Lyže, boty, lyžování

Odpovědět
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od gerda »

Diky za tip Samane, nejak to dopadne :) Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo :-D
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20651
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od námořník »

Tak za prvé pes do stopy nepatří a někde je to i přímo zakázaný. Asi ani tak nejde o stopy jako spíš o bezpečnost jeho a i ostatních běžkařů. A co úplně miluju je nasráno ve stopě 😂😂😂. Osobně jsem se psem v týdnu chodil a naší labradorku jsem ucil chodit vedle a nebo to uklízel. Ale bruslím, takže jsme byli asi stejně rychlí. Ale dávej bacha na zmrazky, ať ji moc nekrvácí polštářky.
@Šaman Fischerky jsou dobrý lyže, několik párů jsem měl, jiný druhy, ale nebál bych se toho. Nejdůležitější bude,aby pasovaly na tvou váhu. Jinak fungovat nebudou.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 759
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od RudaK »

Já druhým rokem nanoskluznicii a jsem spokojen, jen ve vodě to škube ale jinak na sněhu v pohodě. Hlavně se s tím dá jak bruslít tak klasika
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 307
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od františek1 »

Mám už mnoho let Peltonen NanoGrip a bezva. Má to svoje limity, hlavně mokrý sníh, ten se lepí, mám pak bakule sněhu nalepený na skluznici, ale ostatní podmínky v pohodě. Šupiny si myslím že už jsou překonaný, a na mazání jsem nikdy nezískal trpělivost, hlavně na to laborování, esli tak nebo tak.
Ještě než jsme si koupili tyhle běžky, tak jsme si půjčovali různě z půjčoven. No a s jedněma takovýma jsme dojeli na Paprsek, objeli jsme si tam ten nejmenší okruh (cca 6km) a bylo to hodně špatný, to jsem si říkal, že máme s Alenkou po víkendu.
No ale měli tam TestCentrum, kde jsme si je nechali namazat, a zatím si dali polívku a pivo. No jeden pár lyží stál bratru 250,- ale byly to nejlíp investovaný peníze za dlouhou dobu, a taky na dlouhou dobu, díky máze od profíků jsme měli víkend jako víno. Tam jsme pochopil, že tohle nedokážu, a koupili jsme si zmiňované NanoGrip.
Forester STurbo 01
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20651
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od námořník »

Namazat na klasiku bez zkušeností moc nejde.
Ale stále platí, že kdo maže ten jede. U všech typů skluznic a stylů 😁. Akorát teda se maže na každou skluznici neco jinýho (myslím, že jsem viděl i přípravky na Nano skluznice).
@RudaK osobně si teda neumím moc představit že bych si šel cíleně zabruslit na lyžích na klasiku a tyhle Combíky mi přijdou jako úplně zbytečný a mimo . Už jenom kvůli tomu, že na každý styl je stavba lyže úplně jiná. Ale je to samozřejmě o preferencích a pokud ti to vyhovuje, tak proč ne 😁.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od Šaman »

Jo jo , mazání, to byla vždycky prdel. Moje první první prkna byly ještě Sďélano v savěéckom sajúze - Visu extra. To byly dřeva! Na ně se lepil snad i prašan….druhé Artisky s kultovní modrou skluznicí už byly o mnoho levelů jinde. Byly lehké, ohebné, vydržely. Mám je doteď, zvládly se mnou Československou hranici od Mostů u Jablunkova až na Kohútku. Už jsou mimo, mají turistické “75” vázáni. Teď mám už přes 2 desetiletí rossignoly s odolnou hladkou černou skluznicí - tady jsem mazal i zažehloval. Pak už jsem jenom přimazával, protože když byl snih a já jsem zažehlil, tak o 200 výškových metrů v terénu se běžky chovaly úplně jinak. Z vosků mi stačily swixy - měl jsem pár vosků od -10 do +1 a vždy se dalo něco napatlat…. Vosky Skivo mi na chuť nepřišly. Neuměl jsem to s nimi….
Tak teď jsem nahlodán na ty Twin skiny od Fischerů….chtěl bych pro klasiku, na skejtění nebude tolik prostoru. Tady v Áziji je při dobrých podmínkách stopa i kousek od centra Vsetína a strojový ovál je 15 minut autem. Všecko na klasiku. Na skejt je to až ve Vel. Karlovicích nebo na Trojáku
Bohužel je to s běžkama podobně třeba jak bajkama. Člověk by chtěl silničku na cesty, hardtaila z uhlí na popojetí a nějaké enduro na zàbavu a pak to samé , ale v e-provedení :-):-):-)
Tak budu mít do terénu staré prkna a na vyblbnutí po práci (když bude bílo) bych si pořídil něco nového….
Trochu mám z těch chlupatých pásů obavu , ale u Fischerů to vypadá fakt zajímavě.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20651
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od námořník »

