AT pneu používané členy klubu - Anketa

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět

Jaké AT pneu používáte na Forestrovi?

Continental CrossContact AT
8
10%
Yokohama G012 Geolandar A/T
20
25%
General Grabber AT
10
12%
General Grabber TR
1
1%
Eco Tramp Vraník
1
1%
Goodyear Wrangler AT/SA
4
5%
Dunlop Gandtrek AT3
0
Žádná hlasování
Bridgestone Dueler A/T 694
2
2%
Michelin Latitue Cross
4
5%
jiné
31
38%
 
Celkem hlasů: 81

Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 941
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od barts »

No sice jsem chtěl kupovat nějaký ATčka až na jaře, ale asi bohužel už pořídím ted jelikož jsem odepsal 2 zimáky :-) .
Po pečlivým přezkoumáním a pročtení všeho možného jsem asi vybral Yokohama G015 Geolandar A/T 96H RPB . Ty co jsem pročítal texty díval nějaký videa tak by nemusely bejt špatný nikdo si na ně nijak nestežuje a že chování v zimě i na mokru dobrý. tady jsem toho na ně moc nenašel ale s předchozíme g012 byly lidi taky hodně spokojení
Moje požadavky byly dobrý na sněhu a ledu ale i jarním a podzimním bahníčku, normální jízda po silnici a dálnici (v zimě není potře jezdit hranu :-D)
Na autě bych si je už asi nechal celoročně nebo třeba jen na pár měsícu v létě nechal letní.
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49119
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od VDC »

Téměř s jistotou lze říct, že ani tyhle, ani žádný jiný gumy nesplní všechny tvoje požadavky. Vždycky je to kompromis a nějaká vlastnost bude slabá. A je třeba si uvědomit, která ta vlastnost je preferovaná.

Třeba ségra se švagrem teď řešili na Navaru nový gumy. Samozřejmě chtěli jedny univerzální gumy. Protože vím, jak a kdy s tím autem jezdí, doporučil jsem jim, aby si pořídili Cooper Weather Master WSC a jezdili je celej rok. To jsou skvělý zimní gumy a překvapivě dobře se chovají na mokru. Oni s tím dost jezdí v zimě na lyže s nasazenou nástavbou. A je lepší, když budou jezdit s autem se zadním náhonem zimní AT gumy celej rok, než jezdit klasický ATčka v zimě. Protože snáš se nezabiješ na zimákách v létě, než na ATčkách v zimě. :-) Previa mi taky jezdí celej roky na zimních Cooper Weather Master SA2.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 941
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od barts »

Jako asi máš recht, ale tyhle yokohamy z toho vyšly zřejmě nejlíp. Ještě budu zkoumat a přemýšlet než něco pořídím.
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1409
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od Goba »

https://www.tyrereview.com.au/mitsubish ... order=desc
Tady je pár testů na inspiraci, podle výrobce i podle vozidla
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od xtcc »

VDC píše:Na těch mejch Cooperech mám vyzkoušenou rychlost 160 a v té rychlosti jsou velmi příjemné. Pak už mám rychlostní limit já a ne gumy. 160 je strop, kterej jsem ochotnej snést.
souhlasím, jak jsem psal, když hodně spěcháme, 150-160 dáme po dálnici v klidu i na těch MT, a to je vzadu 400 litrů vody a další půl tuny bagáže. Paradoxně je to podstatně horší prázdný na okreskách, má to tuhej diff a lehkej zadek, takže všechny zatáčky pod plynem vnitřní kolo hrabe, a to to nemá žádnej výkon. Gumy dneska vydržej nesmysl. A hlavně když má označení do 160, tak to musí dát i v tom nehorším režimu, s plnou vahou, přehřátá, s přenášením velkýho výkonu atd, ne že se při 161 rozletí. Normálně musí dát o půlku víc.

To je jak na motorce, každej nutně potřebuje okruhový gumy, ale bežný cestovní šlupky nedostane ani na 50% toho co snesou, hlava je vždycky horší limit :-)


Jinak ještě dotaz, kde se dá sehnat ten typáč na 215/65 R16? (klidně do sz) Na pajero sem koupil ráfky u Alcaru kde byl výběr až do 275, 255 vyšly nejvyšší tak ze vzaly ty, došel typáč, zapsat a hotovo - resp. teda tak jednoduchý to nebylo, musely se dodělávat nějaký přiblblý rozšiřovací lemy blatníků, ale to není podstatný
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49119
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od VDC »

Tak SZ... :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 941
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od barts »

