Mytí, wapky, péče o kastli

Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od hamoun »

námořník píše: čtv kvě 11, 2023 9:45 am Hele nevim, ale na občasné čištění je shoda na ten Bisel a na profi karcher puzi 8 a vejš.
puzzi bude super
byl trochu mimo rozpocet :)

na domaci cisteni je ok i

KÄRCHER SE 5.100
ale je treba opatrne .. vsechno je to hodne plastove a pri neopatrnem pouziti asi nachylne ..
ale slouzi :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20659
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od námořník »

Jasně, psali na profi, takže často 😁.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od seatik »

námořník píše: čtv kvě 11, 2023 8:37 am Je to tepovač Tome, ale to už kluci psali. Kupovali jsme ho se synem vyloženě na auto, nebo doma na sedačku, takže ho vice méně budeme používat minimálně, tak jsme zvolili na doporučení detailingového fóra https://www.bissell.cz/produkty/spotcle ... onal-15589
Cenově je v pohodě a Parkside nedoporucovali, protože jim prý odchází motory a zas o tolik levnější taky nejsou. Koberce nemáme, takže ta velikost bude v pořádku. U Levorga jsem projel podlahu a i ta krátká hadice stačila. Sbalený to je opravdu malá hračka, takže to nezabírá žádné místo 👍😁. Ale hlučný to teda je hrozně 😁.
Ještě někdo má toho malého ďábla od Bissell? Teď ho mají v akci do 5000.- s kratší hadicí ve verzi 1558N, tak mám nutkání ho mít. Potřebuji na malou domací sedačku a interiér auta. :-) Díky za report.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od HonzaCZ »

Dlouhodobě se potýkám s nějakým sajrajtoidem na palubce, který tomu kdysi provedli v jednom nejmenovaném autorizovaném servise, když mi měnili na svolávačku airbag spolujezdce. Od té doby to tak různě bělá, matní, stává se lesklým, podle toho, jak na to svítí sluníčko nebo jaká je teplota. Nevyřešili to ani v tý ruční myčce, kde jsem to kdysi měl. Zkoušel jsem kde co, a spíš už rezignoval a jezdil s bílou flekatou palubkou, páč se na to taky můžu vysrat, že jo. 😁 Ale občas má člověk takový záchvaty, že by to stejně rád nějak vyřešil. Tak když jsem měl ten poslední, tak jsem zavítal na jeden detailerský shop a vybral tam něco na zkoušku.

Mj. jsem pořídil:
Auto Finesse Total Interior Cleaner 500 ml čistič interiéru
Liquid Elements Insider Pure 1 l čistič interiéru
Liquid Elements kartáč na kožené a textilní části
Liquid Elements Value Zelená Microfibre Cloth 5 pack - sada 5 ks mikrovláknových utěrek 40 x 40 cm

A musím tedy říct, že ne, že bych se divil a ne, že by ten dražší sajraitoid byl nějak špatný, ale z toho 4× levnějšího Liquid Elements mám prostě lepší pocit. Zkusil jsem kousek jedním, pak kousek druhým, porovnal a pak jsem to umyl celý právě tím LE. Možná je to kompatibilitou s tím kartáčem a hadrem... stejná značka, neasi. 🤣🤣🤣 Vtip je taky v tom napěnění a mechanickým šmrdlání kartáčem. Každopádně musím říct, že se všemi těmi 3 věcmi LE se pracuje naprosto skvěle a nechává to pěknej nelepivej, nelesklej, nemastnej, prostě čistej povrch. Nakonec, když jsem viděl, jak to hezky funguje, tak jsem tím vzal půl interiéru a funguje to parádně třeba i na lesklý plochy typu displeje, budíky, kroužek kolem voliče nebo obecně tvrdý plasty atd. - nenechává to šmouhy.

Nastříkat do kartáče, vyhradit si kus a ten šmrdlat až do napěnění a pak otřít tím mikrovláknovym hadrem. Na hodně znečištěnejch površích to nepění, tak postup opakovat, dokud to nenapění. Občas si taky vzít čistou tu utěrku. Dají se pak normálně vyprat.

