Telefonování v autě

Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od HonzaCZ »

Hetzer: To mě napadlo, ale určitě propojení originál rádia s originál changerem je nejen audio, ale i datový (- logický), když se dá ovládat z panelu rádia, tak jestli by to přepnutí vstupu nešlo nějak vynutit takhle.

Jinak jsem zjistil to zapojení - konrétně u Parrota je přímo v jeho jednotce zesilovač a zapojí se mezi rádio a repráky a když je aktivovanej Parrot, tak se odpojej repráky od rádia a posílá do nich svůj signál. Na HF funkci asi ideální (resp. jednoduché na zapojení a nenáročné na stávající vybavení v autě), ale na poslech hudby bych řekl zcela nedostatečné (novější Parroty uměj z USB hrát MP3). Proto bych chtěl dostat signál z parota nejdřív do rádia, ale nevim, jestli to moje rádio má vstup jinej než ten changer (asi ne, nevim, jak by se aktivoval). Ani na schématech jsem to nenašel.

Jiný rádio se mi kupovat nechce, mám tam originál 2DIN Subaru na kazety a CD a hrozně se mi líbí - velká tlačítka, žádné zbytečné funkce, pěkně hraje, dobře čitelnej displej.....jen kdyby hrálo aspoň hudbu z CD-RW, ale jako vypalovat všechno na CD-R a pak s sebou vozit desítky placek mi nepřijde ideální.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od hetzer »

HonzaCZ: vyhod z toho Parrota origo zesik a nahrad ho kvalitnim 8)
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od HonzaCZ »

hetzer: No to vůbec neni špatnej nápad, kdyby byl z rádia nezesílenej line out, z parrota taky, tak bych si tam dal pořádnej zesík, k němu přímo zapojil repro... :-)

Budu to muset prozkoumat asi prakticky...

Jako úplně nejvíc by se mi líblo 2 DIN, jednoduchý rádio s integrovanym BT, USBčkem, hrající MP3... takový jsem našel jenom 1 - nějakej Pioneer asi za 8 litrů. Což by se teoreticky dalo zkousnout, ale ani nevim, jestli se tam dá misto originál 2DIN rádia dát jiný...?

http://www.cz.pioneer.eu/eur/products/2 ... index.html
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od hetzer »

HonzaCZ: jestli je origo opravdu 2DIN a ne jen podobny rozmer tak by to melo jit :826:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od HonzaCZ »

hetzer píše:HonzaCZ: jestli je origo opravdu 2DIN a ne jen podobny rozmer tak by to melo jit :826:
No to bude pravděpodobně ten háček :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 516
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od šintr »

Já používám spojení telefonu s autoradiem přes bluetooth a jsem docela spokojený, protože v autě netrávím celé dny, takže mě připadá zbytečné pořizovat pevnou sadu. Prošel jsem několik typů rádií, než jsem se dopracoval k Blaupunktu Hamburg MP68, který funguje naprosto splehlivě. Při sednutí do auta a zapnutí rádia se automaticky spáruje s mobilem (rozpozná až 5 telefonů) a má i synchronizaci telef. seznamu se spárovaným telefonem. Jenom má problémy s českými znaky, ale to je problém asi dost obvyklý.
Jinak i já si všmám, že čím dražší auto, tím častěji má řidič telefon u ucha a velmi často to jsou přísušnice něžného pohlaví. :drive:
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od tango »

Přesně a pak to dopadá jako ta baba v tý reklamě ::-DDD: . No zkrátka myslím si, že i jídlo je horší, ale to telefonování je asi horší, protože nechápu proč ho zakazujou :713: . Jinak si myslím, že když má člověk AT tka si tam může pomalu dělat co chce a je to v pohodě :supeer: . Ale je to otázka názoru . Někdy to jde a zkrátka nějdy to nejde jako v životě :690: :690:
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od HonzaCZ »

tango: to máš pravdu, od tý doby, co má kamarád AT, tak se z jeho auta stalá pojízdná telefonní budka :-))
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od tango »

