Hi-Fi audio a domácí kino

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

No jasný, to chápu, ale Spotify Connect je něco trochu jinýho. Řeknu z kompu nebo mobilu, že to má hrát tenhle a tenhle playlist/album/whatever a ono to prostě samo hraje z netu, aniž by k tomu muselo bejt cokoliv připojený přes BT, kabel nebo tak. Prostě to funguje autonomně. V případě Spotify se to dá ovládat z kterýhokoliv zařízení, kde člověk Spotify má - mobil, počítač, hodinky, web klient a je jedno, odkud se to ovládat začalo - můžu to pustit přes telefon a v průběhu změnit playlist z webu. Můžu klidně odejít nebo vypnout počítač a hraje to dál. :-)

No a to není jenom moje představa, ale takhle reálně fungujou zařízení, co mají Spotify Connect jako třeba můj AVR, kde to takhle už asi 2 roky používám. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Jo, nativní podpora Spotify Connect (nebo i Tidal Connect - bohužel zatím ne u HEOS věcí) je něco úplně jiného než hraní přes Airplay/Bluetooth či nedejbože kabel :-)

Jinak od Denonu ta nová řada Home hraje fajn, bohužel Home 150 dlouhodobě nedostupné, nejdřív budou koncem března. Určitě se vyplatí v duopacku, kusově nekupovat. Home 250 je taky fajn, 350 už mi přijde dost nabasovaná a taky zbytečně velká a těžká. Navíc už je v ceně, kde se dá vybrat i něco jiného.

Všechny bereme stabilně na sklad (když jsou dostupné, aktuálně jsou pouze 250 a 350 a to v omezeném množství). Mikrosystém RCD-N10 ideálně v kombinaci s Polk ES20 hraje úplně jinak - nesrovnatelně líp. Jestli to nepotřebuješ přenášet a vyhovuje cena, určitě jdi do toho. Navíc mám tam teď jedny ES20 pro známého za dobrou cenu, kdyžtak volej nebo piš mail... :-)

Obecně se mi radši ozvi nějak takhle, já sem moc nechodím bo není čas - však je vidět, že jsem to tu našel po dvou měsících :-)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

V pohodě. :-)

Já byl trochu limitovanej prostorem, takže nakonec jsem koupil ty 150. Byly v akci, takže vyšly celkem pěkně (levněji po kusech než v sadě, která v akci nebyla). Chtěl jsem bílý, ty byly. Máš pravdu, že černý nejsou dlouhodobě (co jsem to sledoval). Musím říct, že jsem od toho nečekal vůbec nic závratnýho a fakt mile mě to překvapilo. Už jenom ta hmotnost při rozbalování dala něco znát. Pro moje účely to je absolutně vyhovující - není to na poslech, ale spíš na hudbu k práci a tak.

Samozřejmě je mi jasný, že ten mikrosystém by byl úplně jinde, ale kvalita reprodukce nebyla priorita. :-) Navíc mi přišlo zbytečný si kupovat něco na CD, když skoro žádný nemám. :-D

Zatím jsem přišel jenom na dvě nevýhody:
- Když se do toho pošle zvuk přes BT nebo analog AUX, tak to má dost velkej lag. Takže jako zvuk k notesu/mobilu na koukání na videa to úplně není. Ale vzhledem k tomu, že to chci primárně na hudbu, tak frčím téměř výhradně Spotify Connect a jsem spokojenej. Ještě, když už jsem začal s tím HEOS systémem, tak se chystám zprovoznit streamování ze serveru.
- Vrčí/píská z toho zdroj. Pokud je to ve standby, tak to píská, protivně. Je to slyšet z repráku, takže nějaká interference ze zdroje do zesilovače. Nevím, proč se ve standby úplně nevypne výstup. Třeba to vyřeší firmwarem časem. Každopádně buďto se to musí přepnout do deep sleep, kdy se to nedá probudit po síti a nebo se to musí vypnout úplně z napájení. Takže nakonec tam dám asi chytrou zásuvku a budu to vypínat a zapínat přes ní.

Ještě možná jedna malinká, že to dokáže hrát až zbytečně nahlas, úplně nepochopitelně, stejně je to pak už zkreslený, a díky tomu to má hrozně velký skok změn hlasitosti v nižších hlasitostech. Ale na to se dá zvyknout. To by taky mohli upravit firmwarem. :-)

Jinak jak říkám, hraje to pěkně, můžu doporučit. Dokonce bych s klidem doporučil i jenom jeden, pokud někdo nemá místo a nevadí mu absence stereo podání.

