WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od VDC »

Já jsem si oblíbil mapy.cz. Waze mě taky štval. U mapy.cz mě baví, že si na jednom přístroji najdu cíl a pamatuje si ho na všech. Pochopitelně jsem-li přihlášen do seznam.cz.
A taky, že mi dá na výběr trasu. To mě u waze štvalo, že si něco naplánuje a já ani nevím co.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Tapan »

Ale Waze má výběr trasy, zobrazí ji na dvě kliknutí i graficky a docela přehledně...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od námořník »

Na Waze najezdím kolem 40t km ročně a je to ,podle mne z výše jmenovaných, nejlepší navigace. Samozřejmě, že není bezchybná a nedala by se vylepšit 😁.Ale každému vyhovuje něco jiného.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od JRJ »

Mapy.cz na rozdíl od Waze a GMaps fungují bez mobilních dat. To se v různých prdelákovech jako Bretaň ale i na Cote de Nuits na půl cesty mezi Dijonem a Baune hodí. Pro lokální navigování používám Mapy.cz, protože tam nějaké informace o hustotě provozu jsou k ničemu. Hlavně si můžu z mapy vybrat přesně bod kam chci navigovat. Třeba vjezd do nákupního centra místo výjezdu jak Waze rád šprýmuje. Nebo vstup do soutěsky Vintgar a ne na druhou stranu, kde zná "nejbližší" parkoviště. Ono ostatně funkce "nejbližší" parkoviště je taky pěkně vypečená. Zpavidla Waze vybere něco kam se nedá vjet bez zvláštního povolení. :-D a na mapě se můžu podívat zda se mě nesnaží prohnat protisměrem. Waze mě takle chtěl hnát protisměrem do garáží v Neapoli. Když jsem poslechl dopravní značení, snažil se mě stále nahnat zpět a do protisměru. To byla poslední kapka. Od té doby před cílem přepínám na Mapy.cz a ten poslední úsek jedu podle nich. Kde Waze funguje dobře jsou dlouhý přesuny po dálnicích a objížení kolon. Tam mi Waze ušetřil hafo času. Po Praze už jezdím jedině s Waze. :-D

K otázce podle čeho jezdit mě napadá TomTom, Sygic a Garmin. Garmin jsem nikdy nezkoušel, ale šéf s ním byl spokojenej. Sygic byla katastofa. V horách či hustší městké síti byl kolikrát naprosto ztracenej. TomTom fungovával dobře, ale byl drahej a vytočili mě "doživotníma" aktualizacema map, kdy asi po dvou letech vydali novou verzi navigace, přestali aktualizovat mapy pro starou verzi a zaplať za upgrade, kde upgrade byl asi jen o 10% levnější než nová aplikace s mapama. Ještě v době papírových map a počátcích navigací jsem dělal itineráře na Via Michelin. Michelin recommended bývala zpravidla opravdu nejlepší trasa. Trasy šly exportovat do všech možnejch navigací. Teď je to TomTom. Nevím kdo koho koupil. Ale game over.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od JRJ »

Tapan píše: pon črc 11, 2022 3:35 pm Ale Waze má výběr trasy, zobrazí ji na dvě kliknutí i graficky a docela přehledně...
Jo to má, ale jak jsem psal ráno někdy to dělá fatk šotky. A nevím proč některé cesty nemá rád. Z Prahy do Pardubic má jako nejrychlejší D11, R35 k opatovické elektrárně a R37. Jako alternativy nabízí o 11 km kratší D11 exit 76 a pak rallye přes Křičeň a Dolany. A třetí trasa je D11 a R35 až za Sezemice <:-< Při tom D11 exit 68 přes Bohdaneč je o 19 km kratší a 2 minuty rychlejší než kolem opatovické elektrárny.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od spm »

Od garmina jsem nikdy auto navigaci neměl... takže moje hodnocení je trochu zaujaté, ale road planning na outdoorové navigaci bych nedoporučil ani největšímu nepříteli :-DDD Funguje to fakt hrozně, přejetí si to dost často nevšimne a když všimne, tak je otázka co vymyslí. Autem jsme jednou takhle jeli 10km někam na nějaký debilní vrchol po zledovatělé cestě, jenom aby se tam otočil a jel zase zpátky na původní trasu. Na kole mi udělal už něco podobného, jenom ne o takové dálce.

TomToma jsem míval kdysi jako HW navigaci. Navigovalo to fajn, ale to dopravní info tenkrát stálo docela za houby (stahovala si ho sama navigace, platilo se na to předplatný). Ono to totiž stahovalo jenom nějakej okruh okolo sebe a nekoukalo to na celou trasu (takže to třeba klidně vyrazilo po D1, byť od začátku bylo jasné, že je na konci neprůjezdná) a updatovalo to po cestě dost pomalu, takže nebyl problém taky někdy do něčeho vjet, než on si toho všiml.

