Likvidace škody

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Likvidace škody

Příspěvek od VDC »

U mýho Outbacka byla hodnota "zbytků" do aukce vyčíslena na 1700 Kč. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14872
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Likvidace škody

Příspěvek od Tapan »

Tvl to brali podle ceníku kovošrotu na váhu, ne?
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Likvidace škody

Příspěvek od vena »

dracekvo- na předek to nedostalo,voda vytekla z lz dveří když prudce leje nějak se tam dostává a vytéká to takovyma dirama co jsou ve všech dveřích :-) zezpoda,ale o ty nejde vedlejší....
Já popravdě nemám s tímhle zkušenosti.ale vypadá to že budu muset využít právní pomoc (poradili byste co za advokáta?)defakto je to poprvé co do mě někdo naboural.predloni jsem já nedobrzdil ,ale starou šunkou co jsem následně vyhodil,a šlo to z pov.... ještě ten co mě teď naboural tak to bylo "půjčený auto po dobu opravy jejich vozu,a měl prý 10% spoluúčast..?? chudák.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1372
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Likvidace škody

Příspěvek od marzi »

Tak za manzelku, nakonec jsme vzali totalku, v aukci 41000, vycislena cena auta 150000.
A vcera manzelce z Nemecka dorazilo 2 roky stary GLA. Zatim je v Ceskych Budejovicich.
A po 8 tydnech se zitra bude loucit s Fabii
Přílohy
IMG-20210630-WA0007.jpg
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Likvidace škody

Příspěvek od dracekvo »

vena: z tý fotky to vypadá, že tomu zase tak moc není.
Bych neházel flintu do žita a počkal na to co vypadne z pojišťovny za částku.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Likvidace škody

Příspěvek od sima »

VDC píše:U mýho Outbacka byla hodnota "zbytků" do aukce vyčíslena na 1700 Kč.
8() 8() :-D tak takováhle sumička by mě ani ve snu nenapadla, nemám pravda s tímto zkušenosti.
Vena to je mě líto, tvou C5 jsme spolu probírali, jsou to fajn auta, pro mě jo... jak říká dracekvo, počkal bych.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Likvidace škody

Příspěvek od VDC »

Pro mě to byla v danou chvíli výhoda, že cenu zbytků vyčíslili na tak málo, protože jsem o to víc dostal na ruku, když jsem si chtěl auto nechat. Cena obvyklá byla vyčíslena na 68000, cena zbytků 1700, takže 66300 mi šlo na účet.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Likvidace škody

Příspěvek od vena »

sima píše: Vena to je mě líto, tvou C5 jsme spolu probírali, jsou to fajn auta, pro mě jo... jak říká dracekvo, počkal bych.
no jo nic jiného mi stejně nezbývá, teď jsem ještě zjistil že je Po út svátek.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Likvidace škody

Příspěvek od sima »

VDC píše:Pro mě to byla v danou chvíli výhoda, že cenu zbytků vyčíslili na tak málo, protože jsem o to víc dostal na ruku, když jsem si chtěl auto nechat. Cena obvyklá byla vyčíslena na 68000, cena zbytků 1700, takže 66300 mi šlo na účet.
Jo jo.
Vena uvidíš, dej pak vědět jak jsi dopadl, jak to pokračuje, jsem v tomto nýmand a nezkušený, tady tyhle zkušenosti nezapadnou, viz co popsal předseda.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Likvidace škody

Příspěvek od vena »

Sima- budu informovat :-) už jsem klidný domluvil jsem si že to prohlídne chlapík tady co dělá citróny, zná ty auta.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
Mris
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 270
Registrován: pon lis 10, 2014 12:58 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Likvidace škody

Příspěvek od Mris »

vena píše:Foto
Těžko z jedné fotky odhadnout škodu, klidně může být srolovaná podlaha kufru. Ať ti ten známý na Citrony řekne cca cenu opravy, ať se máš čeho chytit při jednání s pojišťovnou.
Uživatelský avatar
krum
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 497
Registrován: čtv zář 10, 2009 10:24 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Likvidace škody

Příspěvek od krum »

Přátelé, neděle byla celá takovej ukázkovej "den blbec" a završilo se to večer tím, že jsem V70kou při kolmým parkování na blbý, ale poslední volný parkovací místo (vlevo sloupek značky a vybíhající obrubník, k tomu docela úzký a na protější straně ulice taky parkující auta, takže i tam málo místa), lehce líznul vedle parkující auto. Nejsem zmrd a navíc to je Fábie 1. generace nějakýho invalidy, takže se to snažím řešit nějak "korektně", ale protože jsem skoro 20 let nemusel žádnou nehodu řešit, potřeboval bych pár rad od zkušených, trochu v tom plavu.

Na obou autech je to jen kosmetika, bylo to lehounké líznutí. Moje auto má jen poškozený lak plastového nárazníku, Fabka má šlic na levých dveřích, na zadních po celé šířce, na předních tak do 5cm, oboje dveře se zřejmě budou muset stříknout, možná nepatrně vytmelit.

