zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10665
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od podvlada »

Přední podložky taky podle vzoru předsedy Tomáše dělám s offsetem, aby to šlo doladit, ale 5cm podložky už můžou bejt zas na hraně i s offsetem. Ty další držáky jsou dost pravděpodobně pro stabilizátor, ikdyž kdo ví, k čemu jsou ty dlouhý šrouby a tlustý podložky - to je jak pod nápravnici, ale když už, tak to chce víc, tohle je málo...
Podle obrázku odhaduju, že by to mohly bejt stejný podložky jako pro BR Outback, ale chtělo by to přesný rozměry.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49284
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od VDC »

U SJ se zcela jistě musí podložit nápravnice i ramena, minimálně vzadu. Všechny nový modely mají krátký ramena a minimální křížení.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10665
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od podvlada »

Tak to jsme v háji, to (zatím) neumím :-)
Koukam na různý varianty těch lift kitů, pokaždý je k tomu nějakej neidentifikovatelnej bordel. Přijde mi, jak kdyby vzali krabičku bordelu z dílny a tak to k tomu pohodili, aby zmátli konkurenci :-DDD
Válečky jsou jasný, ty patří pod nápravnici. Případně nějaký kvádříky pod rameno, asi. Ale sem tam je tam tenkej pásek, sem tam tenký válečky, ... nevim no.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49284
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od VDC »

No musí se najít někdo, kdo přistaví auto. A nebo se prostě spokojí s max 30 mm vysokejma podložkama.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Nico
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 10, 2024 9:52 am

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od Nico »

Ahojte clenovia klubu.
S najvacsou pravdepodobnostou sa stanem majitelom Subaru, konkretne Outback, H6 2008. Rad by som sa vam predstavil, som Nico, je to moje prve Subaru. Nakolko som vyrastal na Land Roveri, moja hlava citi nutkanie uz dost vysoku svetlu vysku Outbacka este zvysit.Citam forum pozorne a dlho, no napriek tomu je par otazok, na ktore by som rad poznal odpoved od skusenych.
Dvihnut by som chcel urcite, tie 3 cm by boli super, aj 5, nasledne by som chcel dat vacsie gumy, a to konkretne 215\60 r17..... tu je otazka, ci sa to ymesti do blatnikov, oproti povodnemu 215\55 r17 je to rozdiel minimalny,cca 2cm v priemere, no nemam to fyzicky odskusane... ide o to, ye by som tam rad dal nejake AT a tie sa vyrabaju len vo vacsich rozmeroch...
Konkretne teda, keby som sa vedel k podlozkam dostat, bol by som velmi rad, a keby mi to niekto bol ochotny aj namontovat, velmi rad si spravim vylet, zoznamim sa a urcite budem mat milion otazok.

Dufam ze som nezaprasil vlakno, naozaj som hladal to spravne, kam sa vsunut, ked tak, presunte ma kam patrim. Zdravim vas este raz a tesim sa na komunikaciu s dalsou partiou ludi so spolocnym zaujmom.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16159
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od quickly »

@Nico vítej u nás na SFC *_*=*_* , musíš ještě napsat 2 další příspěvky, které odsouhlasí někdo z adminů, a potom budeš moci psát bez odsouhlasování a posílat interku.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Nico
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 10, 2024 9:52 am

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od Nico »

Dakujem,
rozhodne pisat budem. Teraz len aby sa pravdepodobnost stala realitou a coskoro vam Outbacka predstavim a zacneme dvihat.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10665
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od podvlada »

Ahoj a vítej :-)
H6 je super volba.
Sám mám zvýšeno o 3cm podložkami tlumičů a nápravnice o 2 cm. Důvod podložení nápravnice je jednoduchý - ten multilink je předimenzovanej a šponuje se. Taky nejsou nastavitelný odklony vzadu, a sbíhavost omezeně, takže v případě zvýšení je odklon na hraně a sbíhavost jakbysmet. Podložením nápravnice se to srovná. U 5cm liftu by to byla nutnost.

Často lidi dávají buď 3cm lift P+Z a to je vše, geometrie vyjde na hraně, kosti stabilizátoru ještě vystačí... ale je to kus od kusu. Někdo dá 3 cm a podloží nápravnici (lepší, ale dražší). Někdo i větší lift a podložení nápravnice. :-)

Já můžu nabídnout podložky tlumičů, sada za 2500,- Kč, nebo případně komplet kit na BP Outbacka za 5000,- Kč - podložky tlumičů, zadních ramen, válečky pod nápravnici, delší šrouby. To je teda teď ve fázi testování u kamaráda, kterej se to chystá použít, takže čekám na verdikt, jestli to je komplet OK. Bohužel nemam fotky, ale delší šrouby si představit jistě dokážeš, a podložky pod zadní ramena vypadají jako na fotce níže :-)

