externa navigacia

Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: externa navigacia

Příspěvek od draconis »

No právě - máš přístroj od Garminu a nemáš porovnání s konkurencí... :-)

Tak napiš "mám Garmin a jsem spokojený, funguje dobře" a ne "určitě Garmin", protože to zní jako že je Garmin, pak dlouho dloooouho nic a možná něco jiného. Garmin Garmin ber alles! ::-DD:

Že nebude člověk doporučovat něco, s čím nemá zkušenost je snad samozřejmé...

Doživotní aktualizace map zdarma jsou dnes naprosto běžné prakticky u všech přenosných navigací - nejen u Garminu.
lukyto85
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 212
Registrován: ned úno 15, 2015 8:07 pm

Re: externa navigacia

Příspěvek od lukyto85 »

tebe o co ide?.za mna mu mozem odporucit garmin a hotovo.nikde nepisem ze je najlepsia ani ze si ma kupit iba garmina alebo ze ma ako jediny zadarmo dozivotne aktualizacie tak si tie komentare kludne mozes odpustit.ty mu odporuc nieco ine s cim mas skusenost a pohoda.
WRX STI 2015
WRX STI 2013 R.I.P.
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: externa navigacia

Příspěvek od JRJ »

Mám zkušenost se zabudovanou navigací v Legu, přenosným TomTomem One a Sygicem v mobilu. Každá navi má svý mouchy.

Zabudovaná navi mi z těchto 3 přijde nejmíň hrozná. Naviguje z těchto 3 nejspolehlivěji. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že nelze zadávat cíl cesty za jízdy. Když zabloudím, tak se zas tak moc neděje. Zastavím zadám cíl a jedu. Horší to je, když poskakuju v koloně a potřebuju najít kudy ji objet. To jsem dokonale v (_!_)

TomTom One taky není špatnej, ale často má bordel v jednosměrkách, při navigaci na nákupní středisko nás několikrát navedl na výjez místo vjezdu a v úzkých horských serpentinách ztrácí občas signál. Výdrž akumulátoru od začátku byla mizerná. A chtělo by to jinou přísavku nebo držák. Ta dodávaná pořádně nedrží.

Sygic v mobilu je snad za trest. Problém je, že asi nějak divně dopočítává polohu a řve, že jsem mimo silcini a podobně. Pokud jedu po dálnici je to O.K., ale při kličkování po městě to je utrpení. Třeba odbočím, ale Sygic ukazuje, že jedu pořád rovně. Nebo jedu po kruháku a on si myslí, že jsem na prvním exitu sjel. V serpentinách je ztracenej úplně a neustále slyším "až to bude možné otočte se". Přitom, když si zobrazím polohu na Google Maps nebo Mapy.cz tak takový békoviny nevidím a tečka se pohybuje tak jak jedu. Reportoval jsem to vývojářům, ale bez odezvy.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: externa navigacia

Příspěvek od draconis »

lukyto85: Však jo, v pohodě. Neměl jsem v úmyslu se tady dohadovat, to vůbec ne. Jen jsem chtěl spustit konečně pořádnou debatu o navigacích a porovnávat zkušenosti s různými přístroji. Jako třeba ve vedlejším vlákně s Tigerem.

Mimochodem je to tohle: http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=97&t=5096, tazatel se tam může mrknout, třeba se tam dozví něco dalšího, ať se tu neopakujeme... :-)
JRJ píše:Zabudovaná navi mi z těchto 3 přijde nejmíň hrozná.
Zajímavé, je dobré slyšet, že u Subaru to celkem funguje. Většina našich zákazníků na OEM navigace nadává. Ale možná protože jsme si je rozmazlili a ví, jak funguje něco lepšího. Já bohužel osobní zkušenost s origo navigacemi v Subaru nemám, ale nedávno jsem zkoušel Kiáckou v novém Ceedu a musím říct, že je docela slušně udělaná a funguje. Nicméně u OEM navigací (a vestavných navigací obecně) je vždycky klíčová aktuálnost map... S tou nemožností zadání cíle za jízdy už to tu někdo psal - je to zajímavé... :-)
JRJ píše:Sygic v mobilu je snad za trest. Problém je, že asi nějak divně dopočítává polohu a řve, že jsem mimo silcini a podobně. Pokud jedu po dálnici je to O.K., ale při kličkování po městě to je utrpení. Třeba odbočím, ale Sygic ukazuje, že jedu pořád rovně.
Já používám Sygic asi nejčastěji. Dá se říct, že jsem celkem spokojený. Na ovládání a GUI by tedy pánové vývojáři mohli setsakramentsky zapracovat, ale jinak to celkem funguje. Mimo silnici to většinou ukazuje samozřejmě v úsecích, které nejsou v dané mapě. Takže opět klíčové je mít vždy aktuální mapy. Chování, které popisuješ ve městě i horských silničkách (zkoušeno v rakouských Alpách, české hory nepočítám), jsem nikdy nezaregistroval. Nicméně znám několik lidí, co Sygic taky různě "školil" a dělal si z nich blázny.

