Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od M.Z. »

Já myslel,že jsou už aspoň za 2kč, jen je fláknu do sáčku, ale přiznám se,že na cenu jsem se nezaměřil :713: V tom případě by obchody měly honem sjednat nápravu, tady jim utíká kšeft :845:
offtopic

Esenbe: s mechaniky mám taky své zkušenosti, na Forestrovi jsem dodal svoje vyrobené podložky pod kola kvůli velkým brzdičům, byly vyrobené hodně natěsno, aby kolo nekmitalo do řízení. Panu mechanikovi se to samozřejmě nezdálo, tak je aktivně nechal trochu líznout.
Já pak jak debil objížděl různé pneuservisy a vyvažoval, přehazoval a zas vyvažoval, až pak jsme na to přišli :815:
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od Harry »

M.Z. píše:Honza: kde mají rohlíky za 0,90kč? :845:
U nás v Lidlu už přes půl roku. :850:
M.Z. píše: Esenbe: s těma diskama je to nějaké čudné, leda by byly z Číny, to slyším prvně. Nepřipletl se to do cesty na rovném plácku, nenápadný 20cm obrubníčeček? ::-DDD:
Taky o tom, že by se disky ohly ve smyku, bez nárazu, slyším (za 50 let ::-DD: ) poprvé. :670:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od esenbe »

Je to tak klidně vám ten plácek vyfotím samozdřejmě není uplně rovný ,ale žádná hrana na něm není . Jsou tam jen drobné nerovnosti od kaluží atd. klidně to vyfotím jak pojedu kolem . S outbackem jsem se tam klouzal jako o život ,vždycky když jsem jel pracovně kolem . Taky jsem na to koukal jako blázen ...

A zpět k reklamaci : Už to asi není zapotřebí , disky už jsem si koupil zítra si je vyměním a kdyby mi pak ty špatné vyměnili taky tak by mi dali leda nové dva a ty by mi byly nahouby leda kdyby se mi zase stalo to co teď . Prostě to svedou na to že jsem něco trefil a hotovo ...

Jinak má někdo zkušenosti s tím jestli se dá nějak přehlásit servis na jiný autosalon a na garančky jezdit tam ? LL je tuším v praze ne ?
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od ozawasan »

vůbec se přehlašovat nemusíš - zkrátka přijedeš do jiného servisu, který ti provede garančku.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22015
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od HonzaCZ »

esenbe píše:A zpět k reklamaci : Už to asi není zapotřebí , disky už jsem si koupil zítra si je vyměním a kdyby mi pak ty špatné vyměnili taky tak by mi dali leda nové dva a ty by mi byly nahouby leda kdyby se mi zase stalo to co teď . Prostě to svedou na to že jsem něco trefil a hotovo ...
Vždy když jsem reklamoval nějakej díl (koupenej v krámě) a byl špatný, tak jsme se s prodejcem (rozumně) dohodli, že si hned koupím to samé, abych mohl jezdit a když uznaj reklamaci, tak mi vrátí peníze. V jednom krámě na mě dokonce při tomto požadavku koukali jak na blázna, jak jinak bych to chtěl prý udělat, co bych pak asi tak dělal s tím druhým dílem... Je to fakt o lidech.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od esenbe »

A další věc co mě zase bude něco stát . Namontoval jsem si na střechu originální subaru příščníky kde je podle návodu vzdálenost mezi kolíkem a žlutou blbostí asi 5mm ... Když jsem toto chtěl dodržet pokřivil jsem si všechny čtyři držáky a strhal závity ... protože je to nedosažitelné a skutečná hloubka po kam se má zamontovat šroub je tak 1 cm a ne 2 cm jak se píše v návodu .... Bomba takže dalších par tisíc v prdeli :839: :839: :839:
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4040
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od seatik »

Tohle by se ale melo dat reklamovat,spatny navod :666:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Spinner
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 223
Registrován: pon bře 01, 2010 3:20 pm
Jméno a příjmení: Richard Krywult
Bydliště: Rychvald

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od Spinner »

Já jsem Legacy, před ním i Outbacka, kupoval v Subaru Ostrava a nemůžu na ně říct nic jiného než samou chválu! Vždy ochotní a vstřícní a tím myslím nejen servis, ale vůbec všechny zaměstnance. Můžu vřele, bez sebemenšího přehánění, jen a jen doporučit! :pr:
2010 SUBARU Legacy 2,5GT Sport 195 kW/265 HP, 350 Nm
Gallda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 24, 2010 6:52 pm
Jméno a příjmení: Galda Gallda
Bydliště: Liberec