Tak se zas hrabu v pneumatikách a co si myslíte o těhle? https://www.pneuok.cz/pneumatiky/nexen/ ... d-10846nx/
Na Nexeny jse slyšel zatím jenom dobrý at šlo o cokoliv
Připadne mi že jsou za hodně dobrou cenu, parametry taky dobrý, Na mokru prej B :-). Na netu jsem o nich nikde moc nic nenašel a tady taky ne.
Jsou sice jen letní, ale to beru spíš jako plus. Zimáky mám a preferuju zimní do zimy a letní do léta :-) .
Snažím se najít co nejvíc letní ATčka vím že je to skoro nemožný protože je to prostě daň za hrubej vzorek ale tohle se mi zdá dobrý B-)
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od petr »

nevím přesně jak zrovna tyto , ale nexeny jsem pořídil letos zimní a řekl bych že jsou celkem dobré, sice ještě nebyl pořádný sníh , ale na ledě nebo uježděném sněhu to drží dobře , dokonce bych řekl nadprůměrně, pokud to srovnám třeba s nokiany nebo continentálkama, mají vysoký vzorek a fungujou slušně i v bahně , naopak na dálnice a suchý asfalt na rychlou jízdu asi uplně nejsou, směs je celkem měkká ne tolik jako u zimních bridgestonu , ale fungujou a za tu cenu jsem fakt překvapen, uvidí se co hluboký sníh
řekl bych poměr cena výkon hodně dobré
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od Vrták »

Zdravím, jak se blíží jaro, tak začínám vybírat letní pneu, ale začínám zjišťovat, že AT pneu bych asi úplně nevyužil, tak jsem se chtěl tady zeptat na vaše doporučení. Shrnu tedy požadavky:
- to nejdůlěžitější je pro mě chování na mokru, jezdím hodně cestu Dubá-Ostré a to je samá zatáčka a nejvíc nehod tam je za deště, úplně nevím jak věřit EU hodnocení testu na mokru, protože se tam podle mě kvalifikuje hlavně aquaplaning, což není můj případ
- ideálně chci mít rozměr co je v TP, tedy 215/60 R16 nebo 205/70 R15 (ty mám zapsané jako zimní, takže pouze celoroční), vím, že se tu o použitelnosti alternativních velikostí vede debata, ale já s tím autem hodně cestuju a nechci, aby mě někde za hranicema popotahovali kvůli špatnému rozměru pneu
- tyhle gumy plánuji koupit s ohledem na to, že až to půjde, tak vyrazíme směr Skandinávie, takže bych ocenil nějaký vzorek, co zvládne i nějaký ten terén a nevím jestli tam není potřeba mít celoroční pneu i v létě...?
- dálnice jezdím minimálně, terén přes rok taky sporadicky, zimní gumy mám a budu přezouvat i když pořídím celoroční

Moje představa je teď asi nějaká celoroční pneu, vystužené boky a hrubší vzorek (třeba cooper discoverer all season XL, CONTINENTAL 4X4 CONTACT?), ale rád si nechám poradit a klidně pořídím AT pneu jestli máte typ na nějaou co bude vyhovovat.
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49119
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od VDC »

Jestli jezdíš po silnici a neplánuješ terén, tak nemá smysl mít AT gumy. Ale XL ano, zesílená guma je tvrdší, při vyšším profilu gumy se to hodí, když je pevnější.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od Vrták »

Do terénu se dostanu 10-20% času ze celý rok, většinou někde na cestách po Evropě, jezdím teď nějaké silniční Michelin (tuším EcoContact) a loni jsem se do problémů dostal tak 3krát, pokaždý to bylo na blátě, jednou jsem z toho fakt nevyjel a tahalo mě jiný auto, mít lepší gumu, tak bych se z toho nejspíš dostal sám (respektive bych asi ani neuváznul)... AT guma by mi nevadila, ale fakt bych potřeboval, aby držela na mokru, směr Dubá jezdím každý týden na chatu a těch aut ve škarpě, co člověk za rok potká, to je až neuvěřitelný...
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49119
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od VDC »

Za mě ti můžu doporučit Cooper Discoverer AT3. Dělají se v rozměru 205/70 R15. To je nejlepší a nejtišší AT guma, kterou jsem kdy na silnici jezdil. Sice mi záleží na vlastnostech v terénu, ale co si budeme namlouvat, po silnici toho najezdíme násobně víc. Takže chování na vodě je pro mě absolutní priorita. A Coopery se chovají příkladně. Nikdy mi nekontrolovaně neklouzly.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
huu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: stř srp 27, 2014 10:27 pm

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od huu »

Máte někdo prosím zkušenost s nokian outpost at?
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od parabolD »

To je novinka, tak uvidíme jestli už někdo má... Taky jsem na ni koukal...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: AT pneu používané členy klubu - Anketa

Příspěvek od Makovica »

Pozeral som na ne tak zbezne. V 225/60/17 nie su, v porovnani s Cooper ATT nemaju moc dobre koef.na stitku, dezen velmi podobny a su drahsie
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“