TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušenost?

Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od bushman1 »

Jj, zapomněl jsem zmínit jednu zásadní vlastnost Map Factoru a to je možnost stažení map pro offline použití.
Chtěl jsem právě něco, abych si nemusel stahovat za draho mapy v zahraničí, jako je tomu u Google map. Pak také někdy, než se ti stáhne přes pomalé připojení mapa další oblasti, vyjedeš z mapy do prázdna.
Takhle, když jedu například do Švýcarska, tak si stáhnu nové mapy pro Švýcarsko den před odjezdem do mobilu.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od vena »

za mě taky android mapfactor navigator :826:
plně funkční a aspoń pro mne plně dostačující.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od Mareka »

Pro ČR a SR ideální offline může být i Aponia GPS - celkem levná, velmi dobré pokrytí čísel popisných (oproti TomTomu o třídu dál) a informace provozu dokoupitelné na rok.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od Hando »

Ja pouzivam 7 palcovy tablet, takze mi navigaciu nevypina pri telefonovani a na nom mam osmand. Je to sice trosku zlozitejsie pre bezneho frantu uzivatela, ale tie nekonecne moznosti nastavenia su parada...
A hlavne pouzivam to na hocijaku navigaciu, nie len do auta, mam tam aj vrstevnice a turisticke chodniky, na bike (to skor ked zabludim aby som sa vedel vymotat) a na logovanie trasy.
Naposledy upravil(a) Hando dne stř srp 05, 2015 5:51 pm, celkem upraveno 1 x.
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od VDC »

Já teda taky už nějakou dobu používám v telefonu Be On Road a vyhovuje mi to. To proč jsem psal o alternativě s dalším přístrojem bylo na na základě toho, že Tomáš psal, že by chtěl přístroj mimo telefon

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od 2.0XT »

A co takhle nokiacky HERE maps? Na android je uz taky port a daji se stahnout offline. A hlavne zdarma.

Odesláno z mého MX4 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
connect
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: ned led 23, 2011 8:33 pm
Jméno a příjmení: Petr Dobosz
Bydliště: Praha / Stockholm

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od connect »

Levap píše:... mapfactor vypadá pěkně, navigacemi se docela bavím dlouho a tohle jsem neznal dík za tip
take bych doporucil do mobilu HERE od Nokie, ma podle mne nejaktualnejsi mapy (beru to ale podle Svedska, napr. podzemni nove tunely ve Stockholmu ani Google stale nema)
Subaru Outback 2.0D MY11
Mazda3 2.0i MY14 AT
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od Hando »

connect píše:take bych doporucil do mobilu HERE od Nokie, ma podle mne nejaktualnejsi mapy (beru to ale podle Svedska, napr. podzemni nove tunely ve Stockholmu ani Google stale nema)
Neskusal som, aj ked urcite by som odporucal viac ako nejake noname aplikacie. Ja som pouzival teda HERE iba na symbiane, ale musim povedat ze som bol spokojny.
S tym pokrytim to vzdy zalezi, napr. v Ostrave uzavrety most na dialnicu z marianskohorskej, je v google mapach uz vymazany, na HERE tam stale je, a to uz je rozkopane nejaky ten mesiac..
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od Kolben »

Ja pouzivam Sygic na smartfonech. Myslim si, ze to je jedna z velice povedenych navigaci.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od Slavek_xxx »

Ja pouzivam Here maps ve Windows Phone 8.1. Co me na nich trochu stve je, ze pri zmene trasy nebo objizdce strasne dlouho trva, nez zmeni trasu a pak me vedou uplne nesmyslnejma cestama a nutej me se otacet a tak. Urceni polohy a puvodni vypocet trasy je v poradku. Jo a taky maji problem s urcenim destinace bez pripojeni k internetu. Obchazim to tak, ze si nastavim body na wifi nebo 3g a pak uz jen volim z poslednich cilu nebo oblibenych.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1676
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od CoZmo »

kolbene promiň, ale sygic je taková zoufalá znouzecnost...je fakt, že z těch běžných free asi jedna z nejlepších, ale reálně má akorát ty hezký obrázky...vždycky, když vidim kolegu v tom něco nastavovat, aby někam dojel, taxe akorát potutelně směju...a to není žadnej BFU...a to vyprávění uživatelů o tom, kudy už díky sygicu jeli mě vždycky pobavilo...

každopádně dotaz tady zněl na tomtoma a řekl bych, že nejfundovanější odpověď dal draconis...jinak se to tady zase rozběhlo směrem povídáme si o navigacích všeho druhu
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od Kolben »

Tomtoma mam taky. Mam TomTom GO 930 Traffic...
Velke minusy jsou:
- velice stupidne vymysleny drzak na sklo, ktery musel vymyslet nejaky mega ultra tomtom idiot (na to ze to ve sve dobe byl top model)
- 1000,- kc cas od casu na zakoupeni update
- pripojeni Traffic dratu a nabijecky do navigace. To ale souvisi s tim idiotskym drzakem

