Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Levap »

Nebo si tu záslepku půjčit od někoho , jen na STK :-)
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Zjistil jsem, že šéf má 3D tiskárnu, tak se ho zeptám jestli by mi záslepku nevytiskl. Rád si s tím hraje, tak snad bude pro (dal bych mu levou a podle ní by udělal pravou). Byl jsem se podívat na místě střetu se srnkou a záslepku jsem nenašel. Bylo tam čerstvě zorané pole, tak je asi někde v hlíně. Hlavně že jsem tam našel spoustu malých věcí jako propisku, zapalovač, krabičku od tiktaků, ale záslepku ne >:-&

Jinak konečně jsem se dostal k fotce auta (i když koukám že mi tam chybí čumák) na renovovaných kolech. A jo, kola fakt dělají auto. Největší ohlas jsem měl před sběrným dvorem. Tady v HK u Labe před ním postávají zástupci menšiny a staví auta, aby si vzali cokoliv co by se jim mohlo hodit, než to vyhodíte. Měl jsem dobrý rozpoložení a daroval jsem jim dvě jízdní kola. Jedno asi 30 let starý, druhý tak 50 (pionýr) :-D Ale hned se ptali že co to je za káru a ať to otúruju až pojedu zpátky. Většího uznání není! ;-D

A poslední věc, při přezutí jsem vyměnil všechny brzdové hadičky, rozpohyboval všechny čepy, případně je stříknul silikonovým sprejem. A ono to už nepřibržďuje! 8() Ke spreji jsem se rozhodl po tom, co jsem viděl tu zatuhlou vazelínu, kterou přidávají k sadě na repas brzdičů. Doufám, že to chvíli vydrží.
Přílohy
IMG_20210413_165724_HDR.jpg
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18910
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od hamoun »

kraaasne auto ! fakt jo !!! :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48971
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Ty kola mu fakt moc sluší !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Nedávno jsem se přehoupl přes 200k km, ale než jsem se dokopal k tomu sem napsat, jsem na 204k km. Je to tedy skoro 30k km od GO motoru a vše šlape bez problémů. Teda kromě klasického klepnutí při startu (kvůli kterému se motor rozebíral >:-& ), ale to by měly dělat ty napínáky, video jsem tady do tématu posílal. Dělá to jen když auto déle stojí a je velké teplo.

Přijde mi, že poslední dobou při prudčím projetí zatáčky na špatném asfaltu jakoby trochu poskakoval zadek. Je možné, že jsou tlumiče po smrti? Jsou tam ještě původní, tak je to možné. Nebo mám jít spíš po silentblocích? Říkal jsem si, že touhle dobou už stejně bude nutné tlumiče měnit. Prošel jsem forum, našel jsem toho spoustu o zvedání auta apod., ale co když chci koupit tlumiče při zachování výšky a jízdních vlastností? K tomu mám další otázku - mám kupovat komplet (tlumič, uložení, pružina), nebo pružiny není nutné kupovat? Případně máte nějaké doporučené značky? Našel jsem Japanparts, Sachs, KYB, Lesjofors. Uvažuji o KYB / Lesjofors. Sachs se mi moc platit nechce a nevím, jak jsou na tom Japanparts.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od námořník »

Otazka je, kolik chceš investovat. Já osobně bych šel směrem Bilstein B6. Pružiny bych se poradil a vyměnil určitě horní uložení.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1196
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Ladaf »

Bilstein B6 by byly super, ale bohužel od Bilsteinu jsem na Hatch nic nenašel ::-(((

držím palce s výběrem a budu bedlivě sledovat co nakonec vybereš, časem mě to čeká taky :-D
(240tisíc, zadek jsem měnil loni za něco jetýho, ale netekoucího a předek netuším, zatím drží =) )
spíš jsem koukal tímhle směrem BC-Racing nebo KONI , mohlo by to přežít delší dobu to moje každodenní lítaní [DRIVE]
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Mně od koupě jeden přední tlumič sákne, ale při jízdě jsem to nepoznal. Teď mi ale zněrvózněl zadek, tak bych to vyměnil komplet. Nepřijde mi, že by pružiny byly unavené, ale je pravda, že nemám porovnání se stejným autem s novými pružinami. Dá se někde dohledat, jaká by měla být mezera mezi středem kola a lemem blatníku?

Ladaf taky jsem Bilsteiny nenašel, ale vzhledem k mému využití budu spíš hledat náhradu za sérii, snižovat ani přitvrzovat nepotřebuju. Zatím se nejvíc přikláním k těm KYB, poměr cena / výkon mi vychází nejlépe.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14704
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Tapan »

Vzdálenost od středu kola k lemu určitě najdeš v servisním manuálu.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Bohužel jsem v manuálu ohledně té vzdálenosti nic nenašel. Narazil jsem na tuhle webovku, ale tam ten údaj taky není, nebo špatně hledám. Nevíte to někdo, případně, kde to najít? Potřebuju znát vzdálenost středu kola od lemu (ideálně předek i zadek, jestli se to liší), abych poznal jestli mám s tlumiči měnit i pružiny, nebo ne.

