Balast - Povodně a vše okolo

Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od Harry »

Doro píše:Už zase ty citace a díky tomu i tuny textu ....smazat nebo přesunout, bo už je to stejně mimo téma (Harry, nic proti tobě, myšleno spíše obecně). Odpovědět se dá i bez citace. Taky nikomu jeho otázky před odpovědi neopakuješ, že?
Doro, pokud bych odpovídal jednoduše a bez citací, bylo by to mnohem méně přehledné a dokumentační, ztratilo by to logické souvislosti, a tato (moje) diskuse (s bobhashem) by se mohla táhnout do nekonečna. :666: Přečti si to v klidu, pomalu ještě jednou, a pochopíš, proč jsem to nepsal stručněji.
Zvolil jsem tuto formu proto, aby byl moje argumenty přehledné, aby nemusela tato (moje) diskuse (s bobhashem) už dále pokračovat.
Určitě jsem to nepsal takto obšírně proto, že by psaní bylo mým koníčkem! :845: :1774: :-)
Vím že je to trochu mimo thema. :850: Týká se to v podstatě naší obce.
Ale přesto to dost souvisí. Souvisí to s vodou, s úředníky, a hlavně s budoucností nás všech.

Prostě pro mne je zástavba v zátopové zóně "nelidsky" nelogický čin. :666:

Tím vůbec nemám na mysli to, co se teď přihodilo na severu Čech. :1774:
Tam za to ti lidé opravdu nemohou.
Upřímně je lituji, protože jsem něco podobného zažil před osmi léty.
Jde o to, jak dál!
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Balast - Povodně a vše okolo

Příspěvek od bobhash »

harry jinou odpověď sem nemohl očekávat : )) / citace ,internet , obecné fráze ,nic víc / seš přesně ten prototyp člověka o kterém sem již psal který v MÉM OBORU páchá ty největší škody ,člověk co nezná souvislosti, přečte si pár odstavců v zákonech ,někdo mu něco řekne a považuje to za odborný názor ,něco si přečte na internetu ,je v různých rádoby združeních ve prospěch svého bydliště atd . když si má pak přistavit patro na svém baraku tak na to přece architekta nepotřebuje ,stavaře taky né a nějaký povolení ha to přece zvládnu sám kamoš mi dá zadarmo nějaký okna atd atd pak části měst ,vesnic vypadaj tak jak vypadaj prostě na blití a to jak z urbanistickýho hlediska tak i co se týká architektury dovol abych ti připoměl že obory jako architektura ,stavařina ,statika, atd se studují nejdřív 6 let na vš a pak by se dalo říct neustále / technologie a zákony , materiály jdou neustále dopředu / to se nedá dohnat během pár večerů u internetu vrať se prosím k olejům , a radám o autech tomu JÁ nerozumím tak mě tvoje rady nechavaj jako totálního lajka klidné ale v této diskusi plaveš, a odkazy na paragrafy tě alespon v mích očich v tomto oboru chytřejšího neudělají .
když chceš pomoct svém obci - NECH SE ZVOLIT STAŇ SE ZASTUPITELEM A PRACUJ PRO SVOU OBEC
když je ti lidí po povodních líto - VEM LOPATU A JEĎ JIM POMOCT ČASU MÁŠ DOST , NEBO VEM NAŠETŘENÝ PENÍZE A POŠLI JIM TO prostě dělej skutky a nedeklaruj tady pocity ,za ty obec hezčí za 20 let nebude a lidi postižený povodní si nic nekoupjej
tolik k naší rádoby " odbortný " diskusi na téma stavba v zátopovém uzemí b.
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od hetzer »

Harry: s pracemi na regulaci becvy se zacalo v roce 1903, tehdy moc odborniku na hydrologii asi nebylo :845:

stavet v zatopove oblasti neni zas takovy problem, pokud se s vodou pocita. staci postavit prvni obytne patro nad urovni povodnove vody a v prizemi nechat prutokove otvory nebo rovnou postavit na pilotech, jedinne co povoden odnese je pak zahrada. takove domy uz u nas stoji
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od Harry »

