Nákup ojetého Subaru Outback

Odpovědět
jarda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 65
Registrován: sob úno 28, 2015 6:35 pm
Jméno a příjmení: Jarda Košulič
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od jarda »

Ahoj Cromoly,
Cromoly píše:...do oka mi padl Outback BP, ideálně po faceliftu.
2.5 po faceliftu jsem měl od r. 2013 do 2019, kupoval jsem ojeté pět let staré, původně koupeno v čechách, po prvním majiteli. První majitel se staral tak nějak "základně". Vše autorizák, občas lehce přejetý interval servisu, ale nic vyloženě zanedbané.
Cromoly píše:Dokážete mi říct, kolik vás průměrně stojí servis těchto aut za rok?
U mě to bylo za těch 6 let v průměru 23 tis. vč. DPH ročně. Vše autorizovaný servis, pravidelné prohlídky + co bylo potřeba vyměnit, to jsem prostě nechal udělat. Díly z druhovýroby jsem moc neřešil, na Outback mi nic co se za tu dobu dělalo, nepřišlo vyloženě nesmyslný, ale dalo by se určitě ušetřit aniž by se to výrazně projevilo na kvalitě. Ještě se k tomu možná hodí napsat, že průměrný nájezd jsem za tu dobu měl 20 tis. km/rok. Prodával jsem jej v době, kdy bylo potřeba už řešit výfuky, což by s těmi náklady ještě pohnulo.

Teď mám stejně starý Outback H6 dovezený v r. 2019 ze Švýcarska, a zde jsou náklady na servis zatím 7 tis. rok + jsem nechal před první zimou v čechách nastříkat podvozek a dutiny (i když asi ne úplně nejpečlivějším způsobem, říkám si "aspoň něco"). Je ale třeba říct, že díky covidu jsem za ty dva roky najel jen 15 tis. km.
Cromoly píše:A je někdo tady na klubu, kdo se specializuje na dovoz z Německa. Tady je totiž nabídka dost omezená...
Z Německa nevím, ale kdyžtak mohu poslat kontakt na člověka, co mi dovezl ze Švýcarska. Ale ani tam nabídka není moc velká, zkoušel jsem pohledat tak, aby se to vešlo s dovozem do těch 150 tis. a nenašel jsem nic zajímavého, jen spíš kusy sice za polovic, ale na díly nebo opravu, a pak jeden r. 2006, ale ten by vyšel o něco dráž.
Outback 3.0R AT MY2009 švýcar
Tribeca 3.6R MY2008 američan či kanaďan
Ex Outback 2.5 AT MY2008
Cromoly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte črc 13, 2021 9:02 am

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od Cromoly »

Ahoj,

děkuju všem za reakce! Počítám s tím, že sám bych si tam dělal max olej anebo třeba blbosti, jako výměna stahovačky apod... nemám ale zvedák ani místo, kde bych mohl dělat nějaký věci třeba na podvozku, takže tam bych byl odkázanej na servisy... Jo a jsem z Prahy...

@jarda: za kontakt na toho člověka budu rád... Je to tak, že on najde kousky a posílá je ke schválení, anebo sleduješ třeba mobile.de a když se ti nějakej líbí, tak to ten pán obhlídne a kdyžtak přiveze?
Cromoly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte črc 13, 2021 9:02 am

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od Cromoly »

Ahoj, tak dnes jsem se byl na jednoho outbacka kouknout a projet, byl to 2007 facelift ale ještě se 121 kW motorem a v manuálu. Překvapilo mě, jak moc dole zabírá spojka (v podstatě půl centimetru nad podlahou jsem už nezařadil) a jak krátkej a ostrej má chod... Nedovedu si úplně představit, jak by se s tím jezdilo manželce, takže se asi budu muset přeorientovat na automat a oželet trochu schopností v terénu... No a dvě věci mně na tom autě zarazily - první byla, že dost znatelně kolísaly otáčky při stání na světlech, a to v rozmezí 1000 až skoro 350-400. tady předpokládám, že by mohla být asi jen špinavá škrtící klapka, nebo třeba blbej benzín? No a druhá věc, a tady prosím o objasnění jestli je to vlastnost trvalý čtyřkolky se kterou nemám zkušenosti, anebo chyba konkrétního kusu - při jízdě v táhlé zatáčce s volantem otočeným třeba o 1/8 jsem si všiml cukání volantu jako kdyby se mi s ním někdo snažil trochu otáčet a měl jsem i trochu pocit, jako kdyby se měnila intenzita posilovače řízení a jeho tuhost/míra dopomoci... Bylo to ale dost nepříjemný, měl jsem pocit, jako kdybych jel v nějakejch kolejích, ale silnice byla rovná... Předpokládám, že to byla vada daného kusu?
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od quickly »

