Koupe Levorga - dotazy

Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od quickly »

S ES v Grinchovi mám najeto skoro 30 tkm a párkrát se mi vypnul. Několikrát ráno, když okna byla zamlžena a chvíli trvalo, než se to vyfoukalo a párkrát při velkém dešti, kdy na skle byla souvislá vrstva vody. V ten okamžik chápu vypnutí. Sám jsem raději snížil rychlost (z 80 na 60 km/h), protože to bylo opravdu o hubu.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od zed »

Jn, myslím že to byla ta předchozí generace.

EyeSight se dobře vypíná, v takové situaci je dobré jet tak, jak vidím, plně se soustředit a nečekat, že mi auto bude zachraňovat prdel... Ostatně i tak to dělá ESP a spol...
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od tracid »

Tak to chápu, Ceed udělal mezigeneračné obrovský skok, je to úplně jiné auto.

Taky neočekávám, že mi bude auto zachraňovat prdel, ale zrovna za špatné viditelnosti je největší šance, že něco přehlídneš, ikdyž jedeš pomalu. Tady je asistent na bázi radaru prostě lepší. Jinak v Ceedu jsem nějaký falešný poplach ve stylu kamion v druhém pruhu v zatáčce nezažil, takže pro mě funguje stejně dobře jako ES, jen se ve špatném počasí nevypíná.
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 759
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od RudaK »

Za poslední 2 roky jsem vyzkoušel krátce i déle pár aut. Nejdéle Toyota Avensis 1,8 CVT, moc pohodlné auto (*_^) |,,,, Kia Sportage i Ceed, Toyota Corolla TS 1,8 i 2,0 - ten dvoulitr fakt jede, je to pecka ,,,,| (*_^) |,,,,
Nicméně po BMW 320d je Levorg auto co mě baví řídit .... nejsem a nebudu nejrychlejší .... možná i předchozí 110kw TDI oktávka byla větší dravec :-/ ... náklaďáky předjedu v pohodě a kluky ve služebních autech nechávám vyhrát aťˇ si užijou :-D
Edit: vyhřívání volantu a elektrické víko kufru by se mi líbilo to je fakt.... ale je to jak s náhonem na 4 kola, chybí parkrát do roka :-|
Naposledy upravil(a) RudaK dne úte zář 01, 2020 9:03 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od hamoun »

tracid: diky za recenze :)
kolega si Levorga nemuze vynachvalit .. bydli na horach (vse dostupne po asfaltu) .. takze uzke cesty, porad snih .. nebo dest apod ...
pokud jezdi nekam dale, rikal neco o spotrebe kolem 13l ... nejezdi pomalu, ale ani extremne rychle .... ale u sluzebaka to clovek prezije :)

musim rict, ze mi ted vyrazne vice chybi vykon nez ctyrkolka ... :(
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Username »

s Levorgem (CVT) se musí umět jezdit. Je třeba se naučit přidávát plyn odpovídající rychlostí jakou auto akceleruje a pak akceleruje mnohem líp. ES je úžasná věc, v XT mi občas moc chybí. Na delší trasy hlavně po D1 jedu Levorgem a jak jsem psal vedle, jedu za 7,4. Mám kámoše, co nevydejchal spotřebu u Levorga 11l a prodal ho po půlroce. Koupil pašíka, se kterým jezdí za 10l :-D ale má 280k, takže jsem nepochopil o co mu vlastně šlo. :-D I když má Levorg výrazně menší výkon než XT, občas ho manželce seberu když si chci zajezdit po okreskách. Tam mu výkon nijak nechybí.
Tot moje postřehy

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od hamoun »

to je silne individualni .. s tim vykonem .. nekomu chybi .. nekomu ne :) kazdy to chce trochu jinak ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od tracid »

Username píše:s Levorgem (CVT) se musí umět jezdit. Je třeba se naučit přidávát plyn odpovídající rychlostí jakou auto akceleruje a pak akceleruje mnohem líp. ES je úžasná věc, v XT mi občas moc chybí. Na delší trasy hlavně po D1 jedu Levorgem a jak jsem psal vedle, jedu za 7,4. Mám kámoše, co nevydejchal spotřebu u Levorga 11l a prodal ho po půlroce. Koupil pašíka, se kterým jezdí za 10l ale má 280k, takže jsem nepochopil o co mu vlastně šlo. I když má Levorg výrazně menší výkon než XT, občas ho manželce seberu když si chci zajezdit po okreskách. Tam …
No a já bych třeba kámoše pochopil. Levorg není ani slabý ani extrémně užraný, ale žere hodně na to jaký výkon podává. Příklad se Ceedem dám cestu FM - Brno za 7,5 litru/100 km, když se nijak neomezuju, jezdím 30 nad limit občas i více a předjíždím a akceleruji klidně naplno kdykoli chci. S Levorgem jsem dal stejnou trasu za 7,4, když jsem se ploužil 120 a moc neměnil rychlost, dobržďoval plynule bržděním motorem atd... Kdybych jel stejně jako se Ceedem jsem v tom za 11-12.
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Fleggy »

