TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušenost?

Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušenost?

Příspěvek od garmont »

Mám v plánu si pořídit nějakou navigaci - do oka mi padla tahle - TomTom START 25 Regional LIFETIME nemáte někdo zkušenost? Případně nějaké doporučení? Díky
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od Kolben »

Vim, ze cekas, ze Ti to nekdo napise. A taky je mi jasny, ze to uplne slyset nechces. ALE Tak budu prvni :-) Kup si navigaci do smartfouna :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od Mareka »

Osobní zkušenost z používání cca sedmi různých navigací (jednoúčelových nebo v mobilu):
V mobilu vyjde levněji (včetně následných aktualizací) a navíc ji mám vždy u sebe. Jednoúčelová má trochu lepší ovládání a nevypne se, když někdo volá.
TomTom má jeden z nejlepších algoritmů pro výpočet tras, ale pokrytí čísly popisnými je tragické.

Obecný problémem: poskytovatelé rádi v průběhu času mění podmínky podpory (z doživotní aktualizace se klidně stane omezená).

Když tak to můžem probrat osobně.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od garmont »

No mě právě rozčiluje že když to zrovna nejméně potřebuju tak někdo zavolá a je po navigaci..
Takže proto se přikláním k samostatné navigaci..
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od Levap »

Mám TOMTOM už asi 5 let. S navigováním jsem spokojený, update map dělám z netu pravidelně.
Stálo mně to teda dost času, ale teď mi ani nevadí, když to celý smažu a přeinstaluju, nahrávám si tam jak SW tak i mapy podle potřeby. Musel jsem se to naučit, protože mám starej model s 2GB paměti a mapy, na které jsem měl podle smlouvy nárok na update přerostly časem tuto velikost. A to mně při koupi neřekli :-(


nicméně v ČR používám již výhradně WAZE (zdarma, velký display, netahám další elektroniku, uživatelské editace fungují skvěle).

TT vozím jenom do zahraničí. Už bych si ho asi znovu nekoupil, ne proto že je špatnej, ale většinou jezdím jenom v Česku a tak bych to nevyužil.

PS: jednu dobu u nových TT nešly nahrávat uživatelské body zájmu (POI) což navigaci dooost degraduje. To bych si zjistil, jestli už to nemají opravený. Osobně tam mám například radary, bankomaty, rozhledny, benzínky apod.)


Zkus se podívat na diskuse na http://www.poi.cz , určitě tam najdeš zkušenosti uživatelů.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od draconis »

No protože jsem z oboru, řeknu k tomu heslovitě asi následující:
  • Start 25 je starší model, aktuální je Start 50
  • Nechápu nápad pořídit verzi Regional, když model s mapou celé Evropy býval cca o 200-300 Kč dražší?!
Z přenosných navigací doporučuji jednoznačně TomTom a Becker, nic jiného bych nebral. Někdo namítne ještě Garmin, ale pokud to chceš pro účely navigace do auta, tak Gamin podle mě fakt není cesta. Ano, jak tu někdo zmiňoval čísla popisná, díky mapě Atlas ČR má Garmin i vesnice na čísla popisné, ale jestli nejezdíš pro poštu, je ti to k ničemu - kolikrát to člověk potřebuje? A větší ulice ve větších městech jsou na čísla popisná i u TomTomu (a map od Teleatlasu obecně) taky. Na druhou stranu pokud tam nějaká adresa není a vím dopředu, kam jedu, tak si tam prostě zadám souřadnice a je to... Dřív býval celkem dobrý ještě i Navigon, jak je to u něj se zastoupením, podporou a distribucí dnes, netuším...

U novějších TomTomů (např. právě Start 50) bohužel osekali POI (body zájmu) pouze na čerpací stanice a parkoviště. Lze tam nahrát POI třetích stran, ale je to zbytečná práce a "studování" navíc. Někdo POI využije, někdo ne, takže to nutně nemusí vadit.

Za zajímavou alternativu považuji jednoznačně Becker Active.5 LMU. Cena 4 690 Kč je podobná jako u TomTom Start 50, ale má to pěkný aktivní držák a mnohem lepší ovládání. Mapové podklady jsou stejné jako u TomTom.

Jak už tu někdo zmiňoval, navigace v mobilu je taky varianta a funguje to srovnatelně, v některých ohledech dokonce líp. Já mám nejlepší zkušenosti se Sygic, teď mají navíc akci €20 pro Android s mapou celé Evropy + Ruska. A je to přenosné i na další Android zařízení (např. nový telefon v budoucnu). Dobrá nabídka.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od draconis »

Levap píše:protože mám starej model s 2GB paměti a mapy, na které jsem měl podle smlouvy nárok na update přerostly časem tuto velikost. A to mně při koupi neřekli :-(
To už musíš mít opravdu hodně starý model. Při koupi ti to neřekli proto, že to tenkrát nikdo nemohl tušit. Později se dělaly navigace se 4GB paměti a dražší modely měly navíc slot pro kartu, který toto řeší. Ačkoli v té době neměl využití.

Poslední cca 3-4 roky má komplet mapap Evropy už i přes 4GB, takže starší přístroje s nedostatkem paměti a bez slotu na kartu mají smůlu. Resp. lze do nich nahrát jen část mapy.

