Hi-Fi audio a domácí kino

Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Chceš to výhradně jen na film nebo i na poslech hudby? Na film je to v této kategorii prakticky jedno, na hudbu Magnat určitě ne. Osobně bych doporučil se vyhnout všemu v téhle ceně. Bude to o maličko lepší než ten Panasonic, bude to snad akorát líp vypadat. Pochopíš to, až si některou z těch "velkých" repro potěžkáš a následně zapojíš. Za mě vyhozené peníze. Oproti tomu zajímavé už jsou Polk řady Signature Elite, to už z levných docela obstojně hraje.

U receiverů je to celkem fuk, protože reálně se na tebe do konce roku žádný AVR do 25 000 Kč nedostane pokud nejsi velké dítě štěstěny. Levné AVR nejsou skladem už tak 3-4 měsíce a chodí jich jednotky kusů jednou za 3-4 týdny pro celou Evropu. Občas se objeví pár kousků AVR-X2700H či Marantz SR5015, jinak je to velký špatný. Vyšší modely jsou na tom taky špatně, ale už o trochu líp a čeká se na ně tak měsíc. Denon jako jediný zareagoval na loňskou havárii v AKM, která měla (kromě dalšího souvisejícího s covidem) za následek totální nedostupnost DAC (a pár dalších věcí) používaných téměř všemi přístroji na trhu a dal se do vývoje nových desek a firmware i pro stávající přístroje. Uvidíme jak rychle se mu podaří díru na trhu zaplnit a dodávky obnovit. Prakticky jedinými alternativami jsou Yamaha, od které nikdo neviděl ani kus cca 6 měsíců (např. v září mi dorazil stereo receiver objednaný 9. 12. 2020) a Onkyo, které nemělo v ČR nic už rok a uvidíme, jestli opět nebude v podobné situaci jako v roce 2018, kdy stálo před krachem. Nic jiného prakticky v levné kategorii není.

Takže bych nebyl přehnaný optimista, pokud to chceš vyřešit do Vánoc. Pokud je Ti to jedno, čekej na jaro, kdy by se snad situace měla maličko zlepšit. Reálně nic jiného než Denon/Marantz nemá v AVR do 50 000 Kč moc význam i kdyby to bylo skladem (jakože nebude).

Doporučil bych se na Denon řady S z mnoha důvodů vybodnout a jít jednoznačně do standartní katalogové produkce (řada X). U repro je to dost relativní, ale jestli si chceš udělat radost a ne zklamání, nezahrnuj do výběru repro značek Jamo, Heco, Magnat, JBL a podobných. Z levnějších je fajn třeba Klipsch nebo Polk, ale řada Signature Elite nebo Reserve. Opravdu už dospělá základní bedna je BW řada 600, ale ve všech případech budeš muset holt trochu přitlačit. Je to na delší debatu, takže asi telefon... :-)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Má pravdu, draconis. :-D

Doporučuji přeskočit krok #1 (aka repro za 3k/ks) a jít rovnou na krok #2 (aka nechat si od něj poradit). :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od hamoun »

On má vždy pravdu. Jen je to drahá pravda a mnohdy musí dojít zcela k překopání rodinného rozpočtu na následující 2 desetiletí ... :)
Ale ... to tak prostě je ... no ...

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Zase na druhou stranu slušný reprobedny morálně zastarávají možná několik desetiletí. :-)

Ale uznávám, že já si tím krokem #1 prošel, páč jsem kupoval všechno naráz a pak se z těch cifer podlamují kolena. Dneska nejenom, že bych rovnou šel do slušných (a ne až po 2 letech), ale přitlačil bych i na těch "kinovejch" (surroundy, center, subwoofer). :-)

Receiver naopak beru jako slušnou volbu a nemyslím, že by mě v něčem brzdil, pokud se budeme bavit o cenový kategorii max. +50 %. (Denon AVR-X2500H)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Makovica »

Na leprakoch nesetrit, je to dlhodoba investicia a nemenia sa ako ponozky alebo auta :) A je to to, co najviac ovplyvnuje vysledny zvuk. X0% percent ceny by malo ist tam.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

Stereo reprosoustavy, cca v roce 1995, mě stály 36 tisíc. (Dali-850)
Výkonový zesilovač a řídící zesilovač jsem si postavil, protože to bych tehdy nezaplatil. (zhruba kategorie 40-60 tisíc) (Výplata v té době nějakých 3-5 tisíc)
Doba pokročila.
Bude to hrát, neřeš detaily. Slušné domácí kino je tak 400 - 900 tisíc, pokud chceš i stereo na kvalitní poslech hudby tak musíš přitlačit.
Navíc to chced úpravy poslechovky, prostě v obýváku domácí kino nepostavíš. Nejlepší je zamostatná upravená místnost.
V období od zhruba 1994 až 2009 mi prošly rukama stovky komponentů, některé hodně drahé, a dokonce i pár zvukově velmi dobře hrajících. Rovněž jsem navšívil desítky míst, kde jim to opravdu dobře hrálo.
(Ale na přesun z místa na místo stačí i jetá Octavia, není třeba luxusní Mercedes, nebo Ferrari)

