Navigace Mio

Odpovědět
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Navigace Mio

Příspěvek od AndreaM »

Obracím se na zdejší chytré hlavy, jestli by mi některá nemohla poradit prosím.

Mám navigaci Mio C720. Vybrala jsem si ji mimo jiné proto, že se mi líbil vzhled map a čitelnost, přehlednost a uspořádání informací o trase na obrazovce mapy. Bohužel Mio přestalo sérii "C" již dávno mapově podporovat :6066: a nabídlo mi mapy Mio Moov. Jenže na ty si nějak nemohu zvyknout :1774: a navíc už jsou dnes taky staré :839:

A proto mě zajímá, zda by se daly nějaké jiné, nové - samo legálně zakoupené mapy - našťouchat nelegálně do Mia, aby mě to navádělo po našich krásných nových silnicích :657:
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Navigace Mio

Příspěvek od telatko »

pokud se nepletu tak Mio jede na IGO8 ??

pokud ano tak by novy mapy nemeli byt nejakym zasadnim zpusobem problematicky... a vzhled by mel jit kompletne skinovat.... sam pouzivam Garmin.. takze nevim presne jak :655: ale co jsem skousel na svym HTC IGO8 tak vim ze to slo pomerne dobre...
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace Mio

Příspěvek od saburafu »

Andreo, kamarád má Mio C520 a další z kamarádů má Mio C710 a taktéž jsem tuto problematiku zastaralých map řešil. Bohužel u těchto navigací je to dost problém. :6066: Mio :6066: Jeden postup se mi podařilo vypátrat, osobně to ale nemám vyzkoušené, jen lidi na internetu, co to zkoušeli, to potvrdili. Ten postup je však technicky drobet náročnější a vůči navigaci drobet "drsnější". Do navigace se dá nainstalovat třeba systém TomTom (na paměťovou kartu), pak existuje určitý postup podle nějž se navigace restartuje, mělo by se jednat o ten soft restart a pak se následně zamezí spuštění hlavní aplikace Mio a spustí se ten nahraný navigační systém, např. TomTom nebo jiný systém, který by navigace zvládla co se týká hardware. Doma mám ten postup uložený a klidně ti k tomu můžu sehnat další informace ale jinak bohužel nic více poradit nevím. Dokonce s kamarádovo Mio C520 jsem měl jeden problém co se týká aktualizace Mio Map Update 2008. To byla opravdu ze strany Mio slušná past :baseball:
Pochybuji, že do této navigace půjde našťouchat nějaké novější mapy od Mio. To nepůjde dle mého.
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace Mio

Příspěvek od RunningRunner »

Jakýsi Mio si přál kdysi řidič u nás v práci. Po roce a kus mu řekli, že už mapy nebudou, kolega si s tím pár dní hrál, jestli s tím něco půjde udělat a výsledek byl, že se Mio hodilo kamsi a řidič má 2Tomy.
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1907
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Navigace Mio

Příspěvek od Fiba »

Téměř na každou navigaci (pokud to není nějaká moc velká exotika) se dá na netu najít postup a unlock. Pak se tam dá z karty spustit jiný systém, libovolná navigace ... Ovšem zcela legální to nebude :secret:
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace Mio

Příspěvek od VDC »

V tomhle případě bych to neřešil, když to výrobce neumožňuje legálně, tak holt si člověk musí pomoct sám... :655:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace Mio

Příspěvek od AndreaM »

Tak jsem trochu hledala po netu, a IGO8 tam opravdu nacpalo už víc lidí. Takže to asi funguje. Jen jak říká saburafu
Ten postup je však technicky drobet náročnější a vůči navigaci drobet "drsnější".
tak abych nevyhořela na tomhle :6066: Protože já a technika! :baseball:
Ale když už tu krabičku mám, že jo :655:, tak za pokus to stojí. Přinejhorším ji opravím kladivem ::-DDD:
No pokud by snad někdo měl nějaký osvědčený postup, tak sem s ním. Protože než já se prokoušu těmi fóry, tak bude už zase nová verze map. :4690:
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace Mio

Příspěvek od saburafu »

Andreo, dnes to už asi nestihnu, ale zítra něco splaším :wink:
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Navigace Mio

Příspěvek od romik »

AndreaM píše:Obracím se na zdejší chytré hlavy, jestli by mi některá nemohla poradit prosím.

