejmost a na druhé straně slyšíme jak to bylo za komouše lepší. Takovým lidem bych odebral všechny výhody současnosti a nevydrželi by to ani týden. Ti samí, co tráví dny v nákupních centrech a plánují dovolené v Egyptě si stěžují na kapitalismus.
Před dvaceti lety byl v lidech revoluční optimismus a solidarita a "demokratický" svět nám držel palce. Ta nálada se dnes může zdát euforická, ale věřte tomu, že v některých státech se k sobě lidé chovají skoro tak jako my tehdy.
A pak to někam zmizelo. Samozřejmě že se stalo hodně věcí (a hlavně v politice), které lidi víc a víc otrávily. Novináři začali vytahovat špínu na světlo, ale jaksi zapoměli, že musí také ukazovat úspěchy. Politická opozice se naučila nesouhlasit s vládní stranou, ale zapoměla že musí také přinést nějaké protiřešení a spolupracovat tam, kde má shodný názor. Navíc politikůdm došlo, že jsou bez kontroly a že si mohou dělat co chtějí, protože to nikoho nezajímá a ať se stát postará. Ale kdo je stát? Přece my všichni. My všichni jsem zodpovědní a ne 281 zákonodárců. Komerční prostředí ovládlo zemi českou a lidi se tomu těžko brání, když je marketing masíruje a televize krmí tím odpadem co vysílá.
To vše dohromady a mnoho dalších věcí se spojilo s naší národní vlastností - babrat se v minulosti, litovat se a remcat. Jeden můj švédský kolega mi jednou řekl: Jak dlouho ještě budete obviňovat Habsburky, nacisty a komunisty z Vašich současných problémů?
Buďme tedy pozitivní a nejlepším místem, kde se to učit je klubová scéna :subaru: Kdyby se všichni lidi chovali alespoň tak, jak se při srazech a setkáních chovají lidi od Subaru, tak by to byl dobrý počin. Ono totiž být pozitivní nepřichází jen tak. Můj čínský mistr Tai Chi, který zažil ohromný útisk když žil v Indonésii a utekl do Holandska s celou rodinou říká: Optimismus a pozitivní energie je hlavně o sebedisciplíně.

Jo... nějak mě unikla myšlenka o velkém bratru, tak se omlouvám offtopic
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
dave297
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 219
Registrován: pon lis 01, 2010 10:51 pm
Jméno a příjmení: David Rucki
Bydliště: Bystřice

Re: Velký bratr

Příspěvek od dave297 »

Ano, ano... Pamatuj, že Velký Bratr TĚ VIDÍ!!!!

Pokud jste četli Orwella, tak kromě sledování všech a všude, provádělí tamní úředníci přepisování starých novin.

Právě v této souvislostí začínám pozorovat něco podobného. Nevím, možná je to pouze můj subjektivní pocit, ale zdá se mi, že ekologové a klimatologové dříve hlásali "globální oteplování". Posledních několik let se jim příroda vysmívá a aby nemuseli úplně upustit od toho velice zajímavého a výnosného tématu, tak začínají hlásat "globální změny klimatu".

Většina lidí tuto drobnou změnu ani nepostřehne a přitom obsahově je to úplně o něčem jiném. Samozřejmě, že je to pro ty novodobé mesjáše velice výhodné, protože cokoliv se v budoucnu stane, budou schopni říct "my sme to přece říkali".

V politice je to totéž - dneska řeknu to, zítra něco jiného. Hlavně zmanipulovat přiblblé voliče, dát jim levnou zábavu. Především je odtrhnout od reality aby nedojbože se nezačali zajímat o skutečné problémy. Prostě udělat z lidí přiblblé stádo nemyslících tvorů, kteří udělají, co se jim řekne.
Dnešní článek pěkně zapadá do mozaiky, kterou si každý může poskládat jak chce - http://aktualne.centrum.cz/domaci/spole ... ?id=685014

Takže soudruzi si z Orwella berou víc než jenom sledování širokých mas.
Subaru Forester SG5 MY07
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Velký bratr

