Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1199
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Ladaf »

Majklaz píše: úte říj 11, 2022 9:28 am Poslední věc, koupil jsem na auto Hotárek gumovou vanu do kufru. Bohužel nesedí úplně přesně...jako štve mě to, ale na celejch internetech jsem nenašel jinou od jiného výrobce, tak asi ani nemá smysl to reklamovat. Funguje skvěle, už mi nelítají věci v kufru, a tam, kde nesedí, prostě budu permanentně něco vozit, aby to nebylo moc vidět... Tátovi jsem tam kupoval na Ford Kuga, tam byl teda jiný výrobce, a ta sedí krásně.
vanu jsem kdysi kupoval na alze a taky nesedí, levá strana je jinak vykrojená :-/
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Tapan »

Na ty zašlý plasty prej pomůže ofouknout je horkovzdušnou pistolí. Samozřejmě nepřehnat to. A časem v případě potřeby obnovit. Konkrétně prej napoprvé a napodruhé to vydrží černý po nějakou omezenou dobu, napotřetí už je to prý na furt :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Tý horkovzdušky se docela bojím. Teď jsem s ní experimentoval na jenom plastu, kde byly rýhy. Plast je lehce zvrásněný (schválně) a v jednom místě ho někdo páčil šroubovákem, tak tam jsou ve spáře vrypy. Dělal jsem to z dálky, jen nahřát a pak ty vrypy nějak zamaskovat, a výsledek nic moc, a to zvrásnění se vyhladilo. Takže minimálně v mých rukách horkovzduška a plasty ne-e :-) Ty oživovače docela fungují, jen to chce použít víckrát. Je ale fakt, že jsem teď rok vynechal (možná dva?), tak to asi kvůli tomu vybledlo. Když se to aplikuje jednou za rok, tak to vypadá dobře.

JInak jak píše Ladaf, levá strana té vany je špatně, ale dá se s tím žít.
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Dneska se mi dařilo... >:-&

1) Zjistil jsem, kde se mi v autě drží voda. Vlastně od koupě jsem občas slyšel jakoby přelévání vody někde dole vlevo, z pohledu řidiče. Dnes, při přezouvání, kdy jsem měl LZ stranu auta níž (zvedal jsem nejdřív LP), tak mi z prahu začala skrz ten čudlík, kterým je přidělaný plastový lem, téct voda. A bylo jí docela dost... Máte někdo nápad, kudy by se tam ta voda mohla dostat? Vím, že mám trochu prorezlý ten plech pod zadní zástěrkou, ale nejsem si jistý, že by se tam dostalo až tolik vody. I když možnost to je. Jen si nepamatuju, jestli ta kapsa má být úplně zadělaná, nebo tam na vrchu nějaká díra je vždycky. Každopádně...je možné, že by se mi mlžilo auto kvůli tomu, že se drží voda v lemu? Však lem je spíš venku, kvůli tomu by se v autě neměla držet vlhkost, ne? Takže tohle zjištění bylo svým způsobem pozitivní, ale nemám tušení, jak jít po příčině. A vím, že se to musí řešit, jinak to bude zevnitř reznout. Jako je to vystříkané Dinitrolem ML, ale jestli to tam teče dlouhodobě, tak to asi taky není nesmrtelný řešení.

2) Více akutní problém, při přezouvání jsem zjistil, že mám úplně zeblité PP kolo nějakou vazelínou. Našel jsem dírku v manžetě, takže to je na výměnu manžety. Je to věc, která se dá udělat v garáži? Jaký je případně postup? Troufám si říct, že úplně marnej nejsem, něco jsem si už na autech dělal, ale s tímhle zkušenost nemám. Případně stačí vyměnit manžetu, nebo se má rovnou měnit kloub? Jiný problém u toho nepozoruju. Co si tak nějak pamatuju z pročítání fóra, tak to chce buď nějaký stahovák, nebo x hodin mlácení nějakým kladivem. Tak doufám, že si to pamatuju špatně ;-D

Jinak je to radost, mýt to bílý kolo, které je komplet zeblitý. Nejdřív jsem tu vrstvu vzal hadrem, pak 2x jarovou vodou a zítra to budu brát přímo přípravkem na kola, který se mi v tu chvíli nechtělo hledat (šel jsem jen přezout kola, takže jsem tam strávil času až až).