Jinak jsem koupil novou autobaterii. Vím, že tu většina lidí doporučuje Exide, ale vzhledem k tomu, že jsem měl 8 let Boschku a stále fungovala, vzal jsem Vartu (protože to je teď jedno a to samé, co jsem dohledal). Takže klasickou blue dynamic 60Ah, 540A, d47. Při výměně jsem si všiml, že na té původní baterii bylo napsané Silver, tak možná to byla obdoba aktuální silver dynamic, což je vyšší řada. No uvidíme, co vydrží :).
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Teď jsem si tři dny užíval pořádného "boxer rumble", protože mi urezl výfuk před koncovým tlumičem. Neznělo to úplně špatně, ale bylo to trošku moc :D Dal jsem tam to, co tam bylo - Polmostrow, za asi 1500 Kč, má hezký zvuk a ta cena je super, takže jsem neřešil nerez od Málka.
Pořád zvažuju ty tlumiče, když nejedu ostře, tak žádný problém nepociťuju, tak to možná ještě odložím. A chtěl jsem dělat výměnu oleje a filtrů po 10k km (už mám 11,5), ale ještě jsem si na to neudělal čas. Zatím mám koupený Motul 5w40, chci zkusit vyšší hustotu kvůli občasnému klepání při startu, které by mělo být způsobené napínáky.
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Pro sebe si tu nechám odkaz na kontrolu výšky auta, kvůli případné výměně pružin a pak ještě na výměnu výbojek xenonů / vyndání světel, chtělo by je to rozleštit a dát nové výbojky. Už to moc nesvítí a na zimu je to potřeba.
Pružiny
Xenony
Ještě zvažuju výměnu čelního skla, protože je už od koupě auta plné ďubek. Do toho tam jsou dvě nebo tři větší tečky po kamenech. Myslíte, že by to šlo na pojistku? Mám povinné ručení a k tomu komplet skla, teď nevím jestli do 10 nebo 15 tisíc. Umí to tady někdo na tu pojistku, Královehradecký kraj?
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

O víkendu jsem si udělal čas, takže proběhla výměna oleje - zkusil jsem dát hustší Motul 8100 x-cess 5w40, k tomu výměna filtrů - vzduchový Meyle, kabinový Ashiko a olejový Mann.

Přetěsnil jsem taky výfuk, polským klukům se při sváření výfuku zkroutila příruba, takže to profukovalo. Po vymýšlení, co s tím (těsnění tam mám, ale to to nepobralo), mi dal táta do ruky tmel na komíny - šamot apod do vysokých teplot. Moc jsem tomu nevěřil, ale vypadá to, že to funguje. Tak uvidím, jestli se to nevysype, jinak bych to musel řešit jinak, asi zbroušením do roviny.

Na autě je teď hrozně moc kosmetiky, co by potřebovalo řešit. Jeden blatník po srážce se srnkou kvete, druhý má odloupnutý lak, k tomu na střeše mám dvě tečky od kamínků, kde už je taky rez. Nechtělo se mi, ale budu to muset řešit alespoň sprejem, než to dám profíkům (aspoň ty blatníky). Pořád jsem se nedostal k dodělání záslepky na ostřikovač, tak to musím udělat v příštím týdnu po dovolené, pak skočit na STK a přezout na zimní (s těmi bych na technické neprošel, protože jsou o půl palce širší. Závažný důvod >:-& ).
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Vezmu to postupně - spoj výfuku stále drží, neprofukuje. Uvidíme, co s tím udělá kombinace mrazu a soli.

Kosmetiku jsem na třech místech řešil zbroušením, inhibitorem rzi (na jednom místě už byla trošku liška) a základovkou (resp. plničem). Vím, že skrz plnič se vlhkost dostane a liška se může udělat znovu. Barevným sprejem to musím udělat někdy o víkendu, až se zdržím na delší dobu u našich, bo teď to nemám kde jinde udělat. Ale barvu mám namíchanou a záslepka ostřikovače je jen nepatrně světlejší, takže by výsledek nemusel být úplně marný.

STK jsem prošel, ale mám z toho zážitek. V HK jsou, pokud vím, dvě STK. První je Olfincar, kde mě naposledy vytočil jejich přístup, takže tam jsem nechtěl jít. A pak na Bratří Štefanů, kde se nedá objednat. Přijel jsem tedy lehce po 6. hodině ranní a všimnul jsem si štrúdlu aut, který tam očividně čekal už přes noc. Byl to dvojřad, odhadem kolem 40 aut. Takže přestože jsem přišel na řadu u přepážky půl hod po otevíračce, auto jsem měl úplně na konci fronty. Jedna možnost byla čekat na místě (prý že min 6 hodin), nebo jim nechat klíčky na sedačce v autě. Prý že to tak dělají téměř všichni. Takže jsem nechal klíčky na sedačce a celý den jsem se modlil, aby mi s tím nikdo neodjel. To se naštěstí nestalo a když jsem v půl 6. večer přijel pro auto, šlo teprve na řadu (volal jsem tam ve tři a paní mi řekla, že max v 5 bude hotové). K tomu jsem měl bonus cca půl hod procházky do a z práce pěšky.
Ale auto prošlo, takže dobrý. Nelíbila se jim SPZ (tu už jsem měl napsanou minule, v jednom písmenu mám díru po šroubu, ale přijde mi, že to téměř není vidět). Pak mi teče řízení, asi jako na věštině aut tady na fóru. Ale spíš to sákne, protože od výměny servo kapaliny jsem ještě nemusel vůbec dolévat. A pak klasika povrchová koroze některých částí podvozku, bez vlivu na funkci. A poškozený tlumič (ten mi lehce sákne od koupě auta), také bez vlivu na funkci.

Tlumiče budu řešit na jaře (pořád jsem nezměřil výšku auta, kvůli případné výměně pružin), SPZ asi před příští STK nějak potuním, vadí mi z principu, že mám o závadu navíc, a řízení řešit nebudu. Ta koroze některých částí...to jsem řešil nástřikem voskem a PU a pryskyřicovou barvou na nejhorších místech, tak zatím to pro mě takhle stačí.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18910
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od hamoun »

tak .. jednak gratuluji a jednak teda dobry zazitek ...
je fajn, zes mohl teda do prace pesky :) i kdyz .. asi bych toho u premysleni, jestli auto jeste mit budu, kdyz maji i vsechny papiry, moc neudelal :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“