Zní to asi jako teleshopping, ale fakt mě to potěšilo 😁, tak tomu rád udělám reklamu. A shopu taky, dodali velmi rychle, a dobře zabalený. 👍🏻
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49220
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od VDC »

Tak to je fajn, že jsi spokojenej !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 951
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od barts »

Jako čistiš doporučuju APC od ADBL a podle ředění s tím můžeš čistit prakticky všechno od motoru po interiér až po sedačky. :) A bude to minimálně 10x levnější
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od K25 »

HonzaCZ píše: úte úno 27, 2024 7:32 pm Dlouhodobě se potýkám s nějakým sajrajtoidem na palubce, který tomu kdysi provedli v jednom nejmenovaném autorizovaném servise, když mi měnili na svolávačku airbag spolujezdce. Od té doby to tak různě bělá, matní, stává se lesklým, podle toho, jak na to svítí sluníčko nebo jaká je teplota. Nevyřešili to ani v tý ruční myčce, kde jsem to kdysi měl. Zkoušel jsem kde co, a spíš už rezignoval a jezdil s bílou flekatou palubkou, páč se na to taky můžu vysrat, že jo. 😁
Jsem na tom naprosto stejně, na BPčku. Předchozí majitel tu palubovku před prodejem namatlal nějakým levným "kokpitsprejem", aby to trochu vypadalo. Byla taková nechutně lesklá, prostě něco na základě nějakýho oleje. Dodnes se mi povrch palubovky mění přesně tak jak popisuješ, Honzo. Pár přípravků jsem už taky vyzkoušel, ale je to vždycky řešení na pár měsíců a pro sebe jsem si to vyhodnotil tak, že je prostě nasáklá nějaká ta pěna pod povrchem palubní desky a vlivem teplot se to uvolňuje. Přestávám věřit tomu, že se to dá nějak vyřešit, ale štve mě to.
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od HonzaCZ »

@K25 Já už i uvažoval, že bych celou tu palubku vyměnil. A nebo aspoň vyndal, aby se dala líp vyčistit. Ale to znamená rozebrat půlku interiéru. 😁
Dám vědět, co to teď udělá, až na to zasvítí sluníčko.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od K25 »

@HonzaCZ Jako občas mívám divoký sny i ve dne, ale že by byla v některém z těch snů výměna palubovky... :-/ ->> >B-) ->> :-DDD
Určitě je to jedno z možných řešení, nicméně v pořadí je až za variantou nechat to být. :-) Dej vědět, jak se to bude vyvíjet, kdyby něco, taky se ozvu. Jsme v tom minimálně dva.
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
JakubHQV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: úte říj 12, 2010 9:01 pm
Jméno a příjmení: Jakub
Bydliště: Kousek od Berouna

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od JakubHQV »

Ono to neni úplně ojedinělý, můj dostavník na to trpěl hlavně v zimě a viděl jsem to i na dalších autech v inzercích.. Zkoušel jsem na to přípravky od AF (APC Verso, pak int. detailer Spritz a taky oživovač plastů Dressle, ale vždy se to po čase v zimních měsících vrátilo >:-& ). Materiál tý palubky je prostě nějakej prašivej.. :-/ Nakonec jsem to vyřešil tak že jsem auto prodal a nahradil ho zázračnou zbraní třetí říše (=BMW), které pravda má sice problémy na jiných frontách, ale uvnitř je to o level jinde 8-? ;-D
Přílohy
20201125_133930.jpg
20201204_143922.jpg
20210111_124259.jpg
20210111_124422.jpg
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 869
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od samvaculik »

HonzaCZ píše: stř úno 28, 2024 6:17 pm @K25 Já už i uvažoval, že bych celou tu palubku vyměnil. A nebo aspoň vyndal, aby se dala líp vyčistit. Ale to znamená rozebrat půlku interiéru. 😁
Dám vědět, co to teď udělá, až na to zasvítí sluníčko.
Palubovku jsem před pár měsíci vyndával (na tom vraku). Když máš trpělivost a víš, kde je jaký šroubek, za hodinku ji máš venku :D a doporučuju rovnou při tom vyměnit všechny HVAC motorky :D
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 951
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od barts »

To se mi děje taky no, stačí měsíc a je to takový prašivý ale lehce. Když to třeba dva měsíce neuklidím vevnitř už to jde malinko vidět jak na fotkách co přidal JakubHQV.
Ale vůbec to neřeším co cca měsíc setřku palubku detailerem (5 minut času) a furt je to tam hezký :)
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od K25 »

Fotky co poslal JakubHQV v podstatě odpovídají tomu, jak to vypadá u mě, takže mluvíme o stejném problému. Shrnutí tedy bude, že chyba je spíš na straně výrobce, než na straně nás uživatelů. >:-&
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od HonzaCZ »

Za mě to musí být kombinací s nějakou tou chemií, protože u mě se to zlomilo přesně v době, kdy mi měnili ten airbag, jak jsem psal. Do té doby žádný problém a pak najednou hned začala střídavě bělat a byla ublemcaná.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 951
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od barts »

Tak to jsem rád že to není vada ale vlastnost :-) .
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“