Aby bylo teda jasné, o co jde, tak se jedná o toto: https://www.alza.cz/denon-home-150-white-d5775746.htm
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
sosak
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: pát zář 02, 2011 9:12 pm
Jméno a příjmení: Ladislav Synek
Bydliště: Náchod

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od sosak »

Chlapi, kdybyste někdy při vašich cestách nebo brouzdaní narazili na prodej subwooferu Sony SA-CS9, tak bych byl vděčný za info. Nový nebo použit, v EU se zdá skončil prodej.
SUBARU XV 1.6i ACTIVE ES Lineartronic MY18 Obrázek
ex. SUBARU LEGACY WAGON 2.0R AT MY07
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Pískání zdroje jsem nikdy nepozoroval a to jsme jich prodali a nainstalovali fakt hodně :) I v práci je máme permanentně připojené, ale tam je přece jen nějaký hluk. Tak jestli to není kusovka nebo něco lokálně.

Latence přes Bluetooth je normální v podstatě u všeho - pokud máš Apple, obejdi to přes Airplay. Pokud nemáš, máš smůlu :-) Přes AUX by to mělo jet v pohodě, ale abych se přiznal, nezkoušel jsem to. Resp. snad jednou v propojení Home 350 s TV toslinkem přes externí DAC - i tam samozřejmě posun byl, ale v TV to jde vždy donastavit a ten rozsah 0-300ms nebo kolik naprosto stačil (většinou je to tak mezi 50-100ms).

Řešení přes chytrou zásuvku znamená prodlevu cca minutu než reprák naběhne a připojí se k síti. Pokud máš na kabelu, bude to o něco rychlejší.

Ohledně hlasitosti - regulaci v HEOSu (či Spotify) je zcela plynulá pokud používáš jezdec hlasitosti. Jestli tlačítka na telefonu/tabletu, ty mění hlasitost o určitou hodnotu skokově.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

sosak píše: ned led 30, 2022 7:23 pm Chlapi, kdybyste někdy při vašich cestách nebo brouzdaní narazili na prodej subwooferu Sony SA-CS9, tak bych byl vděčný za info. Nový nebo použit, v EU se zdá skončil prodej.
Nooo... jestli ono to tak není i lepší :-) Proč chceš zrovna ten?
Naposledy upravil(a) draconis dne stř úno 09, 2022 2:38 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Kusovka nevím, dělají to oba stejně. Pískání se změní, když se rozsvítí dotykový panel. Ale docela to znám - je to typický pro spínaný zdroje např. v monitorech, kdy když to jede na nějaký slušný výkon, tak to je OK, ale jakmile se to uvede do standby a spotřeba je nula nula prd, tak to začne pískat. Nevím, proč k tomu nemohli dát externí zdroje - 1) by člověk mohl ten zdroj někam schovat, 2) by ho mohl vyměnit nebo reklamovat samostatně a 3) by se dalo napájení dvou vyřešit třeba jedním zdrojem. :-) Jako obecně mám rád zařízení, který mají zdroj zabudovaný, ale nesměj pískat. :-DDD

Latence přes BT by se dala určitě udělat menší, ale jak jsem psal, na video to nikdy nebylo myšlený. Přes AUX je tam taky, možná ještě větší, protože se analogový zdroj musí digitalizovat a poslat přes síť i do druhýho repráku. Škoda, že jsem zatím nenarazil na nějaký driver pro Linux, který by tam zvuk dokázal poslat jako stream po síti. Teď mě napadla možná emulace AirPlay, na to ještě kouknu. :-)

Prodleva při spouštění mi nevadí, připojený to mám přes kabel. Spíš jak moc vadí tomu zdroji, že se každej den znovu zapíná - většinou to zdroje nemají moc rády. Kdybych to neměl v ložnici, tak to neřeším, ale takhle je to pískání fakt slyšet - slyším dobře, včetně vysokých frekvencí. Nejsou to první zdroje, které mě otravují. :-D Ale v posledních dnech laboruji s bílým šumem na spaní a využívám ty repro, tak to zabije dvě mouchy jednou ranou - šum přehluší pískání a nemusím je vypínat. :-D

Regulace zcela plynulá není, pořád má asi 100 kroků. Kdyby byla zcela plynulá, tak by měla nekonečně kroků. :-DDD Ale chápu, jak to myslíš. V mých podmínkách se dostávám tak max. na 25 a to je prostě každá změna docela skok, navíc při ovládání na mobilu to je na displeji rozsah asi 2 cm, což namatlat prstem není úplně pohodlný, když to chce člověk zvýšit třeba jenom o krok. Kdyby dali vedle ještě +/- tlačítka, kterými by to skákalo po jednom kroku, tak by to bylo lepší. A úplně nejlepší by bylo, kdyby se dalo nastavit např. max. na 30 a pak by celý posuvník byl 0-30. Ale to jsou detaily - v drtivý většině případů to ovládám +/- přímo na přístroji.

