Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Odpovědět

Zdaji se vam pravidla prisna?

Jsou moc prisna
11
46%
Jsou akorad
13
54%
Jsou malo prisna
0
Žádná hlasování
Chci uplne jina pravidla
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3143
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od Albi »

Albi:
O pozdějších úpravách pravidel je možné informovat členy pomocí soukromé zprávy. Já osobně bych byl však rád, kdyby si členové sami sledovali aktuální pravidla a jednou za čas si je přečetli a nečekali, až jim někdo informaci pošle zprávou (zpráva s případnými změnami však bude pravděpodobně i tak zaslána uživatelům). :wink:
jde jen o detail, ale dovolím si skromně odporovat :811:
chceš říci, že si třeba jednou za 3 dny nebo za týden máme po večerech všichni povinně přečíst pravidla - abychom zjistili, jestli náhodou není nějaká změna (což bude, až se to ustálí, tak jednou dvakrát do roka, jestli vůbec) ??? no já ti nevím, mám lepší zábavu na dlouhé zimní večery :845:
(ale je pravda, že bychom je pak znali z paměti :850: )
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od saburafu »

Albi:
Nemyslel jsem to tak, že by je měl člověk číst každý týden apod. Ale spíše bych to viděl na věc ala "neznalost zákona neomlouvá". Nikde, kde jsem registrovaný, mi pravidla nebo jejich úpravu nezasílají k seznámení. Každý člen, i nově příchozí si musí ty pravidla najít sám a seznámit se s nimi sám. Nerad bych tu pak četl nějaké výlevy, že je uživatel nečetl a že tak nevěděl, že je porušuje a bla bla bla...
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od Bidlo »

Myslím že zmínka o tom, že se mají dodržovat zákony, je zbytečná, neboť to je logické.
Zmínka o zákonech ČR a EU je naprosto zbytečná, protože jim stejně nikdo nerozumí. Pokud není právník.
Pokud je právník, tak jim taky nerozumí. Jenom má lepší kvalifikaci k tomu, aby se hádal s jinými právníky. Pokud mu za to nějakej blbec platí.
Podle mě je nejjednodušší řešení následující:
Vycházel bych z toho, že každý uživatel je a) svéprávný a b) má zdravý rozum.
Pokud moderátoři dojdou k názoru že položka b) neplatí, zavedou osvícenou diktaturu. Proti osvícené diktatuře moderátorů není odvolání.
Kolem uplatnění pravidel vždycky budou hádky.
Ale při tomhle systému se ušetří hromada zbytečných keců, protože prudil bude mít ban a zbytku uživatelů to nebude vadit.
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od mack »

Tak mne se ty pravidla zamlouvaji,je tam jasně napsáno co a jak,každý normální člověk je bude respektovat a nemá cenu se hádat o slovíčka,stejně se ukáže až po nějaké době jesli jsou dobrá nebo ne :pr:
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49231
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od VDC »

Bidlo píše: Podle mě je nejjednodušší řešení následující:
Vycházel bych z toho, že každý uživatel je a) svéprávný a b) má zdravý rozum.
Kdybychom vycházeli z toho, že je každý uživatel svéprávný a má zdravý rozum, tak žádná pravidla nesepisujeme. Já osobně žádná sepsaná pravidla nepotřebuju, abych věděl, jak se chovat. Pravidla se sepisujou právě pro ty uživatele, kterým se pak musí mávat před ksichtem papírem, kde jsou sepsána a kde je vidět, co porušili. :4690:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od Rudolfo »

Víceméně nemám připomínek.

Schválená pravidla bych strčil na hlavní stránku "Náš portál" do prvního menu - informace o klubu a tak. Pokud by došlo k závažnější aktualizaci pravidel, tak bych udělal na webu po přihlášení nějaké vyskakující okénko, nebo přímo do aktualit - by byla hláška o změně pravidel. Takže bych to žádnými interkami neřešil.

Někteří tady hovoří, že je pravidla omezují a svazují. Ovšem si neuvědomují, že pokud nebudou nějaká pravidla, tak naroste hromada práce administrátorům. Je to časově náročná práce a hlavně nevděčná. Mějme tedy ohledy a úctu k těm, kteří na úkor rodin a svých blízkých mají čas a chuť pracovat pro nás ostatní - pro náš web.

Snižovat přísnost pravidel lze lehce, ale přitvrdit - to by bylo horší. :655:

Udělejme poslední kolo připomínek a uveďme pravidla do praxe. Lepší nějaká schválená pravidla teď, než žádná a deset let diskusí o tom, jak to kdo cítí a myslí.

A jak to řekl Tom - 95 % lidí co tu jsou, žádná pravidla nepotřebujou....

Proto musí být přísnější pro těch 5 % :850:

Tak to cítím já :718:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od RallyCAD »

Na tom něco je Rudolfo :pr:

Ovšem, méně pravidel = méně regulace = méně práce moderátorům, či se mýlím?
Toto je jedna cesta k úspěchu, tzn. dokonalá pravidla a libovolný strážci.

