TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Makovica »

Som sa dnes celkom spotil.
Mi uz pred tyzdnom dosli veci na zabavky s CAN - transceivery (aj kontrolery, ale asi pouzijem ESP), kabelaz s konektormi a kvoli inym veciam aj WIFI OBD dongle (mal som len BT a to chodi tak dementne, ako sa tomu chce, problem sa s tym spojit) a VAG 409.1 K-LINE KKL kable.
Ze konecne dnes vyskusam. po tyzdni v posteli, ako funguje kabelaz. FreeSSM skompilovane na prvy sup v Minte - ani bohovi rozbehat ten "zarucene funkcny" VAG K-line kabel s FT232RL. Ani WIFI dongle s Torque Pro neslo na 192.168.0.10:35000 pripojit.
Tak som prebootoval do W10, dotiahol FreSSM win a to iste - comm failed. Aj s nastavovanim rychlosti na portoch to iste.
Ako prve mi napadol OBD Auto Doctor, len na preverenie komunikacie. Cez kabel ani prd. Tak som konektol NB voci WIFI dongle a tam ho uz nasiel ako ELM v1.5 (ta ista adresa:port, co cez TQ nesla). Ale ECU conn failed. Dal som mu teda auto discovery a to len zacala zabava. Palubovka postupne, ako ked na oktavii sa robil sken postupne po moduloch (postupne ich vypisovala) preblikavala, hovorim si ok - standard, nieco nasiel. Lenze potom to skoncilo na failed, nieco aj ostalo na palubovke blikat, tusim AT OIL TEMP. Tak vypnem pre istotu klucik, zapnem klucik a pip-pip-pip (problem) - pise Kontrola motora a blika symbol jzdneho rezimu S. A kurva. Vypnem klucik , pockam. A to iste.
Dalo so to robit dokola. Auto startovalo ok, asi by s tym aj islo jazdit v pohode, ale to by som nerad.
Nastastie off/on baterie nakoniec zabralo, radio bootovalo ako z fabriky :)
Donastavenie dorazov a vsetko ok.
Ale nebolo mi vsetko jedno, kedze v stredu ideme na dovolenku auz som sa rano videl v mojom "milovanom" servise.
Som zvedavy, co nacitaju medzi ulozenymi chybami nabuduce :-D

Necakal som, ze ten posraty SW bude taky agresivny pri detekcii.
Nabuduce experimentujem az ked bude cas.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Makovica »

Ked tak nad tym rozmyslam, tak vlastne po nekorektnom ukonceni zo strany SW, RJ/komunikacia ostala v diag rezime. Len mi pride divne, ze si to pamatala aj po vytiahniti klucika.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Goba »

Kam vlastně směřuje tvoje bádání? Chceš tu funkci tpms úplně vypnout nebo udělat aplikací do telefonu?
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Makovica »

Goba píše: úte srp 08, 2023 12:52 pm Kam vlastně směřuje tvoje bádání? Chceš tu funkci tpms úplně vypnout nebo udělat aplikací do telefonu?
Ten vcerajsi pokus s TPMS nesuvisel, to som len skusal adaptery a svoje nervy.

TPMS zobrazovatko chcem spravit cisto len tak, aby sa prenesalo radiom + pripadne dalsie veci, ktore sa daju riesit bez prepojenia s autom (naklony, poloha atd).

A popritom mi napadlo, ze sa neskor pohram aj s CANom, ked uz HonzaCZ ma taku fajn inspiraciu, tak som si priobjednal veci na to.
Tam by to napr. stalo za to, spravit prepoj s mobilnou aplikaciiou. Novsie auta by vedeli pekne streamovat AA na svoju velku obrazovku, cim sa vyriesi viacero problemov s ovladanim a zobrazenim.

Len zase vela planov a nevie sa mi stretnut chut s casom v jeden okamih :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak sken na CAN busu znamená, že to něco dělá aktivně. V tu chvíli už ostatní jednotky mohou vyhodnocovat anomálie v provozu a vyhazovat chyby. To je poměrně běžný, že ELM327 dokáže zblbnout budíky a nasekat chyby CAN komunikace po všech jednotkách a to ani nemusí skenovat, stačí v režimu čtení OBD2 dat. Já už to k autu radši nepřipojuju. 🤣
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Makovica »

S TQ Pro som nikdy nemal problem v minulosti, tomu este dam sancu.
Ani s NB sa mi toto este nestalo. Podla mna bol problem, ze ten SW nerobil ten scan uplne setrne (tam mal ist maximalne o protokol/rychlost a ked uz sa chyti, nechat to tak) a potom sa od toho odpojil v strede a nechal to tak.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od HonzaCZ »

