Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49220
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Odtok kondenzátu je v motorovým prostoru před spolujezdcem.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Díky, podívám se na to.

A buď je to náhoda, ale spíš to vypadá, že mě dohnalo zatékání do světlometu. Nebylo to výbojkou, ale nejspíš startérem. Měl jsem na to jen chvíli, tak jsem zkusil novou výbojku, nezkoušel jsem prohazovat startér - mělo by to jít, ne? Vlastně levý světlo mám zevnitř kompletně orosený. Neměl jsem ho vyndaný, ale zvrchu tam prostě ta voda nikudy nejde, koukal jsem na to už několikrát. Ještě mě napadlo, že by mohlo být prasklý nějak zespodu a že by tam šla nějakou škvírou vlhkost a srážela se tam.

Našel jsem firmu bixenony.cz, zatím jsem mluvil s pánem jen telefonicky a vypadá to slušně, asi to tam pošlu na kompletní renovaci. Ještě se ho ale musím zeptat na to zatékání. Mám trochu obavu, abych tam nepřistavil auto a on mi druhý den nevolal, že je zespoda prasklý světlomet a že s tím nic nezmůže...
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Levap »

A nevede ten odtok klimy zevnitr auta?
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49220
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

To vede. Ale vede ven. Zevnitř by se to asi muselo rozebrat, aby se k tomu člověk dostal. Ale je pravda, že by to mohlo téct u spolujezdce na koberec.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Sice jsem už několikrát koukal, jestli někde není nějaká vlhkost, mokrá skrvna nebo něco a nikde nic, ale zkusím se podívat ještě jednou. Takže zespda auta hadička vedoucí ven a zevnitř auta koberec u spolujezdce. Ale stejně to prolezu celý zase...
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 869
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od samvaculik »

Ahoj Michale, ze zajímavosti jsem teď prošel celé tvé vlákno. (Impreza této generace mě celkem zajímá). Hezky se staráš a potýkáš s patáliemi. K tomu mlžení, zkoušel jsi dezinfekci klimatizace? Výparník je při funkci chladný a rády se na něm usazují různé plísně a mohlo by to možná způsobovat i tu nadměrnou vlhkost.
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Ahoj, díky za tip, sice jsem to sem nepsal, ale doplnění klimatizace včetně dezinfekce jsem nechával dělat nějak na jaře, takže tím to asi nebude.

To mlžení, které mě trápilo, už přestalo. To se mlžilo skoro pořád, a nakonec to bylo ucpanými odtokovými kanálkami, co mi poradil Barts. Vlastně poslední mlžení co zůstává, je to, že když se vypne klimatizace, dýchne dovnitř vlhký vzduch. Není to nějak hodně, ale mám strach, aby mi to pak zevnitř na čelním skle nezamrzlo. Zatím se mi to nestalo, tak snad dobrý, ale přeci jen chci ještě zkontrolovat tu hadičku co mi tady chlapi radili.

Ale zatím mám jako prioritu nesvítící LP světlo. Už ho mám demontované a není divu, že se mlžilo. Jak bylo auto někdy v minulosti bourané, tak to očividně odneslo i světlo. Zezadu je prasklé, až bude čas, přidám fotku. Myslím si, že když to pošlu na repas a budou to rozebírat, nebude problém to zevnitř zasilikonovat, případně zavařit, a pak bych měl mít konečně po problému. Rozebral jsem i ten balast, a přestože to je zaslepené silikonem, tak v tom byla voda. Mám to vysušené, až budu mít čas, sjedu k našim do garáže a vyzkouším, jestli to pomohlo. Pokud ne, koupím nový.
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 869
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od samvaculik »

Tak v tom případě už mě nic nenapadá. Hadičku můžeš zkusit vyčistit, strčíš tam hadici se sprejem dezinfekce
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Děkuju danyellsan za fotky v tomto příspěvku o xenonech, díky tomu se mi podařilo zprovoznit startér a světlo zase svítí.

Horší je, že je vzadu prasklé a malá prasklinka je i u parkovačky (i když tam si myslím, že to ničemu nevadí). Posílal jsem fotky pánovi, co by mi to měl repasovat a odpověděl docela stroze, že by bylo potřeba svařit obojí a předek znovu pokovit s nejistým výsledkem. Takže ani nevím, jestli to dělá, nebo ne.
Případně budu muset sehnat někoho v okolí, kdo to dělá, abych to nemusel posílat, kvůli minimalizaci rizika poškození při přepravě.

Jinak rozebrání světla se dělá nějak po nahřátí, aby povolilo to lepidlo, kterým to je slepené, že?
Obrázek

Edit: Tak pán si s tím poradí, teď už jen sehnat vhodný krabice na poslání a hurá do toho =)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“