Zajímavé odkazy

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od námořník »

Spotřeba kolem 50l denně. Takže na měsíc 1500l. To bych chtěl vědět kde to skladovat.
To je Dane jenom poznámka pro ty, co se připravují na apokalypsu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od spm »

Tapan píše: Jenda SPM je prozíravý, těch 70 nebo kolik litrů chvíli vydrží :-)
Ale zase si tohle vlakno precetl pozde, takze ted vi kulovy :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19120
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od hamoun »

ale muzes se podivat na zaznam :) jako ja vecer .. a poucit se :) je to dobry :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od námořník »

Tak jsem si to taky poslechl a jenom věcnou připomínku pro Štěpána. Radio fm jsem měl v mobilu naposledy před deseti lety. Stejnojmenná aplikace taky existuje, ale je to internetové rádio.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, to jsem si taky říkal, ale pak jsem to zapomněl. S21 taky nemá FM rádio. Myslím, že A5 ho ještě měla.

Ani nevím, jestli bych doma něco na baterky, co by bylo schopný rádio přijímat, měl. Možná fakt tak to v autě. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od námořník »

Řekl bych, že čím nižší řada,tak tam bude větší pravděpodobnost, že bude mít FM rádio.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19120
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od hamoun »

taky nemam FM radio .. :)
...
stejne me zajima prezentace c.2, kde to bude z hlediska energetickeho ... :)
to, co padlo na konci v dotazech ...
a to, jaks povidal o frekvencich .. jak se to resi, jak se na cem ubira, pridava, jak se to reguluje a jak se to chova po odpojeni ... a jak se to zpet napojuje ... tohle je hodne zajimave tema :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2214
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Metuzalem »

quickly píše: pon úno 21, 2022 11:58 pmMetuzalem: naši hasiči mají v zásahovém autě tuto elektrocentrálu https://www.vyzbrojna.cz/cz/1502/3888/h ... start.html . měla by být odolná a dost zvládnout (230 V i 400 V)
Dík za odkaz, ale nemyslím, že bych na router, noťas a pár světel potřeboval takové dělo. V podstatě bych chtěl jen nějakou 1-fázovou s výkonem do cca 3 kW. Jen nevybrat úplný šunt... A jediný důvod, proč jsem zvažoval i 3-fázové centrály s připojením do rozvaděče, je ten, že světla a zásuvky jsou rozházeny po všech fázích a že by bylo šikovné a velmi pohodlné prostě jen odpojit barák od sítě, otočit klíčkem na 3f centrále a mít vše jako dřív, včetně automatického kotle s čerpadlem. Že by to nemohlo běžet stejně jako ze sítě, ale v nějakém omezeném režimu (půldenní vaření na indukci, pračku a myčku a podobné bych asi nepoužíval), svítit co nejméně atd. je jasné. Ostatní viz. dále,
námořník píše: úte úno 22, 2022 7:23 am Spotřeba kolem 50l denně. Takže na měsíc 1500l. To bych chtěl vědět kde to skladovat.
To je Dane jenom poznámka pro ty, co se připravují na apokalypsu.
Já se na apokalypsu nechystám, jak jsem psal, takže by mi těch 20l v kanystru, jak navrhoval Štěpán, docela stačilo. Samozřejmě, že spotřeba 50 litrů denně je nepřijatelná i cenově. Při vlastním zkoumání různých elektrocentrál jsem tyhle macky vyřadil právě z důvodů, že cena za jimi generovanou elektřinu je příliš vysoká. O ceně za samotnou centrálu ani nemluvě, takový uhlobaron zase nejsem :-) Prostě budu muset volit nějaký kompromis - potřebuju překlenout jen relativně krátkodobý lokální výpadek, nepotřebuju topit (máme sporák a dříví dost), chci fakt jen pustit počítač, abych mohl číst fórum :-) rádio a vidět na sebe v koupelně, abych nemyl někoho jiného či něco jiné :-) Uvařit kafe jde na plotně, tak co by mi chybělo... :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2214
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Metuzalem »

námořník píše: úte úno 22, 2022 12:23 pm Řekl bych, že čím nižší řada,tak tam bude větší pravděpodobnost, že bude mít FM rádio.
Můj Xiaomi, co byl výběhový už když jsem ho před 5 lety kupoval, to FM rádio samozřejmě má :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od HonzaCZ »

