Subaru SVX (Alcyone)

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od romull »

Krásný auto, doufám že se brzy uzdraví a užiješ si zase spoustu radosti za volantem :drive:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od seatik »

berkut píše: to je to samé, jako je tady na videu a v tomhle vlákně na fotkách :-) v červenočerné kombinaci je v republice asi jen jedno.
Jedno sem videl kdysi u nas v Presticich u Plzne ..cerveno cerna kombinace--ze by ty?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od berkut »

ano, je to z Mafie. Díky za všechny palce, které držíte za svxo, ja už se dokonce modlím, aby tu převodovku dali do kupy. Je možné, že to bylo moje svxo, asi před třemi roky jsem se jedou octl v Plzni, a pak se motal okolo, protože jsem ztratil směr na Prahu a v tý době to měl na den pujčené kamarád z Plzně...
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od VDC »

Berkute a nestála by za úvahu, přestavba na nějakej ten manuál z wrx, když k tomu existujou kity?

[Příspěvek odeslán z GT-S6500 pomocí aplikace Tapatalk] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od berkut »

VDC píše:Berkute a nestála by za úvahu, přestavba na nějakej ten manuál z wrx, když k tomu existujou kity?

[Příspěvek odeslán z GT-S6500 pomocí aplikace Tapatalk] Obrázek

to bych nechtěl, chci aby svx zůstalo co nejvíce autentické, teď tam mám vlastně vše originál, včetně rádia/CD přehrávače. Navíc by to stálo víc, než originální nová převodovka. Tak prý je spálená celá sestava druhého převodového stupně, na vině prý byl nedostatek oleje. S tím ovšem nesouhlasí druhý servis, prý dali do převodovky oleje podle předpisu výrobce a vše kontrolovali. Tak teď čekám, jak se to vyřeší...
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od VDC »

To samozřejmě chápu, že to chceš mit originál.
Držím palce, ať to brzo dobře dopadne!

[Příspěvek odeslán z Dell Streak pomocí aplikace Tapatalk] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od berkut »

tak už zase přede a jezdí, pánové, jezdí!!! Ještě vyléčit pár drobností a nasadit originál kola a půlroční léčba by mohla být zcela úspěšná, dělá se na tom

Obrázek
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od Slavek_xxx »

To je krasa :826: . Prevodovka uz je cajk?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od berkut »

Slavek_xxx píše:To je krasa :826: . Prevodovka uz je cajk?
ano je, svxko dnes bez problemu zvladlo 300 km z Moravy do Prahy v kuse a bez zaváhání, a krásně při tom předlo, ježíš, ani jsem si neuvědomoval, jak mi ten zvuk chyběl, než jsem ho zase slyšel :-)
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od VDC »

Tak to teda velká gratulace a závist. :845: Předpokládám, že už to nebude "daily car", nebo zase jo ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od berkut »

VDC píše:Tak to teda velká gratulace a závist. :845: Předpokládám, že už to nebude "daily car", nebo zase jo ?
trefils hřebíček na hlavičku, už nebude, po těch peripetiích, z garáže ho vytáhnu jen o "sobotách a nedělích" :-). Už 4 měsíce mi každodenně slouží lego a jsem spokojenej :-)
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od VDC »

Tak to je dobře. Vzhledem k vyjímečnosti vozu a nedostupnosti některých dílů, třeba převodovek....by to bylo nerozumný. :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od berkut »

VDC píše:Tak to je dobře. Vzhledem k vyjímečnosti vozu a nedostupnosti některých dílů, třeba převodovek....by to bylo nerozumný. :845:
už jsem byl přiveden k rozumu :-) teď ještě aby bylo rozumné svxko a nezlobilo :-)
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od jarkantor »

Hele a jen tak ze zvědavosti - kde ti to primárně pomrvili a kde ti to pak dali do kupy? Ať se ví, komu se eventuelně vyhnout...
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Subaru SVX (Alcyone)

Příspěvek od berkut »

jarkantor píše:Hele a jen tak ze zvědavosti - kde ti to primárně pomrvili a kde ti to pak dali do kupy? Ať se ví, komu se eventuelně vyhnout...
tak to ti neřeknu, protože to nevím, auto bylo v AWD, odtud poslali převodovku do KAPS v Kojetíně. Odtamtud se vrátila do AWD, tam ji dali zpět do auta a pak to začalo. Auto jsem dostal, prevodovka po pár kilometrech začala opět haprovat, vrátil jsem ho hned druhý den. AWD celé auto poslalo do Kojetína zpět. A pak trval několik týdnů mezi nimi spor o to, kdo za to může. KAPS tvrtdil, že v AWD dali do převodovky málo oleje, AWD tvrdili, že udělali vše podle předpisu výrobce a chyba musí být tedy jinde, nedokážu rozsoudit kde byla pravda, každopádně AWD a KAPS spolu spolupracovali, co vím, docela dlouho (po mém svx už nespolupracují, jak jsem pochopil). Skončilo to tak, že AWD zaplatilo náklady na další opravu převodovky, ale dopravu auta zpět do Prahy už jsem si musel zařídit sám, také jsem zaplatil na doporučení KAPS výměnu hydraulického rozdělovače převodovky (vlastně její mozek, v něm možná byla prapříčina původní poruchy, proto jsem ho nechal vyměnit preventivně). V KAPS navíc zjistili, že byla poškozena jedna trubka hydraulického rozvodu, která vede kolem převodovky (to nevím, kdo to má na svědomí), díky tomu jim prý při zkušební jízdě praskla hadice téhož rozvodu u motoru, takže se čekalo dalších 14 dní na nové z Japonska, a já to samozřejmě zacáloval. Oba servisy se ke mně chovaly korektně, ale spolupráce jim zahaprovala, a kde byla chyba ví asi jen bůh.
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“