Postnul bych fotky k bodu 2), ale protože se dneska podělalo, na co jsem šáhnul, tak jsem u našich v garáži nechal telefon, tak případně až zítra ;-D
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Tak jsem se podíval do historie a ten plech tam vespod díru má...mám vyfocenou jen pravou stranu. Jestli si to dobře pamatuju, na levé to skrz nebylo. Ale jistý si už nejsem. Je možný, že kdybych to měl stejně děravý, jako je tady vyfocený, mohla by to být příčina vody v prahu? Potom mi je divný, proč se voda drží jen v tom levým... :-/ Hlavně by mi přišlo logický, kdyby tam byl někde nějaký odtok, protože očividně se tam voda nějak dostat může, tak by měla mít i možnost vytéct, ne?
Přílohy
1.jpg
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Na tý fotce je ten plech jako cedník. Dost řídkej. Vezmi si, že všechna voda, která ti lítá od zadního kola, proteče tímhle místem. Takže není nic divnýho, když to tudy teče do prahu. Přiznám se, že si nepamatuju, jak to má tvoje generace Imprezy, ale nějaký díry dole v prahu tam jsou vždycky. Ale ty díry v těch kapsách by měly bejt zalepený, aby tudy do těch prahů neteklo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Díky Tome, vyvaření mě teda nemine. Tohle je sice druhá strana, ve které jsem vodu nezaznamenal, ale je dost možný, že ta levá vypadá stejně.
Jinak...je bezpečný jezdit s prasklou manžetou na poloose? Dneska jsem potřeboval dojet do práce, to je asi 5 km, ale o víkendu bych potřeboval absolvovat cca 100 km, protože pojedu pomoct tátovi se dřevem a mám vzít vlek. Představa, že mi tam cáká vazelína, mi úplně na klidu nepřidává, ale třeba by to absolvovat šlo. Pak už auto delší dobu potřebovat nebudu a spravím si to / nechám si to spravit.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od námořník »

Nějaký kilometry se s tím najet dají. Obal to fólií a páskou aby nestříkala.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Přesně tak. Nouzově obalit strečkou a pak v klidu vyměnit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 948
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od barts »

A nemáš ucpané odtokové kanálky dole na prahu? Já když sem stříkal dutiny v prazích tak sem je ještě dočištoval a polovina z nich nebyla moc "průtoková" a ne voskem to nebylo a nekteré byly zmáčklé třeba od nějaké rány tak to chtělo šroubovákem znoa dotvarovat.
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Bárte, přesně to si říkám, že by mohla být příčina. Já sice dutiny vystříkal, ale odtokových kanálků jsem si nevšiml. Tím, že mám nacvaknuté plastové prahy, které taky 100% nepřiléhají, se do těch plechových nějaká voda taky musí dostat. A logicky pak musí někudy vytéct. Jasně, kvůli prorezlému plechu pod zástěrkou se tam té vody asi dostane víc, ale podle mě by se tam neměla držet. Hlavně v minulosti to bylo na tento práh bourané a asi to nebylo správně opraveno (podle toho, co jsem viděl, to určitě nebylo udělané správně). Jak ty kanálky vypadají? Tam je v tom spoji plechů nějaká větší štěrbina?
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 948
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od barts »

Protože jinak to nedává smysl páč ta voda v prahu (pokud je v prahu) by prostě vytekla. Ano je to v tom spoji. Jde to poznat máš rovný spoj v prahu dole a tam několik (asi 5) obloučkových tunýlků. Zkusím ti to vyfotit.
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Super, v tom případě to fotit nemusíš, matně si to vybavuju :). To jsi mě potěšil, že řešení bude jednoduchý, dneska se do toho pustím.

A je možný, že by to byl i důvod, proč se mi permanentně v tomhle počasí mlží okna? Nedává mi to moc smysl, ale napadá mě to jako jediná možnost. V autě jsem nenašel žádné vlhké místo, nepřijde mi, že by někam zatékalo. Jasně, stačí zapnout klimu a je po problému, ale stejně, když ráno přijdu k autu, tak je zevnitř na předním a zadním okně často vlhkost...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Když tam stojí voda, tak to samozřejmě může tomu mlžení pomáhat.
Na ty kanálky jsem popravdě nevzpomněl. Ty pročisti.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 948
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od barts »

Majklaz píše: čtv říj 27, 2022 11:51 am Super, v tom případě to fotit nemusíš, matně si to vybavuju :). To jsi mě potěšil, že řešení bude jednoduchý, dneska se do toho pustím.

A je možný, že by to byl i důvod, proč se mi permanentně v tomhle počasí mlží okna? Nedává mi to moc smysl, ale napadá mě to jako jediná možnost. V autě jsem nenašel žádné vlhké místo, nepřijde mi, že by někam zatékalo. Jasně, stačí zapnout klimu a je po problému, ale stejně, když ráno přijdu k autu, tak je zevnitř na předním a zadním okně často vlhkost...
Vlhkost na sklech mi přijde v poho zevnitř v tomdle počasí, to je asi normální :-) . Kdyby to bylo v létě třeba po dešti to by bylo divný
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“