Xenony

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od HonzaCZ »

To je spotřebák. Olej taky nedávám originál. Ani filtry. 😂
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Xenony

Příspěvek od spm »

A co ATF nebo chladicí kapalina? :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Xenony

Příspěvek od dethroned »

Já koupil taky Osram D2S, ale tu levnější, vydržela sotva rok. Teď jsem dal tu ve stejné cenové relaci jak Honza (~850,-) ... Osram Xenarc Original D2S... tak uvidíme. Chvění nebo něčeho podobného jsem si nevšiml, resp. jsem se na nic takového nesoustředil :-D

Spíš mě trápí vypálené paraboly (nebo co tam je).. bixenon dálkový svítí skvěle (halogen + zdvižený xenon), ale potkávačky teda už nic moc. Nechce se mě to, popravdě, nechat renovovat, to bych radši udělal nějak inteligentně denní svícení aby se to dál nezhoršovalo - dát ledky do mlhovek tak, aby svítily defaultně pořád při zapnutém zapalování a vyply se když se zapnou světla...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše: pát pro 24, 2021 8:31 pm A co ATF nebo chladicí kapalina? :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Sakra, jsi mě dostal. Ty dávám originál, nooooo. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od HonzaCZ »

dethroned píše: sob pro 25, 2021 10:16 am ...to bych radši udělal nějak inteligentně denní svícení aby se to dál nezhoršovalo - dát ledky do mlhovek tak, aby svítily defaultně pořád při zapnutém zapalování a vyply se když se zapnou světla...
Dej vědět, až něco najdeš. I když ty máš vlastně OTB, tak to je mi to zase k ničemu (jinej nárazník). :-) Já bych to klidně i renovovat nechal, páč auto si chci nechat fakt jako v podstatě už na vždycky, ale právě bych měl před tím rád vyřešený to denní svícení. Neustále inklinuju k tomu svícení dálkovkama, ideálně teda se sníženou intenzitou, protože je to nahoře, ve světlech, tam, kde běžně světla svítí, žádný bludičky někde 10 cm nad zemí, je to na rozdíl od některých LED vidět hezky i ze strany, ale samozřejmě to nesplňuje vyhlášku a taky si nejsem jistej, kterým produktem bych to měl docílit. S tím AHD tu nějak nebyly dobrý zkušenosti. Myslím, že JRJ to měl a za asi 2 roky to vyšeptalo. 🤔
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
marek9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: úte srp 23, 2022 9:20 pm
Jméno a příjmení: Marek Lászlo
Bydliště: Nitra

Re: Xenony

Příspěvek od marek9 »

Zdravím páni,

asi pred mesiacom som kúpil Forester SG 2008. Mám tam xenóny a všimol som si že jedno svetlo svieti vyššie ako druhé. Ďalším šetrením som zistil, že tie svetlá svietia fakt srandove... Ľavé svieti tak 16metrov pred auto, pravé svieti donekonečna- úplne vodorovne. Zaujímavé je, že diaľkové svietia skoro dobre dokonca ľavé o chlp vyššie než pravé.
Otázka znie: Dá sa to nejako nastavovať ? Sú vnútri nejaké nastavovanie prvky ktorými sa dajú nastavovať každá parabola zvlášť? Alebo vie servis cez počítač nastaviť zvlášť stretávačky a zvlášť diaľkové? Alebo ak je to takto, že stretávačka je zle a diaľkové dobre znamená to že je niečo vnútri rozbité?
Chlapík čo to mal predomnou hovoril, že mu tam menili výbojku (už neviem ktorú), mohli niečo poničiť...

