SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22698
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jsem si to tahnul sam, vsichni jsou OK :-DDD v patek se jeste zastavil Ondra na diagnostiku. A tece to fakt z chladice, takze celkem prkotina... ale mohlo se to vysrat jindy :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22698
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Achjo... poridim si nekdy nejakou vec, co se neposere? Jeste ze jsem to dal do tech gelovejch, jednorazovejch spojek... :-DDDObrázek

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Ono se to rosí ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22698
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jedno, druhy je dobry. Takze asi nekde lehce netesni (vcera jsem s tim jel za deste)

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

To nasere. Ale nepřekvapí. Já si před dvěma lety koupil za dvojku homologovaný led mlhovky, jakože kvalita a v obou je voda.
Takže jsem se šel podívat po účtu, že je vyreklamuju a zjistil jsem, že záruka prošla na konci května.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22698
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tyhle naštěstí v záruce ještě jsou, jsou tam pár měsíců, tak jim napíšu a uvidim co mi řeknou. Nicméně jsem kupoval LED světla v domnění, že nebudu muset na ty světla už sáhnout... takhle jsem tam mohl nechat ty žárovkový :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3175
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od dracekvo »

Mám na vozejku nějaký světla z výroby. Už jsem byl na technický, takže ho mám víc jak 6 let. Za celou dobu jsem neměnil ani žárovku. Možná jsem jen čistil nějaký kontakt. Už se nepamatuju.
Ale do toho led řešení bych nešel. Už jen kvůli těm bliknám. Je tam nějaká elektronika a raději jednou za x let vyměním žárovku, nebo to prostříknu kontaktolem, jak řešit, že to z ničeho nic umřelo a dokud neseženu nové světla, tak s vozejkem nemůžu jezdit.
Já mám k těm LED světlům určitou averzi. Vidím jak doma ty slavné led umírají. V led páskách občas přestane fungovat nějaký segment. A když jsem koupil outbacka, tak tam parkovačky a blikny byly v led od předchozího majitele. Půlka těch smd diodek na všech žárovkách už nesvítila.
A taky na silnici vidím haldu těch vysvícených LED denních světel, které sotva mžourají.

A trošku z praxe. Vyrobit vodotěsnou věc, která se zahřívá je téměř nemožné. Při chladnutí to do sebe táhne vlhký vzduch a po ohřátí se tam vysráží. Proto všechny originální světla mají někde odvětrání. Tyhle to mají, nebo jsou uzavřené?
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22698
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

No ono jestli jsi to tady četl dříve, tak s těma žárovkovými světly to žádná sláva taky nebyla :-D Když jsem ten vlek koupil a odjížděl jsem s ním od majitele, tak jsem na to koukal a svítilo všechno. Při první cestě s nákladem mě tu pak naprášil mnov, že mi půlka těch světel nešla :-D Tak jsem to otevřel a začal řešit, část těch kontaktů byla zoxidována, tak jsem to očistil a podobně. Nicméně největší problém bylo naohýbání těch plíšků. Každopádně jsem to rozchodil, ale po první cestě za roh přestalo fungovat brzdový světlo. Tak jsem to zase naohýbal, asi 3x se to opakovalo a prostě tahle jedna žárovka se pokaždý posrala, jakmile se s tím vlekem popojelo. Navíc někde bylo horší připojení na kostru, protože bylo při puštění blinkrů vidět, že tam mžourají jiné žárovky. Tak jsem se tenkrát naštval a objednal ty LEDky, kde žádné ohýbací plechy nejsou... a teda doufal jsem, že když je to z výroby zatavené a nerozebiratelné, že do toho nenateče a v tom mě překvapili :-D

Co se týče vysvicování, nevím, ale tyhle LEDky svítily tak asi o milion lumenů víc, než ty původní žárovky...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3175
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od dracekvo »

Nicméně pozitivní je, že někdo ty uličky prošlapává a ostatní se můžou poučit :-)

Jestli správně koukám, tak na vozejku mám nějaké světla pod označením FT-88. Zatím po 6 letech jsou OK.

