Petrův Outback 2.5, SF a SG

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od petr »

vypadá to že to už někdo něčím přede mnou patlal , asi dělal někdo dutiny, zespod nástřik moc vidět není , asi jen dutiny
jojo nějak se mi tu ty subara doma kupí, nevím jestli jedno z nich nakonec nepustím dál, myslel jsem , že toho stařičkého foryna SF už zruším , ale podařilo se mi ho nakonec zprovoznit, to byl ten problém s LPG - story membrána , kterou se mi nakonec podařilo vyřešit , pak se naskytl ten forester SG tak jsem ho vzal , ale teď je nevyužitý díky tomu , že SF je nesmrtelný :-D , navíc se mi sice SG líbí vzhledově víc , ale přijde mi dost odbytý oproti tomu staršímu typu , SF je prostě SF, SG je takový trochu krok zpět jak na podvozku tak v interiéru , není to nic výrazného , spíš drobnosti , navic je to automat, což mi uplně nevyhovuje , tak uvidím , možná pujde do světa a nebo do světa půjde outback, ale toho zas má ráda žena , ani jeden forestr ji není moc po chuti, je fakt , že je to jiná jízda , po asfaltě jo , to jsou dilemata :-D
Přílohy
20220520_194609.jpg
20220520_202317.jpg
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10650
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od Mira »

Podvozek je stejnej - pořád impreza. Interiér je věc vkusu, mě se víc líbí ten SG, SF ho má vzhledově stejnej jako impreza.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od VDC »

Petře paráda. Ty hrnce vypadají dobře !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od petr »

jojo díky hrnce jsou zatím zdravé, dost orezlé jsou hlavně šrouby na podvozku, nápravnice ramena ale asi nic velkého, každopádně co půjde chci co nejdřív ošetřit ať to nepokračuje a ještě chvíli vydrží, chci jít zase cestou dinitrolu ml a na to dinitrol 4941 , tak jak jsem to dělal na ostatních autech, zdá se že to postup koroze zastavilo nebo zpomalilo , dutiny už mám tak ještě spodek , nejhorší je to očistit od bahna to byl mazec , ale z nejhoršího jsem venku
jinak ty rozdíly mezi SF a SG nejsou velké ale jsou, podvozek stejný uplně není, vepředu je trochu rozdíl, i kosti jsou jiné , dle mě háklivější, ošetření ramen a nápravnic asi taky horší, na SF vůbec nereznou zato na SG je to chytlé dost , ineriér horší kvalita látky na sedadlech, opět z části nekvalitní koženka , sedadlo méně odolné, ošoupané i při nižším nájezdu daleko víc než u SF, odhlučnění o dost tenčí matroš , už vím odkud se bere větší hluk, když svítí slunko tak není vidět pořádně jak je nastaven ventilátor atd, no maličkosti , ale bohužel k horšímu ,obrysovky vepředu a výměna žárovek pro kouzelníka, kvílející trojůhelníky taky nic moc , u SF problém s trojůhelníkama není , škoda no, zvenku se mi SG naopak líbí o dost víc, ale jinak fajn jen mi přijde , že oproti ročníku 2001 pokrok žádný
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od petr »

tak jsem narazil na problém , mám silně zkorodované brzdové trubky v zadní části u zadního ramene, trochu jsem do nich vrtal abych zjistil jak na tom jsou a zjistil jsem , že fakt mizerně, protože jsem s nimi lehce zahýbal a z jedné začla téct brzdovka , jak na potvoru vedou někde kolem nádrže nad nápravnicí k zadním kolům , takže nevím co s tím , vyměnit to bude asi mazec , nemám s tím zkušenosti , takže fakt radost, no a pak zas bude problém to i odvzdušnit , protože zadní odvzdušňováky jsem chtěl povolit a nešlo mi to tak jsem to raději tenkrát vzdal abych je neulomil :-/
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od VDC »

Petře je to celkem běžnej stav. Ty trubky se rády rozpadnou u kol nebo prostě okolo zadní nápravy a nejradši upadnou u tý propojovací kostky pod autem, která je před/nad nádrží. Pravou trubku měním celou, levou zakrátím tam, kde je to zdravý, což bývá zhruba uprostřed pod autem.
Na opravu kupuju nějaký trubky z Felicie, nebo čeho, prostě nějaká škodofka, cirka metr dlouhý trubky. Holendry to má stejný jako Subaru.
Akorát když už se to dělá, tak nově ty trubky propojuju v autě a ne pod autem. Tu debilní kostku vyřazuju.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od petr »

aha díky za rady , právě jsem se chtěl zeptat na co je tam ta debilní kostka , právě tam v těch ohybech je to nejvíc rezavé , něco s tím zkusím provést , vede to pod zadní sedačku tam je to ok a nejhorší je to jen v tom ohybu , nějak to zkusím napojit nebo uvidím, co s těma zrezlýma odvzdušňovákama, mám strach , že to nepovolím ale urvu
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10650
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od Mira »

Přesně tohle jsem měl na impreze - urvali jsme oba. Naštěstí ty nový prasátka nebyly tak drahý.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od HonzaCZ »

Šikovnej zámečník to může odvrtat.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7830
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od mnov »

Není mi jasné o jaké auto se jedná?
Pokud je to jeden z Foresterů, tak brzdové prasátko stojí cca tři stovky. A hned máš nové odvzdušňováky. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7830
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od mnov »

HonzaCZ píše: stř čer 01, 2022 6:55 pm Šikovnej zámečník to může odvrtat.
To nemusí být ani moc šikovný, protože vrták se vede středovou dírou sám. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak jasně, ale přecijenom musí vědět, jak velký vrták, jak z toho vymotat ty zbytky atd. OK, tak průměrně šikovný. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od petr »

aha tak můžu se o to pokusit pokud to urvu a uvidí se co se ve mě skrývá :-D je fakt že co mám subara tak se ze mě pomalu stává kutil co se sere do všeho možného :-DDD
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od HonzaCZ »

Já bych to očistil, cáknul tam (kolem závitu i dovnitř do odvzdušňováku) nějakej vzlínavej, řídkej olejíček a nechal to do druhýho dne a uvidíš. Samozřejmě novejma odvzdušňovákama bych se vybavil tak jako tak. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Petrův Outback 2.5, SF a SG

Příspěvek od petr »

Tak jsem si zas poležel i pod druhým forestrem, chystám se na montáž podložek na SG, akorát to nejde tak rychle jak jsem si myslel, snažím se vše při tom odrezit a ošetřit , když už to mám rozebrané, to rozebírání taky bylo dílo , vše zarezlé děs běs, jak tak furt ležím pod těma mýma vrakama tak už to lidem co chodí kolem vrtá v hlavě a ptají se jestli dělám servis subaru , ani se jim nedivím :-D
Přílohy
20220612_124332.jpg
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“