Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2227
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Po týdnu, kdy jsem každý den někam jel, si mohu výběr nových gum jednoznačně pochválit. Zatím jsou to ty nejtišší gumy, jaké kdy Šedivák obul, jaroměřsko-josefovské kočičí hlavy úplně vyhladily, skoro je neslyším ani necítím, teda jako vím, že po nich jedu, ale je to jak sedět na polštáři. A drží nejen na suchu a nerovnostech příčných i podélných, ale i na na mokrých kostkách, tam, kde zimní Nokiany v zatáčkách kromě poskakování ještě klouzaly, tak Klebery drží stopu jak přilepené. Už jen mráz, led a břečka chybí testu k úplnosti a gumám k jedničce s hvězdičkou :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od gerda »

Že by celoročky až tak vychytali? @Metuzaleme, jsem zvědavý na Tvé zkušenosti s břečkou, blátem, sněhem a ledem ;)
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od podvlada »

Ono nový budou vždycky fajn, uvidíme až budou trochu sjetý a 3 roky starý. :-)
Ale každopádně to je pozitivní, že jsou fajn!
Budu držet palce aby jim to vydrželo. :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49213
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od VDC »

Milane ať ti nadšení vydrží !! Ale já věřím, že vydrží. Už jsem na koncept jedněch gum na celej rok taky najel. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3929
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od puschpull »

Milane jaké přesně pneumatiky jsi koupil? Možná to tu padlo, ... nevím.
Já mám nyní (najeto jednu sezónu) nové letní i zimní, takže se na toto řešení nechystám, ale zajímá mě to.
:-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Goba »

Gumy má foto na předchozí stránce :-)
Já si počkám až mě svezeš, ale to bys nesměl parkovat na pul cesty >:(
Mám totožné zimní nokiany, co jsi sundával, takže přesně chápu tvoji euforii, maj 6 let, ztvrdly, trochu kloužou a jsou velmi hlučné....i když nejsou sjeté, chtěly vy vyměnit
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2227
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Petře, přesně tyto: Kleber Quadraxer SUV 225/55R18 102V XL TL RP (opsal jsem z fotky :-) )
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3929
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od puschpull »

Metuzalem píše: sob říj 28, 2023 9:39 am Petře, přesně tyto: Kleber Quadraxer SUV 225/55R18 102V XL TL RP (opsal jsem z fotky :-) )
Dík. :-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2227
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Včera jsem konečně otestoval své nové celoročky. Jel jsem do Vrchlabí pro stromeček a ono nám zrovna začalo sněžit a všude samá kalamita :-) Tak jsem se těm gumám trošku věnoval, indikátor bezpečné jízdy jsem sice měl zapnutý ale vždy jsem mu dal instrukce, co se zrovna bude testovat, tak se přemohl a mlčel.

Cestou tam nejdřív jen vlhká silnice, potenciálně sice mohla kluzat (bylo +1 °C), ale nekluzala. Postupně s přibývajícími kilometry přibývala nadmořská výška, intenzita sněžení a množství sněhu na silnici. Ve Vrchlabí už to vypadalo jak v opravdové zimě od Lady, i na silnici. Cestou zpátky už byla některá místa posolená a od Hostuinného už na silnici byla jen slaná kaše. U nás na Jaroměřsku pak jen slané mokro.

No a co gumy, ptáte se... No, dokud nebylo na silnici sněhu moc a ještě ujetého, tak naprostá paráda. Ve sněhové břečce i v hlubším neujetém sněhu to bylo jak na těch zimních Nokianech, co jsem opustil pro stáří. Je fakt, že kdyby bylo sněhu na silnici asi ještě víc, než těch 10 - 15 cm, tak by se to asi nějak projevilo, ale to nevím, protože tolik sněhu tam zas nebylo. Ale co tam bylo, to byl ujetý a ještě nerozsolený sníh mezi Vrchlabím a Kunčicemi cestou domů. Tam tedy gumy úplně neexcelovaly, směr držely ještě relativně slušně, ale brzdit se moc nedalo, hned jsem se klouzal. No co vám budu povídat, místama jsem jel sotva 50... Trochu jsem měl problém i v zatáčkách, tam jsem si byl s Nokiany určitě jistější.