hetzer píše:Harry: s pracemi na regulaci becvy se zacalo v roce 1903, tehdy moc odborniku na hydrologii asi nebylo :845:
Souhlasím s Tebou, :850: tyhle úpravy se dělaly před mnoha lety, kdy se lidé mylně domnívali, že srovnáním toku a regulací koryt se zamezí povodním. Tahle tendence se opustila teprve poměrně nedávno.
hetzer píše: stavet v zatopove oblasti neni zas takovy problem, pokud se s vodou pocita. staci postavit prvni obytne patro nad urovni povodnove vody a v prizemi nechat prutokove otvory nebo rovnou postavit na pilotech, jedinne co povoden odnese je pak zahrada. takove domy uz u nas stoji
Hetzere, to velmi dobře vím, musel jsem se o to zajímat, když jsme proti tomu brojili, takže tyto věci znám.
Pochopil bych, kdyby si někdo v těch Troubkách postavil po starém baráku nový barák na vysokých pilotech, protože se tam narodil, a prožil tam velký kus života....
To u nás je ale jiný problém. :wink:
Otázkou je, zda je to účelné, když ta výstavba zhorší povodňové podmínky ve stávajících částech obce. Bude se muset hodně navážet aby se terén vyrovnal alespoň do minimál výšky 204,1 m n. m. To je maximum povolené navážky Mimo to zhruba třetina těch nových domů bude mít první obytné podlaží 1,00 m nad terénem, protože
o Maximální výška upraveného terénu na pozemcích pro rodinné domy je stanovena
v Hlavním výkresu. S výjimkou dvou nejhlubších míst, která jsou přesně prostorově vymezena, neumožňuje navýšení stávajícího terénu o více než 0,3 m.
o Úroveň podlahy prvního nadzemního podlaží musí být umístěna:
o mimo záplavové území v úrovni alespoň 205,1 m n. m. a zároveň maximálně 1,0 m nad upraveným terénem,
o v záplavovém území v úrovni 205,1 m n. m. až 205,6 m n. m. Existuje-li
nadzemní podlaží s podlahou pod touto úrovní, nesmí být určeno pro obytné
účely. Výška hladiny Q100 je přitom 204,61 m n.m., nejvyšší pozorovaná
úroveň vody při povodni v roce 2002 byla 204,7 m. n. m.
Teď jde o to, komu to prospěje?
Postaví se nové domy, a budou se hledat kupci.
Takže jediný prospěch může mít investor.
V sousedních Černošicích zastavěli celé pole novými domy rodinnými i t. zv. viladomy, a velkými bytovými domy, a stále po třech letech mají 40 % neprodáno. Další domy nabízejí byty k pronájmu, i ty jsou z poloviny volné. A to je lokalita na kopci, bez jakýchkoliv risik. Infrastruktura je perfektní, spojení velmi dobré, mnohem lepší než u nás. Ovšem cena je nad 50.000 Kč za m2, takže kupci se moc nehrnou....
Poptávka po nemovitostech klesla, takže komu prospěje výstavba v zátopové zóně?
Stávající obyvatele pouze poškodí, a v podstatě nic dobrého obecně nepřinese.
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od hetzer »

Harry: to je ale chyba mistniho regulativu ktery stanovuje obec! otazka je jestli by v tech Troubkach vubec barak na pilotech povolili - jejich regulativ neznam. a stavet jinde nelze, je to rovina jak stul, jedine celu obec srovnat se zemi, zrusit a lidi vystehovat po okoli :713:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od Harry »

hetzer píše:Harry: to je ale chyba mistniho regulativu ktery stanovuje obec! otazka je jestli by v tech Troubkach vubec barak na pilotech povolili - jejich regulativ neznam. a stavet jinde nelze, je to rovina jak stul, jedine celu obec srovnat se zemi, zrusit a lidi vystehovat po okoli :713:
Tohle vše je mi jasné a souhlasím s Tebou. (S těmi Troubkami to byl jen nápad a názor, nikoliv řešení. )
Naposledy upravil(a) Harry dne čtv srp 12, 2010 2:30 am, celkem upraveno 1 x.
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od Tomáš1002 »

Přátelé, zejména pak někteří, mohl bych vás prosím ve vší zdvořilosti a úctě požádat, abyste s vašimi osobními půtkami někam odešli? Z vhodných destinací bych doporučil například prdel.
Děkuji, věřím, že nejen za sebe.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od Harry »