Taky ma par plusu:
- dalkove ovladani
- bluetooth handsfree
- Slot na pametovku, bez ktereho by uz dnes navigace nepobrala updaty
- moznost nahrani vlastnich POI

A jak tak koukam na tu 25ku tak je na tom s drzak hodne podobne. To by mi v dnesni dobe asi vadilo. Chces to vzit sebou, tak musis odloupnout drzak ze skla, vytahat z toho kabely. A tu neforemnou navigaci nekam nacpat. Samosebou se ten drzak uspini casem a drzi pak pekne na prd. Opravdu super prakticky reseni. Kde jsou ty doby, kdy se vse napichalo do drzaku, ten pak zustal v aute a vyjmula se z nej pouze navigace. To bylo panecku reseni.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od Marty73 »

TomTom jsem vlastnil od jedné z prvních verzí v roku 2005. Stál hroznou raketu. Pak jsem měl ještě další dva a vždy spokojenost. Má jednodušší grafiku, ale mě to vyhovovalo. Poslední ONE se mi vysypal a od té doby mám navigaci v iPhone. Používám SYGIC a spokojenost. Když někdo volá, nevypíná se, jen dá hlášku. Pravdou je, že zapínám navigaci sporadicky a když jsem v koncích. Pak zase jedu na oči.
Nevýhodou navigace v mobilu je to, že to některé mobily neuchladí a tak nemůžeš mít mobil na okně. To se u opravdové navigace nestane. Ale jak někdo napsal, taháš dva přístroje a výhoda mobilu je, že ho máš vždy při sobě. Někdy potřebuješ navigaci i tehdy, nemáš li auto.


Sent from iPhone
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od draconis »

Kolben píše:- velice stupidne vymysleny drzak na sklo
To má ještě takový ten s tím kulovým kloubem do zadní strany navigace? Nebo to mělo celou takovou tu konzolu s plochým datovým konektorem? Nicméně u nových modelů je držák již přímo součástí navigace. Ten se tedy sundavá spolu s přístrojem, stačí pootočením uvolnit aretaci a je to. Jednoduché. Navíc už má otáčení mechanické (lze ho vyndat a otočit), což odstranilo poměrně velkou náročnost otočení obrazovky pomocí SW přístroje při instalaci na palubní desku. A u těchto základních modelů je nabíjení klasicky přes micro USB konektor. Který je tedy nutno dodat v těle přístroje docela debilně zapuštěný, takže je potřeba mít nejlépe kabel s úhlovým konektorem (origo samozřejmě pasuje v pohodě).
Kolben píše:1000,- kc cas od casu na zakoupeni update
To se samozřejmě u nových modelů neřeší, prostě si koupíš s Lifetime.
Kolben píše:pripojeni Traffic dratu a nabijecky do navigace
U nových modelů je RDS-TMC anténa integrovaná v CL zástrčce nabíječky. Takže do přístroje se prostě jen připojí ten micro USB konektor a navigace se nabíjí a přijímá RDS-TMC. Nic dalšího není potřeba.
Kolben píše:dalkove ovladani
Proboha k čemu je to dobré? :-)
Kolben píše:bluetooth handsfree
Podle mě k ničemu. Nefunguje to líp než telefon v režimu "hlasitého" odposlechu nebo jak se to jmenuje. I když reproduktor navigace má o trochu větší výkon, ale v porovnání se skutečným handsfree v autorádiu nebo sadou (např. Parrot, Bury) je to k ničemu.
Kolben píše:Slot na pametovku, bez ktereho by uz dnes navigace nepobrala updaty
Jo, to je u starších přístrojů nezbytnost. Nové to mají snad prakticky všechny. Samozřejmě nové navigace už mají taky vyšší integrovanou paměť - většinou 8 GB.
Kolben píše:moznost nahrani vlastnich POI
Je i u nových přístrojů. Ale upřímně málokdo to potřebuje a řeší.

Pořád říkám, že ty Beckery jsou fajn nejen funkčně, ale i držák. Prostě Němci u toho použili hlavu, ale nikdo mě tu neposlouchá... Aktivní držák s magnetem a je to za hubičku. Navíc jako asi jediný výrobce použitelný i na univerzální HR systém, takže lze tu "platli" dát prakticky na jakýkoli držák s HR uchycením :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od draconis »

Mimochodem kdo Becker nezná a má tendenci se mu z toho důvodu vyhnout - neznáte ho proto, že byl vždycky ukrutně drahý. Kromě jiného dělá třeba i originál navigace do Mercedesů.
Odpovědět

Zpět na „Navigace a mapy“