Jinak u wazu je krapet debilní, že on ty alternativní trasy vymýšlí podle nálady a místa kde zrovna je. Tohle jsem si vyzkoušel, když jsem koupil plaťák a jel s ním domů (Přerov -> Český Brod). Taknějak jsem tušil, že vzhledem k tomu, že s tím pojedu 80km/h, že lepší cesta bude po té státovce na Český Brod a dále, protože je nejkratší, hezká, rychlá a s tím vlekem jaksi nemám benefit vyšší rychlosti na dálnici. Beztak v Přerově všechny alternativy co ukázal bylo po D1 kam až to jde k Praze a pak většími nebo menšími kotěhůlkami. Takže jsem vyrazil na blind a když jsem ty alternativní trasy dal zobrazit znova někde pár kiláků před sjezdem na HB, tak najednou takovou alternativní cestu nabízel.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od námořník »

Na Googlu jde myslím stáhnout lokální mapa a máš ji taky offline.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od spm »

Nejsem si ale jistej tou samotnou navigací. Třeba waze si ty mapy taky cachuje, takže když ho pustíš bez dat, mapu tam máš. Ale zadat trasu a začít navigovat bez připojení není schopný...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od námořník »

Na naplánování je u Waze určitě nutnej internet. U Google nevím, ale asi to nebude jiný. Mě se u Waze na rakousko německý hranici stalo, že jsem měl prázdnou obrazovku 😂. A to docela dlouho .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Makovica »

Waze ma jednu zabavnu ficuru - povolit nespevnene cesty.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od spm »

Jo, ale nenasel jsem nikdy zadnej rozdil a to to mam zapnuty furt :-) mozna ta zkratka soubezne z D11 do toho mozna spadala, ale to je za ty leta asi tak jediny :-)

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Makovica »

Tak ja som teda zazil uz velakrat.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od mirekst »

spm píše: pon črc 11, 2022 4:13 pm Jinak u wazu je krapet debilní, že on ty alternativní trasy vymýšlí podle nálady a místa kde zrovna je. Tohle jsem si vyzkoušel, když jsem koupil plaťák a jel s ním domů (Přerov -> Český Brod). Taknějak jsem tušil, že vzhledem k tomu, že s tím pojedu 80km/h, že lepší cesta bude po té státovce na Český Brod a dále, protože je nejkratší, hezká, rychlá a s tím vlekem jaksi nemám benefit vyšší rychlosti na dálnici. Beztak v Přerově všechny alternativy co ukázal bylo po D1 kam až to jde k Praze a pak většími nebo menšími kotěhůlkami. Takže jsem vyrazil na blind a když jsem ty alternativní trasy dal zobrazit znova někde pár kiláků před sjezdem na HB, tak najednou takovou alternativní cestu nabízel.
Ano, toto je jedna z mých výtek. Včera večer jsem musel projet přes Přerov (kde to vůbec neznám a navigace byla nutnost, směr od Lipníku na Brno, z navigací jsem si náhodně vylosoval zrovna waze), a asi 20 minut jsem jezdil po sídlištích naprostými uličkami, a pokud nejsem úplný blb tak to bylo kolem dokola, asi 3x mi to ukázalo "změna trasy", odbočky to hlásilo na poslední chvíli. Už jsem fakt myslel že to vypnu a pojedu podle citu, směr mi byl jasný celou dobu.

Tipuju že ten trpaslík co mě měl na starost prostě zabloudil.

Znovu upozorňuji že to bylo večer, kolem osmé, provoz minimální (jasně, auta jezdila, ale nikde jsem neviděl žádnou kolonu, na semaforech jsem byl max. třetí).

Když jsem jel přes Přerov minule asi před rokem tak to bylo naprosto v pohodě, taky waze. Jasně, ten tah byl možná zrovna rozkopaný nebo už vůbec neexistoval, známe české silničáře v létě, ale co je moc to je moc, toto nemohl být průtah městem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od spm »

Já mám teda celkem štěstí, že se mi tohle děje celkem minimálně... nebo si toho nestačím všimnout, že dělá úplnou kravinu. Jediné místo, kde mi to pravidelně doopravdy kraví, je Škvorec, což je taková vesnice u Prahy a tam dost často má snahu vyhnout se asi 500m té hlavní silnice a objet to přes obytnou zónu. Když jsem tam sjel poprvé (a zjistil, že je to úplná kravina), tak jsem ho za to málem proklel do pátého kolene, protože jsem na těch klikatých nerovných okreskách předtím dost pracně předjel nějaký strašně slimejší auto a po tom jeho vylepšení jsem to jen tak tak stihnul se z té vedlejší dostat před něj :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od mirekst »

Jo, to je přesně ono. Zakleté místo - tak u mě to byl včera Přerov. Nejezdím tam moc často, tak nevím jestli je to tam pořád - ale před rokem to tam nebylo.
Další zakleté místo je kousek od Brna, když jsem waze ještě věřil a pokoušel se podle ní objet kolonu která je na D1 tam pořád. Po sjezdu na 178 km mě to honilo kolem dokola a pak uličkami po vesnicích - aby mě to pak slavně vrátilo po cca půl hodině na D1 na cca 199 km do kolony, která pomalu popojížděla až na cca 210 km.
Ty čísla sjezdů jsou orientační, měnilo se to a možná si to moc nepamatuju.
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“