Mám navigaci Mio C720. Vybrala jsem si ji mimo jiné proto, že se mi líbil vzhled map a čitelnost, přehlednost a uspořádání informací o trase na obrazovce mapy. Bohužel Mio přestalo sérii "C" již dávno mapově podporovat :6066: a nabídlo mi mapy Mio Moov. Jenže na ty si nějak nemohu zvyknout :1774: a navíc už jsou dnes taky staré :839:

A proto mě zajímá, zda by se daly nějaké jiné, nové - samo legálně zakoupené mapy - našťouchat nelegálně do Mia, aby mě to navádělo po našich krásných nových silnicích :657:

Nevím, jestli jsi to už vyřešila, ale vzpomněl jsem si, že jeden můj zákazník nedá dopustit na své MIO C710+ a ze stejného důvodu jako Ty si do něj pořídil toto:
MIREO Cardinale 3.0

objednat je možné ZDE:
http://www.skveleceny.cz/Mireo/Mireo-Ca ... 72531.html

Byl si to ale nakonec vyzkoušet také na prodejně.

Sám jsem to měl v ruce a je to zcela použitelné, podobné jako iGO.
V kompatibility listu je i Tvůj model.
Provede se pouze reset přístroje a z karty naběhne jiná Navi.
Ověřil bych ale u prodejce na prodejně funkčnost a možnost aktualizace map, aby si se nedostala třeba za rok do stejných potíží z aktualizací map. Za tu cenu je to dobré, za dvě hodiny (á 1000/hod) určitě nezprovozníš přes warez weby zdarma jinou navi ani s pomocí nás Všech.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace Mio

Příspěvek od saburafu »

romik:
Netvrdil bych, že se nedá zprovoznit jiná navi bez nutnosti zakoupení toho programu MIREO Cardinale 3.0. Několik uživatelů má už dávno vyzkoušeno nainstalování a zprovoznění různých navigačních systémů (iGO, TomTom apod.) právě na Mio C710. Řeší se to právě tím měkkým restartem navigace a zamezení spuštění aplikace Mio a spuštění jiného programu z paměťové karty.
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Navigace Mio

Příspěvek od romik »

saburafu píše:romik:
Netvrdil bych, že se nedá zprovoznit jiná navi bez nutnosti zakoupení toho programu MIREO Cardinale 3.0. Několik uživatelů má už dávno vyzkoušeno nainstalování a zprovoznění různých navigačních systémů (iGO, TomTom apod.) právě na Mio C710. Řeší se to právě tím měkkým restartem navigace a zamezení spuštění aplikace Mio a spuštění jiného programu z paměťové karty.
Však já to také netvrdím. Jenom jsem nabídnul rychlé řešení, které mám ověřeno. Vím, že se v tom vyznáš velice dobře, jde jenom o poměr cena/čas pro některé uživatele. My to máme nacvičeno a po troše hledání a pokusů je hotovo, ale ne každý se do toho chce pouštět. :pr:
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace Mio

Příspěvek od saburafu »

romik:
Jasná :845: Však jo :845: Až zase tak dobře se v tom nevyznám, ale občas musím řešit právě nějakou krkolominu a tak se musím prokousávat různými návody apod. Je dobré, že nějaká ta alternativa v podobě Mireo je.
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Navigace Mio

Příspěvek od romik »

saburafu píše:romik:
Jasná :845: Však jo :845: Až zase tak dobře se v tom nevyznám, ale občas musím řešit právě nějakou krkolominu a tak se musím prokousávat různými návody apod. Je dobré, že nějaká ta alternativa v podobě Mireo je.
OK, rozumíme si. :850: Jedna z věcí, co se mi na Mio hodně líbila, byl postranní pruh, který ukazoval vzdálenosti k následujícím benzinkám. Letos se mi to zrovna stalo, že se mi nechtělo tankovat a pak 100 km jenom neznačkové pumpy. Nechtěl jsem riskovat zničení čerpadla nebo vstřiků, tak mne zachránil kanystr v kufru.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace Mio

Příspěvek od AndreaM »

romiku, díky za tip, kouknu se na to.

Momentálně průběžně "pracuji" na něčem, co mi poslal saburafu.
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Navigace Mio

Příspěvek od romik »

AndreaM píše: Momentálně průběžně "pracuji" na něčem, co mi poslal saburafu.
Tak ať se to podaří. :-)
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Navigace a mapy“