Pravidla pro sekci Srazy

Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od Doro »

Myslím, že stačí s rozumem promyslet, co tam patří a nepatří - a to už bylo řečeno.
Každý, kdo má chuť a snahu udělat subaru sraz, by měl mít možnost ho udělat, bo to kolikráte dá dost práce a času a dělá to pro ostatní. Patří do toho třeba ale i setkání pro porovnání pohonů 4x4, bo myšlenka je snad jasná, ale i to mosí pořádat někdo se subákrem a pro subákra.
Třeba projít x-km terénu, uklidit to tam a prozkoumat je na dlouho...stejně myslím, že pořádat sraz nebude hned tak někdo, ale někdo nám tu známý.

:drive: :718:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od tango »

Já si najednu stranu taky myslím, že by jsme měli mít větší možnosti, třeba to pořádání srazu. Taky souhlasím s tím, že pokud mi to budem dotovat(web), tak jak už zde bylo napsáno ,tak proč by jsme nemohli mít něco víc. Nechci se někoho dotknout, ale třeba to bude motivace pro nečleny stát se členem. Taky by to nebylo špatný, aby členové měli někde stanovený co mají za výhody, nečlenové atd. Doufám, že jsem nikoho tím to neurazil, pokud ano tak se omlouvám :690:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od hetzer »

tango: je mnoho zpusobu jak neco udelat pro ostatni: nekdo zadotuje web, nekdo venuje svuj cas, jiny usporada sraz...
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od tango »

Hetzere, rozumím :690: Jen jsem chtěl říct, že proč by členové nemohli mít větší pravomoc než nečlenové. Nemám nic proti nečlenům, ale co vydím třeba severovýchodní sekci( teď nechci být vychloubačný), tak se snažíme věnovat čas, peníze, pořádání srazů atd. dost a dost. Takže nechci se někoho dotknout, ale proč by členové nemohli mít takové možnosti, pokud vezmu , že pokud by jsme nebyli členové ÚAMK, tak by jsme se nemohli ohánět pojištěním na RZ, které by jsme museli jinak dotovat. Myslím si že nečlen se tím to ohánět nemůže, ale je to jen moje domněnka. Takže pokud nečlen bude pořádat sraz, tak je pořadatel. Jak se vztahuje pojištění a vše pravní kolem na takové případy? Jak se bude řešit nějaká nepředvídaná událost?
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od hetzer »

tango: jednoduse - nebude. a prave to by ucestniky matlo, kdyby sraz bal zalozen clenem SFC a ve skutecnosti by ho poradal nekdo uplne jiny - to by byl dost chaos nemyslis? nebo by proste takove srazy nebyly a poradali by se na SC, nebo CSC - to bys chtel? vyhanet aktivni lidi jinam? lidi je treba vest a ne jim diktovat podminky.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od tango »

Pravda máš :690: Tak jinak, nechat to tak jak je, ale členy zvýhodnit v něčem jiném, aby se i ta to základna rozrůstala. To je zase pravda, že by se měla zvýšit motivace a né demotivovat :850: Možná to říkám špatně, ale takhle mě to napadlo. To nechám na vedení jak to dají dohromady.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od hetzer »

tango: ano, je lepsi lidi motivovat a chvalit ale to je na jine tema
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od RunningRunner »

Tango, vždyť mi už přece výhody máme ... máš kouzelnou kartičku ÚAMK, slevu na startovným na klubových akcích, bez uzardění můžeš na auto a sebe pověsit klubový znaky, protože jsi člen a ne jen příznivec ... výhody ze členství by měly být spíš v týhle rovině.
Co se týče srazů, určitě jde vyřešit vkládání srazů se schvalováním moderátorem.
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od tango »

jo to mám, ale ty výhody co tam jsou už mám v leasingu :850: takže ty výhody jsou mi tak nějak navíc :845:
Jinak naprosto souhlasím :supeer:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od Harry »

hetzer píše:mraca: clen hlavne muze hlasovat a spolurozhodovat
Ptám se (Tě Hetzere, :845: ) :!: není to trochu málo? :?: :!:

