Koupě staršího GT/WRX/STI

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Zamčeno
desmosedici
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 06, 2009 4:21 pm

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od desmosedici »

Jo a v roce 2015 to mělo minimálně 2 další majitele
Uživatelský avatar
MISTRI3
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: čtv úno 09, 2012 5:03 pm
Jméno a příjmení: Dominik Tomík
Bydliště: Buchlovice

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od MISTRI3 »

emve píše:j3erry: Díky za info. Smajl jsem skutečně nepochopil a nechápu ani teď. Protože preferuji DCCD, tak mi má být jedno kdo a jak s tím jezdil ?

Jinak zde dříve diskutované STI (http://www.sportovnivozy.cz/75194-subar ... -sti-jicin) je zcela nepochybně to jisté, které už bylo v inzerci na fóru na podzim a prodalo se - https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... =42&t=5269.

Někdo si s tím přes zimu zablbnul a na jaro nasadil pro jistotu ještě vyšší cenu, než za jakou se to prodalo na podzim.
smajla hodím klidně taky protože kdo má sti jezdí s tim pilu a kdo má dccd tak jezdí ještě větší pilu, ty auta jsou od toho a musíš s tím počítat, najít nějaké stičko se kterým se jezdilo jen na nákupy bude asi problém sehnat... a pokud s tím nechceš jezdit pilu ty, tak jdi radši do wrx a ušetříš mnoho peněz :)
Forester 2.0 SH - ex
Impreza 2.0 GL
Forester 2.0 SG - ex
Legacy 2.0R - ex
Forester 2.0 - ex
Impreza 2.0 WRX 1999 - ex
Legacy 2.0 wagon - ex
Impreza 2.0 GT - ND
Forester 2.0 STURBO - ex
Impreza 2.0 WRX 202Kw - ex
Forester 2.0 XT - ex
Impreza 2.0 - ex
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od Levap »

Nebyly ty samosvory na predku Torsen?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od zhor »

Torseny byly tuším jenom na zadních diffech některých specálních edic. Moc jich nebylo.

Pokud měl někdo STi, tak s ním určitě nejezdil jenom tak na pohodu na spotřebu, byť to tvrdí všichni co to prodávají ::-DDD: WRX a GT na tom nebudou o moc líp, akorát tolik nejedou takže na tom můžou být o trošku líp. Ty auta si kupujou lidi, kteří je dokaží využít, nebo se o to aspoň snaží. Takže fakt hledat podle aktuálního stavu a servisní historie.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od emve »

Pánové (jerry, mistri, zhor), já jsem někde psal, že hledám STI, se kterým se jezdilo na nákupy, nebo delší cesty na spotřebu ? To si skutečně nevybavuju, spíš máte bujnou fantazii.

Zkrátka lidé, kteří si oblepí auto ve stylu Petera Solberga a dají na to výfuk s průměrem koncovky 20cm nejsou moje krevní skupina a ani nevěřím, že se k autu chovají slušně a tím myslím zahřívání, dochlazování, kvalitní servis apod. Tady uznávám, že je to možná moje mylná domněnka, ale je to domněnka, které se držím a budu držet.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od M.Z. »

Máš recht, je to mylná domněnka.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
DFender
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: úte črc 01, 2014 4:30 pm
Jméno a příjmení: David Fender

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od DFender »

Když je tu tak pěkné téma, netušíte někdo něco o tomto kousku? http://auto.bazos.cz/inzerat/57977802/S ... rx-sti.php
Je sice krapet mimo mé peníze, ale ... :-)
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od newli »

Vyjimky se najdou. Nevim co s tim delali soudruzi v japonsku, ale ja s nim byl asi 5 az 7 krat na okruhu a jinak jsem si s tim jezdil "relativne" na pohodu ... pozdeji jen aby to auto aspon jednou za cas jelo. Auto po me bych chtel koupit :-) Jen asi ropaka ne, chovam se k nemu sice taky velmi dobre, ale jednak jezdi dost po praze a hlavne ... tady to soudruzi proste nezvladli :-(
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od emve »

Tak dnes jsem se byl kouknout na nejdražší GT v aktuální inzerci. Cílem bylo zjistit, jak má vypadat ideální GT a taky zjistit, jak moc je cena pevná.

http://www.sportovnivozy.cz/75144-subar ... 0-wrx-zlin
Dovoz z CH, poslední servis v CH v 1/2015. Dovezl překupník, který to dal do komisního prodeje stejně jako to vizovické GT z tipcars. S ohledem na to, že cena je pevná a nižší nabídky majitel prý posílá "do řiti", už jsem ani nežádal o zkušební jízdu. Ale specifikace je perfektní, kosmetiky taky minimum, lemy bez koroze.. Pěkné. I nájezdu věřím, na rozdíl od ostatních GT v inzerci.