A nebylo by lepší pokrýt ty výpadky akumulátorama, případně do budoucna kombinovanýma s FVE?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od námořník »

😁👍. Já právě taky hledal centrálu a asi se bez ní obejdu, stejně jako doposud 😁.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od podvlada »

Co se týče FVE... na baráku (kde jsme v nájmu) nějaká FVE je, v garáži je k tomu měnič (nebo střídač nebo jak se tomu říká) kterej to posílá ČEZu na odkup. Do týhle krabice vede normálně 230 V z rozvodů, aby to napájelo tu elektroniku uvnitř, aby to šlo nastavovat nebo aby to v noci ukazovalo, že FVE nevyrábí a nebylo to závislý na sluníčku. Už jsem spoustukrát přemejšlel, jestli v případě velkýho průseru by šlo tohle nějak překlestit "do zásuvek". Je mi jasný, že bez baterek to bude nestabilní, ale pořád lepší než nic. Ale nevim, jak by si to poradilo s nulovým odběrem, co na to ta regulace. A ani jestli to zvládne uživit samo sebe - předpokládám, že bez napájení nepojede výroba 230 V, takže se to samo nenahodí bez externích 230 V.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2214
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Metuzalem »

HonzaCZ píše: úte úno 22, 2022 1:14 pm A nebylo by lepší pokrýt ty výpadky akumulátorama, případně do budoucna kombinovanýma s FVE?
Nevím. Určitě nedojde na FVE, na to je mé budoucno už příliš krátké :-)

Baterky se střídačem by mohly být čistší a hezčí řešení, ale ta EC má výhodu, že mám k dispozici nekonečnou kapacitu. Prostě jeden 20l kanystr je na cca 1 den provozu 3kW 1-fáz. centrály i s rezervou. 1x za 3 měsíce vyzkoušet EC, vylít banzín z kanystru do auta a dojet na pumpu pro nový. Když při výpadku dojde benzín, stačí dojet na benzinku a mám další den v suchu. Jak tohle zařídíš s baterkami? Buď budu mít zbytečně velkou a tím i drahou kapacitu, nebo se ta malá kapacita rychle vybije a pak už nemám nic. A péče taky musí být.

Prostě mi vychází, že pro neapokalyptické výpadky je EC lepší. A to jsem ještě nedělal ekonomický rozbor :-)
námořník píše: úte úno 22, 2022 1:24 pm 😁👍. Já právě taky hledal centrálu a asi se bez ní obejdu, stejně jako doposud 😁.
Když tady u nás jsou ty výpadky fakt skoro každý měsíc... Ale taky zatím všechno řeším jen teoreticky :-) Vyjde to nejlevněji :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od HonzaCZ »

No to já bych naopak řekl, že pro nepostapo použití vycházej líp ty baterky. Proud jednou zase naběhne a zase se nabijou. A když nepokrejou výpadek, tak přikoupíš. Údržbu zase tak velkou taky nepotřebujou. Pokud od začátku koupíš elektroniku s možností připojit FVE, tak pak dát tam nějakej ten panel není zase takovej problém. Ale taky jsem teoretik. Na druhou stranu znám člověka, co jede jenom na solár, protože nemá přívod a dá se to, ani toho nemá moc, co do zabranýho prostoru. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2214
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Metuzalem »

Tys mi zase nasadil brouka do hlavy :-) Budu to muset prostudovat, spočítat a pak (někdy) napíšu do svýho vlákna, na co jsem přišel. Mezitím asi koupím tu EC :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“