Dost to přikládám na vrub přesnosti GPS daného telefonu/tabletu. Protože používám GPS na telefonu dost často (GPS trackery, navigace, geocaching), tak jsem si ho rootnul, podle návodů na netu různě upravil chování GPS přijímače a od té doby vše funguje super. GPS je přesnější a citlivější. V jiných aplikacích - obzvlášť u geocachingu a trackerů - je to markantní rozdíl. Ale to dost souvisí s tím, že když jsou rozdíly v pohybu (poloze) příliš malé, přijímač je víceméně ignoruje. Tak nevím, jestli to mělo vliv i na Sygic. Určitě to ale není po těchto nastaveních horší. Já si fakt na tuto aplikaci nemůžu stěžovat, snad jen dvakrát mě to tvrdohlavě hnalo někam špatně, ale tak ani s navigací nemůže jet člověk jen tupě bez mozku... :-)

Jinak v tunelech je ale Sygic v pasti, např. minulý víkend v Rakousku se to opět ukázalo. Drží krok cca 200-300 metrů a je-li tunel delší, už neví kde je a chvilku mu pak trvá po výjezdu než se chytne. Což může někdy znamenat minutí sjezdu za tunelem, který člověk zrovna potřebuje... :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: externa navigacia

Příspěvek od draconis »

Mimochodem máte už někdo zkušenost s HERE pro Android? Chystám se to vyzkoušet, ale zatím nějak nebyl čas a taky jsem bez Forejse... :-)
lukyto85
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 212
Registrován: ned úno 15, 2015 8:07 pm

Re: externa navigacia

Příspěvek od lukyto85 »

draconis píše:lukyto85: Však jo, v pohodě. Neměl jsem v úmyslu se tady dohadovat, to vůbec ne. Jen jsem chtěl spustit konečně pořádnou debatu o navigacích a porovnávat zkušenosti s různými přístroji. Jako třeba ve vedlejším vlákně s Tigerem.

Mimochodem je to tohle: http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=97&t=5096, tazatel se tam může mrknout, …
V pohode :unami:
WRX STI 2015
WRX STI 2013 R.I.P.
Uživatelský avatar
margano
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 120
Registrován: čtv črc 03, 2014 9:45 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Trenčin

Re: externa navigacia

Příspěvek od margano »

Zhodou okolnosti mi kolega vzal tu velku cinsku navigaciu ktora sla podla mna celkom dobre a dal mi namiesto nej Mio.Este som nemal cas ju vyskusat ale je to ten model ktory ma aj vystup AV.Takze ani nemam ponatia aka je a ci funguje aj napajanie kamery a uz jazdim zas na inom aute a nieje vylucene ze dostanem aj nove auto aj kamerou a aj s vstavanou navi....
No budem musiet pockat ako sa to vyvrbi a potom sa rozhodnem.Rozhodne bez navi sa nezaobidem a budem ju riesit tak ci tak.
:3gears:
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: externa navigacia

Příspěvek od JRJ »

draconis píše:Dost to přikládám na vrub přesnosti GPS daného telefonu/tabletu.
Uvidíme, pořídil jsem si tablet, který má i GLONASS, jestli přesnější určení polhy problém vyřeší. Se Sygicemjsem měl popisovaný problém jak na Samsung Galaxy S tak na Evolveo StrongPhone.

Odesláno z mého K010 pomocí Tapatalk
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: externa navigacia

Příspěvek od draconis »

Já ten Sygic provozuji na předpotopním Galaxy S2 a funguje mi to. Už si nepamatuji přesně, co všechno jsem do telefonu instaloval a nastavoval, ale je fakt, že ve výchozím stavu ta GPS nefungovala nic moc obecně (nejen v Sygicu). Určitě jsem tam dával GPS Control Sirf a ještě asi další 2 aplikace, ale už si nevzpomínám jaké a v tel. to není vidět.. Tuším, že jsem tam dělal ještě nejake další nastavení dle různých návodů na netu, ale je to už delší dobu, tak si nevzpomenu. GPS Status a GPS Aids používám již standartně.

Možná s tím může souviset i verze, protože je fakt, že používám starší Sygic, konkrétně 14.7.4.
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: externa navigacia

Příspěvek od Kolben »

V sygicu je někde v nastavení,asi napájení, potřeba nastavit při provozu z baterie "maximální výkon". Pak to funguje naprosto bez problémů. Nikdy se mi nestalo, že by sygic nevěděl kde jsem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: externa navigacia

Příspěvek od pleswi »

To tu nikdo, opravdu nikdo, nepoužívá Waze? A ja si myslel, že na foru s auty to bude jak doma :-!

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: externa navigacia

Příspěvek od Levap »

Ja jo. Naviguje dobre. Sbiras body?

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: externa navigacia

Příspěvek od pleswi »

Aspoň někdo, ja uz mam nasbirano, dřív jsem hodně kreslil mapy teď už se jen vozím a hlásím a lajkuju. Ale právě mi to přijde lepší než sygic a pár dalších offline mobilních appek a tady to téměř nikdo nepoužívá tak mě to překvapilo.

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: externa navigacia

Příspěvek od Levap »

Ja znam osobne jen 2. Kamose a teď tebe.

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: externa navigacia

Příspěvek od pleswi »

Ja znám lidi dost, ale ne odsud z fóra

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Odpovědět

Zpět na „Navigace a mapy“