Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Tapan »

Klasický jednohmoty jsou opravdu prakticky nesmrtelný. Cena tak nějak asi odpovídá autorizovanému servisu.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Mám dva úplně debilní dotazy.
První je, jak mám povolit olejový filtr, když je mezi výfukovými svody a klíč na filtr tam nedostanu? Ručně to nejde, prostoru minimálně.
A druhý, čekal jsem, že mi vyteče kolem 4 litrů oleje. Přes zátku vytekly necelé tři litry. To mi ten litr vyteče ještě přes filtr?
Olej jsem před měsícem kontroloval a byl mezi ryskami. Nechce se mi věřit, že by mi za tu dobu olej zmizel, ještě po GO. Nikde žádné mastnoty nejsou.
Rychlé odpovědi si budu cenit, vypadá to, že auto nechávám u dědy, dokud nepřijdu na to, co s tím. Sundávat výfukové svody se mi kvůli tomu fakt nechce. Napadá mě jedině koupit jiný klíč na povolení filtru, mám ten na fotce.Obrázek

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Mira »

Vraž do toho filtru z boku šroubovák, tím to povolíš.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Obával jsem se, že to bude jediná možnost...i tak tam ale není téměř žádný prostor, tak snad to na těch několika mm zvládnu utrhnout

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Uf, naštěstí jsem našel větší sikovky a těmi to šlo. Každopádně vyteklo fakt jen cca 3 litry...to je mi záhadou. Nalil jsem asi tak 3.5l, téměř po max. Projedu to, nechám sednout a případně doleju.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Naposledy upravil(a) Majklaz dne sob říj 31, 2020 6:49 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3655
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od StandaB »

Tos udelal v pohode. V tom filtru je nejaky olej, a z motoru nevytece taky ta posledni kapka. Ty 3,8L jsou v poradku. Mozna neco zitra doplnis, mozna ani ne. Ten klic na filtr mas ten nejblbjejsi co se da koupit. Na ten potrebujes strasne mista okolo. :-)
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Díky za uklidnění, nevím proč, ale myslel jsem si, že tam patří 4.5 litru a vytečou 4. A ono jsou celkem 4, tak to dává smysl. Ten klíč je úplně marnej, ale na Felicii to stačilo (táta ho měl v garáži, tak jsem to neřešil). Poučení pro příště, koupit nějaký lepší klíč, případně mít po ruce pořádný sikovky. I když tam vždycky trnu, jak se ten filtr mačká.

Jinak při příležitosti práce na autě jsem vyměnil rádio za stejné, ale s funkčním čtením CD. Sice už mám BT modul na telefon v AUXu v loketní opěrce, ale to není tak uživatelsky příjemný.

A taky jsem rozebral spolujezdcovy dveře a snad jsem eliminoval pazvuky z těch míst. To by mělo být snad poslední místo, kde mi něco permanentně vrzalo a rovnou jsem je vzal dinitrolem na dutiny.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od námořník »

Když namažeš těsnění filtru, tak ho pak i povolíš. Tohle pravidlo, ale nejspíš neznají v Renaultu a tak jsem naposledy u Cla povoloval filtr s metrovou trubkou a věř, že je tam i na horším místě :-D. Mám něco takovýho
https://m.heureka.cz/hledat/?h%5Bfraze% ... teln%C3%BD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Tapan »

