Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od Tapan »

V pořádku, Honzo, to se bude líbit :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od Tapan »

Outback mi začal nějak trpět inkontinencí, jednoho odpoledne, když jsem měnil žárovku, si Terka všimla, že je pod autem pár čerstvých kapek oleje. Je fakt bystrá, místo úniku z hadice klimy onehdy taky objevila ona, a to jsme do toho se známým automechanikem cíleně čuměli a hledali. Po krátkém ohledání bylo identifikováno místo úniku někde pod řemenem příslušenství, po konzultaci s Adamem prý jednoznačně gufero na klice. Tak aspoň že tohle a ne zadní, kvůli kterýmu musí motor ven. Za jízdy řemenice olej rozstřikovala v motorovém prostoru, tak mám nakonzervováno, i řemen je hezky namazaný, aspoň nebude pískat :-)
Že prý má to gufero náhradní, tak jsem se za ním dnes stavil a vyměnil mi ho. Je to asi 6 kkm, co se motor dělal, to tedy dlouho nevydrželo, snad bude to nové úspěšnější. Motor se zdá být v dobré kondici, jen nějaký vstřikovač je hlučnější, ale prý nemám řešit. Jinak běží celkem klidně (točeno za studena).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3659
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od StandaB »

(*_^) |,,,, Lepsi nez Porsche. :-)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7830
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od mnov »

To je paráda, já to na mém zařízení neslyším vůbec. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od Tapan »

No zvuk je tam nahranej dost potichu a blbě, taky na to koukám... když se to zesílí, zní to spíš jak starej Transit :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od Tapan »

Dneska bylo hezky, odpadly mi elektroinstalační práce, holky jely k babičce, na Severce jsem nebyl, tak jsem se pověnoval Outbacku. Vlastně ani nevím, jestli to psát, veškerá moje činnost na 5. dveřích byla vlastně zbytečná a zatímco včera ještě mohl Outback na silnici, tak dneska nesmí :-D
Totiž, repas mechanismu stěrače jsem popisoval už dříve, taky jsem se pustil do kliky a vzal jsem to fakt poctivě...a taky jsem kvůli zarezlým šroubům dolámal plastový panel pod sklem, a to dokonce tak, že je to zvenku viditelné. Subatech za něj chtěl 3 tisíce (v barvě), nic proti takový ceně, ale na bazoši jsem našel celý pátý dveře v barvě za dvojku. Sice na druhým konci republiky, ale Subatech taky nemám zrovna za rohem, vlastně je to prašť jako uhoď. A protože se Karel 'grftz' nabídnul, že mi to doveze (ještě jednou díky!), nebylo o čem. Dovezený pátý dveře jsou navíc se zatmaveným sklem, což se mi hodí (na svým mám zadní dveře s nízkou propustností, boční okna do kufru úplně neprůhledný i zevnitř a pátý dveře byly nepochopitelně bez fólie), tak jsem se rozhodl, že je vyměním komplet. Na dovezených stěrač i klika fungují, takže vše, co jsem zatím udělal v rámci repase, bylo úplně zbytečné :-) Vyměnit pátý dveře v jednom člověku je docela roztomilá akce, ale dá se to.
IMG_20220327_154519_187.jpg
Kabeláž do pátých dveří je vtipná, vydá to počtem žil a konektorů tak za 2 kompletní Justy nebo 5 Felicií, navíc nebylo by to Subaru, kdyby si odpustilo v rámci jednoho modelu a shodného faceliftu nějakou konektorovou nekompatibilitu, ale dalo se celkem bez násilí vyřešit. Akce byla už skoro u konce, když se objevil první vážnější problém. Dovezený dveře byly bez zámku, zámek na původních byl na dvou šroubech s křížem, a jako všechny zámky na Subarech, se kterými jsem měl dosud tu čest, byl dotaženej jak kokot. Jeden šroub se mi povedlo povolit bez většího násilí bitem v ráčně, druhej už stopy násilí nesl od předtím a ráčnou to bylo zcela bez šance. Obrátil jsem si 5. dveře do vhodnější pozice a došel jsem si pro Parkside rázový utahovák, což je jediné nářadí z Lidlu, které mě nikdy nijak nenasralo a skoro bych dokázal bez šklebu přiznat, že ho mám celkem rád. Velice záhy se ukázalo, že byla chyba otálet s nákupem rázových bitů, viz fotodokumentace.
IMG_20220327_204450_920.jpg
Nicméně třetí pán na holení to nelítostné zacházení vydržel a šroub povolil. Naštěstí, kdybych tam musel vracet původní dveře a měnit jen plastový panel, asi by mě omyli.
Druhý větší problém byl s rámečkem RZ, který na nových dveřích taky chybí a na starých je uchycen křížovými šrouby, které už šrouby připomínaly jen vizáží, jakýkoliv pokus o šroubování byl odměněn změnou křížové kulisy v kužel. Takže tam rámeček zůstane a zítra koupím nový, na nových pátých dveřích je původní závit odvrtaný a jsou tam 4 díry po samořezech, tak to něčím umastím, aby to nehnilo, a dám to na stejná místa na samořezy.
Konec hlášení.
IMG_20220327_192436_723.jpg
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od VDC »