Jakmile jsem ale najel na prosolenou břečku před Hostinným, tak už se zase dalo jet bez nejmenších problémů. Takže guma je, zdá se, celkem použitelná na přesně to, na co jsem ji kupoval, celoroční ježdění po silnicích na hradubicku. Do hor nebo kdybych chtěl jezdit na dlouhé výlety po ČR bez ohledu na roční období, aktuální počasí a nadmořskou výšku, asi bych si to rozmyslel. Ale pozor, neberte to jako univerzální doporučení, já jezdím tak, jak jezdím a každý má ty hranice ještě přijatelného někde jinde. Píšu to proto, protože @hamoun se interesoval, ale myslím, že zrovna jemu bych je nedoporučil :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od StandaB »

Vidim to taky tak, urcite se nich da jezdit, kdyz si uvedomujes co mas obute. :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Dobrá recenze a pro mě teda tyto pneu teda zatím zcela jistě nejsou. Ale pokrok tam určite je, jen si říkám, nakolik je to zrovna u plejády věrohodné poznání, ona i s mizernými pneu obstojí tam kde předohraby už bečí :-) Nicméně jsi spokojen a stačí ti, tj hlavní.
Ale silně jsi opět pobavil nás tu doma svým popisem, mimo jiné " indikátor bezpečné jízdy jsem sice měl zapnutý ale vždy jsem mu dal instrukce, co se zrovna bude testovat, tak se přemohl a mlčel" :-DDD musel jsem to citovat své ženě, smála se a jen se zeptala jak nás to přesně nazval??? :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19165
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od hamoun »

Milane, moc děkuji za super recenzi!!!

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od gerda »

Tchán má taky celoročky jako zimní (Tomket?) 🙂 a v sobotu při té kalamitě k nám vyjel. Ale musel vypnout prokluz. Na to, že má ty gumy asi 3 sezónu, tak dobré.
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2227
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Konečně mám zase důvod sem něco napsat :-)

V pátek večer jsem couval, jako už po tisící, do garáže. A ejhle, tísícíprvé couvání mělo atypický průběh a mám na to důkaz:

IMG_20240311.jpg

Zavřel jsem auto do garáže a šel se opít, jenže přijela vnoučata, tak jsem na splín neměl čas, musel jsem mj. hudebně-pedagogicky působit - holky dvojčata se obě učí na kytaru, tak jen z dálky koriguju a připodotýkám a tu a tam něco předvedu, prostě bezva léčivo na smutky.

Dnes (pondělí) hned po snídani jsem sebral odvahu a šel to zkontrolovat, vyfotit a objednat návštěvu u Chalupů. Ve středu tam jedu na odborné posouzení a domluvíme si další postup, Šedivák je z toho celý nesvůj a já jakbysmet.

A proč že jsem tak nešikovně couval? Běžela tam kočka, já ji nechtěl přejet, tak jsem místo strefování se do špatně osvětleného vjezdu do garáže sledoval kočku, byla černá tak to šlo potmě špatně, a najednou rána. Narazil jsem šikmo do zídky, té se ale nestalo nic, tak jsem ji pro vás nevyfotil. Jel jsem samozřejmě krokem, ale nárazník stejně prdnul jak šnečí domeček, když na něj stoupneš.

Až budu vědět odhad ceny opravy, tak dám vědět. Zatím jezdím s touhle ozdobou a připadám si jako ... :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19165
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od hamoun »

komu se to ještě nestalo, ať hodí kamenem ..
oni ti zase Šediváka dají dokupy ...

ať to bolí co nejmíň ...

... a mimochodem .. s kočkama je vždycky nějaký problém :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“