Ďakujem za odpoveď
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od HonzaCZ »

Zdar,

Přes počítač určitě ne. U MY2008 můžeš být rád, že v ECU už nejsou elektronky. :-DDD

Každopádně xenonový reflektor je stejný jako jakýkoliv jiný, jsou na něm štelovací prvky. Ideální je zajet na STK, kde tak kolem 200 Kč to umí seřídit a mají na to potřebné vybavení a znalosti. Případně to samozřejmě umí i některé servisy. A nebo se to dá seřídit i doma, pokud má člověk rovnou podlahu a rovnou zeď.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
marek9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: úte srp 23, 2022 9:20 pm
Jméno a příjmení: Marek Lászlo
Bydliště: Nitra

Re: Xenony

Příspěvek od marek9 »

Nastaviť by som to vedel aj sám, aspoň doteraz som si to vždy vedel, ale teraz mám len skrutku na nastavovanie do strán, na výškové tam nie je, nakoľko mám automatické nastavovanie svetlometov. Myslím že to mali xenóny štandardne (aspoň podľa manuálu to tak vyzerá). A okrem toho napríklad na Mercedese mi vždy chodili stretávačková parabola spolu s diaľkovou.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od HonzaCZ »

Tady to taky IMHO chodí spolu. Možná tam jenom někdo blbě dal výbojku. To by odpovídalo tomu, že to najednou svítí blbě a že se to liší od dálkovky na stejné straně.

Výška se nastavuje tím ozubeným kolečkem u serva výškové regulace. Jestli to je stejně jako u Lega.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1908
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Xenony

Příspěvek od Fiba »

Na STK mi xenony u SG seřídil jako každý normální světla, svítilo mi to moc dolů.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Xenony

Příspěvek od dracekvo »

Než bych se začal šťourat do nastavení světel, tak bych nejdříve ověřil funkčnost naklápění.
Nevím jak moc se dá věřit kontrolce, jestli je schopna odhalit všechny možné závady.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
marek9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: úte srp 23, 2022 9:20 pm
Jméno a příjmení: Marek Lászlo
Bydliště: Nitra

Re: Xenony

Příspěvek od marek9 »

HonzaCZ píše: úte srp 30, 2022 8:48 am Tady to taky IMHO chodí spolu. Možná tam jenom někdo blbě dal výbojku. To by odpovídalo tomu, že to najednou svítí blbě a že se to liší od dálkovky na stejné straně.

Výška se nastavuje tím ozubeným kolečkem u serva výškové regulace. Jestli to je stejně jako u Lega.
Blbo nasadená výbojka je pravdepodobné riešenie...
marek9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: úte srp 23, 2022 9:20 pm
Jméno a příjmení: Marek Lászlo
Bydliště: Nitra

Re: Xenony

Příspěvek od marek9 »

Fiba píše: úte srp 30, 2022 10:03 am Na STK mi xenony u SG seřídil jako každý normální světla, svítilo mi to moc dolů.
A máš automatické nastavovanie svetiel?
A nevieš náhodou čím to nastavoval? Ja tam mám len takú plastovú matičku a tá je podľa mňa na štelovanie do strán.
marek9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: úte srp 23, 2022 9:20 pm
Jméno a příjmení: Marek Lászlo
Bydliště: Nitra

Re: Xenony

Příspěvek od marek9 »

dracekvo píše: úte srp 30, 2022 11:27 am Než bych se začal šťourat do nastavení světel, tak bych nejdříve ověřil funkčnost naklápění.
Nevím jak moc se dá věřit kontrolce, jestli je schopna odhalit všechny možné závady.
Ako overím funkčnosť naklápania?
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1908
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Xenony

Příspěvek od Fiba »

marek9 píše: úte srp 30, 2022 5:13 pm A máš automatické nastavovanie svetiel?
A nevieš náhodou čím to nastavoval? Ja tam mám len takú plastovú matičku a tá je podľa mňa na štelovanie do strán.
Jasně že tam je automatické nastavování, ale měnil jsem právě ty kosti u toho nastavování (byly zlomené vepředu i vzadu) a dával jsem kosti vlastní výroby, tak se to trochu rozštelovalo. Technik na STK chvilku hledal kde se to na světle nastavuje na výšku a našel to docela rychle, ale kde přesně to je nevím. Mám dojem že si na to bral křížový šroubovák, ale s jistotou to netvrdím.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“