Tomáš1002 píše:Přátelé, zejména pak někteří, mohl bych vás prosím ve vší zdvořilosti a úctě požádat, abyste s vašimi osobními půtkami někam odešli? Z vhodných destinací bych doporučil například prdel.
Děkuji, věřím, že nejen za sebe.
Docela Tě chápu, ale nemíním se nechat naprosto bezdůvodně veřejně urážet, znevažovat a lživě osočovat od nějakého demagoga. :!:
Já jsem se vyjadřoval k původnímu problému. Nic osobního jsem sem původně vůbec nepsal. :!:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od Harry »

bobhash píše:harry jinou odpověď sem nemohl očekávat : )) / citace ,internet , obecné fráze ,nic víc / seš přesně ten prototyp člověka o kterém sem již psal který v MÉM OBORU páchá ty největší škody ,člověk co nezná souvislosti, přečte si pár odstavců v zákonech í b.
Holt jsem takovej "přesně ten prototyp :670: :713: ::-DDD: člověka", který si říká: "Škoda času se s tebou bavit....."
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od Doro »

Citace.....tuny textu ....citace....tuny textu.
Je zvláštní, že to takto nepoužívají všichni...proč? Třeba to bude tím, že už předem lze předpokládat, že ten, koho se odpověď týká, citaci nepotřebude, bo z odpovědi pochopí to podstatné (spíše naopak).
Myslím, že není právě nešťastnější, předpokládat, že ostatní neumí myslet....což tak trošku důvěry ve schopnosti ostatních?
Pak třeba místo textu na hafo řádků, napsat jen jeden - netřeba psát vše, jen to podstatné......ze začátku to snad de číst, ale později je to už únavné, tedy, už to skoro nikdo nečte - vidím citaci, tunu textu....du dál nebo prostě jinam - očekávaný výsledek je přesně opačný.
:718: :718: :718:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od Kofilka »

Nemyslím si že toto vlákno je votom se nějak napadat nebo doplňovat doplněné a přeplněné přízpěvky. Nemyslím to na nikoho nijak špatně ale zrovna stavebvní zákon na 3 listech diskuze mě a mnoho dalších opravdu moc nezajímají řekl bych že diskuse je otom aby si každej řekl co má na srdci ale ne otom vepisovat tuny textu ze zákonů a výkladů ze stavebního zákoníků. Níkomu neberu když to ví a napíše ale potom když je toho moc tak to vzbuzuje další hádky na další stránky a užitná hodnota diskuse je asi tak zhrnutě na 1 stránku a ne na 8 :-(
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od Doro »

Doufám, že se to promaže, bo dyž budu chtít napsat nebo se dozvědět něco o vodě, co teď nebo pozdějí řádí....dovím se tu dohromady prd :4690: :baseball: :baseball: :baseball:

Původně sem se tu chtěl něco dozvědět...teď to jen přeskočím, bo nebudu číst blbostě mimo téma....a do toho počítám i ty svoje rekace, které tu nepatří.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od Harry »

Pánové, já osobně jsem svůj názor vyjádřil srozumitelně zde
Je řada zánovních stavebních povolení přímo v zátopových oblastech. Úředníci to povolí, protože podlehnou tlaku místních politiků, kteří v tom mají většinou svoje finanční zájmy = skoupené pozemky pro svoje developerské firmy. Vidím to jasně kolem sebe, konktétně i v naší obci se bude stavět celá čtvrť v zátopové oblasti
http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic ... 515#p25515
Ovšem uživatel bobhash se cítil být povinnen mi sdělit, že se opět mýlím, jako se, dle jeho názoru, mýlím vždy.
Nemíním ze sebe nechat dělat tupce.
Proto jsem poněkud detailně dokladoval, že moje argumentace je podložená.

Ostatní si přeberte sami.
Jestli se tu bude něco mazat, (jako tu někdo mazal už včera, aniž by se k tomu vyjádřil,) doufám, že se smaže vše nepotřebné, včetně demagogických obhajob úředníků a přiblbých invektiv vůči mojí osobě.

Já jsem tvrdil pouze to, že stavět bydlení v zátopové oblasti je protismyslné, i když to současný zákon povoluje.
Za tímto názorem si stojím.
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od Harry »

Dnes, (vlastně už pár minut je to včera,) 13. srpna, je to přesně 8 let, kdy si vnučky ve 22:15 všimly, že nám po zahradě plave bazén (vypuštěný kvůli vyčistění).
Nikdy na to nezapomeneme, bylo to přesně na svátek Aleny, tedy mojí ženy....
Ten den odpoledne fotka na babiččin svátek
terasa_2002srpen13.jpg
Ráno to pak vypadalo takto
vlevo pohled z okna kuchyně na silnici, v pravo na  nedokončené terase plavou boty
vlevo pohled z okna kuchyně na silnici, v pravo na nedokončené terase plavou boty
CCF00282006_00001.jpg
z bazénku je lodička, ale pluje sama....