Ty pásy se dají případně vyměnit.
Abych mohl jezdit, nebo spíš chodit , s manzelkou, jsem si pořídil skinový Peruny od Sportenu. Hlavně to jsou turistické běžky a taky to nefunguje vždy a všude, ale nějak to funguje, takže bych se toho nebál. Jenom bych treba zvážil, pokud člověk nejezdí vyloženě do upravenejch areálu, koupi Back country běžek.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1372
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od marzi »

Fischer Twin skin mam mozna 5 let a par set km na nich a maximalni spokojenost. Obcas je vycistim a namazu ale zadna velka pece. Sice jsou malinko pomalejsi ve skluzu a ve sjezdu ale proti supinam nebe a dudy a fungujou mi za jakychkoliv podminek. Za me mohu jednoznacne doporucit
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od Šaman »

Námořník: Všechno od 50mm+ jsem zavrhl. Do terénu na turistiku ( více chůzi než běh) použiju staré prkénka (ověřené, zvyk) a ty nové chcu vyloženě do vyšlápnutých stop nebo na ty naše upravené ovály. Chcu, aby to jelo, klouzalo jenom vpřed :-), udělat si radost ze skluzu, svižné jízdy proti Garminu. Hodinku po práci a pryč.
Prodejce mi ukazoval pestrou paletu běžek, ale ty backcountry mne vůbec neoslovily, to už bych si obul radši sněžnice :-) a ty karbonové hi end pro Race nejsou pro mne.

Marzi, děkuju za postřehy / osobní zkušenost. Prodejce tvrdí, že ty Superiory se 100% mohérem prý jsou ve skluzu výborné. Možná by stačily i ty Performance.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20651
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od námořník »

Pokud čekáš skluz, tak nešetři. A hlavně opakuji ať je to podle váhy. Takže ideálně kupovat někde kde tomu rozumí, případně zkontrolovat kapsu. Nevim jak jsi na tom technicky, ale pokud na to máš, technicky i finančně, tak jdi klidně do race modelu. A to je pak nebe a dudy. Ale opakuju že na to musíš mít technicky 😁. Ale to určitě víš 😁.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od Šaman »

Byl jsem se zkusit protáhnout kolem Bečvy. Stopa hnusná jak cyp, ale běžky z mixem loňských vosků celkem jely a místy to byl i klasický styl. Pěkně jsem se projel....
Přílohy
20231203_114143.jpg
20231203_113924.jpg
20231203_113904.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od gerda »

Parada Samane, zitra jdu koupit nejake jete bezky a zacnu ucit psa. A u sebe vzpominat, jak se to dela :-D

S takovou muzete udelat na minisrazu i vylet na bezkach misto vyjizdky :)
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od gerda »

námořník píše: ned lis 19, 2023 5:16 pm Jenom bych treba zvážil, pokud člověk nejezdí vyloženě do upravenejch areálu, koupi Back country běžek.
Touto cestou se asi nejspis vydam, diky za tip. Tusil jsem, ze jsem o teto moznosti bezek nekde cetl.. :)

Tady je to trochu blize popsane:
https://www.sporten.cz/cz/produkty/beze ... ntry-bezky
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od gerda »

Váhám mezi Outbackem a Forestrem.. :-D Ale když bych měl přičíst všechno, co k tomu potřebuji, tak jsem přes 10 tKč.. :-/ Snad budou mít nějaké zachovalé lehce jeté za dobrou cenu [COFFEE]

https://www.sporten.cz/cz/produkty/121-forester-mge
délka 210 cm; šířky 60-50-55 mm; váha lyžaře 80-105 kg

https://www.sporten.cz/cz/produkty/122-forester-skin
délka 210 cm; šířky 60-50-55 mm; váha lyžaře 80-105 kg

https://www.fischer-ski.cz/bezecke-lyze ... e-2023-24/
https://www.fischer-shop.cz/fischer-out ... ite-202223
délka 199 cm; sidecut: 68- 59- 64 mm ; váha lyžaře 80 - 100 kg

Paradoxně "Outback" je vhodnější do náročnějšího terénu, "Forester" i lehce do stopy :-/ ;-D
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od Šaman »

Můj názor je takřka irelevantní, přesto bych si smočil do fóra....
68 už je podle mne tuze moc a ve stopě by to asi nesedělo....
Ty 60ky jsou tak maximální, co by ještě šlo, ale třeba já už bych je nechtěl. Protože se mi vůbec nelíbí. Já mám osobní problém už s 55/56. Za ty roky jsem si zvykl na užší prkénka.
Asi fakt nevím proč jsou ty backcountry prkna. Případně mi, že ve volné přírodě budou hlavně ve sjezdech hůře ovladatelné. To už radši asi skialpy:-)
To bych radši vzal turistické ojetiny za pár stokorun a pak bys viděl, jak se to osvědčilo.....nebo jestli bývají testovačky, Zkusil bych.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“