Pokud tam byl dlouhodobě špatný kontakt, tak se nejspíš ten plýšek vyhřál a už nepružil a pořád se povoloval. Takové světla samozřejmě nemá cenu léčit a jistota je vyměnit.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

No já už bych na káru žárovkový světla nedal. Téměř nikdy to nesvítí všechno. Furt se tam řeší nějaký nekotakty.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22698
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Z eshopu už mi napsali, že se omlouvají a ať to pošlu. A poslali mi i fakturu, kterou jsem ztratil. Takže to asi dopadne, jenom to jebání s tím... :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

No tak to je dobře, že se k tomu postavili čelem !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22698
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jinak jsem teda čekal nějaký vtipy na Forda a ono nic, to jste mě zklamali :-DDD :-DDD

Ale mám alespoň porovnání tahání přívěsů s MPVčkem, která, ačkoliv nevím úplně proč, mají na poměry osobáků většinou dost velké limity na tažném (do papírů jsem teda nekoukal, ale tažná prodávaná na S-Max mají většinou uváděnou váhu 2,2t):
  • Faktem je, že to auto poměrně dost maskuje přítomnost přívěsu za sebou. U Otb u prázdného vleku cítím přenesené rázy do kabiny (jak nezatížený vlek poskakuje na nerovnostech) a u naloženého zase naopak jak strká do auta. To ten S-Max nedělal, když byl vlek prázdný, tak pokud jsem s ním nevzal nějaký super hnusný retardér, tak jsem o něm nevěděl a i naložený v podstatě v tom autě, kromě toho, že blbě táhlo, nebyl poznat.
  • S-Max měl nějaký automat, jaký nevím, ale nejspíš nějaká dvojspojka. Nicméně mělo to vícero kvaltů, což se taky celkem hodilo. Do kopce si šlo něco vybrat, kopce dolů na okresce jsem teda taky jezdil už spíš na dvojku, kdy to řvalo jako tur, ale brzdilo to. U Otb je ta dvojka dlouhá tak, že stejně ty kopce ještě většinou musím brzdit.
  • Naopak absence hydroměniče je hoooodně velké minus. Naštěstí jsem se s tím z nuly musel rozjet asi jenom 3x, ale bylo celkem poznat, že to (na té třecí spojce) trpí a rozjezd trvá poměrně dost dlouho. S Otb jsem si jednou zapomněl zapnutý Hold a ještě jsem s ním vyrazil z nuly proti kopci. A rozjelo se to, tady bych tu spojku asi upálil s takovým nápadem :-D
  • Motorově se to překvapivě chovalo dost podobně. Čekal jsem, že nafta, co táhne odspodu to dá s prstem v nose, ale chování mi přišlo dost podobné (s bonusem toho, že víc rychlostí v převodovce dává více možností). Kopce na okresce se to taky muselo poměrně dost točit. Stále mi teda zůstává záhadou, jak to ty polské dodávky, co má jeden osobák na sobě a další dva na plaťáku za sebou, dělají, když tam zas tak velké motory taky nejsou :-D
  • A za mě teda nejhorší rozdíl: až zase někdo bude tvrdit, že 4x4 je u nás úplná zbytečnost, tak bych ho něco takového nechal táhnout :-D Jelikož těžké vleky zásadně tahám jenom když napadne metr sněhu, řádí orkán nebo alespoň chčije tak, že vznikají lokální povodně, tak jsem si to v praxi vyzkoušel. Padaly hovna s hákama, že nebylo vidět na krok, do toho jsem tím nákladem poměrně dost zatížil prdel S-Maxu (a ten vlek je poměrně dost malý na to, aby to tam šlo naložit jinak) a v tom prudším stoupání okolo Barrandova mi blbě padla červená na semaforu. Ačkoliv se mi povedlo ke křižovatce doplížit tak, že jsem úplně nezastavil, tak se mi to při rozjezdu rozhrabalo a nechtělo se to hýbat dopředu. To se mi celkem sevřel řitní svěrač :-DDD Naštěstí teda jsem našel polohu, při které jsem měl zrychlení jak naložená parní lokomotiva, ale sunul jsem se dopředu. Kdybych v tý křižovatce musel zastavit, tak tam asi stojím ještě teď :-DDD Když vezmu, že s H6kou jsem se s naloženým platem rozjížděl ze stání do kopce na trávě se sněhem... :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3651
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od StandaB »

Jendo, opet jsi nezklamal. :-DDD Ale popisujes tvrda fakta. Podobne zkusenosti mam se Seat Alhambra. :-)
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od masha »

Pochopil jsem dobře že chválíš forda?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“