Byl bych opravdu nerad, a byl by to velký omyl, kdyby jsi můj názor v této věci vzal čistě osobně, ale já (v tomto případě,) s Tvými závěry zásadně nesouhlasím.
V tomto
hetzer píše:tango: ano, je lepsi lidi motivovat a chvalit ale to je na jine tema
máš v zásadě pravdu.... :845:
Jednak je to opravdu jiné thema, a jednak v dnešní (hekticky uspěchané) době, kdy (navíc) platí především hmotná kriteria, se snažit pouze motivovat a chválit, by platilo pouze na předškolní a možná na školní mládež, ale na většinu starších už těžko. :wink: :666:
Neber to jako kritiku nebo dokonce urážku, ale jsi velký idealista. :850: Já souhlasím s tím, co zde napsal Rudolfo, a také Quickly a Mráča. Zdůvodním snadno proč. Jednak mám řadu zkušeností z motoristického dění (vedení klubu, pořádání závodů,) z dob dávno minulých, (BTW, tehdy kdo neplatil členský příspěvek, jako by nebyl :wink: :1774: ), jednak vím, co za rozbroje vzniklo v jiných klubech ať v dobách dávných i velmi blízkých, a také vím, jak jsou organisovány jiné solidně fungující kluby, a jejich weby.

Všechny (nikoliv jen motoristické,) solidně fungující klubové weby mají několik stupňů členství (my pouze dvě, a téměř rovnocenné, :666: ) a zájemci dle své libovůle mohou (někdy ješn po registraci :!: ) vstoupit na web ale užívat jej mohou jen dle stupně svého členství. (Stupně bývají minim. dva, někde i tři.) V některých klubech se (po event. uplynutí čekací doby,) může stát zájemce buď pouze přispívajícím, (jako u nás registrovaný uživatel fóra,) nebo řádným členem, se všemi právy (a někdy i povinnostmi,) většinou po písemném přihlášení s plnou adresou (z důvodu ověření její pravosti :wink: ) a po zaplacení členských příspěvků.
Ve většině takových (opravdu dlouho solidně fungujících) klubů, mají do určitých sekcí, (zvláště těch, které obsahují informace,) přístup pouze řádní členové.
"Přispívající členové" tam přístup nemají, mohou se pouze zúčastnit diskusí, mohou, nebo nemohou na klubu inserovat (jak kde), ale nesmějí zakládat v diskusích nová vlákna.
Všimni si, prosím, že v řadě klubových webů se ani po registraci do určitých sekcí nedostaneš. Objeví se ti nápis, že na to nemáš právo.
Je to právě proto, aby zájemce byl nucen napřed na klubový web finančně přispět, a pak teprve využíval jeho plné výhody.
:secret: Věřit, že aktivní člen komunity se stane (časem?) i členem klubu, je sice hezké, ale, při veškeré úctě, poněkud naivní. :wink:
Existuje nemalé procento lidí, kteří by si pro Korunu nechali vrtat koleno, a ještě větší procento těch, kteří, pokud nejsou nějak popostrčeni, či donuceni, tak raději nepřispějí. :wink: :1774:
Vidíš to denně kolem sebe, a m. j. jako zářný případ nám kdysi, když ještě byla úplná, mohla posloužit diskuse na thema nešťastého VIP na SC..... http://www.subaruclub.cz/msgboard_posts ... c_id=10343
Nešťastně formulovaný nápad na dobrovolnou podporu webu, tam vyvolal u některých bouřlivé emoce.

Můj závěr:
Protože klub musí být financován, je třeba, aby měl co největší počet řádných, tedy přispívajících členů. (Tito by měli mít logicky určitá privilegia, nikoliv pouze nepatrná.) Nelze totiž, podle mého názoru, hradit režii klubu z prodávaných klubových suvenýrů. (Také to nepůjde do nekonečna. :wink: )
Řada věcí stojí peníze, a ty nerostou na švestce.
(Připomínám jenom, že zde byl nápad nakoupit solidní manuály pro klub, http://www.subarufanclub.cz/forum/viewt ... 5&start=15 což by byl počin velice moudrý.....)

S vyšším počtem řádných členů, by členové věnující významně svůj čas ve prospěch klubu, ať už ve funkci, či v jednotlivých akcích, mohli být ročně odměňováni.
To bylo i za minulého režimu, a v tomto je to rovněž zvykem. (I na spřáteleném webu CSC tento návrh padl.)
Ono je to totiž spravedlivé. :!: :845: :850:

Nesouhlasím s tím, že rozlišení práv řádných členů a práv pouhých uživatelů fóra by byla nějaká diskriminace! :1774: :!:

Domnívám se, že pokud mohu i já, starej mrzák, dát ze svého srabového důchodu denně 1,- Kč na tento klub, (platím pouze 350,- Kč,)
tak že lidé, vydělávající 15 nebo 20, či více tisíc, by mohli denně 1,36 Kč na klub "obětovat", že by je to nijak nezrujnovalo. :!: :1774:

Howgh :!:
:pr:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od tango »