Ještě se mi naštěstí nestalo, že bych olejový filtr nepovolil rukou. A těsnění tedy vždy mažu. Ale to umístění filtru mezi svody je vážně chuťovka...předpokládám, že je to velmi podobně jako na Legu 2.0R 2005. Svody horký a přístup k filtru blbej.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Vždycky mám radost, když měním olej u Outbacka, jak pěkně je u H6 ten filtr umístěnej. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Asi si budu muset pořídit H6...ObrázekObrázek
Námořníku díky, ten klíč vypadá hodně šikovně.
Od tý doby, co jsem na Felicii dotahoval na krev a pak jsem to povoloval tím největším sroubovakem co jsem narval skrz (menší akorát zvětšovaly díru, ale nic), už utahuju jen rukou, tak, jak je předepsáno (po styku obou ploch ještě 3/4 otáčky) a problém jsem pak už neměl. Holt chybami se člověk učí, kór když to v tu dobu byla moje první výměna oleje Obrázek. Tohle dělali v autorizáku, tak nevím no... Na krev to nebylo, ale rukou to taky nešlo.
Jinak umístění posílám níže, asi to bude stejný jak na tom Legu.Obrázek

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od spm »

Poridit si H6 je rozhodne dobrej napad ;-D jinak to mate z toho, ze mate moc velkou silu. Ja kdyz utahnu filtr rukama na krev co jde, tak ho pak za rok povolim klicem uplne bez namahy :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od sima »

Majklaz píše:Asi si budu muset pořídit H6...
Námořníku díky, ten klíč vypadá hodně šikovně.
Od tý doby, co jsem na Felicii dotahoval na krev a pak jsem to povoloval tím největším sroubovakem co jsem narval skrz (menší akorát zvětšovaly díru, ale nic), už utahuju jen rukou, tak, jak je předepsáno (po styku obou ploch ještě 3/4 otáčky) a problém jsem pak už neměl. Holt chybami se člověk učí, kór když to v tu dobu byla moje první výměna oleje . Tohle dělali v autorizáku, tak nevím no... Na krev to nebylo, ale rukou to taky nešlo.
Jinak umístění posílám níže, asi to …
Umístěné je to teda šíleně, tohle by mě nenapadlo ani ve snu 8() :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od námořník »

Rádo se stalo :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Konečně mám hotový komplet nástřik podvozku >B-) Dělal jsem to v pátek odpoledne a do pondělí do rána auto stálo ve vyhřívané garáži (holt táta musel kvůli mně topit :D). Bylo to ještě trochu lepkavý, ale snad ok. V pondělí jsem to vezl do servisu na výměnu spojky, říkal jsem jim o tom a ani nedržkovali, takže to muselo být dostatečně zaschlý :D

Jinak origo spojka (přítlačák, lamela, ložisko), s ložiskem na setrvačník a prací v autorizáku za 14k. Čekal jsem 15 a po úvodním telefonátu velkou šanci, že bude KO setrvák, takže nakonec spokojenost.
Auto mám dva a půl roku a je nový motor a spojka...a při řazení mi škrtá trojka, tak by to chtělo ještě repas převodovky ať to mám komplet ;-D

Dal jsem do toho auta cca jednou tolik, za kolik jsem to koupil, s čímž jsem fakt nepočítal. Na druhou stranu, když do toho auta sednu, mám z něj radost. Občas řídím něco jinýho a to auto se chová prostě mnohem líp.

K jiným autům - ségra teď má Renault Megane 1.9 diesel a tam je rozdíl propastný :D Překvapilo mě, že kvůli rozebrání zadních dveří jsem musel vytahovat tři (!) různé torxy na tři šroubky. Vůbec mají všechno na torxy, což mě překvapilo, když jsem se jal přetěsnit olejovou vanu, protože to kolem těsnění teklo. Vypustil jsem olej, vyndal filtr a když jsem chtěl sundat vanu, zjistil jsem, že je na torx (ale ne ten klasický, kdy se stří torx do šroubu, ale nástrčný jako gola). Ten samozřejmě nemám, takže jsem tam hezky vyměnil filtry, nalil olej a v nejbližší době to budu dělat znovu >:-& :D. A jo, vím že jsem se měl podívat co tam je za šrouby. Přes vyteklý olej to nebylo moc vidět když jsem tam jen nakukoval kudy to teče, a v návodu bylo prostě torx...no co, za blbost se platí :D
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“