Foceno na kinofilm, moc to neumím, taky nebyla jaksi pohoda, že..... :655: :666:
Sklepy plné vody, auto a jeden den stará benz. sekačka utopené v garáži.

Kdyby přišla "stoletá" voda, tak by mi jen "olízla" zahradu....
Já měl štěstí na tu "tisíciletou"....

Rada pro ty kdo to ještě nepoznali: v zatopených místnostech, pokud můžete, si vypněte elektřinu, jističe nemusí zafungovat a vyhoří - uvaří se vám zásuvky a vypínače. To se stalo mně ve sklepě. (Jističe byly staré 3 roky. :!: ) :!:
terasa_2002srpen14.odpol.jpg

Jinak ta terasa vypadá takto
DSC00057.JPG
tedy výška od terénu cca 97 cm.

Takže proto znám dobře stavební a vodní zákon,..... :wink: :811:

....proto taky dokáži cítit s lidmi, kterým se něco podobného přihodí.

Také proto jsem výše napsal to, co jsem napsal.
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od Doro »

Harry, já se tě necu dotknout, ale......
...pokud nemáš vystudovaný obor, potřebné vědomosti, zkušenosti a praxi, chuť a nadání pro to "své"...víš dohromaby prd, proto jen podepíšu, co psal Bobeš - je opravdu nebezpečné hrabat se v oboru, do kterého nevidím do důsledků a dávat své myšlenky, jako ty jediné/opravdu správné (opak je kolikráte pravdou a mosím si později sypat popel na hlavu)
Setkávám se s ním pořád a nejednomu "starému" mistrovi konajícím ve svém, tedy i mém, oboru, zasadím čáru přes rozpočet, že to, co dělá, dělá blbě a má to dělat jinak (neznamená to ale, že se třeba i od taového, něco nepřiučím)....že to takto dělá už třeba 10 či 20 let, je sice pěkné, ale doteď to dělá blbě. Vím, je těžké se s tím smířit, ale, ať si zvykají - líp se to dozvědět, než to dělat furt blbě. Ani já nejsem vyjímkou a třebaže někdy nerad, beru to, jak to je
Takže, třebaže vím už dost o stavbě jako celku, vím ale dohromady vlastně prd a furt si musímu zjišťovat a ptát, že to, co dělám, je OK a i tak udělám chyby - pro mě poučení, abych to příště udělal líp. Ale taky, cpát se mi do mého oboru, je nebezpečné pro ty, kteří by si jen zkusili něco vyhledat a narychlo zjistit. Těch souvislostí je tolik, že to nejde obsáhnout a vysvětlit - buď někdo věří a důvěřuje nebo má vysokou šanci se spálit na vlastní sebedůvěře - to se může, ale nemusí povézt. pak je problém, že to, co takto udělá, udělá dobře nebo blbě, ale pravdu se stejně nedozví, protože ji nezná a ani nemůže - tu mu řekne/může říct až člověk zasvědcený v daném oboru.

Doufám, že je to snad plně srozumitelné a jasné. Je třeba si uvědomit, že třeba obor, který se studuje cca 9 a více let, a pak mraky praxe a vlastní zkušeností + zkušenosti letitých a starých mistrů, je něco, co na netu, ani za nějaký měsíc dohnat prostě nejde...idyby si se rozkrájel, prostě NEJDE.
I to je důvod, proč už často odmítám své závěry zdůvodňovat - jen zasvědcení ví, ostatní ví prd, ale mají možnost důvěry.... že se semtam najde blbec, co jen kalí vodu, je hold problém ješitnosti, nadutosti apod.

Něco jiného je, dyž spolu mluví dva zasvědcení, to je o něčem jiném a okolí nemusí vůbec chápat, o co jde aco se řeší.

Každý má snahu šťourat se ve všem, to je v pořádku a je to třeba, ale každý by měl mít svůj obor, kterému rozumí, má nastudováno a prakticky ověřeno. Pak ale běda, cpát se tam, kam nemám.

Doufám, že to tu nějaký admin popřesouvá, ať tu je diskuse otom, o čem má, dík :pr: :657:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“