Teď ty moje pochyby:

1) Nechal jsem u dotyčného za stěračem lístek s omluvou, ujištěním, že hned v pondělí to nahlásím na pojišťovnu, jménem a tel. číslem. Do teď mě ale nikdo nekontaktoval. Kooperativa má na webu, že policajty není třeba volat, když není zranění, škoda je do 100 tis. Kč (to bych se vsadil, že nebude), není poškozen majetek třetí osoby (typicky erární majetek typu svodila, lampa). Přišlo mi tedy zbytečný volat policajty a předpokládám, že podle nahlášenýho typu auta a RZ/SPZ dokáže pojišťovna identifikovat poškozenýho. Ale přeci jen - nepletu se s těma policajtama? Samozřejmě všechny webový i papírový formuláře pojišťovny automaticky předpokládají, že osobu poškozeného znám. Nicméně z pondělka to nahlášeno je a mám přidělené číslo škodní události.

2) Mám povinný i havarijní, spoluúčast 5% a minimálně 5 tis. Kč (tam nevím, jestli se vztahuje na způsobenou i na vlastní škodu a jestli zvlášť nebo dohromady atd.). Předpokládám, že poškozenej si to nechá opravit ve smluvním servisu Kooperativy a zaplatí se to komplet z mého povinného. Pochyby mám ale u té mojí škody z havarijního, hraje roli cena opravy vs. spoluúčast i to, zda můžu neuplatňovat škodu, pokud případné uhrazení škody a tím navýšení ročního pojistného bude nevýhodné. Jde o to, že mám kosmetiku i na zadním nárazníku a stejně bych chtěl na svoje náklady tedy rovnou nalakovat oba a to klidně až někdy na jaře a hned bych na to nechal dát čirou fólii. Koukal jsem ale na smluvní servisy té Kooperativy (nejlíp najít nějaký se zkušenostma s Volvama) a žádný se mi moc nelíbí, přijde mi to v řadě případů jako sbírka plesnivejch garážníků, zbytek jsou nějaký velký univerzálové. :-) (Přeci jen Volvo je málo jetý auto z roku 2015, který se snažím udržovat v perfektním stavu.)

Měli byste pro mě nějakou radu? Předem díky! [THNX] (Sorry, že je to dlouhý, stručnějc jsem to nějak napsat neuměl.)
272784784_1112482786168122_7046244520461173711_n.jpg
272844136_458887782399740_8733603384247950858_n.jpg
ex :-( Subaru Impreza 2,0 WRX wagon (prodrive) MY 03, exex Impreza 2,0 GX wagon MY 01, exexex Libero 1,2 MY 92, exexexex Š 110R coupe MY 71
http://moje.auto.cz/krum/bestie.html
Rover Mini 1,3 MPI, MY 1997
http://moje.auto.cz/krum/mr-silver.html
Volvo V70 D3, MY 2015
Mini Cooper S R56, MY 2007
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Likvidace škody

Příspěvek od VDC »

Petře myslím si, že dokud to nenahlásil na kooperativu poškozený, tak tě nikdo kontaktovat nebude. Podle mě by měl ten poškozený kontaktovat tebe a měli byste sepsat ten škodní formulář, kde jsou krom identifikačních údajů k autům hlavně identifikační údaje k vozidlům.
Alespoň po mě, jako po poškozeném, to pojišťovna viníka vždycky chtěla.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
krum
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 497
Registrován: čtv zář 10, 2009 10:24 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Likvidace škody

Příspěvek od krum »

VDC píše: čtv úno 10, 2022 10:14 am Petře myslím si, že dokud to nenahlásil na kooperativu poškozený, tak tě nikdo kontaktovat nebude. Podle mě by měl ten poškozený kontaktovat tebe a měli byste sepsat ten škodní formulář, kde jsou krom identifikačních údajů k autům hlavně identifikační údaje k vozidlům.
Alespoň po mě, jako po poškozeném, to pojišťovna viníka vždycky chtěla.
Tomáši, díky za reakci. Cítím to podobně, jenže identitu poškozeného právě neznám. Problém je, že jsem byl jen na návštěvě u táty na Žižkově a je otázka, co ten druhý. Pokud tam parkuje stále, můžu tam zajet dát druhý lístek s kontaktem, pokud třeba ten první zmizel/rozmočil se. Samozřejmě je i možné, že majitel teď autem nejezdí a zatím si nevšimnul...

S nápovědou po telefonu to není ideální, Kooperativa má nějakou externí asistenční službu a tam je automat, do jehož rozcestníku se s mojí žádostí o konzultaci nějak nemůžu vejít. Počkám do konce týdne a pak radši zajdu někam na pobočku asi.
ex :-( Subaru Impreza 2,0 WRX wagon (prodrive) MY 03, exex Impreza 2,0 GX wagon MY 01, exexex Libero 1,2 MY 92, exexexex Š 110R coupe MY 71
http://moje.auto.cz/krum/bestie.html
Rover Mini 1,3 MPI, MY 1997
http://moje.auto.cz/krum/mr-silver.html
Volvo V70 D3, MY 2015
Mini Cooper S R56, MY 2007
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Likvidace škody

Příspěvek od VDC »

Já myslím, že jsi pro to udělal, co jsi měl. Nahlásil jsi na svojí pojišťovnu, že jsi spáchal škodu a nechal jsi u poškozeného auta svůj kontakt. Pokud by tě tlačilo svědomí, pak skutečně můžeš zajet na místo ještě jednou, kouknout, jestli papírek s tvým kontaktem zmizel. Ale to je tak všechno, co pro to můžeš udělat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Pojištění, pojišťovny, banky, peníze“