Já můžu srovnávat jen s Avensisem. Už dávno nejsem mladý a nevybouřený, takže rychlostní limity nijak extrémně nepřekračuju (a v obci už vůbec ne), a proto mi nevadí, že mě na rovince někdo předjíždí. Plně mi to vynahrazují zatáčky, kde jsem skoro vždy nejrychlejší, protože nemusím brzdit nebo jen málo. A řezat zatáčky mě baví víc, než zběsilá rychlost na rovince :)
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od zed »

Byl jsem s levorgem v Německu, jeli jsme 3 dospělí a nějaké věci. Kde bylo omezení, tam se jelo předpisově, jinak se jelo, co to šlo, většinou kolem 160-180, místy 200.

Např. trasa Plattling -> Baden Baden za cca 11 l / 100 km, zpátky se jelo pocitově líp, spotřeba ale furt do 12.

A nejelo se konstantně, dost často mě někdo zbrzdil, takže to byl samý rozjezd zpátky do vyšší rychlosti...

Teď jsem v Chorvatsku, od benzínky u Jasenice (Zadar) po benzínky na dálnici někde kolem úrovně Splitu, kde se jede furt do kopce, a ještě foukal silný protivítr, jsem jel konstantních 135 tacho (132 dle GPS) za necelých 10 litrů. Naložený na dovolenou... 130 km zajeto za hodinu a 5 minut...

PP mi ukazuje cca o 0.4 litru míň oproti skutečné spotřebě, to je už přičtené do těch čísel, co jsem psal...

Tak mám asi "vadný" kus nebo nevím co je u mě špatně...
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od tracid »

njn, to já si před pár týdny koupil antiradar :-) Jinak je to přesně tady o tomhle, pokud někdo jezdí v rámci limitů a moc často nejezdí s plynem na podlaze tak se to se spotřebou dá. Když jsem v Levorgu dal plný tak podle spotřeboměru jsem měl pocit. že jsem otevřel výpustný ventil nádrže ;-D
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od tracid »

zed píše:Byl jsem s levorgem v Německu, jeli jsme 3 dospělí a nějaké věci. Kde bylo omezení, tam se jelo předpisově, jinak se jelo, co to šlo, většinou kolem 160-180, místy 200.

Např. trasa Plattling -> Baden Baden za cca 11 l / 100 km, zpátky se jelo pocitově líp, spotřeba ale furt do 12.

A nejelo se konstantně, dost často mě někdo zbrzdil, takže to byl samý rozjezd zpátky do vyšší rychlosti...

Teď jsem v Chorvatsku, od benzínky u Jasenice (Zadar) po benzínky na dálnici někde kolem úrovně Splitu, kde se jede furt do kopce, a ještě foukal silný protivítr, …
Ono to klidně může být i kus od kusu trochu jiné. Ve Zlíně mi tvrdili, že jim tam jezdí chlap co s tím umí za 5,8. Mě se 5,8 podařilo max když jsem jel 50 na tempomatu a nebrzdil...
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od zed »

Jo, to byl Aischylos, můj spolužák ze střední... :) Najdi si tu jeho vlákno...
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od zed »

tracid píše:njn, to já si před pár týdny koupil antiradar Jinak je to přesně tady o tomhle, pokud někdo jezdí v rámci limitů a moc často nejezdí s plynem na podlaze tak se to se spotřebou dá. Když jsem v Levorgu dal plný tak podle spotřeboměru jsem měl pocit. že jsem otevřel výpustný ventil nádrže
To ukazuje jenom do 30, ne? :D Oktávka mi na rozjezdu ukazovala okamžitou spotřebu i 99.9, protože víc tam taky nešlo...
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1234
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Cheza »

tracid píše:
Tak podle těchto videí https://www.youtube.com/watch?v=IuoLoL1zMfs https://www.youtube.com/watch?v=UEkrVa-9d5c je Levorg 0-200 o 5 sekund rychlejší. Ale taky si všimni, že na stovku je i přes čtyřkolku o půl sekundy pomalejší a Ceed začíná ztrácet až kolem 180 km/h. Já nevím jak ty, ale já více ocením dynamiku 60-150 než dynamiku 150-200. Ale nehodlám se hádat. Já obě auta měl a vím jak jezdily a kdo mě zná tak ví, že nejsem ten typ co považuje aktuální auto za úžasné a neumí ho zkritizovat.


edit: Tak na dalším videu jsem našel Ceeda 0-200 47 sekund. Je …
Tvůj odkaz je na krátkého Ceeda s manuálem, který je rychlejší než kombi s AT.

Ceed kombi s automatem máš tady (100 - 150 km/h ve videu 0:12 - 0:22) :
https://www.youtube.com/watch?v=M1IytA51fpQ
Levorg (100 - 150 ve videu 3:29 - 3:38):
https://www.youtube.com/watch?v=Zu4kXZNE-MQ
Subaru Impreza WRX MY 2008
Odpovědět

Zpět na „Levorg“