Závěr - hrát Ti to bude a budeš spokojený.
Spíše než zvuk řeš vzájemnou kompatibilitu, možnosti rozšíření, propojení s moderními zdroji zvuku a obrazu. Na tom záleží.
V současnosti, kdybych něco kupoval, tak bych odmítal dát za to víc než pár desítek tisíc.
:-)
Naposledy upravil(a) puschpull dne ned lis 21, 2021 8:53 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od petr »

slušné domácí kino pod milion , tomu nevěřím, to je nějaké moc levné , nebude to z Číny ?? :-DDD
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

puschpull píše:Závěr - hrát Ti to bude a budeš spokojený.
Otázka, jak dlouho. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1658
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Harous »

On ten Panasonic je přes 15 let starý domácí kino, takový šeptátka tehdy za cca sedmičku. Ale už je KO, po zapnutí několik minut šumí, po pár hodinách v tom začne lupat. :-) Hudbu moc neřeším, v podstatě jen TV a PS5. Hudba asi naprosto výjimečně, nejčastěji asi když dcera bude pařit Beat saber. Na druhou stranu možnost internetových rádií, Spotify...
Díky za radu a za upozorněni na problém s dostupností. Časově je mi to nějak tak jedno, stejně zvažuju možnosti. Pravdou je, že zase nejsem takový nadšenec abych do toho chtěl nasypat nějak moc. A repro v cenách 8 za kus mě trochu děsí... Tolik za to utratit nechci. Takže budu vymyslet jakou cestou zvolit, ale toho receiveru bych se nerad vzdával už jen kvůli funkcím jaký to má (ekvalizace každého vstupu zvlášť, HEOS, přehrávání z NAS). Plus je to prostě receiver a přijde mi to tak nějak systémovější mít do receiveru zapojenej satelit, PS5, Android TV box a k TV jeden kabel. A ne tu změť co tam mám teď... ;-D
Každopádně ještě jednou díky všem, mám o čem přemýšlet. (*_^) |,,,,
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od petr »

ja kdysi kupoval zde a jsem spokojen http://www.hifibazar.cz/
sem tam se tam objeví zajímavé věci a za slušné ceny
Byv
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 93
Registrován: pát led 04, 2013 5:51 pm
Bydliště: mezi Plzní a Žatcem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Byv »

nakoupil jsem zde: https://www.csaudio.cz/
majitel dokáže poradit a je dost v pohodě.
outback 3,6 R 2011
forestr 2,0 X 2004 LPG
ex outback 2,0 D 2010
ex outback 3,6 R 2012
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Máte někdo zkušenosti s přenosnými reproduktory Denon? Primárně sháním něco do další místnosti, aby se dal vytvořit podkres, tedy žádný hifi poslechy, ale trochu hrát by to mohlo. Primárně Spotify Connect (musí to umět hrát bez dalšího zařízení), případně možnost připojit ke kompu (klidně jenom BT). Mám AVR Denon, takže se koukám tímto směrem, že by to mohlo dělat i multiroom, dalo by se to ovládat jako zóna a podobně...

Něco jako 2x Home 150 nebo radši 1x 250 nebo 1x 350?

Nebo radši minisystém CEOL RCD-N11 DAB Black + Polk Audio Signature S20e Black? (CD úplně fakt nepotřebuju, kdyby to bylo radši menší. :-D )

Musí se to tak nějak +/- vejít na 120x70cm stůl, kolem/vedle monitoru.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

Já jsem maximálně spokojen s Audioengine:
https://www.positronix.cz/audioengine
Doma mám tyto:
https://www.positronix.cz/audioengine-5-bamboo
předtím jsem měl u PC tyhle:
https://www.positronix.cz/audioengine-2-a2-0
Oboje hrají skvěle. Ty A2 mám nyní za postelí na poslech mluveného slova. Z mobilu připojené pomocí:
https://www.alza.cz/fiio-bta30-d6436449.htm
:-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

No dík, ale úplně nevidím tu možnost Spotify Connect. Ani u repro ani u tý krabičky. :-/
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

Přes mobil tam pošleš cokoliv (nebo přes BT, nebo přes digital (koax či optical) odkudkoliv ...)
Ale máš asi jinou představu.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“