Tak to jsem zvědav co se bude dál dít :850: Určitě by bylo pěkný, že by členové měli něco víc,ale pokud nás nebude víc tak se smířím s tím, že platím příspěvek na rozvoj a je nás jen 35 :655: což je zase na druhou stranu dobrý, protože nás není moc :850: Prostě klidně ať se rozhodne vedení jak koli, stále budu mít hrozně rád ten to web a vše kolem něj, pokud se do budoucna něco vymane a členové budou mít nějaká mimořádná privilegia ,budu jen rád za každou maličkost :supeer: Rozhodně je fakt , že ten to klub nejede dost dlouho, ale potřebuje mít neustále náboje na jeho rozvoj, aby se nazkejslo někde, kde nikdo nechce , aby jsme zkončili :850: Určitě by měly být další vize, realizace, nápady na rozšíření členské základny a tím pádem finančních rezerv pro klub :850:
Klubové předměty je řešení , ale jak napsal Harry tak je krátkodobé :850: Určitě by se vyplatilo realizovat nějaký nápad, pokud vezmu výhody ÚAMK, tak to není moc motivující :850: je to super, ale není to něco ,co by opravdu rezolutně rozlišovalo člena - nečlena :friend:
Je to jen názor prosím, tak :gunhim: :845:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od bobhash »

myslim co se týká srazů do ostatního vám nehodlám mluvit nejsem člen a nebudu , tak stanovení pravidel je kontraproduktivní , jen to ty co chtěj něco pořádat odradí dávat svůj plán na sraz někomu schvalovat jestli ho můžu vyvěsit atd. sorry to je šílená představa ono už stačí to vaše 24 hodinový hlídaní foor mazaní a udržování "umělé slušnosti a kamarádství ",stačí se podivat k nám do sekce srazy kde sou ze všech srazů fojdy i když to nepořádalo CSC ale jednotlivci . SRAZY SOU TOTIŽ VYZITKA KLUBU a každej nováček kterej se logne de nejdřív do fotogalrie aby viděl auta ,xichty, a čim se klub zabejvá . Funguje to tak ,že se nejdřív založí diskuse v sekci srazy tam se to odladí a pak vyvěsí do srazů ,to dělá Trnda a myslim Fíba nejsem si jistej ty k tomu maj jako zprávci webu práva, ale je to pouze technická činost nerozhodují o tom jestli je ten sraz dobrej nebo špatnej a jak si to organizátor zabezpečí je pouze jen a jen na něm , když to pořádá CSC tak ho pro členy dotuje .
za celou dobu sme na csc vymazali pouze jeden " sraz " a to bylo to vertigovo slavný JDM co vyselo všude, jemu jedinýmu sme to smazli na základě toho že / to sem byl ještě více šéf : )) / po něm chtěl tenkrát 30 tisíc do klubový kassy a pak ať si to u nás inzeruje na to nepřistoupil nazval mě všelijak ale na to sem zvyklej jak ta jeho slavná akce dopadla víme všichni

p.s. cca na 70% našich srazů vzhledem k jejich povaze se dycky někdo vysekal někdy mín někdy fest , ale nikdy po organizátorovi tito smolaři sám sem mezi nima nic nechtěli to k tomu prostě patří , když je to sraz podepisuje se reverz ,když je to projíždka nepodepisuje se nic protože to je normální silniční provoz
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od RunningRunner »

Já jsem taky nemyslel schvalování programu srazu, ale moderovaný vkládání s jasnýma pravidlama - člověk vloží sraz, moderátor koukne, pokud vyhovuje = třeba nekomerční, tak se schválí, ...
Jinak to, jak to tady bude fungovat, visí hlavně na nás = členech SFC. A diskuze o tom probíhá tady a mohla osobně proběhnout v Hynčicích a můžeme ji naplánovat do Plzně. Stejně tam asi proběhne valná hromada či co, ne?
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od quickly »

Je jasné, že je potřeba hlídat i Srazy. Jakmile si tato diskuse trochu sedne a dohodneme se, že do srazů jen nekomerční srazy, tak já to budu hlídat, mám na mazání oprávnění.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Pravidla pro sekci Srazy

Příspěvek od alky »

jako 1 z 35 bojovníků za sebe:
neomezoval bych ani komerční/nekomerční - tedy pro začátek, omezit se to pak může vždycky. Navíc člen/nečlen - my máme hodně aktivních nečlenů a těm bych ti možnost nebral. Výhody jako člen pobírám jinde, myslím ÚAMK, různé slevy, apod.
Boji za rozšíření počtu členů zdar, quickly, pošli vizitky! :657:
Odpovědět

Zpět na „Web, připomínky, dotazy, komentáře“