Dřív mívala celá Evropa nějakých 1.6-1.8 GB a za ty roky se rozrostla už na cca 5 GB. Samozřejmě před 7-8 lety to nikdo nemohl tušit. A taky málokdo počítá, že ten přístroj bude někdo používat tak dlouho. Už jen třeba kvůli životnosti akumulátoru.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od VDC »

Za takový prachy bych si koupil 7" tablet a řešil to navigací do něj. V dnešní době upřímně nechápu smysl samostatné jednoúčelové navigace. :-)

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od draconis »

No vidíš, já zase nevidím důvod mít v autě 7" tablet, když mám telefon s 5" displejem, který u sebe nosím pořád a tablet ne. Na navigaci to bohatě stačí.

Jinak já to chápu, proč chtějí lidi klasické samostatné navigace a budeš se divit, ale je jich pořád hodně. Já bych si jí sice už asi nekoupil - tedy ne pro účel do auta, ale to neznamená, že se jinak neprodávají. Už jen s ovládáním třeba u Sygicu má spousta lidí, co měli klasickou navigaci, docela problém. A najde se toho víc. Slyším to denně, proč lidi nechtějí navigaci v mobilu a proto si k nám přišli pro klasickou... :-)
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1678
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od CoZmo »

tomtom umí podle mě pořád nejlip ladit trasu, nejmíň otravuje a je nejvíc user friendly...mám ho leta na telefonu a nezažil jsem, že by mi příchozí hovor navigaci nějak komplikoval, nikdy nespadla a vesele mě vedla dál...

ale pokud chceš fajnové obrázky, tak to nebude ta správná volba...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od draconis »

CoZmo píše:tomtom umí podle mě pořád nejlip ladit trasu, nejmíň otravuje a je nejvíc user friendly...
Ale jo, v zásadě bych souhlasil. Nevím, jak je to na telefonech, ale mimochodem viděl jsi už nové ovládací rozhraní nových modelů TomTom navigací? To je teda hnus. Možná je to ale tím, že je to prostě úplně jiné než to vždy bylo. Kdo měl starší TomTom a chtěl by ho znovu, že je na něj zvyknutý, tak ať na to z tohoto důvodu zapomene... ::-DD:

Ale jinak jo, celkem to funguje. Mně se nejvíc líbí ten Becker, někdo u toho docela přemýšlel...
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od bushman1 »

Měl jsem Mio C720 externí navigaci, ale nebavilo mě to pořád tahat s sebou (někdy člověk odjel na služební cestu neočekávaně a nebyl čas se stavět doma pro navigaci). Takže jsem to prodal a začal jsem řešit navigaci do android telefonu. Chtěl jsem něco legálně a aby to bylo zadarmo :-)
Chvíli to zabralo, než jsem něco zajímavého našel, ale povedlo se:
http://navigatorfree.mapfactor.com/cs/

Mapové podklady jsou OpenStreetMaps. Ke stažení je minimálně celá Evropa.
Za několik let, co to používám, tak mi to spadlo jen párkrát a na scestí mě to také zavedlo jen párkrát.
Má to velké množství všelijakých nastavení.
Celkově spokojenost.
Na zobrazení navigace mi stačí 4" displej mého mobilu, víc nepotřebuji. Stejně se většinou orientuji jen podle šipky a hlasových povelů.
Výhodou je možnost instalace zadarmo na všechny chytré telefony v rodině. Nikdo tak s sebou nemusí nosit externí navigaci nebo tablet.
Naposledy upravil(a) bushman1 dne stř srp 05, 2015 1:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od Levap »

... mapfactor vypadá pěkně, navigacemi se docela bavím dlouho a tohle jsem neznal dík za tip
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od bushman1 »

garmont píše:No mě právě rozčiluje že když to zrovna nejméně potřebuju tak někdo zavolá a je po navigaci..
Takže proto se přikláním k samostatné navigaci..
Já mám mobil s navigací spárovaný přes bluetooth s autem. V okamžiku, kdy mi někdo zavolá, tak se sice vypne displej na mobilu, ale hlasové příkazy navigace se ozývají z repráků vozu dál. V průběhu hovoru tak má člověk alespoň nějaký pojem o tom, kam zatočit.
Nicméně, pozor! Ne každé bluetooth handsfree tohle umí. Musí umět přenášet nejen hovor, ale i ostatní zvuky z telefonu.

Jinak to přerušení navigace hovorem je samozřejmě nevýhoda používání navigace na telefonu. Ale za mě to vyváží fakt, že mám u sebe jen jedno zařízení na všechno (telefonování, auto navigace, turistická navigace, foťák, kamera, čtečka knih, rádio...)
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Hymjar
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 106
Registrován: ned čer 21, 2015 8:46 pm
Bydliště: Liberec

Re: TomTom START 25 Regional LIFETIME - nemáte někco zkušen

Příspěvek od Hymjar »

používám Be on road, zdarma navigaci s OSM. Dovedla mě bez problému několikrát do Itálie a zpět.
https://play.google.com/store/apps/deta ... ponia.bor3
ale ten MapFactor neznám, zkusím :)
Hodně jezdím jen s Google navigací, po čechách naprosto dostačující v zahraničí problém s připojením na net :(
několikrát jsem zkusil Waze, líbí se mi ta komunita, ale na navigování je celkem nepoužitelná.
_________________
Subaru Outback 2,5 MT MY07 121kW
ex - Škoda Fabia combi 1,9TDi 2001 - auto zlaté nejen barvou
Odpovědět

Zpět na „Navigace a mapy“