kupa Outback 2015, Benzin a CVT

jarocorba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pát čer 30, 2017 6:51 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Corba

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od jarocorba »

Dakujem Alman a Quickly,

z tabuliek mi vyslo, ze Outback vie jazdit aj setrne, ale aj neobmedzene :-) , vsetko je v soferovej nohe.

Ake pohodlne su 18" disky na ceste a v terene? Alebo su lepsia volba 17"ky.

Zimne disky riesite diskami od Subaru, alebo ine?
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od Traveller »

S 18" zkušenost nemám, ale on ti někdo poradí.
Na zimu určitě ty 17". Zbytečné vyhazovat peníze za 18" pneu. V autorizáku to bude stát ranec, ale když si budeš na fóru hlídat sekci "bazar", tak tam se disky objevují. Sám jsem je takto před pár lety koupil a hlavně si myslím, že se tu celkem dá spolehnout na to, že když ti někdo napíše, že neházejí, tak opravdu neházejí. Ne jak někde na všelijakých bazarových prodejích po internetu.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od alman »

Ahoj,

mám 17 a spokojenost. Stejně s tím autem nejezdím tak, že by mi v zatáčkách pískaly gumy a že bych tedy potřeboval lepší grip. Gumy na zimu přehazuji, po zkušensotech s minulým autem se tejně rychleji sjede guma než že se poničí přehazováním. Ta pneu je tak vysoká, že to má vliv na komfort třeba na D1. Tam je to nejpohodlnější auto, co jsem kdy měl. S jednou sadou disků mi taky odpadají problémy s nutností mít speciální ventilky a s přeprogramováním jednotky při výměně letní za zimní a naopak. Stačí mít disky na stejném místě před a po výměně gum.

Aleš
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od Kolben »

Ja mym 18ctky, a je to uplne v pohode. Naprostej luxus (akorat to muze byt tim, ze jsem zblblej z STI :-). Do terenu s tim nejezdime. Jen cas od casu na chatu kde je celkem hodne rozmlacena cesta mezi poli, kde z toho lezou celkem velky a misty i spicaty sutry a to to auto se pres to prenese uplne v pohode a s klidem. Nide nic neboucha, neklepe, nechrasti a pocit neprijemnosti ze tam tudy musime jet se taky nedostavuje. Srovnam li to treba s XT tak jet tam s foresterem XT bylo doslova a do pismene utrpeni. Outback uplne v poho.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
jarocorba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pát čer 30, 2017 6:51 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Corba

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od jarocorba »

Kolben, zimne mas 17ky? Alebo prezuvas pneu a jazdis na rovnakych diskoch?
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od Kolben »

Poradnou Zimu jsem s tím zatím nezažil. Ale už mám koupený 18 ky gumy a až budou za rozumnou cenu origo hliníky 18 ky tak si vyrobim celou sadu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naposledy upravil(a) Kolben dne pon črc 03, 2017 3:45 pm, celkem upraveno 1 x.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od Subaru70 »

Jako majitel nového diesela musím říct, že chápu ty jenž si ho chtějí koupit. Auto je tiché, nové motory jsou vylepšené a to včetně spojky a DPF a pod...Osobně si také nemůžu stěžovat neboť Forejs mi slouží stále více než dobře a to bez jediné závady a se spotřebou kolem 6l. Na druhou stranu do budoucna diesely nemají moc pozitivních předpokladů, svět od nich ustupuje, budou špatně prodejné, omezuje se jejich provoz ve městech, zdražují se pro ně dálniční poplatky a počet kurvítek na nich neustále stoupá, takže i přes všechna svá současná pozitiva a naprostou spokojenost s tímto autem, bych osobně šel spíše z praktických důvodů do benzínu, kde se budu možná pohybovat se spotřebou max. o 2 l na 100 víc než s dehtem...U 2,5 motoru je to hodně o noze a když jsem to měl zapůjčené na víkend, jezdil jsem v klidu za 7,7 a když jsem lumpačil tak za 9l/100..takže za mě velmi slušná čísla. Ano chybí tam turbo a pocitově se zdá diesel pružnější, ale myslím že to je jen o zvyku...Moje další Subaru bude taktéž benzín ikdyž diesel musím určitě pochválit ve srovnání s jinými automobilkami a to za jeho kultivovanost a bezproblémové fungování..Sice bych benzín radši v manuálu než CVT, neboť ikdyž je CVT v podstatě bezproblémová převodovka, tak pořád je tam určité riziko toho, že se posere a to jsou pak případné náklady mnohem vyšší než u dieselu celý motor..Ale to si musí každý rozmyslet sám co chce a jaká rizika podstoupí..Takže přeju šťastný výběr =)
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
jarocorba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pát čer 30, 2017 6:51 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Corba

