"Domácí" router + wifi AP

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od Tapan »

Tome, to je jako když se Drakouše zeptáš na audiosystém :-) Najednou začnou lítat statisíce nebo nižší miliony, a on samozřejmě ve všem má pravdu a radí jak nejlíp umí (a že on umí) :-) Tady tyhle krabičky jsou ještě cajk, pohybuje se to v cenově dostupných sférách a je fakt, že není nic horšího, než když to nemaká pořádně a nejde moc ani zjistit proč...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od spm »

Jestli potřebuješ do každýho patra jednu nebo stačí jedna doprostřed ti tu od stolu nikdo neřekne... ono hodně moc záleží na tom z čeho je ten barák postavený, jak je to zarušený v okolí a podobně. Nicméně takový rozumný přístup jak to vyzkoušet je, že prostě koupíš jednu a když ti pak bude na hajzlu vypadávat signál a pojede to blbě, tak se holt koupí další; nic horšího se nestane :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od VDC »

spm píše:Jestli potřebuješ do každýho patra jednu nebo stačí jedna doprostřed ti tu od stolu nikdo neřekne... ono hodně moc záleží na tom z čeho je ten barák postavený, jak je to zarušený v okolí a podobně. Nicméně takový rozumný přístup jak to vyzkoušet je, že prostě koupíš jednu a když ti pak bude na hajzlu vypadávat signál a pojede to blbě, tak se holt koupí další; nic horšího se nestane
Takhle jsem o tom uvažoval a proto jsem chtěl, aby v každým patře byla zásuvka. Takhle mi to přijde logický. Akorát to musí bejt něco, co bude umět naladit Vláďa, když by bylo nutný to doplnit. Toho když budu otravovat podruhý, potažmo potřetí, tak to nebude zase takovej problém, myslím. :-D

Štěpáne dyť já vim. Ale tak jak to napsal Jenda je to pro mě uchopitelný a pochopitelný. :-)

Jsou to pro mě nový věci. V bytě jsem to nepotřeboval. Až tohle bude fungovat, tak se vás půjdu ptát do vlákna o automatizaci, jakou si mám koupit wifi zásuvku na ovládání oběhovýho čerpadla v okruhu teplý vody. :-D A to jsem si myslel, že takovýhle kraviny nepotřebuju. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od HonzaCZ »

Přesně tak. Případně pak se třeba může dát jedna do posledního patra a jedna do spodního. V tom mym "řešení" je zajímavý to, že na jedný tý krabičce nastavíš wifi a všechno, jak má bejt, a přidání další krabičky (= další pokrytí) s další krabičkou s těmi samými parametry je otázka pár minut.

Každopádně většina těch antén v těhlech (nebo na těhle) krabičkách má charakteristiku, že se to šíří v jedný rovině. Třeba tam jsou 2 křížem, ale to pořád jsou jenom 2 roviny, čili jedno patro, v který to je a pak nějaká rovina svislá, která nemá šanci pokrejt další patro (ale samozřejmě záleží na dalších okolnostech). Takže ideální je opravdu v každým patře jeden vysílač. Navíc 5 GHz, který chceš, se šíří hůř, než klasický 2,4 GHz (hůř prochází zdmi a dalšími překážkami - logicky - kratší vlny).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od spm »

Stran otravování, Honza beztak ty mikrotiky nastavuje už i ve spánku :-DDD (Já teda ne, já je zásadně nastavuju po 5 pivech, protože mě to jejich rozhraní strašně sere, ale nějak jsem to taky vždycky dal dohromady :-DDD)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od HonzaCZ »

Jako v podstatě se to dá nastavit všechno i dopředu. Snad kromě kanálů, ale tam se s trochou štěstí může nechat auto a ano si to nějak +/- poradí, kór když je to na brouzdání na hajzlu a není přes to nutný tahat terabajty dat. :-DDD

Kamarádovi jsem i popsal jakej kabel má strčit do jaký zdířky, protože pro něj je každá krabička s více jak jedním RJ45 portem unmanaged switch a myslí si, že to tam může nastrkat, jak se mu zachce. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše: Kamarádovi jsem i popsal jakej kabel má strčit do jaký zdířky, protože pro něj je každá krabička s více jak jedním RJ45 portem unmanaged switch a myslí si, že to tam může nastrkat, jak se mu zachce.
Ano, tohle vysvětluje jeden produkt, co můj kamarád vyvíjel u bývalého zaměstnavatele. Měla to být krabička, která měla jako zabezpečit tu domácí síť, abys to měl všechno v bezpečí. A právě kvůli tomu, aby to tenhle typ uživatelů zvládl, tak markeťáci vymysleli požadavek, že ta krabička bude mít jenom jeden jediný RJ-45 port pro připojení do sítě. A pak mi odmítal říct, jak to funguje, s vysvětlením, že má v pracovní smlouvě zakázáno říkat věci, které by poškodily dobré jméno jeho zaměstnavatele :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od HonzaCZ »

Tlačí to do kabelů vodík nebo tam je smyčka s magnetem, kterej z paketů vytáhne velký špatný? :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od VDC »

HonzaCZ píše:Jako v podstatě se to dá nastavit všechno i dopředu. Snad kromě kanálů, ale tam se s trochou štěstí může nechat auto a ano si to nějak +/- poradí, kór když je to na brouzdání na hajzlu a není přes to nutný tahat terabajty dat.

Kamarádovi jsem i popsal jakej kabel má strčit do jaký zdířky, protože pro něj je každá krabička s více jak jedním RJ45 portem unmanaged switch a myslí si, že to tam může nastrkat, jak se mu zachce.
No vidíš, to se mi zdá jako naprosto ideální postup. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Tlačí to do kabelů vodík nebo tam je smyčka s magnetem, kterej z paketů vytáhne velký špatný?
No nakonec když jsem to z něj vytáhl, tak přiznal, že to funguje tím úplně nejblbějším způsobem, který tě napadne, ale nevěříš, že by to mohlo fungovat... Nepamatuju si to už přesně, ale dělalo to prostě spoofing na ARP záznamech, takže to začalo do sítě posílat, že brána je on a když zařízení byly dost blbý, aby to sežraly... Jak moc se to komerčně ujalo těžko říct, poslední zprávy co jsem o tom slyšel bylo, že to k zákazníkům šlo, ale jenom k těm, kde se vědělo, co tam mají za domácí zařízení a bylo vyzkoušený, že to s tím jede.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od parabolD »

Ještě bych se teda fakt ujistil, že to od PilsFree je router a ne switch, není to tak dlouho, co je začli šířeji povolovat. A případně můžu že svých skromných zásob poskytnout nějaká ta unifi vč. poe switche...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od VDC »

Tome budu rád, když mi budeš nápomocen, radou i switchem. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak by se místo PoE switche holt dal PoE router. :-) Třeba hEX PoE, kterej taky není. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od parabolD »

Ono toho je teda všeho docela málo... Ale mě leží plonkově pár unifi AP, nějaký malý 8port poe switch, asi bych našel i nějaký cloudkey, na routery mám otevřený projekt, tak jestli místní gurus něco schválí, dodám, obhlídnu, nakabeluju. Mikrotiky neumím (pořizovat). Pak budu mít volný jedno starší šasi 4570 v tehdy plné náloži, to tam asi ale Tomovi cpát nebudeme
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: "Domácí" router + wifi AP

Příspěvek od spm »

Zase nastavit bych to zvladnul, to ma narozdil od mikrotiku (skoro)normalni cli :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“