No a je to vyřešený, všichni si koupej AT a bude pohoda ::-DDD: ::-DDD: . No to zase ne. Já bych někdy mobil zrušil a nechal jen pevné linky a záznamníky to byl klid :drive: :supeer:
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od Mira »

Ježiši chlapi, dneska se dá pořídit autorádio se všim i za míň jak 3 tisíce. A umí to i ovládání hlasem, když ho nemáte v telefonu. Máme ho v dodávce, automaticky rozpozná telefon (umí jich 9) a jedete. Pokud chci telefonovat, musim ho ztlumit aby slyšelo pokyn 'telefon'. Potom řeknu koho a už to volá. Pravda, že rádio stojí za starou belu, ale to telefonování je naprosto super. Ve svym mám Sony z BT HF. To sice nemá tel. seznam, ale zase rádio je super. Prostě stačí mít BT zapnutý na telefonu a můžu měnit auta jak chci a furt volám. Navíc u obou rádií je ještě možný natáhnout mikrofon a nemuset mluvit do rádia. I když obě mají 2 mikrofony - po jednom na každý straně. Přitom žádná zpětná vazba, skvělej zvuk. A když zapomenu s sebou CD, hraju přes telefon. Ale stejně dyž telefonuji, zastavím, protože mě to prostě rozptyluje. Na cigára sem zvyklej a kouřím na pohodovejch úsecích nebo v zácpách což je v Brně a na dálnici normálka. A kouřim pouze do rychlosti 80 km/h, protože mám u toho otevřený okno a při vyšší rychlosti už je to hroznej průvan a randál, že neslyšim rádio. Takže pokud na dálnici pomine ucpání, brzdim provoz dokud nedokouřím :wink: .
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od HonzaCZ »

Mira: No to se sice dá sehnat za 3, ale je to, jak sám píšeš, humpl - aspoň tedy rádiová část.

No a můj požadavek byl 2DIN, ale s tím je hroznej problém. No nejlepší asi bude, když navštívim vrakáč a dám tam panel pro 1DIN rádio + přihrádku :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od Mira »

Jasně rádio hraje jenom ve městě, protože to nemá žádnou citlivost. Jinak zvuk na ty repráky co tam byly je dostačující, lepší nebude, to by muselo být jinak ozvučený. Ale je to dodávka, dveře z plastu, tak to ani nemá moc cenu. Telefon je ale fakt špica a o to šlo. BT je tam té nejvyšší řady.
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od CoZmo »

Leta pouzivam BT spunt do ucha od kluku z ericssona...stalo to 500, do nabijecky to jde 2x mesicne, konektivita luxusni a kdyz se neco posere, tak muzu zmatene pobihat (nejen) kolem auta a resit problem...to ty integrovany veci proste neumi...a navic mam rad soukromi pri telefonovani a nepotrebuju, aby se rozhovoru ucastnili vsichni v aute...takze pro me jasna volba vcetne vyrobce, protoze zrovna v tehle oblasti konkurenci utek mi prijde dost...

A vzhledem k tomu, jak strasne moc jednoduchy to je (strcit na ucho a stisknout cudlik) a jak strasne malo to stoji...tak mi vysvetlete, proc kdyz vidim ve meste borecka v mustangu nebo lambu, tak ma vzdycky na uchu prilepenou svitici pixlu od nokie??? Na auto ma, ale na HF neee? Tsy krato, komfort je nesrovnatelnej a tom ostatnim ani nemluve... :839:
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo je to přesně, jak píšeš. Přijde mi, že čim dražší auto, tím častěji má tatranku u ucha. Druhej extrém jsou pak ženský, který sotva stíhaj vnímat okolní provoz zároveň s ovládáním auta a ještě do toho žvaněj do telefonu...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
roza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 126
Registrován: stř zář 23, 2009 6:23 pm
Bydliště: Praha

Re: Telefonování v autě

Příspěvek od roza »

Tak musím opravit někoho, kdo už tady psal, že telefon za volantem je za dva body. Je prý za tři body. Říkali mi to dnes ctihodní mužici v uniformách když vypisovali blok. A navíc jsem musel přihodit tisícovku. :sibenice:
Když už hrabat, tak všema čtyřma.

Subaru Outback 3.0 AT MY04
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“