Ohledně pneu, já mám aktuálně 215/65/16, což je podobně velká pneu jako ta 215/60/17 co chceš ty. Vzadu nebyl problém, vpředu víceméně taky ne, jen jsem na plastovém podběhu nahřál takové vystouplé žebro v zadní části, které kryje svár karoserie, ale má asi 2cm rezervu. Vpředu to občas trochu oleštilo tu plochu, ale nic drastickýho. Já už to mám tak uřezaný a nastavený jinou folií, že sériový stav nejsem schopen posoudit :-) ale vím o dalších dvou H6 BP, které mají ty samý pneu jako já a nemají problém. Lift na to nemá téměř vliv.
Přílohy
IMG_5214.jpeg
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10665
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od podvlada »

Zapomněl jsem doplnit - podložky mohu udělat jak 3 tak 5 cm (nebo v podstatě jakkoliv), podložení zadních ramen a nápravnice mam dělaný na výšku 3 cm. Kombinace 5cm podložek tlumičů a 3cm podložení nápravnice by mělo být v pohodě.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Nico
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 10, 2024 9:52 am

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od Nico »

Dakujem za okamzitu odpoved...
V konecnom dosledku pojde i tak o kombinaciu velkosti kolies a liftu. Najhorsie je, ze si to clovek takto tazko predstavi, ked nema pred ocami konkretne auto. Ak podlozenie napravnice pomoze, urcite do toho pojdem. Pises, ze mas 3cm podlozky a 2cm napravnice.... da sa niekde vidiet tvoje auto zboku?

Toto by mohlo byt moje... foto.
Přílohy
IMG_20240308_181932.jpg
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od wenzel »

@Nico Vítej a kdyby sem @podvlada nedal žádný foto, připomeň se mi zítra v SZ a já ti pošlu pár fotek nebo i video jeho auta ze Severky. Jinak: video bude, jen není furt na čem sestříhat 😉
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10665
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od podvlada »

Tady je nějaká starší, kde je fakt z boku. Je to myslím čerstvě po instalaci podložek, nebo tlumičů, mezitím si to trochu sedlo :-)

Jestli máš Wenzel něco aktuálního, tak dávej :-)
Přílohy
IMG_1466.jpeg
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1764
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od Cliffer »

@Nico Vítej u nás :-) mrkni do meho vlákna a najdeš i černýho oťase z boku.
viewtopic.php?t=7801&start=391
Trochu to vypadá padlý na zadek, ale to jen zkresluje. Mám nový zadní pružiny i tlumiče. Na Démonovi je lift 3 cm předek, 3,5 cm zadek, 2 cm podložená nápravnice vzadu. Konpletní set zadní nápravnice je vidět zde:
viewtopic.php?t=7801&start=145

Určitě až bys pořídil auto, založ si vlastní vlákno se svým autem ať vidíme a můžeme se kochat, jak si auto mazlíš :-)
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Nico
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 10, 2024 9:52 am

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od Nico »

Vyzerá to velmi chutne, Podvlado, veru, tvoje 3cm s 2cm pod napravnicou je na oko optimum.
Jedno mi nie je este uplne jasné..... Tlmice si menil origo vysku, alebo liftnute?
Zlievaju sa mi totiz v hlave teraz dva sposoby.... ked som dvihal landrouvra, rozhodol som sa pre zvysene tlmice a pruziny, k tomu predlzenie tyciek stabilizatorov, dorazy a hotovo. Bodylift som nedaval, chcelo to prerabat aj narazniky a pod., nakolko by tam bola medzera medzi kasnou a ramom......
Subaru, ak dobre chapem, sa da zvysit podlozkami pri originalnych tlmicoch, alebo podlozkami aj tlmicmi s pruzinami, alebo len tlmicmi a pruzinami? Sorry za tu kopu otazok, upratujem si to v hlave pocas toho ako tu híkam nad vasimi nadherami.

Podtrzeno, secteno, vyska tvojho auta je skvelá, no ked si uz spomenul 5cm podlozky a 3cm pod napravnicou, moja hlava hned že hmmmm, a to by ako vyzeralo? (... to bude ta deformacia offroadom...)

Vlakno urcite zalozim a dovtedy budem vdacny za akekolvek odborne upratanie do medzí praktickosti, krasy a stylu, nech svojim snivanim nedegradujem jazdne vlastnosti tychto krasnych aut.
Nico
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 10, 2024 9:52 am

Re: zajímavý inzerát : zvyšující podložky

Příspěvek od Nico »

,,,,| (*_^) |,,,, Cliffer dakujem moc, skvela praca na Demonovi, objemom i kvalitou
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“