Druhá cesta je minimum pravidel a moderátor se silným mandátem. Prostě dát
někomu důvěru a nechat spoustu věcí na jeho vlastním uvážení. To je klasická
zastupitelská demokracie :pr:

A nebo si zvolit tyrana a nic neřešit ::-DDD: :657: :baseball: :690: :815:
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od Rudolfo »

TO: RallyCAD

Člověče, to si tak nejsem jistý :655:

Pokud chceš udržet nějakou úroveň webu a pravidla nebudou, tak by se z toho asi určitě administrátoři :zachod: :zachod: :zachod:

Samozřejmě i webů, kde je úplná volnost (dle mne chaos a anarchie ) je dostatek, je to otázka volby každého z nás.

Tyto weby však můj šálek kávy zrovna nejsou :718:

offtopic Ovšem, aby jsme nezklouzli mimo téma a neporušovali pravidla ::-DDD: Patří to spíš do Velkého bratra :845: :845:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od šintr »

K bodu jedna - Co se rozumí pod pojmem opakovaně? Jednou, dvakrát, třikrát nebo to bude záviset na sympatii či antipatii k té které osobě?
U napomenutí by mělo být zřetelně uvedeno, že to je z pozice admina/moderátora a ne jenom vyjádření osobní nevůle.
Dále mám pořád problém s bodem 9. Budu se opakovat, ale když budu mít pocit, že mě někdo "vychovává" neprávem interkou, odpovím mu interkou, ale když mě postaví na pranýř, měl bych mít veřejný prostor k obhajobě, byť třeba nějak omezený.
K bodu 13, proč upravovat? Buď je to příspěvek nevhodný, pak se přesune do senkruvny nebo nevhodný není. A jestli má někdo pocit, že autor má ne zcela přesné informace, může ho slušnou formou upozornit v odpovědi, jak už tady někdo navrhoval.
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od Rudolfo »

TO: Šintr
Koukni na stránku 12 Subarufu znovu zrekapituloval všechny připomínky. Bod 13 je teď bod 12. Víceméně je to možnost pro administrátory technicky zasáhnout do příspěvku. Špatný odkaz, chybné zobrazení, přesunutí do jiného vlákna, sloučení příspěvků a tak. Tak to aspoň chápu já.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od šintr »

TO: Rudolfo
Děkuji za upozornění, já už se v tom nějak neorientuji - minule byly změny na první straně, kde je mezi vykřičníky napsáno "aktuální". :839: Omlouvám se za působení chaosu.
S tou poslední verzí nemám problém, jenom bych preferoval, aby bylo jasně stanoveno, kolikrát bude napomenutí před vyhazovem, aby se předešlo diskuzím proč někoho vylučujeme po třech prohřešcích a někoho až po šestém. Plus to, aby ono napomenutí bylo podáno naprosto jednoznačným způsobem z pozice moderátora/admina a zabránilo se tak výmluvám, že to byla jenom diskuze.
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od Rudolfo »

Poprosil bych Hetzra, aby na první straně ty pravidla aktualizoval dle sumarizace Subarufu na straně 12, aby to bylo jasné všem.

Když označení aktuální na straně 1, tak aby to tak fakt bylo a přidal bych tam k datu xx.xx.2010. Pak se v tom budeme všichni perfektně orientovat.

:diky: :diky: :diky:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od saburafu »

Příspěvek na první stránce jsem upravil dle aktuálního návrhu pravidel pro diskuzní fórum. Raději bych však zůstal u vkládání aktuálních návrhů pravidel průběžně do diskuze, aby to lidi nemátlo. Jednou tak a pak zase tak. Je mi jasné, že je to pak matoucí. Přijde, mi, že pak bude srozumitelnost diskuze lepší, když se bude reagovat na věci do ní průběžně vložené, než reakce na něco, co je na první stránce diskuze.
Každopádně, teď je aktualizovaný i hetzerovo příspěvek na první stránce.

Rudolfo:
S těmi úpravami příspěvků si to pochopil správně :826: Přesně tak je to myšleno.

RallyCAD:
Fórum bez pravidel je dosti nešťastná věc. Nějaká pravidla musí být a ty pravidla moderátorům a administrátorovi spíše pomáhají, než že by jim přidělávaly více práce oproti variantě bez pravidel. Toť můj názor. Jedná se jen o nějaké střídmé udržování rozumného "chodu", mohu-li to tak nazvat. Nic víc. S tím silným mandátem moderátora/moderátorů bych byl opatrný.

Souhlasím, že bude asi srozumitelnější, když bude definovaný počet upozornění při porušení pravidel. Čekám, až zde budou reakce od více uživatelů a pak to snad už nějak doladíme k úplné spokojenosti.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od HonzaCZ »

No a teda teď mají moderátoři hodně práce, když nemáme pravidla? No ofense - jen se ptám :690:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrh pravidel - aktualni navrh v prvnim prispevku!

Příspěvek od saburafu »

HonzaCZ:
Ne, ale při moderování se budou moci o něco přít, když se bude někdo čertit. Bez pravidel by bylo obtížné obhájit jednotlivé úkony moderátorů nebo administrátorů. Pravidla taky usměrňují práci moderátorů a administrátorů.
Odpovědět

Zpět na „Web, připomínky, dotazy, komentáře“