Nahrada skody sposobena stavom vozovky

Odpovědět
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Nahrada skody sposobena stavom vozovky

Příspěvek od Hando »

Ahojte,
ked som siel na dovolenku, tak v Olomouci na rychlostnej ceste som v zuzenom pruhu presiel cez tu zltu k....tinu co oddeluje protismerne pruhy, pohodenu v strede vozovky. Jeden defekt a na druhom kolese taka hrča, ze tiez na vymenu. Zastavil som o kus dalej, nebolo inak kde. Z telefonatu policajtom bolo len to ze tam poslu hliadku co sa na to pozrie az sa nezabije niekto iny, z asistencnej sluzby poslali servisaka co mi pomohol prehodit dojazdovku a v servise potom vypytali za dve gumy skoro 7,5 tisica.
Rad by som vedel ci sa mi oplati vobec nieco riesit, ak som nepodal ziadne oficialne oznamenie, ze som nenafotil tie defekty, a ze to riesim az teraz ked som sa k tomu konecne dostal po dovolenke.
PS: Nemam havarijko, takze mozem to ziadat len od spravcu cesty (stat, riaditelstvo ciest?).
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nahrada skody sposobena stavom vozovky

Příspěvek od Mira »

Nárokovat u cestářů, nebo u toho, kdo to tam pohodil. Pokud ho zjistí. Ale u cestářů asi budeš bojovat s okřídleným "nepřizpůsobil rychlost povaze a stavu vozovky". Ale občas se to povede. Za zkoušku nic nedáš.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
alsova
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 733
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lucie
Bydliště: Merklín

Re: Nahrada skody sposobena stavom vozovky

Příspěvek od alsova »

Myslím, že ty fotky budou chybět - v servisu ti auto nefotili?? Bude chybět i zápis od té policejní hlídky ... Oni sami ti, si myslím, nebudou chtít nic platit :-(
V práci jsem jednou řešila něco podobného a byť jsme měli milion papírů a fotek - nedostali jsme ani korunu ...
Alsova
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nahrada skody sposobena stavom vozovky

Příspěvek od Mira »

Jo pokud to nemáš zdokumentovaný a papír od polišů, tak na to rovnou zapomeň. Bez důkazů neuděláš lautr nic, to ani nezkoušej, je to ztráta času.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
celer
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: úte lis 09, 2010 8:00 pm
Jméno a příjmení: Jiří Paleček
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nahrada skody sposobena stavom vozovky

Příspěvek od celer »

Obecne pokud tam bylo prenosny znaceni a omezeni, povazuje se silnice sa staveniste a potom se niceho nedovolas.
...to auto mě prostě baví....
Subaru Outback 3,0R AT, MY 2006 - prodáno
Subaru Outback 3,6 AT MY 2012
BMW C1 125 Executive
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: Nahrada skody sposobena stavom vozovky

Příspěvek od Hando »

Ved som si to aj myslel, ze z toho nic nebude, ale opytat som sa musel. Policajtom som volal na 158, takze nahrate to maju, ale pravnu vahu to mat nebude. Este som rozmyslal, ze skusim zistit kolko ludi ohlasovalo to iste v ten den a pridam sa pripadne do hromadnej zaloby, ale stale mi chyba dokaz ze tie dva defekty som urobil prave na tom mieste.
@Mira: Nikto to tam nepohodil, podla mna na to nejaky kamion v protismere vysiel bokom, a tym to odhodil. Boli tam dokopy tri na tej ceste.
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“