Je otázka, co to tam prostě posílá. Pokud potřebuješ zjistit rychlost sběrnice, tak není nic jednoduššího, než nastavovat různý rychlosti a kontrolovat validitu přijatých rámců. Dokud nepřijde validní, tak nemáš správnou rychlost. Má to jednu výhodu a jednu nevýhodu. Výhoda je, že to jde i v listen only režimu, nemusíš tedy nic posílat, a nevýhoda je, že to nejde, když na sběrnici není žádný provoz.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Mong93 »

při změně kol na zimní/letní sadu se musí TPMS přepínat přes diagnostiku, je to tak? Nemám naklonované ventilky a asi to ani neplánuji, jelikož vozím jako rezervu vždy jedno kolo z druhé sady

Dá se to udělat i přes ELM327 pro OBD2? Kola jsem si vždy měnil sám, tak nerad bych pak ještě trajdal někde po servisech, kde to přepnou. Teď teda do pneuservisu pojedu, jelikož potřebuju přehodit gumy na discích, ale údajně mi to přepnout nedokáží.

Díky
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od croctoy »

Mě to pokaždé načítají znovu po přezutí, jinak mi svítí kontrolka (i když jsem myslel, že mám naklonováno). Jednoduchá věc, kterou by měli v servisech zvládat.
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Mong93 »

croctoy píše: pát říj 20, 2023 1:25 pm Mě to pokaždé načítají znovu po přezutí, jinak mi svítí kontrolka (i když jsem myslel, že mám naklonováno). Jednoduchá věc, kterou by měli v servisech zvládat.
jako čtečku na TPMS mají, to mi kontrolovali stav baterky na letní sadě při obouvaní nových gum. Ty kódy z té druhé sady se pak musí dostat do paměti auta, ne? Je to takový menší osvědčený pneuservis, tak možná nedisponují žádnou základní diagnostikou pro auta.

Na předchozím autě jsem TPMS neměl, takže takhle cool fičura je pro mě nová. Ale kdyby mi načetli ID ventilků letní a zimní sady, já si to jenom vyfotil třeba a přes nějakou tu OBD2 diagnostiku to přehodil v paměti auta?
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Goba »

ano něčím se to musí přepsat přes kabel do paměti vozu
90% pneuservisů to dnes má a je to akce na max 5 minut oběhnout auto načíst ventilky a poslat to přes OBD, já mám taky mašinku na to, ale podle údajů v kartě nevidím odkud jsi
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Mong93 »

Goba píše: pát říj 20, 2023 1:38 pm ano něčím se to musí přepsat přes kabel do paměti vozu
90% pneuservisů to dnes má a je to akce na max 5 minut oběhnout auto načíst ventilky a poslat to přes OBD, já mám taky mašinku na to, ale podle údajů v kartě nevidím odkud jsi
jsem z Olomouce. Jak jsem psal, TPMS mi klidně načtou, ale možná fakt nemají žádnou diagnostiku. Přes ELM327 V1.5 a nějakou příslušnou aplikaci bych to zvládl i samodomo? Ať můžu pokračovat i v samodomo přehazování kol bez dalších starostí :D
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Goba »

Já se nevyznám v těch možnostech, protokolech a elektronice, proto jsem kupoval mašinku, která to opravdu umí.
Těch, co to přečtou, je jak dříví v lese, ale se zápisem, se dost zužuje výběr (TPMS/OBD relearn procedure)
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Mong93 »

na toyota fóru jsem četl, že s OBD2 a aplikací carista v3.8.4 se jim ID podařilo zapsat do paměti auta, ale snad někdo poradí i zde. Každopádně zkusím ještě v pondělí zavolat do toho servisu, jestli tu jejich čtečku opravdu neumí propojit s autem a ty nové ID tam zapsat. Ale na jaře bych to pak rád už zvládl bez pomocí servisu.
Co si na to kupoval za mašinku?
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: TPMS - senzory tlaku v pneumatikách

Příspěvek od suubaru »

Goba píše: pát říj 20, 2023 1:38 pm ano něčím se to musí přepsat přes kabel do paměti vozu
90% pneuservisů to dnes má a je to akce na max 5 minut oběhnout auto načíst ventilky a poslat to přes OBD, já mám taky mašinku na to, ale podle údajů v kartě nevidím odkud jsi
Jakou mašinku na to máš? Chci něco pořídit.

A jinak, myslím, že se v nastavování TPMS u BS něco změnilo po příchodu FL. Snad že si pamatuje více sad nebo tak nějak, ale už se mi to plete, starám se o více aut a je v tom guláš…
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“