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od Gallda »

Je to nějaká zvláštnost Subaru, že jsou autorizované servisy tak hrozně neochotné? Vždyť v Německu se nejvíc zákazníků vrací zpátky k Subaru. Já mám první Subaru a přemýšlím o vrácení auta a přechod zpátky k Hondě nebo k jiné značce. Jsem hodně moc zklamaný - jak závadami na úplně novém autě, tak i přístupem servisu. :666:
Subaru Outback 2.0D Comfort 2010
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od lojzmen »

Vlákno o servisech zde máme. Ale kde?

Esenbe - Osmice na předních plecháčích po smyku? Poddimenzované nebo náraz. Napiš zde prosím označení, které na vadném disku jsou.

Subaru Ostrava = u Sconta = SubiStyl je prodejce, který sdílí servis s vedlejším Hundayem.
Prodejci+servisní technik Subaru jsou pofesionální a já si nestěžuji. Servis je takový, jací jsou mechanici v Hunday, dosud vše v pořádku.
Postupné rozšiřování portfolia SubiStylu (značkové sekačky a nyní americké auta) JÁ chápu dvojmo:
1 - Mají stagnaci odbytu Subaru a hledají díru v trhu na expanzi
2 - Mají stagnaci odbytu Subaru a hledají záchranu jinde
Z mého pohledu obojí špatně - Subaru není rozvíjeno.

Další Ostravský Subaru prodejce a servis, tuším Ignis, v Ostravě-Přívoze, prodává dnes kdeco, vůbec se nestihl dostat do známosti.

A takhle to na periferiích bude asi všude, prodejci jsou dnes na skřipci.

A osobní přístup? Někde jsem četl, že člověk si příchozího někam do SVÉHO hodnocení zařadí během prvních 10 sekund. Stačí přijít střapatý, s flekem na břiše a špinavými rukama(rucemi? sakra nevím jak to napsat) a už máš mínus. Přitom jsi před chvílí měnil kolo.
Profesionální přístup? To asi nejde naučit.
A fandovství pro značku v servise? To je jen takový zřídkavý bonus.
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od esenbe »

Abych pravdu řekl zažívám stejné pocity . Z minulého outbacku jsem byl vysloveně nadšený , bylo to vynikajcí auto . Dalo se s ním dělat opravdu cokoliv a nikdy nebyl s ničím problém ( snad jen homokyneták ) . Z tohodle nového legacy jsem uplně rozmrzelý a popravdě kdybych si mohl znovu vybrat už si pro subaru nepujdu ... Škoda že mám německo dost daleko jinak bych tam jezdil na garančky a podobně ...

Ty šrouby jsem tam namotnoval podle návodu a stejně jsem to zničil , po minulých zkušenostech mě asi znova pošlou do japonska at si to tam vyřídím ... Fakt se těším , svedou to na mě apod .

Jak jsem byl ze subaru nadšený ,tak ted už mužu říct ,že subaru už nikdy ... Příští auto bude americky pick up z doby před ropnou krizí a k tomu porsche 911 a nazdar ... To bylo vynikajcí auto ,otec to kdysi měl nějaký ford z roku 1975 a ten přežil uplně všechno , vozilo se na něm vše , projel všude , mohli jste skákat po kapotě a nic :-D chci to !!
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Gallda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 24, 2010 6:52 pm
Jméno a příjmení: Galda Gallda
Bydliště: Liberec

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od Gallda »

Podle toho co tady pár lidí popsalo, tak servisy mají naprosto neprofesinální přístup. Divím se, že si to mohou dovolit.
Subaru Outback 2.0D Comfort 2010
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od esenbe »

by mě zajímalo jak se postupuje a kdy je možné vrátit auto ?
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od hetzer »

esenbe: pokud ti nejde o vymenu auta, ale zruseni kupni smlouvy tak to bude tezke.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Gallda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 24, 2010 6:52 pm
Jméno a příjmení: Galda Gallda
Bydliště: Liberec

Re: Tak místo tribecy mám nové legacy ... a hned zklamání

Příspěvek od Gallda »

Postup, respektive paragrafy, najdeš v Občanském zákoníku a také v Zákonu na ochranu spotřebitele. A nejlíp uděláš když se obrátíš na nějakého právníka.
Subaru Outback 2.0D Comfort 2010
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“