Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19165
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od hamoun »

krasne auto .. radost koukat :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2229
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Konečně zase můžu něco napsat o autu... Včera absolvoval Šedivák každoroční servisní prohlídku (po 6 letech a 58596 km) a pak ještě svou druhou STK - vše zařídili Chalupovi. Výsledek STK je 3 x 0 závad a emise OK. Brzdy mám originál a jsou ještě pořád OK (typický důkaz věku majitale), takže se jen měnil olej a všelijaké filtry a vydezinfikovala klima. V převodovce a difech se to měnilo loni, tak to letos bylo jednoduché.

A jak jsem takový pohodlný dědek, tak jsem se projel náhradním autem - Vitarou hybrid s manuálem (přesně 1.4 BoosterJet Hybrid 6MT AllGrip 4x4). Zase to vypínání motoru... ale tady mi to až tak nevadilo, jako předloni u XV, bylo to míň agresívní a celkem málo početné, určitě se to chovalo k autu milosrdněji. A zavzpomínal jsem si, jaké to je kvedlat. Musím říct, že po těch letech (posledních 10 let mám automaty) ta rutina naběhla v průběhu prvních pár km a zjistil jsem, že by mi to zase až tak nevadilo, kdybych na to své lokální poskakování kolem komína měl manuál, člověk se tak nějak dostane k tomu autu blíž, může motoru víc vyhovět a víc z něj dostat. Ale jinak, jako pohodlný dědek, musím říct že i automat má svá pozitiva.

Vitara už má všechny ty asistenty, furt se ti snaží napovídat, zlatý Šedivák. Výbavu nebudu posuzovat, neměl jsem chuť to nějak studovat, ale to potřebné tam bylo (blinkry, světla, standardní ručičkový rychloměr i otáčkoměr, automatická klima), určitě dost dobrý infotainment, navi, Android auto, ale jak říkám, nestudoval jsem to. Jede to s ohledem na motorizaci 1.4 turbo celkem slušně, sedí se o dost níž než ve Foresteru, zatáčky se dají jezdit snad ještě líp než s Foresterem. Zato místa je vevnitř podstatně míň, neměřil jsem, jen pocitově. A ven z auta vidím půl toho, co z Forestera, hlavně výhled dozadu je tristní, ale nejen ten. Když jsem na křižovatce první, tak musím stát kus před čarou nebo provozovat uvnitř auta gymnastiku, jinak nevidím na semafory. Ale to je tím, že SJ je prostě akvarium, kterému není rovno. Suma sumárum, kdybych potřeboval dvě auta, Vitaru bych bral do úvahy.

Hlavně, že je akce skončena a zase na chvíli pokoj. Howgh.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49217
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od VDC »

Gratuluji !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3929
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od puschpull »

Paráda Milane a gratulace k Tvému autu. :-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
wunti
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1056
Registrován: pát říj 09, 2015 1:38 pm
Jméno a příjmení: Michal Wunti
Bydliště: Ostrava

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od wunti »

Metuzalem píše: úte zář 19, 2023 10:59 am Když jsem na křižovatce první, tak musím stát kus před čarou nebo provozovat uvnitř auta gymnastiku, jinak nevidím na semafory. A
Inu taky již něco pamatuji a vím, že gymnastiku na světlech bych pořád provozovat nechtěl :-)))

Jinak moc hezký nájezd u XT - optimální vozítko na důchod :-)) [SUBARU]
Nyní:
Subaru OTB 2019, Comfort +
VW Passat 2,0 TDi, 110 kW, 2017

Ex:
Subaru Legacy 2,5 CVT LPG, 2011
Škoda Oct. III, 1,4 TSI, 110 kW, 2018
Škoda Oct. II, 1,6i, 75kW, 2007
Subaru Legacy 2,0R 121kW, 2006
Škoda Oct. I, 1,9TDi 4x4 66kW, 2000
Renault Clio 1,9D, 2001
Škoda Favorit a 110L
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od gerda »

Metuzalem píše: úte zář 19, 2023 10:59 am A jak jsem takový pohodlný dědek, tak jsem se projel náhradním autem - Vitarou hybrid s manuálem (přesně 1.4 BoosterJet Hybrid 6MT AllGrip 4x4)... ...Suma sumárum, kdybych potřeboval dvě auta, Vitaru bych bral do úvahy.

Hlavně, že je akce skončena a zase na chvíli pokoj. Howgh.
Paráda, s takovým mladíkem naštěstí nebývají problémy (*_^) |,,,,

Bratranec teď nedávno pořídil Vitaru 2017 bez hybridu; asi se v té době stejně nedělala? (1.4 - 103 kW, 6MT, AllGrip 4x4). Chtěl si ji nechat dovézt z Německa, jen bylo stále hodně času, jak je u něj tak trochu zvykem :-D Pak jsem mu říkal, ať se jde podívat do jednoho bazaru, co se specializuje na Suzuki, ať si udělá obrázek, co vůbec požaduje, i velikostně. Prý tam byl a bazarník tak trochu jak Monte Carlo. Tož cosi prošli, ale poděkoval a rychle mizel.