Umím si tu zdánlivě jednoduchou výměnu dveří, kus za kus, celkem živě představit. :-) Hlavně, že to více méně dopadlo !! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od LukasV »

Mám dotaz k tomu spojleru. Na mém se loupe lak (asi blbý déšť) a chci vědět, jestli se to dá nějak rozumně vyměnit.
PS: Mám taky zlatýho (champagne)

Odesláno z mého SM-G970F pomocí Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od Tapan »

Mám oloupaný svrchní lak na obou :-) sundat jde zrovna tohle docela dobře, pár šroubů, myslím, že menší šestihrany, a žádný zarezlý, plus nějaký plastový nácvaky, zevnitř jim šlo pomoct, tak šly taky hezky. A pak teda spíš lakýrník, protože hezký kšilt v naší barvě budeš asi hledat dlouho a když najdeš, taky už nemusí být hezkej na dlouho.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od Tapan »

Když jsem Outbacka pořídil, nešly otevřít ani jedny zadní dveře. Na straně řidiče jsem to vyřešil záhy, stačilo rozebrat zámek, poohýbat plíšky do správné polohy a namazat. Strana spolujezdce má navíc to specifikum, že tam nechodí stahovačka a okno bylo přilepeno k B a C sloupkům páskou. Když jsem se dostal dozadu aspoň z jedný strany, úplně mě to nermoutilo...ale dneska se mi udělalo na pár hodin volno, tak jsem na to šel mrknout. Odstrojit zevnitř tapec při zavřených dveřích patří k základním dovednostem majitele BL/BP a ani mně to nečinilo problémy. Po krátkém laborování s lanky se povedlo i otevřít dveře. Začal jsem tedy zkoumat stahovačku. Nebyl velký problém přijít na to, co je špatně.
IMG_20220514_133434_479.jpg
Zjevně se tam někdy něco vzpříčilo a dopadlo to takhle. Bohužel to taky zanechalo celkem hluboký vryp přes celou spodní třetinu skla. Sklo tedy bude asi na výměnu. Tohle zkusím narovnat, zprovoznit a chvíli provozovat s původním sklem, aby se vidělo, jestli se to nekousne zas. Nějak mi nejde do hlavy, jak se to mohlo stát. Aspoň že motorek stahovačky vrčí (a má snahu mechanismem hýbat).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od VDC »

Pěkný.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3659
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od StandaB »

Ten moturek ma asi fakt silu. :-)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7830
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od mnov »

Motorek s převodovkou sílu bude mít, ale je omezen "POWER WINDOW CIRCUIT BREAKER", což dělá i koncové dorazy.
Tak nechápu, jak to mohlo takto zohýbat.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od námořník »

To je tedy dílo Štěpáne.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '05)

Příspěvek od HonzaCZ »

mnov píše: sob kvě 14, 2022 9:57 pm Motorek s převodovkou sílu bude mít, ale je omezen "POWER WINDOW CIRCUIT BREAKER", což dělá i koncové dorazy.
Tak nechápu, jak to mohlo takto zohýbat.
Jseš si jistej? Teď se mi to nechce hledat, ale skoro bych řekl, že power window circuit breaker je tlačítko na deaktivaci neřidičových okýnek. Podle mě jinde než na řidičově žádná ochrana dorazu není ani jedním směrem. To až někde Outback BS a Levorg mají dojezd na všech oknech.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“