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od jarocorba »

Subaru70: Tak ak clovek tuzi po Outback-u a chce ho v benzine, tak inu moznost ako CVT nema. Cital som niektore pribehy, kde hrala rolu pokazena CVT-cka a pri zisteni, ze kolko dotycneho pana stala nova skrina mi nebolo vsetko jedno 8().
Ale tak pokazit sa moze vsetko. Dufam, ze pocas zaruky to bude kryte zarukou a po tych piatich rokoch sa cena CVT skrin unormalni a pripadna uprava sa nebude rovnat cene noveho maleho auta.
Outback-a chcem pre jeho kvality a nadcasovost. Nemam v plane menit auto po 5 rokoch. Urcite nie za take peniaze, ktore za neho pytaju. A sucasny dizajn sa im podaril. Bude to auto pozeratelne, tak isto ako su teraz terajsie jazdene Subara.
jarocorba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pát čer 30, 2017 6:51 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Corba

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od jarocorba »

Akú máte skúsenosť so stresnym oknom pri Outbacku? Oplatí sa kvôli nemu investovať do vyššej výbavy?
A viete niekto poradiť dobrý zdroj na originálne hliníkové disky Subaru?

Odoslané z E5823 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od Kolben »

Co konkretniho by Te u stresniho okna zajimalo :-) ??? Bud ho tam chces, nebo nechces :-) Tady neni moc co k tomu napsat. Je to proste stresni okno.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
jarocorba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pát čer 30, 2017 6:51 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Corba

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od jarocorba »

Ci nemoze casom hrozit zatekanie a ci vie dobre zastupit ulohu klimy na kratsich jazdach v meste. Je pouzitelne aj na dialnici cca do 100-110 km/h?
Moja predstava je, ze nasadnem do rozpaleneho auta, alebo nalozim rodinu do rozpaleneho auta, otvorim okno na vetracku a po kratkom case auto odvetram a decka v zadu nedostanu prievan.
Klimatizaciu neuzivam v terajsom aute takmer vobec. Aj ked ju nastavim na rozdiel 1 - 2 stupnov, je ju velmi citit, nemyslim zapach, myslim chladny vzduch ktory produkuje. Ale to moze byt sposobene riesenim ventilacie v mojom terajsom aute. Ale mozno klimatizacia a ventilacia v Outback-u je nastavena ovela decentnejsie a clovek ju neregistruje. Samozrejme stale mam na mysli, vonku 34 a klima nastavena na 28 a nie 18.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od spm »

chladny vzduch ucitis vzdycky, klima fouka konstatne nejakou nizkou teplotu a az kdyz to vychladi na danou teplotu, tak ubere. v lete je to auto rozpalene fest, takze bez pruvanu to podle me jen tak nevyvetras nikdy. vyhoda stresniho je, ze se da nechat otevrene pri parkovani a pak se to tolik neopeka... jinak nevim jak na novych, ale na mem starem se da s prvnim stresnim oknem (vyklapeci, ne vysouvaci) jezdit i pres 100kmh, ale nejaky hluk to uz generuje.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
jarocorba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pát čer 30, 2017 6:51 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Corba

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od jarocorba »

A nevadi otvorene okno autoalarmu pri zaparkovanom aute? Tlakovemu snimacu v interiery?
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od Kolben »

Outback a alarm?? To asi ne..... Alarm urcite nema :-) Imobilizer jo, ale tomu je fuk, jestli je otevreny okno. 110 i vic se s tim jezdit da. Pak uz to krapet vic hvizda. Ale neni to nic strasneho.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: kupa Outback 2015, Benzin a CVT

Příspěvek od u-geen »

spm: treba u moji generace uz je ten hluk vyrazne vetsi nez u BH
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“