Týden nebo dva naz5 byl v Áčkách >>:-@@, že tam nějakou měli, protože už se blíží zima a jezdit na čytřkolce do práce už není to pravé ořechové (žena bourala s Meganem - totálka, naštěstí nic vážného); mají ještě S-Maxe, ale potřebují 2 auta. Historka, že to jeli projet a že teda aby nestála řeč, tak říkal, že to má volant, celkem to jede a že na co by se zeptal. Žena podotkla, že by se třeba mohli podívat na motor :-DDD Hm, dobrý nápad :-D Ani zespodu se na to nepodíval, prostě hurá akce a koupil to >:-&
V pátek jsem ho vezl do Fryštáku, že udělají kompletní prohlídku a nějaký základní servis. Auto z Maďarska, vyplněná tak nějak serviska >:-@ Naštěstí svolávačky prý proběhly. Nechá namontovat tažné, pak přikoupí zimáky (Snad pořídí 16" s vysokým profilem; málem už bral 17" s nižším profilem. Ale to jsem mu doufám rozmluvil, když bude jezdit celkem v terénu) a na jaře nechá na mé doporučení vystříkat dutiny a ošetřit podvozek. Servis že bude udělaný tak za 3 hodiny, tak jsem ho hodil dom. Včera mi napsal, že prý všechno v pohodě a že "narazil" na dobrý kousek *_*=*_* =) Tak snad jo :-/
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od StandaB »

Milane super. (*_^) |,,,,
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Metuzaléme taky gratuluji, co jiného říct a rád taky slyším, že ti lesník vyhovuje přeci jen víc :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2229
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Informační povinnost: dne jsem přezul u Chalupů na celoroční gumy.

Tohle je takový můj experiment, jsem zvědavý, jestli se ty gumy nechají doopravdy celoročně používat.
IMG_20231022.jpg
Včera naloženo:
IMG_20231022-1.jpg
Procházka po Pardubicích:
IMG_20231023_090648.jpg
IMG_20231023_090655.jpg
A tohle tam připravují k prodeji nebo co, stálo tam tak samo :-) Bral bych ho jako druhý auto, ale jednak neujezdím ani to jedno, jednak mi ho nikdo nechce darovat :-)
IMG_20231023_102738.jpg
Cestou domů s novými gumami zatím spokojenost, jen si tak neslyšně ševelily, ale bylo sucho a krásně, 16 °C, to by asi daly jakékoliv gumy. Jen ne ty zimní Nokiany, co jsem tam strpěl 6 zim a co dělaly takový kravál, že mě kvůli tomu chtěli měnit ložiska :-) Zatím teda dobrý :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Tapan »

Milane, soudobé celoročky jsou slušně použitelné opravdu po celý rok. Výjimku tvoří závodní ambice nebo časté cesty v zimě na hory, ale ani jedno, pokud vím, není tvůj případ. Já zas říkám, když má někdo menší nájezd, lepší jezdit v zimě na 3letých celoročkách než na 6letým zimáku.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od StandaB »

Ja jezdim na celorockach od te doby ,co jsem v penzi. (skoro 5let) Uz nejsme zavodnici. :-)
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Goba »

ale to XT pod kapotou, to je dobrej záložní plán ,,,,| (*_^) |,,,, , co kdyby někdy....bylo potřeba závodit
taky vozím v autě zbytečnosti, ale turbo teda ne, na to už nemám místo
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2229
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Nedovedu posoudit, jak moc zbytečné to turbo tam je. Ono to změní natolik charakter auta, že se to nedá porovnat. To není jenom, že turbo běží až když tomu šlapu na krk, ono běží skoro pořád, jen ne naplno (alespoň podle těch budíků, co tam mám). Ten motor se chová úplně jinak, než atmosféra a já toho využívám, i když zrovna nezávodím. Taky tomu zpravidla dám jednou či dvakrát za cestu trochu zabrat při předjíždění nebo (výjimečně) když mám chuť si trochu zasportovat, to mi stačí. Ale zbytečně ho tam nemám, to mi věř. Možná tě jednou svezu :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2229
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

A k těm celoročkám: budu referovat, jak jsem či nejsem spokojený. V nejhorším je za pár let vyměnim, no :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Goba »

Celoroční budou fajn, jsou čím dál lepší a co pozoruju, tak kupodivu docela tiché. A kdyby měly o trochu horší záběr v zimě, tak se 4kolou to bude v pohodě.
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“