Příspěvek od Marty73 »

dave297 píše: ...zmanipulovat přiblblé voliče, dát jim levnou zábavu. Především je odtrhnout od reality aby nedojbože se nezačali zajímat o skutečné problémy. Prostě udělat z lidí přiblblé stádo nemyslících tvorů, kteří udělají, co se jim řekne.
CHLÉB a HRY (Starověký Řím) :850:
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od mamut »

Marty73 píše: CHLÉB a HRY (Starověký Řím) :850:
Však víme jak dopad... sice se dějepis učíme, ale ponaučení si z toho neberem..
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1678
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Velký bratr

Příspěvek od CoZmo »

he...jenže u toho říma víme jen jak dopad, ale nevíme moc přesně proč...
1) řím podporoval multikulti a byl velmi otevřený
2) neuřídil říši
3) "zdevalvoval" měnu a zničil vlastní měnovou politiku
4) říman nemakal, proč taky, když byli ty přistěhovalci

no prostě těch podobných věcí s dneškem tam je spousta...velka...prostě nějakej sokrates nebo kdo měl pravdu, když řek, že jedinej efektivní způsob řízení státu je aristokrat v čele...kterej má stát jako vlastní soukromou firmu...když je šikovnej, sou všeci happy a když ne, tak ho někdo setne...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od VDC »

Tomáši1002 podepisuju se pod to cos napsal a pod to co napsal Marty se taky podepisuju. :4690: :826:

Ačkoli jsem sám státní zaměstnanec, stávku také nepodporuju, protože dobře vím, že úspory jsou potřeba. A hlavně mi přijde stupidní stávkovat v tuhle chvíli, kdy je státní rozpočet na příští rok připraven. Stejně prosadí prd. :713: ::-DD:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Velký bratr

Příspěvek od Slavek_xxx »

Velky bratr me bere u huby jak se da a jeste me chce nasrat. Zajimalo by me, jestli bude odsouhlaseno snizeni spotrebni dane u nafty (http://byznys.lidovky.cz/nafta-v-cesku- ... oprava_nev), kdyz uz ted je u benzinu o 2Kc vyssi!! :839:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Spot%C5%99 ... D_da%C5%88
A toto mi taky radost nedela http://byznys.lidovky.cz/ceny-benzinu-i ... penize_nev
:fuckoff:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Velký bratr

Příspěvek od hetzer »

CoZmo: co jineho byli komunisti nez forma aristokracie?
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1678
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Velký bratr

Příspěvek od CoZmo »

brrr, hetzere, komunisty sem netahej...to muzes rovnou rict, ze ted je to taky forma aristokracie...

btw nerekl jsem, ze je to nejlepsi...ale zatim asi nejefektivnější...díky záporům, co to s sebou nese to maká nějak tam, kde je dostatek vstupního bohatství (různé ropné apod. země) a ošklivě nemaká tam, kde je prd (afrika).

dnes používáme pseudodemokracii, protože nic lepšího nám zatím nikdo nevymyslel a aristokracie jsme přežráni z dob minulých...ale spíš mi přijde, že to všechno je otázka hodnot...

Někde jsem četl, že 1% populace vlastní 80% bohatství zeměkoule...a že finanční systém zkrachuje atd. atd. - možná by to bylo fajn, páč by si lidi museli uvědomit, kde jsou vlastně ty hodnoty a to bohatství...opravdu jsou to 3 auta v garáži a nová televize? Nebo je to spíš zdravá rodina, ohleduplní sousedi a schopnost převádět dobré myšlenky na konstruktivní věci?

Jenže ani krach finančího systému nic nevyřeší - ona rovnoprávnost a spravedlivost pro všechny nikdy nebude...nejde to, neexistuje síla nebo nástroj, který by nás chválil za dobré a trestal za špatné věci.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Velký bratr

Příspěvek od Slavek_xxx »

CoZmo> existuje. V terminatorovi se jmenoval SkyNet a jeho doba se blizi... :845:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“