Ale za tyto peníze lze sehnat WRX blob v pěkném stavu. Pro mě by byla přijatelná cena lehce pod 200, ale je jasné, kam by mě majitel poslal. :-)
Přílohy
IMG_0474.JPG
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od j3rry »

Auto je sice hezké, a dvě kila bych za něj i dal, ale muselo by být v naprosto originálním stavu. Tady je však:

- dobastlený velký nápor na TMIC,
- jiné záslepky odvětrávání motorového prostoru,
- vzadu bez označení, na levé straně vzadu nepřesně lícující nárazník (bourané na zadek?),
- sedačky z novějšího STi, jinej intercooler,
- absence rezonátoru sání (na tohle jsou foukané boxery extrémně citlivé, bez dodatečného naladění bych do sání rozhodně nesahal),

pozitivní je na tomhle autě jedině to, že se zdál že o něj bylo dobře postaráno. Takže za mě - s přimhouřeným okem tak 160 - 180k, kdyby to jakože i na živo vypadalo tip ťop...

Pokud by auto bylo tip ťop a uvedené do naprosto původního stavu (budíky navíc neřeším, to se hodí), tak bych za ty prachy do něj i šel. Jinak ne. Ten kus hliníku od Zerosports namísto rezonátoru sání mě bez dalších informací trošku děsí - na pohodovou jízdu cajk, ale když se tomu začne dávat - jen Bůh ví, zda-li to v pořádné zátěži bude spalovat tak, jak má - navíc nikde nevidím váhu vzduchu - ale poFL GC8 ji měly umístěnou jinde, než předFL...

Co se nájezdu týče, tak to vůbec neřeš. Mnohem důležitější je celková kondice auta. Viz Richieho GTčko, které má nalítáno hromady, ale je to auto v absolutně TOP stavu. A v původním stavu. Jestli chceš vidět ideální GTčko, tak jeď na Severku. Je to sice kombajn, ale představu budeš mít dobrou. Koupil ho za méně než polovinu toho, co je nabízeno v Tebou odkazovaném inzerátu a od té doby se o něj religiózně stará.

WRX Blob je sice možné sehnat za ty prachy v hezkém stavu, ale obecně WRXo je jízdně úplně někde jinde. A to tak, že horší - těžká kráva, výkon v podstatě stejný.
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
jaromir_jr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: ned pro 13, 2009 1:44 am
Jméno a příjmení: Jaromír Zubák jr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od jaromir_jr »

Kdyby si měl zájem, tak zvažuju prodej WRX08, ale nevim, zda to není mimo tvoji cenovou rozvahu. Kdyžtak mi napiš SZ.
Přílohy
impre.jpg
Jaromír jr.
http://www.jaromirzubak.cz

Subaru Impreza WRX STI 2009, 430 Hp by 4turbo
Audi A6 Allroad 3,0 Bi-TDI 2016
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od emve »

Díky za hodnotné info, jerry. Bourané za zadek skutečně bylo, údajně lehce. Ve věci ceny s tebou také naprosto souhlasím, 160-180 by bylo odpovídající, za 160 bych neváhal. Uvidíme jestli, kdy a za kolik se prodá. Ale v rámci současné inzerce na českém trhu je imho top, bohužel za více než top cenu.

jaromir_jr: Díky za nabídku. Cenový limit jsem si nestanovil, takže WRX MY08 ani není tak mimo můj rozpočet, jako mimo okruh mého zájmu. Chtěl jsem primárně GT, tedy čistě mechanické auto a zároveň perspektivní veterán. Líbí se mi i WRX blobeye, případně STI. Pěkných už je taky stále méně, proto bych neváhal naskočit i do toho, ačkoliv je to odklon od původního plánu, tedy GT.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od M.Z. »

Někdy se vyplatí o ceně ještě pouvažovat a položit si otázku, jestli jiný kus bude opravdu výhodnější koupě.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od emve »

Souhlasím, jsem ochoten akceptovat vyšší než běžnou cenu za pěkný kousek, ale od člověka, který delší dobu auto piplal, pečoval o něj a zná dokonale jeho stav, nikoliv od překupníků, kteří o autě vlastně nic neví, akorát mi dají do ruky servisku a nějaký ručně psaný papír ve francouzštině, ať si to kdyžtak nechám přeložit. To je bohužel standard, zatím všech 5 aut, které jsem viděl, byly buď od překupníků, kteří o nich vlastně nic nevěděli, nebo od majitele, který si to koupil na zimu a po 4 měsících to prodává, přičemž jen za předchozí rok to mělo x dalších lidí. Ani jedno ve mě nevzbuzuje příliš důvěry.

V případě modrého GT z CH za 230:
A) je cena přestřel, auto je za těchto podmínek neprodejné a prodávající bude muset jít s cenou dolů
B) kupující nepřiplácí za péči a jasnou historii předchozímu majiteli, ale dotuje překupníky, v CH to nějaký bazar vykoupil za 150, je možné, že se tam toho někdo chtěl zbavit, k nám to doveze nějaký kšeftařský chytrolín jako top stav ze Švajcu a ještě to dá do komise. Takže 150 za auto a 80 překupníkům. Po koupi se vysype motor/převodovka a je z toho GT za 300+, tedy téměř cenu slušného STI MY04. Bazar bude odkazovat na překupníka, "my jsme to měli jen v komisi", a překupník bude nekontaktní.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Koupě staršího GT/WRX/STI

Příspěvek od emve »

Docela zajímavý tool. STI MY96 po repasi snad všeho za 190 ? Nezná někdo ?

http://www.sportovnivozy.cz/75982-subar ... -gc8-tabor
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“