Cromoly píše: takže se asi budu muset přeorientovat na automat a oželet trochu schopností v terénu...
Když porovnám v terénu MT (SH) a CVT (SJ), tak automat měl větší a jednodušší průchodnost. U starších aut mám zkušenost jen s 5AT (SpecB a 3.6) a tam terén je taky levou zadní. Podle mne automat je "horší" na okresky a dálnice, ale terén by měl být jednodušší.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od Tapan »

To tahání za volant v mírném rejdu rozhodně normální není. Ovšem u čtyřkolky to můžou dělat i jen nestejně nahuštěná kola nebo kola různých rozměrů. Může to být i něco vážnějšího, ale při takhle málem zatočení nevím, jestli to může dělat viskóza?
Kolísání otáček je taky špatně, může si to přisávat falešnej vzduch nebo tak něco.
Automatu se netřeba bát, ale tu spojku ať si paní zkusí, já jsem taky čekal, že mi Subaru v manuálu žena hodí na hlavu a teď už mi to ani nepůjčuje :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od dracekvo »

Já bych subaru v manuálu nechtěl. Automat je v pohodě i na okreskách i v terénu. Většinou tam hodím za 4 a prostě jedu od 50 do 140. A když potřebuju, tak si řadím sám. Jen dálnice není nic moc v kopci, když člověk potřebuje zrychlit. 4 netáhne a 3 moc točí.
Jinak to cukání do volantu jsem měl taky a možná ještě mám, jen už to nevnímám. Myslím, že mám už vyběhané servo. U mě před výměnou kapaliny silně smrděla spáleninou. Za studena mi to servo kvičí. Ještě jsem se nedostal k výměně toho o-kroužku, což by mohla být také příčina toho nestálého chodu. Ale příjde mi, že po vyměně kapaliny se to o dost zlepšilo.
Očuchej nádobku na servo a poslechni ho.
Kolísání otáček může mít hromadu přičin. Může to být blbost, nebo taky vážnější problém.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od námořník »

Nebo třeba jenom spínání klimy
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od Mira »

Pokud tomu tak moc kolísají otáčky a cuká volant, tak bych od toho rychle utekl. Spojka taky rozhodně není v kondici. Ani jedno není v pořádku a výčet závad čím by to mohlo být může být velmi dlouhý a drahý.
Jinak terénní schopnosti automatu jsou pro běžné řidiče lepší než u manuálu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Cromoly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte črc 13, 2021 9:02 am

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od Cromoly »

Ok, děkuju za ujištění. Už budu koukat jen po automatech a tamto auto nechám někomu jinému... Jen pro info, jednalo se o tenhle kousek: https://www.emilfreyselect.cz/ojete-voz ... d262/57120
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od VDC »

Kolísání volnoběhu v rozsahu několika set otáček je zcela určitě vždycky špatně. Tahání za volant je rozhodně taky špatně.
Pokud to auto bude dělat na první dobrou nějaké takovéhle nestandardní věci, tak od něj dej ruce pryč.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Cromoly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte črc 13, 2021 9:02 am

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od Cromoly »

Naštěstí na koupi nespěchám, tak si zkusím počkat na lepší kousek :)
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od suubaru »

Těch aut přibývat nebude. Jsem skeptický v tom, že najdeš bezchybné auto. Lépe jít do nerezavého kusu s identifikovanými vadami, bezchybné auto nikdo dobrovolně neprodá. Leda z pozůstalosti anebo z nedostatku placu na parkování. Rozhodně automat. Ten od freye se prodá tak jak je. Oni to vědí a proto jej ani neopraví.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Cromoly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte črc 13, 2021 9:02 am

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od Cromoly »

Co si myslíte o OTB s 330 tkm na hrbu s rozvodama dělanýma při 300 tkm? Bude to už kasička, anebo to může být pořád spolehlivý? Jeden pěknej je teď v Chrudimi, ale nemám nikoho, kdo by se na něj se mnou zajel podívat...
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od quickly »

Cromoly: zkus se zeptat u Chalupů v Pardubicích, zda jsou schopni se na to podívat (u AWD je taková prohlídka cca 900 Kč).
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Cromoly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte črc 13, 2021 9:02 am

Re: Nákup ojetého Subaru Outback

Příspěvek od Cromoly »

Díky za tip, zkusím tam zavolat. Jo a ještě se zeptám na jeden konkrétní problém - prý v zimě anebo když se s tím dýl nejezdí tak motor startuje delší dobu. je to vlastnost nebo zase chyba konkrétního kousku?
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“