Jako to pískání mě obecně dost sere, ale jinak jsem stále spokojenej. Byl to dobrej kauf. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Externí napájecí zdroje měla předchozí varianta (HEOS 1), u těch šlo hrát i na ext. akumulátor... :) Tlačítka + a - na hlasitost měla předpotopní verze HEOSu někdy v letech tuším 2015-2017... :) Jinak ta latence u BT je fakt běžný jev, v závilosti na použitém typu přenosu (SBC, aptX, HPF atd.) se jen liší kvalita a o kolik to je posunuté :) AUX jsme pro tyto účely používali pouze s TV a dalo se to u ní doladit nastavením zpoždění signálu v menu. Tablety / telefony tohle neumí - tedy aspoň pokud vím, ale možná by na to byla nějaká appka, kdo ví. A třeba KODI posun má :)

Jinak jo, pískání je u pulzních zdrojů časté, ale nikdy jsem nepozoroval, že bych si toho zrovna u řady HOME všimnul (ani naši klienti). Ale každej tohle vnímá trochu jinak. Já zase slyším šustění plechů u toroidu i u zesilovače za 150K a 8 z 10 lidí si toho vůbec nevšimne... :)

Jinak uvažuješ moc z pohledu IT - vývoj SW a FW je pro výrobce audia to nejdražší a i když HEOS je jedna z mála platforem, kde na tom fakt makají a vychází update poměrně často, tohle jsou věci, kterými se (pokud to nebude chtít hodně uživatelů) nikdo zabývat nebude. A jen tak pro srandu si zkus jiné appky (Musiccast od Yamahy, Onkyo Controller, atp... nedejbože McIntosh) a zjistíš, že HEOS spolu s BluOS jsou top ve všech ohledech a o světelné roky před ostatníma. Snad ještě Sonos býval vždycky dobře udělanej co se ovládání týče. Za ty prachy jsou 150ky super vůči konkurenci ve všech ohledech, dobrej kup.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Já to tak beru. Appky bejvaj úplně úděsný, to vím. Já za tu HEOS jsem vděčnej, funguje pěkně. Ale jak říkám, prostě ty 150 umožňují, podle mě, zbytečně moc velkou hlasitost a tím se ztrácí ta jemnost ovládání. Ale zase to je subjektivní - když je někdo bude provozovat v restauraci, tak bude potřebovat daleko větší hlasitost. Tak by ten "šoupák" mohl fungovat aspoň nelineárně, třeba aspoň exponenciálně. :-)

Sonos jsem taky uvažoval, ale tím, že už jsem měl Denon AVR, tak zvítězil zase Denon, ať to je jeden systém.

Obecně s Denonem jsem naprosto spokojenej a viděl jsem pár AVR jiných (mainstream) značek, klidně i z vyšších cenových kategorií a to je dost často bída s nouzí. <:-< Mně Denon (AVR) prostě sedí - žádný omálovánkový menu, jasný informace, jasná struktura ovládání, transparentní chování. A ovládání přes telnet je prostě megasuper a díky tomu to mám zapojený do vlastní custom automatizace. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Mám kdyžtak k dispozici CLI kódy pro integraci... :)

Jinak teď jsem zrovna zkoušel Cambridge Audio Evo 75 a 150 a mají naprosto plynulou regulaci, kdybys chtěl upgrade. Jen to bude trošku dražší :D
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

draconis píše: stř úno 09, 2022 5:03 pm Mám kdyžtak k dispozici CLI kódy pro integraci... :)
Co to znamená? :-)
draconis píše: stř úno 09, 2022 5:03 pm Jinak teď jsem zrovna zkoušel Cambridge Audio Evo 75 a 150 a mají naprosto plynulou regulaci, kdybys chtěl upgrade. Jen to bude trošku dražší :D
Nn, dík, já jsem fakt spokojenej. To jsou jenom mušky na kráse. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od spm »

Ja kdyz vas posloucham, tak jsem rad, ze jsem hluchej jak poleno a ze ty punkovy odrhovacky zni stejne na kastrolu jako na souprave za mega :-DDD usetril jsem takovejch penez... :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tapan »

Spm: však ty už vymyslíš, v jaký píčovině je utopit :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od spm »

Tam uz jsou davno utopeny :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

HonzaCZ píše: stř úno 09, 2022 6:25 pmCo to znamená? :-)
Jsou to příkazové kódy, které se používají např. pro řížení inteligentních domů. HEOS je podporuje a mám k dispozici jejich seznam. S ním dokáže někdo šikovný HEOS integrovat do inteligentního domu postaveného např. na Loxone, Control4, Crestron atd...
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“