Denní svícení

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od dracekvo »

Musí tam být někde napájení stěračů a tam jde stálých 12V pro jeho doběh. Nebo ne?
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od HonzaCZ »

dracekvo píše: pon pro 13, 2021 10:49 am Musí tam být někde napájení stěračů a tam jde stálých 12V pro jeho doběh. Nebo ne?
Na Imprezu zapojení po ruce nemám, ale doběh stěračů u BL/BP je jenom na ACC. Když dáš klíčky do polohy, kdy jdou vytáhnout, tak se stěrače zastaví, ať jsou kdekoliv. Každopádně to ale neřeší problém spínaných 12 V ani v jednom případě.
kukuda68 píše: pon pro 13, 2021 8:08 am Díky za reakce, je to Impreza hatch 2.0R, omlouvám se, nedošlo mi, že existují i jiné modely. :-)
Jak říkám, není to na Imprezu, ale může to tam bejt podobný. U BL/BP je pod kapotou spínaných +12 V (IGN) např. jako napájení cívky relé zadní mlhovky, cívky relé větráku chladiče, cívek relé hlavních světel, cívky relé zapalování... Takže bych šel možná po těch světlech rovnou. Ale opakuji, je to na cívce relé, ne na obvodu, kterej spíná. Takže přidat další relé a tímto ho spínat. Jo a bacha, kdybys chtěl náhodou vzít ze světel +12 V jako informaci pro zhasínání denních, tak na světlech je +12 V pořád (když jsou klíčky v poloze IGN) a samotná světla se rozsvěcí spínáním země, která jde přes vypínač na páčce. Takže zřejmě další relé.

Pokud bys chtěl spínaný ACC, tak to bude pod kapotou o dost horší.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
kukuda68
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 12, 2021 1:14 pm
Jméno a příjmení: Martin Kučera

Re: Denní svícení

Příspěvek od kukuda68 »

HonzaCZ píše: pon pro 13, 2021 10:23 pm Na Imprezu zapojení po ruce nemám, ale doběh stěračů u BL/BP je jenom na ACC. Když dáš klíčky do polohy, kdy jdou vytáhnout, tak se stěrače zastaví, ať jsou kdekoliv. Každopádně to ale neřeší problém spínaných 12 V ani v jednom případě.


Jak říkám, není to na Imprezu, ale může to tam bejt podobný. U BL/BP je pod kapotou spínaných +12 V (IGN) např. jako napájení cívky relé zadní mlhovky, cívky relé větráku chladiče, cívek relé hlavních světel, cívky relé zapalování... Takže bych šel možná po těch světlech rovnou. Ale opakuji, je to na cívce relé, ne na obvodu, kterej spíná. Takže přidat další relé a tímto ho spínat. Jo a bacha, kdybys chtěl náhodou vzít ze světel +12 V jako informaci pro zhasínání denních, tak na světlech je +12 V pořád (když jsou klíčky v poloze IGN) a samotná světla se rozsvěcí spínáním země, která jde přes vypínač na páčce. Takže zřejmě další relé.

Pokud bys chtěl spínaný ACC, tak to bude pod kapotou o dost horší.
To je přesně ono, díky moc. Dokonce je tam jedno volné místo pro relé DRL, které není vůbec zapojené. Tak je možné, že bych to mohl využít pro to další relé. Zítra se na to podívám, jak to zespodu vypadá. Hledal jsem řešení, které bude znamenat co nejmenší zásah do stávající elektroinstalace.
skuby
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: stř říj 31, 2012 11:27 am
Jméno a příjmení: Radek Kubata
Bydliště: Budějky

Re: Denní svícení

Příspěvek od skuby »

HonzaCZ píše: pon pro 13, 2021 10:23 pm Jo a bacha, kdybys chtěl náhodou vzít ze světel +12 V jako informaci pro zhasínání denních, tak na světlech je +12 V pořád (když jsou klíčky v poloze IGN) a samotná světla se rozsvěcí spínáním země, která jde přes vypínač na páčce. Takže zřejmě další relé.
Já vzal info pro zhasnutí (tlumení) DRL z pojistky TAIL (zadek+SPZ), tam je +12 při sepnutí světel.
Legacy Wagon 2.5GT 2010 265k
Levorg 1.6 GT-S 2015 170k

ex Legacy Wagon 2.5i 2004 165k boxer returns!
ex 146 1.8 T.S. 1998 140k
ex 33 1.7 16V 1990 132k boxer!
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2608
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od Chorche »

