WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od dracekvo »

Mapy.cz jsem chtěl vyzkoušet na cestě z Chorvatska. Ale zaboha jsem nemohl najít jak vynechat dálnice, tak jsem jel zase opět pomocí Google.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od quickly »

dracekvo: ve vlastnostech trasy si můžeš vypnout dálnice podle státu (já takto vypínal slovenské dálnice). V PC verzi to nejdeš hned, v mobilu je to v druhé úrovni.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od quickly »

dracekvo:
Přílohy
mapa01.jpg
mapa02.jpg
mapa03.jpg
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2590
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Chorche »

mapy.cz sou kategorie sama pro sebe :-D jak bylo řečeno, u nás celkem fungujou, používám je hlavně na pěší navigaci nebo offroud výlety a na kole. Ale naplánovat třeba trasu od nás do Albošky je úplně zbytečný. Protože to permanentně zamrzá, padá a vymejšlí nad rámec původně uložený trasy různý "zkratky". Letos mě to zase vyškolilo a měl sem co dělat aby dva telefony neletěly z vokýnka... Když pominu to zamrzání a padání aplikace při trase delší než 150-200km tak mě to mimo jinejch nesmyslnejch zkratek například protáhlo Sarandou (přímořský městečko postavený v kopci) brutálníma úzkejma uličkama o šířce na sklopený zrcátka dokopce/zkopce, kam byste nechtěli šplhat ani pěšky natož sobolem a to přesto, že sem měl původně naplánovanou trasu přes sarandu jen po hlavních ulicích... A na jaře mě to se sůbem hodilo přes hory "zkratkou" delší asi o 3 hodiny... Jinejma slovama, když jedete podle map.cz musíte každou vodbočku kontrolovat kam vás to chce poslat a kontrolovat podle původní trasy.
Prosím teda o moudra ohledně maps.me :-)
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od dracekvo »

Tak už jsem to našel. Moc pěkný pojmenování tlačítka. Kdyby tam napsali místo nějakého rychlost, vlastnosti, tak nemám problém.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od quickly »

Chorche píše: pon srp 08, 2022 6:01 pm Když pominu to zamrzání a padání aplikace při trase delší než 150-200km
Když jedeme do Čadce nebo třeba teď do Tater, tak je to pravidelně nad 250 km (až k 550; Horní Planá byla 300 km), tak mapy.cz mi na S21 Ultra nepadají, ani nezamrzají. Je ale pravda, že mám CZ i SK mapy stažené na lokál, aby navigace mohla fungovat v případě situace bez signálu.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2590
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Chorche »

já je mam taky stažený, používám je offline, ale dělam to tak, že si doma na kompu připravim trasy, uložim a pak otevřu v telefonu a jedu podle tej uloženej trasy. Vlastně sem asi nikdy nezkoušel vytvářet trasu na telefonu (nesnášim cokoli dělat na telefonu krom telefonování :-D ).
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od sima »

quickly píše: pon srp 08, 2022 7:41 pm Když jedeme do Čadce nebo třeba teď do Tater, tak je to pravidelně nad 250 km (až k 550; Horní Planá byla 300 km), tak mapy.cz mi na S21 Ultra nepadají, ani nezamrzají. Je ale pravda, že mám CZ i SK mapy stažené na lokál, aby navigace mohla fungovat v případě situace bez signálu.
Mě teda mapy. cz taky nepadají- na xiaomi 7, pravda, jel jsem s nima asi jen tuzemsko, nejdelší trasu cirka 400 km. Když jsem jezdíval ven, už si moc nemapatuji jestli jsem používal i mapy. cz, spíš ne a jen sygic, taky jsem měl koupenou navi tomtoma, dal jsem to pryč, každá navi má svoje mouchy...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2590
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Chorche »

no vidiš, já to provozuju na jabku a na xiaomi 8T a padá to na obojím... Krátký trasy ne, jen ty delší mezistátní.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od newli »

Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2590
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Chorche »

to byly náký metrosexuálové s suv bez čtyřkolky a bez znalostí jak podhustit gumy
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 787
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od mirekst »

newli píše: sob srp 13, 2022 8:45 am jeden by cekal, ze mistni vedi, kudy si mohou dovolit jet:

https://www.autoevolution.com/news/fami ... 95695.html

https://www.mirror.co.uk/news/world-new ... y-27709210
Něco podobného mi v sobotu provedly mapy.cz - jel jsem ze Šumavy do Prahy, klasická cesta, provoz celkem hustý ale fungující, jelo to. Najednou mě hodily na jakousi odbočku - říkám si dobrá, zkusím, asi je přede mnou nějaký problém, budu důvěřivý (měl jsem dobrou náladu nebo co). Tak jsem odbočil a asi hodinu jezdil po vesnicích silničkami kde normálně jezdí traktory na pole a místní (za jedním traktorem jsem se vlekl asi 20 minut), pak asi 10 minut čekal až z jednoho domu vyjede kolona ozdobených aut na svatbu (organizátor mě dokonce zval ať se přidám :-), abych se pak slavně vrátil kousek před Benešovem do zácpy před těmi kruháči co tam udělali, aby se nedalo jet plynule, kde jsem strávil další dobře hodinu ...

Takže shrnutí: waze jsem odinstaloval (poslední pokus jet podle ní vedl k infarktovému stavu, kdy mě to ve Volarech vybízelo k otočce na hlavní cestě abych mohl zajet do jakési myší díry cca 300 metrů zpět - ignoroval jsem to a tak jsem tou naprosto přehlednou a volnou křižovatkou před sebou projel jak všichni ostatní a pokračoval jsem dál jak jsem měl, naštěstí jsem to tam trochu znal a tak jsem tušil jak dál), mapy.cz se k navigaci taky nehodí - max. pro nalezení posledního kilometru.

Nečiní mi problém vytvořit si papírový itinerář (s jeho čtením je to už horší, potřebuju na to jiné brýle - tak holt budu psát tak 10 cm vysokými písmeny, jak to míval Husák neblahé paměti při novoročních projevech), ale je mi líto že není možno využívat to co kdysi Waze krásně umělo - objíždět zácpy.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od podvlada »

A nás zrovna mapy.cz chtěly hezky sjet z dálnice, abychom se vyhli zácpě, těsně před MB. Koukáme na to, říkáme si co to je za blbost, a než nám došlo, že to bude dopravní situací, bylo za sjezdem a už jsme stáli. Zdržení asi 20 minut, ok, nic hroznýho, chvilku jsme zvažovali, že ze stojící kolony sjedeme vpravo na pole (tzv. "na Johyyyho" :-)) ale nebyli jsme si jistí, jestli se půjde napojit na nějakou polní cestu. Tak jsme neriskovali zapadnutí a obětovali trochu času. :-) Příště navigaci věříme. Ale je teda fakt, že nás nezkouší tahat úplnýma blbostma. Nevim, co ostatní provedli, že je trestaj :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 787
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od mirekst »

podvlada píše: pon srp 15, 2022 2:45 pm Nevim, co ostatní provedli, že je trestaj :-)
Prostě mě to nemá rádo :-)

Osobně si myslím, že jsou to taková zakletá místa kde navigace selhávají a zkouší posílat bočními cestami kvůli hypotetické úspoře 1 minuta. Chybná mapa? Chybné informace o průjezdnosti? Chybné informace o uzavírkách? Někým/něčím upravený algoritmus který hodí výsledek, který vůbec neodpovídá tomu co uživatel chce ani tomu, co by algoritmus dát měl.

Z mě známých tras které jezdím pravidelně se to opravdu opakuje na podobných místech pořád dokola. Kolem Brna, v Přerově, teď Volary (kde jsem vypěnil a s waze skončil), spm uváděl nějaké místo u Prahy ...
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od podvlada »

Záleží jak maj nastavený algoritmy a "hodnotu" jednotlivých cest, který se navíc v čase mění s dopravní situací... tak věřim, že se to někdy potká a vyjde blbost :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“