Jechy píše: sob čer 22, 2019 3:18 pm IOsobně mám nejradši DLR v oblasti světel. Ideálně přimo ve světlech.
Proto jsem si to udělal takto:
https://www.youtube.com/watch?v=i8JyUI3U1AA
Jechy, můžu tě poprosit o schéma jak si to zapojil? Díky moc ;) Todle je pro mě asi jediný skousnutelný řešení, když sem nenašel kombinovanou ledku do mlhovek. Prznit krásnej čumák oťase nějakym tuzinghnusem fakt nechci.
Jináč mě tu pobavila diskuze na téma svícení ve dne :-D Vzhledem k tomu, že sem z generace, která věčinu života ve dne za světla svítit považovala za nesmysl (a tak jako se dneska bliká na auta co ve dne nesvítěj sme blikaly na auta co svítili aby si zhasly :-D ), řešim tudle zhovadilost se skřípěnim zubů. Ty zarputilý denní svítiče bych poslal na exkurzi např. do Egypta :-D Tam se nesvítí ani v noci, žárovky sou drahý... :-D
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení

Příspěvek od Jechy »

Někdo tu chtěl schéma. Omlouvám moc sem nechodím O:-)
Přílohy
DLR-schema.pdf
(151.74 KiB) Staženo 74 x
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Denní svícení

Příspěvek od masha »

Jechy píše:Někdo tu chtěl schéma. Omlouvám moc sem nechodím O:-)
Jechy nedá se to řešit třeba takhle??

https://www.autodilyjimo.cz/superlight- ... gQEALw_wcB

Líbí se mi to tvoje řešení tak jsem trochu googlil a našel tohle.. Zpětně jsem nedohledal jak to máš řešené ty…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2608
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od Chorche »

Jechy, díky, takle sem si to sám přectavoval ;-)
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2608
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od Chorche »

masha píše: stř dub 13, 2022 12:23 am Jechy nedá se to řešit třeba takhle??
odpovím za Jechyho - pokud správně hledím na rozkres dílů, tak v oťasovi je u blinkrů patice T20. Tzn. že bys to musel přeletovat z těch BA15S na T20kovou patici. Zbytečnej opruz, když na alíku to koupíš se správnou paticí za půlku ceny toho eshopu...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Denní svícení

Příspěvek od masha »

Chorche píše: odpovím za Jechyho - pokud správně hledím na rozkres dílů, tak v oťasovi je u blinkrů patice T20. Tzn. že bys to musel přeletovat z těch BA15S na T20kovou patici. Zbytečnej opruz, když na alíku to koupíš se správnou paticí za půlku ceny toho eshopu...
Jo správnej postřeh díky ;-) já úplně neřešil patici jen jsem si chtěl ujasnit jak to má jechy řešený popř jak to budeš řešit ty ;-) Takže objednat tohle se správnou paticí máš v plánu? Mě se to právě taky líbí :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Denní svícení

Příspěvek od masha »

Je tam teda t20 patice? Máš taky otb před face? Nedokážu se teď dopracovat jaká ta patice tam je.. Jestli jo hned objednávam :-) vyjde na 15€


Sent from my iPhone using Tapatalk
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2608
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od Chorche »

jo, já to budu brát z alíku a vemu tam i kontroler https://www.aliexpress.com/item/3295909 ... 2e0eGr2BXl a https://www.aliexpress.com/item/3295104 ... 2e0eGr2BXl
Příde mi to jako nejlepší nenásilný řešení.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2608
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Denní svícení

Příspěvek od Chorche »

tady je rozkres k mýmu oťasovi https://partsouq.com/en/catalog/genuine ... LA5G021518 kde je jasně T20
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Denní svícení

Příspěvek od Mira »

Nahlašte prosím výsledek, protože by to mělo jít i na forestra SG, kde uváděj taky T20.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 869
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od samvaculik »

Chorche píše: stř dub 13, 2022 8:08 pm jo, já to budu brát z alíku a vemu tam i kontroler https://www.aliexpress.com/item/3295909 ... 2e0eGr2BXl a https://www.aliexpress.com/item/3295104 ... 2e0eGr2BXl
Příde mi to jako nejlepší nenásilný řešení.
To vypadá fajn :) kdybys pak někde dal podrobný návod, jak se to zapojuje, tak by to bylo super!
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“